Jak będzie wyglądała instalacja nowego FM-a na Ubuntu? Kilka pytań.

 fmgracz Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.05.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.10.2013, 23:13    Pytanie
Witam serdecznie. Jakiś czas temu przeniosłem się na Linuksa. Wybór padł na Ubuntu 12.10. Pogodziłem się z faktem, że będę musiał skończyć z grami, a tu taka niespodzianka, nowy FM na Linuksa. Zamierzam kupić wersję pudełkową, ale mam kilka wątpliwości. Nie jestem jakimś mistrzem linuksowym, znam tylko podstawy, więc czy nie będę miał problemów z instalacją gry, a w późniejszym czasie, z instalacją patchy i update'ów? Kiedyś próbowałem zainstalować grę na Ubuntu, ale coś mi nie wychodziło. Jedynie przez Wine udało mi się coś zainstalować :(Nie potrafiłem nawet znaleźć folderu z grą :( A więc, czy wiecie, jak będzie wyglądała instalacja? Druga kwesta dotyczy sterowników do mojej karty graficznej. Mam Radeona 4850 HD, a sterowniki do niego automatycznie zainstalował mi system. Wiem, że niezbyt dobrze to działa, bo odpaliłem kiedyś bodajże Prince of Persia i gra cięła niemiłosiernie. Czy podobnie może być z FM-em? Proszę o rady. Czy mogę spokojnie kupić grę, bez obaw, że coś pójdzie nie tak?
Pozdrawiam

 skazi Partyzant

Postów: 142
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.04.2012
Skąd: Cieszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.10.2013 19:00    #1
Wystarczy zainstalować steama (z tego co widzę to żaden problem bo paczki są dla ubuntu), dalej instalacja FM14 przebiega tak samo jak na windowsie. Patche itp. to wiadomo działka steama więc wszystko robi się automatycznie.

 fmgracz Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.05.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.10.2013 20:15    #2
Aha. Czyli lepiej kupić wersję elektroniczną z kodem do pobrania gry na STEAM, niż wersję pudełkową?

 skazi Partyzant

Postów: 142
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.04.2012
Skąd: Cieszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.10.2013 22:26    #3
[quote="fmgracz"]Aha. Czyli lepiej kupić wersję elektroniczną z kodem do pobrania gry na STEAM, niż wersję pudełkową?[/quote]
Kupuj jaką chcesz, ja kupiłem kod bo taniej, można grać w betę a płytka mi nie jest potrzebna do szczęścia :)

 fmgracz Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.05.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2013 00:11    #4
Chodziło mi o to, czy jak kupię płytkę, to też mi wszystko zainstaluje Steam?
Wybaczcie, ale nigdy nie korzystałem ze Steamu i jestem trochę zielony :O

 druid78 Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2013 08:05    #5
Wczoraj zainstalowałem betę FM14 na Mincie 15 - przy próbie uruchomienia gry Steam wywalał jakiś błąd odnośnie niezgodności bibliotek Open GL.
Wkurzyłem się i zainstalowałem Ubuntu 13.10 z Xfce, Steam najpierw zaczął pluć się o wersję sterów do grafiki, których nie ma jeszcze w repo i nie chciał w ogóle wystartować, gdy już się z tym uporałem, zainstalowałem FM-a i próbowałem go uruchomić - crash dump...
nie mam pytań.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.10.2013 o godz. 08:08

 fmgracz Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.05.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2013 13:05    #6
[quote="druid78"]Wczoraj zainstalowałem betę FM14 na Mincie 15 - przy próbie uruchomienia gry Steam wywalał jakiś błąd odnośnie niezgodności bibliotek Open GL.
Wkurzyłem się i zainstalowałem Ubuntu 13.10 z Xfce, Steam najpierw zaczął pluć się o wersję sterów do grafiki, których nie ma jeszcze w repo i nie chciał w ogóle wystartować, gdy już się z tym uporałem, zainstalowałem FM-a i próbowałem go uruchomić - crash dump...
nie mam pytań.[/quote]

Właśnie tego się obawiałem :(
U mnie na Ubuntu działają praktycznie tylko gry instalowane przez Centrum Oprogramowania :( Z innymi jest cała masa problemów.
Sterowników do karty graficznej od producenta też nie mogę zainstalować. Jeśli uporasz się jakoś z problemem, daj znać tutaj ;) Będę wdzięczny za każe info ;)

 skazi Partyzant

Postów: 142
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.04.2012
Skąd: Cieszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2013 15:32    #7
[quote="fmgracz"][quote="druid78"]Wczoraj zainstalowałem betę FM14 na Mincie 15 - przy próbie uruchomienia gry Steam wywalał jakiś błąd odnośnie niezgodności bibliotek Open GL.
Wkurzyłem się i zainstalowałem Ubuntu 13.10 z Xfce, Steam najpierw zaczął pluć się o wersję sterów do grafiki, których nie ma jeszcze w repo i nie chciał w ogóle wystartować, gdy już się z tym uporałem, zainstalowałem FM-a i próbowałem go uruchomić - crash dump...
nie mam pytań.[/quote]

Właśnie tego się obawiałem :(
U mnie na Ubuntu działają praktycznie tylko gry instalowane przez Centrum Oprogramowania :( Z innymi jest cała masa problemów.
Sterowników do karty graficznej od producenta też nie mogę zainstalować. Jeśli uporasz się jakoś z problemem, daj znać tutaj ;) Będę wdzięczny za każe info ;)[/quote]
Ludzie... trzeba co nieco poczytać i wszystko da się zainstalować. Masz tutaj opis co do sterów i steama https://wiki.(...)_Ubuntu. Musi działać. Na zainstalowałem steama (stery miałem już dawno zainstalowane) wpisałem klucz, pobrało mi FMa i gram. 0 problemów. Fakt że nie mam Minta czy Ubuntu ale linuks to linuks.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.10.2013 o godz. 15:34

 druid78 Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2013 17:46    #8
Tia, poczytać...
W tym właśnie cały problem z Linuksem. Gdybym miał czas i ochotę sobie czytać, to stawiałbym Archa, albo pozostał przy Debianie, a nie instalował Ubuntu i pochodne, które od dawna deklarują pełną przyjazność użytkownikowi nie chcącemu bawić się z bashem, zanim będzie mógł coś sensownego odpalić. Nie wątpię, że Steam i FM-a idzie odpalić bez grzebaniny, ale widać nie na moim GF 7600GT. Steam, aby w ogóle ruszyć woła o stery własnościowe NVidii w wersji, której jeszcze nie ma w repo. Przez pierdzielenie się spod wyłączonych X-ów ze skryptem instalującym przechodziłem już wielokrotnie w Debianie i wyniki były różne, w zależności od zgodności nagłówków jądra czy bibliotek GTK.
Kiedyś rozwiązywanie problemów (generujących kolejne problemy) nawet mnie bawiło i sprawiało satysfakcję. Dzisiaj wolałbym po prostu siąść po pracy jak człowiek i odpalić ulubiona grę, a nie rozkminiać znane i mniej znane zagwozdki od programistów i deweloperów Linuxa.

 fmgracz Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.05.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2013 20:11    #9
[quote="druid78"]Tia, poczytać...
W tym właśnie cały problem z Linuksem. Gdybym miał czas i ochotę sobie czytać, to stawiałbym Archa, albo pozostał przy Debianie, a nie instalował Ubuntu i pochodne, które od dawna deklarują pełną przyjazność użytkownikowi nie chcącemu bawić się z bashem, zanim będzie mógł coś sensownego odpalić. Nie wątpię, że Steam i FM-a idzie odpalić bez grzebaniny, ale widać nie na moim GF 7600GT. Steam, aby w ogóle ruszyć woła o stery własnościowe NVidii w wersji, której jeszcze nie ma w repo. Przez pierdzielenie się spod wyłączonych X-ów ze skryptem instalującym przechodziłem już wielokrotnie w Debianie i wyniki były różne, w zależności od zgodności nagłówków jądra czy bibliotek GTK.
Kiedyś rozwiązywanie problemów (generujących kolejne problemy) nawet mnie bawiło i sprawiało satysfakcję. Dzisiaj wolałbym po prostu siąść po pracy jak człowiek i odpalić ulubiona grę, a nie rozkminiać znane i mniej znane zagwozdki od programistów i deweloperów Linuxa.[/quote]

Rozumiem, że jak ruszy mi STEAM, to reszta pójdzie z górki?
A co do sterów do karty graficznej, to nawet znajomy, który od wielu lat ma linuksa, nie potrafił zainstalować u mnie sterów od producenta :O

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.