Taktyka do 12 a do 13

 Puchacz293 Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.10.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.10.2012, 17:06    #1
Ządna z najlepszych taktyk nie działa dobrze w FM;ie 13.

Mógłby ktos dać jakąs dobrą do FM'a 13 na jednego napastnika i 3 OP ?

Sam tworze i przegrywam wszystkie mecze.
Z góry dziekiv |:)

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.10.2012 18:23    #2
Ja gram w 13 tą samą taksą co w 12 (w sumie gram bardzo podobną taktyką od FM 2010, albo nawet i od 2008) na razie jest nieźle, choć widać że kilka drobnych zmian trzeba będzie wprowadzić, ale to po premierze pełnej wersji jak będę miał trochę czasu nad tym przysiąść.

Oczywiście gram na taktyce klasycznej, 4-1-3-2.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.10.2012 20:33    #3
Ja również gram w FM13 taką samą taktyką, jaką grałem w FM11 i FM12, czyli 4-2-3-1 deep. W poprzednich wersjach sprawdzała się znakomicie, niezależnie czy grałem Realem czy Swansea City. Obecnie również nie jest źle, aczkolwiek nie podoba mi się gra schodzących napastników, ale podejrzewam że to wina silnika meczowego. Z drugiej strony bardzo ładnie wygląda gra cofniętego pomocnika oraz ofensywnego pomocnika - imo dużo lepiej niż w poprzednich wersjach. Trzeba brać pod uwagę to że w 13 mamy do czynienia z nowym silnikiem meczowym, i nie zawsze taktyki które dobrze się sprawdzały w poprzednich edycjach, teraz również będą. Na dokładniejsze obserwacje i modyfikacje taktyczne będzie czas po premierze gry i/oraz po pierwszej łatce. Bo jak narazie silnik jeszcze ma sporo błędów i nie można dokładnie stwierdzić czy gra naszego zespołu to wina taktyki czy błędu w silniku meczowym.

 Macias Partyzant

Postów: 285
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2012 10:29    #4
Nie zakładam nowego tematu, ale mam do Was wszystkich pytanie. Nie wiem, czy jest to problem gry, czy ja po prostu już nie daje rady... :) Zacząłem nową karierę Zawiszą Bydgoszcz. Kandydat do awansu, po dokonaniu wzmocnień każda drużyna w I lidze powinna czuć przed moją ekipą respekt. I tu pojawia się problem... Skuteczność. Mój zespół w ogóle nie strzela bramek. Mogę oddawać po 15-20 strzałów w meczu, a najczęstszy wynik to... 0:0. Po rozpoczęciu gry po 6 meczach miałem bilans 1 remis i 5 porażek i zaledwie 1 strzelona bramka i to z karnego! Za to rywale prezentują się wyśmienicie. Nie ważne, czy gram z Polonią Bytom, Sandecją, czy Dolcanem to momentami klepią sobie ze mną, jakbym grał z Barceloną. Piłkarze nie reagują na moje polecenia. Do tego taki Raków Częstochowa w PP ogrywa mnie 3:0.

Myślałem, że może łatka coś zmieni, więc zacząłem nowego sejwa i jaki rezultat? 3 mecze i 0:2, 0:3 i 1:1. Nie ważna jakie stosuję polecenia, taktykę - rezultat jest jeden. Strzelić bramkę graniczy z cudem.

I teraz moje pytanie - czy jest to jakiś błąd i u kogoś taka sytuacja występuje, czy po prostu ja jestem kiepskim managerem i nie ogarniam juz tej gry? W FMa gram nie od dzisiaj i nigdy z taką sytuacją się nie spotkałem.

 BeKaSiak Partyzant

Postów: 141
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.04.2011
Skąd: Lechia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2012 10:52    #5
Na becie to jechałem Pogonia z wszystkimi, a teraz to masakra moze cos tam strzelam, ale przegrywam tez z kazdym

 Melanzcholia Partyzant

Postów: 46
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.06.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2012 11:04    #6
No póki co sam mam ten problem. 13 Kolejek a ja Widzewem mam 5 pkt. i ostatnie miejsce w tabeli. Kombinuje z poleceniami jak mogę ale to nie przynosi żadnego efektu ;/

 Macias Partyzant

Postów: 285
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2012 13:23    #7
Po tym co napisałem, rozegrałem 3 mecze - 2 w lidze i 1 w PP. W lidze dwie wygrane po 3:2, więc chyba bramki strzelać potrafią, a w PP remis 3:3 z...Wigrami Suwałki i odpadnięcie po karnych. Ktoś może mi powiedzieć, jak grać aby dominować na boisku ze słabszymi zespołami? Posiadam kadrowo jeden z najsilniejszych zespołów w lidze, a nie mogę zagrać meczu, w którym mój zespół dominuje. Rywale momentami klepią tak, że nie wiem o co chodzi, a gram z samymi ogórkami!

 BeKaSiak Partyzant

Postów: 141
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.04.2011
Skąd: Lechia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2012 13:33    #8
weż może zagraj przewagę liczebną?

 Macias Partyzant

Postów: 285
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2012 13:39    #9
Próbowałem. Sprawdziło się akurat ostatnio w końcówce, a tak to zero odzewu ze strony piłkarzy... Gram z wiele słabszą drużyną, chciałbym widzieć ofensywną grę a tu co? Cisną mnie i najlepsze, że ja strzelam 20 razy, a oni 10 i np jest 0:2. To nie jest sytuacja w jednym, czy dwóch meczach. Tak jest ciągle.

 BeKaSiak Partyzant

Postów: 141
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.04.2011
Skąd: Lechia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2012 13:42    #10
Wiem to jest irytujące ja sie wkurzyłem gram 4-3-3 przewaga liczebna i narazie wygram w towarzyskich zobaczymy co bedzie dalej

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.