Taktyka do 12 a do 13

 Kocyk Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2012 09:02    #21
Jestem co prawda po paru meczach dopiero a gram FK Homel na Białorusi. Zauważyłem już w drugim meczu jak po 30 minutach z ogórkami przegrywałem 1-4, że w ogóle nie sprawdza mi się krycie strefowe w pomocy. Jak trzech pomocników w środku ma ustawione ścisłe krycie 1na1 to pomimo cholernych luk pomiędzy napadem a obroną (4 obrońców i 3 pomocników stoi na linii pola karnego) pomocniny w miarę wyskakują przed pole karne do piłki. Wyniki w lidze to na razie wygrane 3-2 na wyjeździe i 2-0 u siebie. Następny mecz z BATE więc zobaczymy co jest taktyka warta. Strzałów mam generalnie sporo, idiotycznych podań obrońców do przeciwnika jeszcze więcej, ale coś strzelam. Co ciekawe jeszcze mój napastnik (lis pola karnego) nie miał 100% sytuacji.

Uważam, że na razie fm12 miał lepszy silnik meczowy, ale może psioczymy tak tylko dlatego, że nowego jeszcze nie poznaliśmy.
Na minus i to duży zaskoczyło mnie to iż piłkarze nie reagują na swoje ustawienia. Ciężko zmienić coś, by zmieniło to ich sposób zachowania na boisku.:( no nic walczę dziś wieczorem dalej :) i będę raportował jak się moje ustawienia sprawdzają. A jak będą nie najgorsze to podeślę taktykę.

 Rumcais Partyzant

Postów: 86
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2011
Skąd: Gniezno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2012 09:17    #22
Co do psioczenia, że nie poznaliśmy, to sorry, ale silnik meczowy nie powinien polegać, że trzeba go rozgryzać, tylko powinien działać w miarę realistycznie. Zawsze grałem bardzo ofensywnie, z krótkimi podaniami, połączenie skrzydeł i środka, a tutaj ni cholery. Ustalenie dużej swobody nic nie daje, grają jakby mieli ścisłe polecenia. Krótsze podania kończą się głupimi stratami, do ofensywny nic nie wnoszą - tylko klepanie pod polem karnym zakończone strzałem z dystansu w trybuny. Grając 2 ligą fińską dostałem baty od zespołu o nazwie Santa Claus FC w Pucharze!

Jeszcze co do comebacków. Jeśli grając Lechem prowadzisz 2:1 z Neftczi Baku na wyjeździe a oni ci wbijają 5 goli od 80 minuty, to jest coś nie tak, prawda?

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2012 11:24    #23
gram totenhamem, ustawienie 4-1-2-2-1, ostre dośrodkowania, krycie strefowe, płynny i kontrola i jest gites na nic większego nie narzekam
no może Sigurdson który za dużo strzela z dystansu i zwykle trafia w księżyc (:
dotarłem do półfinału pucharu UEFA i po zaciętej walce z Man City wygrałem ligę i puchar, nie trafiają mi się magiczne comebacki, nie cisną mnie słabsze drużyny i w ogóle gra mi sięnad wyraz przyjemnie.

 Macias Partyzant

Postów: 285
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2012 12:10    #24
To masz chyba inną grę, niż ja... W każdym meczu można być pewnym straty bramki niezależnie od ustawień. Nawet jak gram z kimś, kto jest dwie ligi niżej, to samymi umiejętnościami zawsze się taką drużynę ogrywało np. w sparingach. A teraz? Ogórki wjeżdżają mi w bramkę, jak w masło.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 05.11.2012 o godz. 12:13

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2012 12:56    #25
Na koniec sezonu straciłem najmniej goli w lidze, a Lloris zachował czyste kontro najwięcej razy, Kaboul drugą połowę grał jak mistrz ze średnią ponad 7,5; Sandro i Romulo ustawieni defensywnie rządzili w środku pola.
Fakt że czasem widzę sytuacje w której zawodnik powinien ruszyć do piłki albo do przeciwnika,a tego nie robi ale rzadko rzutuje to na wynik spotkania.

 wmdg111 Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.08.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2012 14:12    #26
witam. mam mały problem z fm 13, pczatkowo mialem wersje beta po wgraniu oryginalu z pudełka nadal mam napis na stronie startowej BETA czy to normalne czy jest jakis błąd w grze ???? prosze o pomoc. natomiast przy rozgrywaniu pierwszego meczu gra i sie za kazdym razem wyłącza .

 Macias Partyzant

Postów: 285
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2012 14:39    #27
To ja już się gubię. Zaczynam chyba piąte podejście do gry - za każdym razem wybieram Zawiszę, kandydata do awansu do Ekstraklasy. Mój zespół ma chyba najsilniejszy skład w lidze, dodatkowo udało mi się go wzmocnić. Za każdym razem, obojętnie czego nie zrobię, to silnik meczowy wygląda IDENTYCZNIE! Chciałbym, żeby mój zespół - tak jak na faworyta przystało - dominował podczas meczu, gra krótkimi podaniami, wysoki pressing. Jaki tego efekt? Ano taki, że nie ma meczu, w którym bym nie stracił bramki, choćbym rywale mieli jedną sytuację, to ją wykorzystają. Przecież to jest niemożliwe, żeby np. Kolejarz Stróże miał po 1 połowie ze mną 71% posiadania piłki, mimo że to moi zawodnicy mają takie zadania! Rywal ma w składzie słabiaków i nic nie dają moje polecenia, bo i tak ktoś wjeżdża w moją obronę, jak w masło...

P.S. Ktoś chce kupić ode mnie ten szajs? :) Skoro SI puściło bubel, to mam nadzieję, że chociaż redakcja zachowa się w porządku i w końcu otrzymam swoje bonusy za zamówienie u Was gry? Nie umrę od tego, ale jak obiecujecie, to wypada się z tego wywiązać.

 ramos.a Partyzant

Postów: 132
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.07.2011
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2012 14:43    #28
Toż wy nie wiecie, że silnik jest spartolony? Nie dziwi was, że praktycznie każda akcja bramkowa to zejście do boku (obojętnie czy to skrzydłowy czy kto inny) i wrzutka na dalszy słupek i albo trafi albo nie. Trwa debata na forum SI. Ja czekam na fixa, bo grać się po prostu w tej chwili nie da. Tak jak ktoś wyżej mówił: nie ważne jak ustawisz zespół, nie ważne czym grasz to w każdym meczu i tak będziesz tracił bramkę (najprawdopodobniej). A ogórasy wjeżdżają w formacje obronne jak w masełko.
Hala Madrid! Hala Raúl!

http://www.youtu(...)BAoglxLQ

 mmm Młody aktywista

Postów: 96
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.02.2003
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2012 15:02    #29
Hmm czytając te komentarze naprawdę myślę że wy chyba macie inną grę:) W sumie to pierwsza moja taka kariera w fm że zdecydowałem się na defensywną taktykę tzn 4-2-3-1 , strzeliłem tylko 47 goli w sezonie a straciłem 24 co dało i tak majstra. Nie widze za wiele błędów na boisku , obrona gra raczej dobrze a błedy jak w zyciu zawsze sie zdazaja.
Pare screenów:
Tabela:http://i46.tinypic.com/i5nktc.png
kilka wyników:
http://i48.tinypic.com/34617bl.png
http://i48.tinypic.com/alhpiu.png
http://i45.tinypic.com/2dt5gdh.png
http://i47.tinypic.com/2qs2eeb.png

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.11.2012 o godz. 15:05

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2012 15:23    #30
Może tu jest pies pogrzebany - ja i mmm gramy silnymi klubami z najlepszej europejskiej ligi, może silnik meczowy nie daje rady ze słabszymi zawodnikami?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.