Polska Scena FM

 Brudas Socrealista

Postów: 462
Grupa: Administrator
Dołączył: 29.11.2004
Skąd: Krotoszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2016 12:14    #31
[quote="kell1987"]nie mogę dostać bana, bo nie mam tam konta :P[/quote]

To Ci sami założą i zbanują, żeby pokazać, że u nich nie cmrev ;)

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2016 12:15    #32
[quote="SuperZiemniak"]Ja tam czekam na turniej finałowy, żeby zobaczyć czy coś ciekawego nie wyjdzie na jaw oraz czy wszyscy uczestnicy przypadną sobie do gustu "na żywo". Pisząc "coś ciekawego" mam na myśli Dobiego i Opelu, bo mi się wydawało i wydaję dalej, że przy kwalifikacjach coś razem wykombinowali. Sadzę tak z powodu kilku rzeczy:
- znają się i mieszkają blisko siebie, z tego co kiedyś pisali.
- obaj grali tym samym klubem (Liverpool), osiągali bardzo podobne wyniki - bardzo wysokie wygrane (w LM po 7-0 z Barcą, w lidze ponad 200 strzelonych goli już koło 5-6 sezonu chyba). Mam wrażenie i chyba sporo osób pewnie podobnie, że takie wygrywanie wszystkiego i to wysoko było możliwe, ale do edycji 2012. W FM 15 jest to raczej fikcja.
- Dobi grał bardzo słabo Borussią, a Liverpoolem tak nagle wystrzelił.
- edytora czy wykorzystywanie bugów ("auty jak rożne", o czym mówił Michellaga i podał przykład Dobiego)[/quote]
Jak zostać "mistrzem" w kilka minut z MFM: http://strik(...)hrow-in/

[quote="robal15"][quote="SuperZiemniak"]- obaj grali tym samym klubem (Liverpool), osiągali bardzo podobne wyniki - bardzo wysokie wygrane (w LM po 7-0 z Barcą, w lidze ponad 200 strzelonych goli już koło 5-6 sezonu chyba). Mam wrażenie i chyba sporo osób pewnie podobnie, że takie wygrywanie wszystkiego i to wysoko było możliwe, ale do edycji 2012. W FM 15 jest to raczej fikcja.[/quote]
Da się wygrywać tak wysoko.[/quote]
Ale nie wszystkiego jak leci. Taki już jest FM - pierw rozwalasz Barcelone 10:0, by następnie wtopić z ogórami 0:3.

[quote="Michellaga"]Oni na pewno wykorzystywali buga z autami i to już udowodniłem ale to w żaden sposób nie jest oszustwo. Dla wygranej wykorzystuje się wszystkie LEGALNE możliwości. Z tych bugów mógł każdy skorzystać więc nie ma z tym problemu.[/quote]
Dlatego powinno zostać to uznane chociaż jako ta nielegalna możliwość w przyszłej edycji. Zupełnie tak samo potraktowane jak S&L czy korzystanie z edytora. W mojej "osobistej hierarchii oszustw", wykorzystywanie bugów (i to takich, które dają komuś praktycznie zwycięstwo...) zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce, zostawiając daleko za plecami S&L i korzystanie z edytora.
Ja dokładnie rozumiem to, że żaden z uczestników nie złamał żadnego pkt. regulaminu lecz gra w taki oto sposób wypacza wyniki końcowe rozgrywki, próbę wyłonienia tego najlepszego. Dam sobie rękę uciąć, że gdyby każdy korzystał z tego, to zamiast turnieju finałowego, mielibyśmy coś w stylu "dogrywki" po to, by spróbować wyłonić finalistów gdyż w eliminacjach 90% uczestników uzyskało ten sam wynik/wynik kwalifikujący. Gdzie sens? Gdzie logika?

[quote="robal15"][quote="Michellaga"]Oni na pewno wykorzystywali buga z autami i to już udowodniłem ale to w żaden sposób nie jest oszustwo. Dla wygranej wykorzystuje się wszystkie LEGALNE możliwości. Z tych bugów mógł każdy skorzystać więc nie ma z tym problemu.[/quote]
Potwierdzam, w esporcie wykorzystuje się każdego buga.[/quote]
Nie będę pisał (tak jak pewien użytkownik na MFM), że jestem "połprofesjonalnym" zawodnikiem jakiejś tam gry, bo po co? Brałem udział w niejednym turnieju, interesuję się sceną e-sportową od dobrych kilku lat (Quake Live, CS GO, LOL i kilka innych mniej popularnych) i NIGDY nie widziałem by ktoś wykorzystywałby buga, który podnosiłby jego umiejętności/zwiększał szansę na zwycięstwo o 100%. Nigdy. Nie liczę też na to, że takowy mi zlinkujesz (lub kto inny) - na turnieju, bez kary (nie, Rozgrywka "Mistrzów" się nie liczy! ;d).

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.01.2016 o godz. 12:17

.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2016 12:51    #33
Pewnie wykorzystywanie błędów programistów na własną korzyść, dla publicznych przechwałek i możliwości zwycięstwa w turnieju wpisuje się w etos. Miała być Rozgrywka Mistrzów, a jest Rozgrywka Bugów.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2016 13:14    #34
[quote="pikawa94"][quote="robal15"][quote="Michellaga"]Oni na pewno wykorzystywali buga z autami i to już udowodniłem ale to w żaden sposób nie jest oszustwo. Dla wygranej wykorzystuje się wszystkie LEGALNE możliwości. Z tych bugów mógł każdy skorzystać więc nie ma z tym problemu.[/quote]
Potwierdzam, w esporcie wykorzystuje się każdego buga.[/quote]
Nie będę pisał (tak jak pewien użytkownik na MFM), że jestem "połprofesjonalnym" zawodnikiem jakiejś tam gry, bo po co? Brałem udział w niejednym turnieju, interesuję się sceną e-sportową od dobrych kilku lat (Quake Live, CS GO, LOL i kilka innych mniej popularnych) i NIGDY nie widziałem by ktoś wykorzystywałby buga, który podnosiłby jego umiejętności/zwiększał szansę na zwycięstwo o 100%. Nigdy. Nie liczę też na to, że takowy mi zlinkujesz (lub kto inny) - na turnieju, bez kary (nie, Rozgrywka "Mistrzów" się nie liczy! ;d).[/quote]

Już o tym parę razy rozmawialiśmy... Jestem graczem esportowym w bfie i wykorzystuję bugi w turniejach na moją korzyść.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Brudas Socrealista

Postów: 462
Grupa: Administrator
Dołączył: 29.11.2004
Skąd: Krotoszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2016 13:26    #35
[quote="robal15"][quote="pikawa94"][quote="robal15"][quote="Michellaga"]Oni na pewno wykorzystywali buga z autami i to już udowodniłem ale to w żaden sposób nie jest oszustwo. Dla wygranej wykorzystuje się wszystkie LEGALNE możliwości. Z tych bugów mógł każdy skorzystać więc nie ma z tym problemu.[/quote]
Potwierdzam, w esporcie wykorzystuje się każdego buga.[/quote]
Nie będę pisał (tak jak pewien użytkownik na MFM), że jestem "połprofesjonalnym" zawodnikiem jakiejś tam gry, bo po co? Brałem udział w niejednym turnieju, interesuję się sceną e-sportową od dobrych kilku lat (Quake Live, CS GO, LOL i kilka innych mniej popularnych) i NIGDY nie widziałem by ktoś wykorzystywałby buga, który podnosiłby jego umiejętności/zwiększał szansę na zwycięstwo o 100%. Nigdy. Nie liczę też na to, że takowy mi zlinkujesz (lub kto inny) - na turnieju, bez kary (nie, Rozgrywka "Mistrzów" się nie liczy! ;d).[/quote]

Już o tym parę razy rozmawialiśmy... Jestem graczem esportowym w bfie i wykorzystuję bugi w turniejach na moją korzyść.[/quote]

Dokładnie! Nie ma nic z oszusta. To jak symulowanie w piłce nożnej, niby chluby nie przynosi, ale pomaga wygrać mecz.

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2016 13:27    #36
[quote="robal15"][quote="pikawa94"][quote="robal15"][quote="Michellaga"]Oni na pewno wykorzystywali buga z autami i to już udowodniłem ale to w żaden sposób nie jest oszustwo. Dla wygranej wykorzystuje się wszystkie LEGALNE możliwości. Z tych bugów mógł każdy skorzystać więc nie ma z tym problemu.[/quote]
Potwierdzam, w esporcie wykorzystuje się każdego buga.[/quote]
Nie będę pisał (tak jak pewien użytkownik na MFM), że jestem "połprofesjonalnym" zawodnikiem jakiejś tam gry, bo po co? Brałem udział w niejednym turnieju, interesuję się sceną e-sportową od dobrych kilku lat (Quake Live, CS GO, LOL i kilka innych mniej popularnych) i NIGDY nie widziałem by ktoś wykorzystywałby buga, który podnosiłby jego umiejętności/zwiększał szansę na zwycięstwo o 100%. Nigdy. Nie liczę też na to, że takowy mi zlinkujesz (lub kto inny) - na turnieju, bez kary (nie, Rozgrywka "Mistrzów" się nie liczy! ;d).[/quote]

Już o tym parę razy rozmawialiśmy... Jestem graczem esportowym w bfie i wykorzystuję bugi w turniejach na moją korzyść.[/quote]
Gwarantuje Ci to wynik końcowy? Wiesz, że wygrasz? Nie, dalej decyduje o tym to, jak będziesz aimował. To, jak doświadczonym graczem jesteś. to, jak dobrze znasz i poruszasz się po mapie. To, że jesteś po prostu LEPSZY od drugiego gracza. Co ma do tego wejście na stronę, którą wyżej, w swoim poprzednim poście podałem, przekopiowanie ustawień i odnoszenie zwycięstw. Podstawię zaraz pod kompa moją siostrę (zero styczności z FMem) - podam jej ten link, przekopiuje ona wszystkie ustawienia i niech zacznie klikać spację. To jest ten "mistrz", którego chcą wyłonić?
Zresztą te "bugi", o których mówisz są pewnie powszechnie zaakceptowane przez społeczność. Są wpisane w mechanikę gry. Są jej nieodłączną częścią. Nie oglądałem tych filmów, które mi przesłałeś lecz wiem, że na pewno nie wszedłeś w ścianę i mogłeś zabijać innych, a inni Ciebie nie, bądź byłeś po prostu nieśmiertelny. Bo chyba tylko do tego można porównać tego buga z FMa.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.01.2016 o godz. 13:28

.

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2016 13:39    #37
[quote="Brudas"][quote="robal15"][quote="pikawa94"][quote="robal15"][quote="Michellaga"]Oni na pewno wykorzystywali buga z autami i to już udowodniłem ale to w żaden sposób nie jest oszustwo. Dla wygranej wykorzystuje się wszystkie LEGALNE możliwości. Z tych bugów mógł każdy skorzystać więc nie ma z tym problemu.[/quote]
Potwierdzam, w esporcie wykorzystuje się każdego buga.[/quote]
Nie będę pisał (tak jak pewien użytkownik na MFM), że jestem "połprofesjonalnym" zawodnikiem jakiejś tam gry, bo po co? Brałem udział w niejednym turnieju, interesuję się sceną e-sportową od dobrych kilku lat (Quake Live, CS GO, LOL i kilka innych mniej popularnych) i NIGDY nie widziałem by ktoś wykorzystywałby buga, który podnosiłby jego umiejętności/zwiększał szansę na zwycięstwo o 100%. Nigdy. Nie liczę też na to, że takowy mi zlinkujesz (lub kto inny) - na turnieju, bez kary (nie, Rozgrywka "Mistrzów" się nie liczy! ;d).[/quote]

Już o tym parę razy rozmawialiśmy... Jestem graczem esportowym w bfie i wykorzystuję bugi w turniejach na moją korzyść.[/quote]

Dokładnie! Nie ma nic z oszusta. To jak symulowanie w piłce nożnej, niby chluby nie przynosi, ale pomaga wygrać mecz.[/quote]
SI wprowadziło mechanizmy wczytywania i zapisywania rozgrywki. Czemu więc są przez regulamin zabronione? Niby używanie go chluby nie przyniesie ale pomoże wygrać mecz. Identyczna sytuacja z edytorem. Coś takiego jest oddane do użytku więc czemu jest zabronione? Także pomaga wygrać mecz. Bądźmy konsekwentni. Albo zakazujemy wszystko, co biję w mechanikę gry albo nic.
Dodać wypada jeszcze to, że wyżej wymienione sytuację pomagają wygrać mecz, a nie gwarantują zwycięstwo, jak w przypadku tego buga.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.01.2016 o godz. 13:46

.

 Brudas Socrealista

Postów: 462
Grupa: Administrator
Dołączył: 29.11.2004
Skąd: Krotoszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2016 14:07    #38
[quote="pikawa94"]

Dokładnie! Nie ma nic z oszusta. To jak symulowanie w piłce nożnej, niby chluby nie przynosi, ale pomaga wygrać mecz.[/quote]
SI wprowadziło mechanizmy wczytywania i zapisywania rozgrywki. Czemu więc są przez regulamin zabronione? Niby używanie go chluby nie przyniesie ale pomoże wygrać mecz. Identyczna sytuacja z edytorem. Coś takiego jest oddane do użytku więc czemu jest zabronione? Także pomaga wygrać mecz. Bądźmy konsekwentni. Albo zakazujemy wszystko, co biję w mechanikę gry albo nic.
Dodać wypada jeszcze to, że wyżej wymienione sytuację pomagają wygrać mecz, a nie gwarantują zwycięstwo, jak w przypadku tego buga.[/quote]

Strasznie mylisz pojęcia ;) Ja Cie rozumiem, ale to jest coś co oferuje skrypt gry do czego nic nie musisz od nowa wczytywać czy wprowadzać z zewnątrz. Ot SI się jebło i zostawiło furtkę w grze, która jeśli tylko ktoś chce pozwala wygrywać bez trudu xD

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2016 14:07    #39
Tylko że to też Ci nie gwarantuje zwycięstwa. Jedynie zwiększa prawdopodobieństwo trafienia gola z autu. Również trzeba pamiętać, że fpsy to są gry skillowe, gdzie wymagana jest bezpośrednia umiejętność od gracza. W fmie wystarczy skopiować gotową taktykę i niszczysz każdego z wyjątkiem wtedy, gdy komputer Cię oszuka:p. I dlatego powtarzam to jak mantrę: ta gra nie nadaje się na esport.
I ta losowość w tej grze... :DDD

S&L jest po to, aby można było kontynuować potem grę :D
Edytor jest po to, aby można było ją ulepszać:D

I to jest zamiarem SI. Tylko że niektórzy korzystają z tych funkcji, aby sobie ułatwić grę. I tyle.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 12.01.2016 o godz. 14:12

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2016 14:13    #40
a ja uważam, że nie potrzebnie Pikawa tutaj na forum podał link do wykorzystania tego buga z autami, podejrzewam, że wielu chłopaków "uprzyjemni" sobię grę w ten sposób, a tak naprawdę po serii zwycięstw szybko im się to znudzi. Jak dla mnie wygrywanie wszystkiego od razu jest strasznie nudne i wolę spokojnie budować swoją markę, bez korzystania z tak oczywistych błędów.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.