Strona

Polska baza danych w FM18

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2017 22:01    #91
[quote="bini"]Romeo Jozak ma ustawiony język polski na "płynnie" - to raczej błąd, w Polsce pracuje dopiero moment, wywiady udziela po angielsku.[/quote]
Jasne, nie wiem czemu gra zakłada że miałby znać język :/ Zgłoszone, dzięki.

 nowicjuszek123 Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.08.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 07:25    #92
Zauważyłem także, że Arka Gdynia również ma stadion o nazwie ''Gdynia City Stadium''. Mam nadzieje, ze w pełnej wersji to, jak również stadion Piasta zostaną poprawione.

 matg87 Partyzant

Postów: 269
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.09.2014
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 09:02    #93
Czy w FM18 jest odwzorowany system Pro Junior?

 cinu Partyzant

Postów: 37
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 10:52    #94
-Pogoń Szczecin ma stan stadionu ustawiony jako dobry (sic!)
-Myślę, że obiekty treningowe mogłyby być nieco lepsze. Pogoń posiada jedną z lepszych jakościowo i ilościowo baz jeśli chodzi o boiska treningowe.
-Na początku 2018 roku rusza przebudowa starego stadionu. Nowy ma powstać do przełomu 2020 i 2021 roku i pomieści ponad 22 tys. widzów.

 Gvynbleidd88 Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.10.2010
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 12:33    #95
Nie wiem czy to się kwalifikuje to "polskiej bazy danych", ale aż kłuje w oczy:

Uzbek pochodzenia niemiecko-rosyjskiego, powinien raczej być "Aleksander Gejnrih" (ew. "Gejnrich" ) albo (za angielską wikipedią) "Alexander Geynrikh" (stosując standardową angielską transliterację nazwisk pisanych cyrylicą), ale na pewno nie "Geynrix" - dalej transliteracje za wiki: Russian: Александр Рудольфович Гейнрих, Aleksandr Rudolfovich Geynrikh, German: Alexander Heinrich. Na razie jedyny taki "kwiatek" na który natrafiłem

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.10.2017 o godz. 12:34

 x men Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2014
Skąd: Lwówek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 14:43    #96
Wisła Kraków ma 120 mln zło długu do oddania w momencie odejścia prezesa. Tego już nie powinno być, Wisła Cupiałowi już nie musi oddawać nic, wisi miastu kilka mln i może Mandziarze i kilku piłkarzom może razem około 8 mln zł ale nie 120 mln które było zawsze, ale Wisła należy już do TS

 Kartvel Partyzant

Postów: 48
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2006
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
1
30.10.2017 15:28    #97
[quote="Gvynbleidd88"]Nie wiem czy to się kwalifikuje to "polskiej bazy danych", ale aż kłuje w oczy:

Uzbek pochodzenia niemiecko-rosyjskiego, powinien raczej być "Aleksander Gejnrih" (ew. "Gejnrich" ) albo (za angielską wikipedią) "Alexander Geynrikh" (stosując standardową angielską transliterację nazwisk pisanych cyrylicą), ale na pewno nie "Geynrix" - dalej transliteracje za wiki: Russian: Александр Рудольфович Гейнрих, Aleksandr Rudolfovich Geynrikh, German: Alexander Heinrich. Na razie jedyny taki "kwiatek" na który natrafiłem[/quote]

Radziłbym być ostrożniejszy w tym "na pewno nie". Geynrix jest Uzbekiem, w Uzbekistanie alfabetem głównym jest łacinka, w związku z tym o żadnej transkrypcji czy transliteracji nie ma mowy. To, że jego korzenie są niemiecko-rosyjskie, to oczywiście prawda, ale nie zmienia to faktu, że paszport ma uzbecki i tam jest zapisany tak, a nie inaczej. Tym bardziej nie mam specjalnie ochoty wysłuchiwać potem żali uzbeckich graczy o rusyfikowanie nazwisk ich zawodników (i tak do oryginalnej pisowni wielu z nich nie tak łatwo dotrzeć).
Swoją drogą na potwierdzenie:
https://pl.wi(...)_Geynrix
https://uz.wi(...)_Geynrix
I tego będę się trzymał. Pozdrawiam!

PS. "Aleksander Gejnrih" (ew. "Gejnrich";) nie będzie nigdy, bo w FM w przypadku alfabetów niełacińskich obowiązuje transkrypcja angielska. Ze względu na ilość danych nie jest wykonalne sporządzenie polskich/rosyjskich/niemieckich/francuskich/dowolnych innych transkrypcji dla każdego zawodnika w bazie, co najwyżej dla klubów są takie dodatki.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.10.2017 o godz. 15:33

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
1
30.10.2017 20:43    #98
[quote="Pucek"]Jeśli chodzi o Polskę, to baza dostępna w wersji BETA jest aktualna na jaki dzień? I jeszcze na jaki dzień będzie aktualna ta w dniu premiery 10 listopada?[/quote]
W becie baza jest w przybliżeniu na dzień 25 października, zwolnienie trenera Wieczorka z Wisły Puławy jest uwzględnione (w przybliżeniu, bo zgłoszenia nie są zamykane w kolejności chronologicznej i jakieś tam zmiany z III ligi były wprowadzone dopiero teraz).
Na kiedy będzie w dniu premiery - ciężko powiedzieć, zakładam pojedyncze dni różnicy. Dzisiejsze zwolnienie trenera Skorży i przedłużenie umowy S. Szymańskiego są już w bazie.

 x men Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2014
Skąd: Lwówek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 21:00    #99
A co z tą Wisłą i jej długami? Pisałem dwa posty wyżej

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 21:02    #100
[quote="x men"]A co z tą Wisłą i jej długami? Pisałem dwa posty wyżej[/quote]
Poprawione.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.