Strona

Polska baza danych w FM18

 Macchiato Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 21:03    #101
Co będzie odpowiedzialne w grze za hierarchie w dynamics? Jakieś atrybuty, czy jak... To moja pierwsza beta, czy będzie jakiś mini patch czy dopiero na premiere? Pozdrawiam.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 21:08    #102
Miles zapowiedział dziś, że niedługo ukaże się aktualizacja do bety. Co do dynamics, opisaliśmy tę opcję tutaj. Następnym razem proszę o takie pytania w innym temacie, ten jest o polskiej bazie.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.10.2017 o godz. 21:09

twitter.com/Ceyvol

 cinu Partyzant

Postów: 37
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 21:22    #103
Prosze Gietza i co, da radę coś zrobić z Pogonią i jej stadionem i bazą treningową o którym wspomniałem w poście #94 na stronie 5? z góry dziękuję za odpowiedź;)

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 21:31    #104
[quote="cinu"]Prosze Gietza i co, da radę coś zrobić z Pogonią i jej stadionem i bazą treningową o którym wspomniałem w poście #94 na stronie 5? z góry dziękuję za odpowiedź;)[/quote]
Stadion Pogoni ogólnie staram się skorygować, żeby wygląd był bliższy prawdziwego (tak samo z Odrą Opole).
Co do bazy treningowej, to nie jestem przekonany: o jakich konkretnie obiektach mówisz lepszych niż w bazie? W tym momencie w seniorskich obiektach nad Pogonią jest tylko Lech (obiekty w Poznaniu i Wronkach), Wisła (wybudowane centrum treningowe) i Legia. Na tym samym poziomie Zagłębie Lubin, Bruk-Bet Termalica (tutaj zdjęcia: http://jan0.(...)ana.html) i Pogoń Siedlce. Więc są na miejscach 4-7 w kraju w tym momencie w bazie.

 kryslaw44 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.01.2010
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 21:48    #105
Z artykułu o bazie Niecieczy:
[quote]klub z Niecieczy będzie mógł się pochwalić przyzwoitą jak na możliwości bazą treningową w skład której wchodzić będą trzy pełnowymiarowe, oświetlone i monitorowane boiska w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią. Do dyspozycji jest także boisko typu orlik a jeśli dodamy do tego, iż w niedalekim Żabnie znajduje się dobrze wyposażona siłownia oraz hala sportowa a w Dąbrowie Tarnowskiej basen[/quote]
Pogoń z kolei ma do dyspozycji łącznie 6 boisk wymiarowych (główne, 4 treningowe i jedno ze sztuczną), jedno niewymiarowe (większość z oświetleniem), do tego siłownię oraz halę 100 metrów obok na ulicy Twardowskiego. Jak dla mnie to konkretna różnica na plus.
Załączyłbym mapkę, ale nie mam uprawnień do wstawiania linków w treść. Jest na stronie Akademii Pogoni.

No ale to tak czysto informacyjnie. Czy to podstawa do zwiększenia poziomu - nie wiem ;) Wydaje mi się, że różnica między Niecieczą a Pogonią jest dość spora. Inna sprawa, że na obiektach treningowych trenują również grupy młodzieżowe, ale chyba nie ma to większego znaczenia poza ewentualnym stanem murawy.

 cinu Partyzant

Postów: 37
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 21:49    #106
Fragment opisu ze strony MOSIR Szczecin: "Do dyspozycji drużyn piłkarskich znajduje się 6 boisk treningowych o nawierzchni trawiastej. Przy ul. Twardowskiego znajduje się główne boisko treningowe nr 2 pełnowymiarowe, z trybunami krzesełkowymi na 1.082 osoby. W obrębie ulic Karłowicza i Witkiewicza znajduje się kompleks 5 boisk treningowych dla grup młodzieżowych: nr 5 i 8 dla trampkarzy oraz nr 4 i 6 pełnowymiarowe dla młodzieży starszej (100 m x 64 m). Boisko nr 4 posiada własne oświetlenie o natężeniu 220 luxów. Na potrzeby piłki nożnej kobiet od wiosny 2014 roku uruchomione jest nowe boisko trawiaste nr 7, pełnowymiarowe (105 m x 68 m).
Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu znajduje się hotel oraz miejska hala sportowa z kompleksem szatni, siłownią i sauną."
Podsumowując: 7 boisk+ 1 ze sztuczną murawą w sąsiedztwie stadionu, gdzie w zimie trenuje Pogoń. Jeśli to jest przeciętny poziom w naszej e-klapie to już nie wiem ;p

 cinu Partyzant

Postów: 37
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 21:54    #107
Zależy też co jest oceniane: czy boiska (ilość+jakość), czy infrastruktura (hotele, szatnie, spa, itp.). Jeśli spytasz kogokolwiek ze "środowiska" to opowie, że Pogoń wyróżnia się: stadionem (najbrzydszy), obiektami treningowymi (e-klasowa czołówka). Ale to juz zostawiam do oceny Gietzowi;) Bardzo fajnie by było, gdyby w pełnej wersji gry widniało już: Przebudowa stadionu zakończona w 2021r. :) Taka mała prośba od kibiców Pogoni. Ostatnio nam nie idzie, więc może tutaj troche się pocieszymy :)

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 21:57    #108
@cinu i @kryslaw44
Nie mówię że średni, są na 4. miejscu :) Nie widzę też celu w liczeniu boisk drużyny kobiet, głównej płyty i obiektów trampkarzy. Poza tym, mamy w bazie rozgraniczenie na obiekty młodzieżowe i seniorskie, ma też znaczenie stan obiektów, dodatkowe wyposażenie. Na razie Pogoń zostanie gdzieś w tym czubie ligi (nie uważam żeby była to krzywdząca lokata), zimą postaram się zebrać więcej danych z pozostałych zespołów i odświeżyć ranking dla obu lig.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2017 22:02    #109
@cinu
Mam zasadę że wstrzymuję się z dodawaniem tych stadionów póki prace nie ruszą w pełni. Na razie jest za dużo niewiadomych z mojego punktu widzenia, wiem że to jest kwestia dyskusyjna, ale to nie będzie skokowa zmiana a przebudowa istniejącego obiektu - gdy pojawi się konkretny, realny harmonogram prac i tego jak będzie wyglądała organizacja spotkań w tym czasie, dodamy to w grze. Pewnie zimą.

 matejand Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.04.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2017 00:43    #110
[quote="Gietz"]
Rocznik 1976 kojarzę lepiej, i raczej jest dowodem na to że te generacje nie były wcale takie świetne ;) Krzynówek i Michał Żewłakow załapaliby się na CA z zakresu> 150, ale Marcin Żewłakow, Żurawski, Bosacki, Sobolewski czy Szymkowiak prawie na pewno nie. Algorytm z jakąś dozą losowości jest niezbędny, to gra - bardzo rozbudowana, ale gra :) System w którym generowanie juniorów zależało tylko od obiektów/szkolenia/siatki klubu, tylko że on był wadliwy, bo nie starczy w miejscu bez dzieciaków postawić boisk i trenerów i liczyć że to odpali (widać to choćby po opisach projektu Aspire Academy od W. Ignatiuka), dlatego dodatkowo został wprowadzony czynnik krajowy, ale nie demonizowałbym go. Przyrost każdego z atrybutów dot. szkolenia młodzieży daje efekt już od kolejnego naboru.
Tak jak mówię, juniorzy z PA>170 w testach się zdarzają i to w zdecydowanej większości w klubach z najwyższymi atrybutami szkolenia (ale nie zawsze). [/quote]

Bardziej chodziło mi, że jeden rocznik stanowił o sile reprezentacji. W meczu z Niemcami w podstawowym składzie naszej reprezentacji zagrało 5 piłkarzy urodzonych w 1976 roku (Żewłakow, Bosacki, Sobolewski, Krzynówek, Żurawski). Dodatkowo 2 było urodzonych w 1977 roku (Baszczyński i Radomski). Jak na nasze możliwości było to pokolenie całkiem niezłe :)
Co do potencjału tamtych zawodników, to Żurawski w Football Managerze 2006 miał ustalone PA na 160. Szymkowiak - 150, Sobolewski - 155, Bosacki - 140. Mówimy o zawodnikach, którzy w tamtym okresie mieli po 28-29 lat (nie są to więc przykłady podobne do Freddiego Adu). Ja uważam, że w przypadku Żurawia czy Szymka nie były to wartości przesadzone. Po prostu nie wykorzystali oni w pełni swoich możliwości. Sam wiesz najlepiej, że często tak bywa (jak np. Tomasiewicz, widziałem go na żywo w akcji i myślę, iż w pełni zasługiwał na PA jakie mu dano w jednej wersji FM).
Chyba nikt nie zaprzeczy, że istnieją wybitne generacje. W finale mundialu 2014 aż 8 Argentyńczyków z pierwszego składu urodzonych było w latach 1985-1987! Nie chce mi się tego sprawdzać, ale pewnie większość z nich zdobyła też złoty medal na IO w Pekinie.
Skoro mamy złote generacje to istnieją też roczniki kiepskie. W Polsce takim przykładem jest (strzelam) rocznik 1989. W FM wszystko jest schematyczne. Nie ważne czy chodzi o okres (2017-2027) czy (2117-2027) w danym kraju będą generowani newgeni, których średnie PA będzie mniej więcej na tym samym poziomie. Dlatego uważam, że realistycznie byłoby gdyby czasem w naszej wirtualnej rozgrywce pojawiła się grupa dobrych piłkarzy urodzonych w podobnym okresie. A czasem mógłby nastąpić okres kompletnej posuchy. A to wiąże się z dynamicznym NYR.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 31.10.2017 o godz. 00:45

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.