Strona

Polska baza danych w FM18

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.11.2017 16:15    #141
Zaplecze dla VIPów nie określa jakości zaplecza, ale przychody z niego.

 paulonio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.11.2017 20:47    #142
[quote="pawlas83"]
Grając Ruchem Chorzów klub zredukował zadłużenie o jakiś 27mln chyba. Tak być powinno??[/quote]
Tzn.? Jak zredukował to zadłużenie?

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2017 07:27    #143
Przez wpłatę gotówki (podwyższenie kapitału).
Widziałem coś podobnego, obniżyłem zdolności biznesowe prezesa, powinno pomóc - wątpię żeby znalazł Inwestora który spłaci długi.

 pawlas83 Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.01.2010
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2017 08:19    #144
[quote="paulonio"][quote="pawlas83"]
Grając Ruchem Chorzów klub zredukował zadłużenie o jakiś 27mln chyba. Tak być powinno??[/quote]
Tzn.? Jak zredukował to zadłużenie?[/quote]

Pojawił się komunikat że klub zredukował zadłużenie i z 27mln zrobiły się 2mln. Klub wpłacił 25mln z czapki niewidki :P

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2017 08:31    #145
Nie z czapki niewidki, nie ze swoich środków nawet. Takich księgowych obniżeń zadłużenia przez dokapitalizowanie polska widziała wiele - ostatnio w Stomilu.
Po prostu wątpię żeby Ruch potrafił to uzyskać.

 paulonio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2017 09:03    #146
Dziwne. U mnie w save'ach to idzie raczej w drugą stronę. Wkracza zarząd komisaryczny, który decyduje o wszystkich transferach ;)

 matys1812 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.04.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2017 13:52    #147
Mam pytanie odnośnie stadionu Sandecji. Czy Sandecja rozgrywa mecze w Niecieczy? I czy jest dodana do bazy przebudowa stadionu w Nowym Sączu?

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2017 15:50    #148
@matys1812
Grają w Niecieczy w Ekstraklasie (sparingi rozgrywają u siebie w Nowym Sączu).

 patpul Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.06.2010
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2017 09:28    #149
[quote="Gietz"]Nie z czapki niewidki, nie ze swoich środków nawet. Takich księgowych obniżeń zadłużenia przez dokapitalizowanie polska widziała wiele - ostatnio w Stomilu.[/quote]
Możesz doprecyzować co masz na myśli pisząc o "księgowych obniżeniach zadłużenia"?:) A także - tak wnioskuję z tego, co napisałeś - co może znaczyć "nie ze swoich środków" w odniesieniu do Stomilu?:)

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2017 11:33    #150
[quote="patpul"][quote="Gietz"]Nie z czapki niewidki, nie ze swoich środków nawet. Takich księgowych obniżeń zadłużenia przez dokapitalizowanie polska widziała wiele - ostatnio w Stomilu.[/quote]
Możesz doprecyzować co masz na myśli pisząc o "księgowych obniżeniach zadłużenia"?:) A także - tak wnioskuję z tego, co napisałeś - co może znaczyć "nie ze swoich środków" w odniesieniu do Stomilu?:)[/quote]
W FMie to zbicie zadłużenia pojawi się w przychodach jako "Inwestycje" - to nie musi znaczyć że pieniądze wyłożył ze swoich pieniędzy prezes klubu, ale może obejmować dowolne środki które uzyskał. Chodzi o to że zdolność prezesa do dostarczania pieniędzy do klubu opisują dwa parametry "Zdolności biznesowe" (dot. pozyskiwania środków) i "Zasoby finansowe" (dot. tego ile własnych pieniędzy jest w stanie wpompować w klub). Chciałem zaznaczyć różnicę, że to nie musiał być błąd powiązany z tym że polski prezes klubu mógł wyłożyć 27 mln zł z własnej kieszeni.

Co do obniżeń zadłużenia przez dokapitalizowanie - kojarzę sytuacje w których klub którego częściowym właścicielem było miasto był zadłużony w stosunku do spółek miejskich, więc miasto przeprowadzało dokapitalizowanie, pieniądze spłacały zadłużenie względem miejskich spółek i "czyściły" część zadłużenia. Pod koniec września Olsztym przekazał Stomilowi 1 mln zł na podwyższenie kapitału i mamy to ujęte w grze. Ehh, mam nadzieję że nie pomieszałem sformułowań finansowych zbyt mocno :/

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.