Strona

Polska baza danych w FM18

 matejand Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.04.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2017 00:46    #111
[quote="Gietz"]
Ta Jordania to jakiś bug, ale raczej nie zalali Cię wysypem talentów, prawda? To dlatego że NYR jest tylko składową generowania newgenów, wcale nie najważniejszą.
[/quote]
Nie, żebym się kłócił ze specem ;) i wierzę, że jakiś inny czynnik jeszcze bardziej wpływa na PA newgenów (pewnie chodzi przede wszystkim o infrastrukturę), ale przeprowadziłem kilka testów gdzie ustawiłem NYR Polski na 135 (założyłem słusznie/niesłusznie na potrzeby testu, że taki byłby mniej więcej sufit dla naszego kraju). Test zrobiłem na FM 2014, bo mam do niej FMRTE.

https://zapod(...)jpg.html
https://zapod(...)jpg.html
https://zapod(...)jpg.html
https://zapod(...)jpg.html
https://zapod(...)jpg.html
https://zapod(...)jpg.html
https://zapod(...)jpg.html

To z pewnością o wiele za mała liczba testów, żeby coś stwierdzić jednoznacznie, ale coś widać. NYR ma znaczący wpływ na jakość newgenów, choć z pewnością nie tylko to (widać, że np. Zagłębie Lubin ma dobre obiekty i siatkę wyszukiwania juniorów, bo często dostaje dobrych juniorów). W każdej próbie pojawiał się ktoś z PA w pobliżu PA Lewandowskiego (raz nawet ktoś o PA 190). Należy nadmienić, że nie majstrowałem przy żadnym innym atrybucie. A przecież NYR określa się jako "liczbę dzieciaków chętnych do gry w piłkę", więc raczej mało prawdopodobne, żeby wzrost z 95 do 135, odbyłby się bez istotnej poprawy infrastruktury.
Być może przesadziłem z tym 135, ale założyłem, że takie sukcesy jak zwycięstwo polskiego klubu w LM (co przecież w FMowej rzeczywistości nie jest niczym dziwnym) pozwalałby przy stopniowo na podnoszenie NYR (skok o 40 punktów musiałby być rozłożony w czasie).
Odwracając sytuacje, czy gdyby przez dziesięć kolejnych lat polskie kluby miałyby taki sezon w europejskich pucharach jak ten obecny, gdyby nie było reprezentacji Nawałki, gdyby najlepszym polskim zawodnikiem byłby zawodnik z 2. Bundesligi, krótko mówiąc, gdyby nie było żadnej nadziei dla polskiego futbolu to czy zainteresowanie piłką w naszym kraju nie spadłoby znacznie? Jestem pewien, że tak. Konsekwencją takiego stanu rzeczy byłby odpływ dzieciaków z futbolu co przekładałoby się na coraz gorszą jakość piłkarstwa w naszym kraju.
Kończąc ten wątek, nieważne co wpływa na PA newgenów, istotne jest ażeby grając w jakimś kraju otrzymywać, w poszczególnych okresach juniorów o zróżnicowanych potencjałach. Jakieś "Narodowe Modele Gry", szwajcarskie czy belgijskie systemy szkolenia młodzieży, czy inne cuda znacznie urozmaiciłyby i urealniłyby rozgrywkę.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 31.10.2017 o godz. 00:49

 matejand Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.04.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2017 00:51    #112
[quote="Gietz"] Btw, czy kasa poszłaby wtedy do klubów to też dyskusyjne - powiedzmy że liga jest na podobnym poziomie, a jeden klub rozwija się niesamowicie i gra piłkę o dwie klasy lepszą niż reszta stawki - czy podział k[/quote]

Ok, mogłoby być i tak, ale skoro z tego co wiem, w SI przygotowano różne modele Brexitu, to może mogliby poświęcić trochę czasu na stworzenie różnych modeli rozwoju danej ligi ;)

 cypek Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.04.2002
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2017 12:17    #113
Interesuje mnie województwo śląskie. Jak wyglądają następujące kluby (kadry drużyn) czwartej ligi (które w historii grały na najwyższym szczeblu) takie jak: Bytomski Sport (Polonia Bytom), Szombierki Bytom, Ruch Radzionków, Szczakowianka Jaworzno?

 moldovan Partyzant

Postów: 122
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2017 12:34    #114
Szczakowianka ma 3-4 piłkarzy, reszta w/w klubów około 10.

Widzę że sporo nazw polskich klubów posiada już polskie litery i dwie kwestie nasuwają mi się na myśl:
- czemu nie wszystkie tylko wybiórczo?
- czemu Pogoń Siedlce ma zamiast kreseczki hiszpańskie ñ ? :D

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2017 17:16    #115
[quote="moldovan"]Szczakowianka ma 3-4 piłkarzy, reszta w/w klubów około 10.

Widzę że sporo nazw polskich klubów posiada już polskie litery i dwie kwestie nasuwają mi się na myśl:
- czemu nie wszystkie tylko wybiórczo?
- czemu Pogoń Siedlce ma zamiast kreseczki hiszpańskie ñ ? :D[/quote]
Szczakowianka: tak jest, Treściński, Kojdecki i Sermak, poza tym nie mają w kadrze nikogo kogo mamy w bazie z tego co wiem (IV liga)
Prawie wszystkie kluby mają polskie znaki, a już na pewno wszystkie z pierwszych 3. poziomów rozgrywkowych, zostały pojedyncze do poprawy w dole hierarchii. Chodzi o to że udało nam się wprowadzić polskie znaki diakrytyczne do nazw klubów i w związku z tym chciałem usunąć pośredniczącą warstwę tłumaczenia (tj. skoro udało nam się osiągnąć sytuację że domyślną formą w bazie jest polska, to usuńmy tłumaczenie). Daje nam to dużą łatwość w nanoszeniu poprawek na nazwy w przyszłych edycjach, bo ew. zmianę (jak np. zmiana Bytomskiego Sportu na BS Polonia Bytom) jest o wiele łatwiej przeprowadzić, nie dotyka plików lokalizacji.
Pogoń Siedlce: dziwne, u mnie działa :)

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2017 18:53    #116
Czy to oznacza, że Brożek będzie Brożkiem a nie Brozkiem?

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
1
31.10.2017 19:02    #117
[quote="Shrek"]Czy to oznacza, że Brożek będzie Brożkiem a nie Brozkiem?[/quote]
Nie, na razie progres dotyczy tylko nazw klubów. Sprawa była poruszana tutaj: http://www.cmrev(...)chu.html
To jest kwestia wszystkich narzędzi towarzyszących przy tworzeniu bazy, kodowania znaków między ANSII a Unicode, które powodują jakieś tam problemy. Jestem tu całkowicie po Twojej stronie. Wydaje mi się, że moglibyśmy pociągnąć ten temat mocniej jako społeczność – bo aktualnie temat podnoszę ja jeden. Teraz nie do końca SI ma jakąś świadomość, że to problem. Z naszej strony forum SI Games nie jest oblegane, a gdy już się na nim udzielamy, to często w sposób, który raczej przyciąga bany niż zrozumienie.

Pewne narzędzia używane przy researchu zostały stworzone dość dawno temu – przepisywanie ich dla sprawy, która nie wydaje się im aż tak istotna, bo mówi o niej jeden head reseracher, jest problematyczne. Sam nie mam wystarczającej siły przebicia, by nakłonić SI do implementacji polskich znaków w nazwiskach. Wierzę natomiast, że wspólnymi siłami jest to do zrobienia.

 budyn_02 Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.02.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2017 20:00    #118
Witam,
Czy mógłby ktoś podesłać screen-a ze składem Stilonu Gorzów?
Z góry Dzięki

 moldovan Partyzant

Postów: 122
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2017 23:22    #119
[quote="budyn_02"]Witam,
Czy mógłby ktoś podesłać screen-a ze składem Stilonu Gorzów?
Z góry Dzięki[/quote]

 budyn_02 Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.02.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.11.2017 09:37    #120
[quote="moldovan"][quote="budyn_02"]Witam,
Czy mógłby ktoś podesłać screen-a ze składem Stilonu Gorzów?
Z góry Dzięki[/quote]
[/quote]

Dzięki, moldovan :)
Widzę, że cały skład jest aktualny na ten sezon, ale brakuje kilku zawodników.
Czy jest możliwość uzupełnienia składu, przed premierą gry?

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.