Strona

Polska baza danych w FM18

 pawelkolo Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2017 00:32    #71
W FM 17 było kilku zawodników w Unii stąd moje pytanie :)

 moldovan Partyzant

Postów: 122
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2017 01:51    #72
ktoś tam prosił

 nowicjuszek123 Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.08.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2017 07:55    #73
Witam,
Stadion Piasta nazywa się ''Gliwice City Stadium''. To efekt nieprzetłumaczenia, czy błąd?

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2017 09:02    #74
[quote="matejand"][quote="Gietz"] W jaki sposób?? Jeżeli jest to temat na inną dyskusję to bardzo chętnie bym ją odbył.[/quote]
Ok, tylko od razu zaznaczam, że moja opinia nie ma nic wspólnego z pracą researcherów i oceną CA i PA polskich grajków :) ją uważam za bardzo dobrą.
(..) Drugą rzeczą, której nie mogę zdzierżyć jest Nations Youth Rating. Nie chodzi o jego obecną ocenę (choć Jordania przed Polską czy Serbią wygląda dziwnie). Denerwuje mnie to, że ile byś nie rozegrał sezonów to NYR się nie zmienia. Jest to ważny parametr mający istotny wpływ na juniorów w całym kraju. Moim zdaniem powinien się zmieniać bo tak to wygląda w życiu. W swoich grach, mając wszystkie atrybuty dotyczące produkcji juniorów na 20, otrzymywałem zawsze (ale to naprawdę zawsze) kiepskich newgenów (max 140). [/quote]
NYR to własność kraju, wynikająca głównie z demografii. Zgadzam się że co do zasady powinien być zmienny, ale - znając formułę wg której obliczaliśmy NYR gdy powstawał - nawet mocne zmiany reputacji piłkarskiej kraju zmieniały by NYR w nieznacznym stopniu. Swoją drogą, patrzę na swoje testy w FM18 gdzie kluby nie rozwijały bazy do 20/20 i w Polsce zawodnicy z PA z zakresu 160-170 i tak się pojawiają (chociaż nie w każdym sezonie, ale dość regularnie). Jest też bardzo duży rozrzut tego gdzie generują się 16-latkowie z potencjałem, w przykładowym teście w 2023 roku w młodzieżówkach byli zawodnicy wyszkoleni w takich klubach jak Lechia Dzierżoniów, Odra Opole, Salos Szczecin, KKS Kalisz, Progres Kraków, Ilanka, MOSP Białystok, SMS Łódź, więc scouting w ligach młodzieżowych ma sens.

[quote="matejand"]Ostatnim "zarzutem" jest zmienna reputacja lig. IMHO w praktyce jest to martwa właściwość. Czego byś nie wygrał z Polskim klubem to pozostałe kluby są wciąż tak samo słabe (albo prawie tak samo słabe). Dalej dokonują beznadziejnych transferów, itp. Podobnie jak w przypadku NYR mógłby następować efekt lawiny. Mocniejszy klub wpływa na słabsze, słabsi podpatrują od giganta, itp. [/quote]
Kwestią dyskusyjną jest czy to tak działa ;) Reputacja ligi rośnie wraz z Twoimi sukcesami w Europie, ale założenie że będą za tym szły inne kluby nie sprawdziło się na Białorusi (BATE) czy w Szwajcarii (Basel), żeby taki efekt był to pieniądze muszą przechodzić do klubów z tej samej ligi (rynek transferów wewnętrznych). W FM18 musiałem robić inaczej i wręcz osłabiać działania polskich klubów, bo ściągały zawodników o wiele lepszych niż w rzeczywistości ignorując rynek lokalny. Jestem zadowolony z efektów, grający w betę mogą dać znać jak wygląda u nich rynek transferowy w Polsce (pomijając pierwszy sezon gdy prawie nie ma aktywności bo kadry są kompletne).

Jeżeli idzie o sam nacisk kładziony na polską ligę, to mamy licencjonowaną ligę, z pełną grafiką, zdjęciami i strojami 3D na starcie gry. Od tej wersji mamy bardzo realistyczny system rozgrywek juniorskich, z CLJ i ligami regionalnymi. Stadiony są oddane tak realistycznie jak to jest możliwe bez naruszania licencji, czuć klimat I ligi ze stadionami z jedną trybuną itp. Sporo małych systemów będących głębiej w mechanice jest robionych wg moich zgłoszeń, z uwzględnieniem specyfiki ligi.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2017 09:03    #75
[quote="nowicjuszek123"]Witam,
Stadion Piasta nazywa się ''Gliwice City Stadium''. To efekt nieprzetłumaczenia, czy błąd?[/quote]
Ostatni rzut tłumaczenia bazy przyszedł po zamknięciu bazy do bety, są trzy takie stadiony w Ekstraklasie, zmienią się też krótkie nazwy kilku zespołów (Górników Zabrze i Łęczna na pewno).

 franziel Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.10.2017
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2017 09:23    #76
Pytanie z innej beczki. Czy jest szansa na dodawanie drużyn z niższych lig do bazy na życzenie (za np. dodatkowym wynagrodzeniem)?

 nowicjuszek123 Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.08.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2017 10:03    #77
Tak samo zastanawiam sie, jaka nazwe powinien miec stadion Gornika Zabrze. Wszedzie widze, ze nazywaja go Arena Zabrze, a w grze im Ermesta Pohla. No chyba, ze ta pierwsza jest nazwa komercyjna.

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2017 10:09    #78
Myślę, że każda nazwa tego stadionu jest właściwa.

 moldovan Partyzant

Postów: 122
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2017 10:41    #79
[quote="franziel"]Pytanie z innej beczki. Czy jest szansa na dodawanie drużyn z niższych lig do bazy na życzenie (za np. dodatkowym wynagrodzeniem)?[/quote]

myślę że tu nie chodzi nawet o wynagrodzenie tylko o znanie klubu od podszewki. Jakbyśmy mieli tylu researcherów co w większych krajach to byśmy mieli więcej pełnych składach a tak już nawet w 3 lidze są zespoły które nie mają pełnych kadr (w sensie że mają po 10-15 zawodników). Zresztą w tym fmie i tak widać sporą koncentrację na III i IV lidze.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2017 13:03    #80
Przed zadaniem niektórych pytań warto przeczytać tę rozmowę ;)
twitter.com/Ceyvol

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.