Talent
Adigun Salami, FC Midtjylland (19 lat, OP Ś)
23-07-2008 09:59, profil opracował kuab, oglądało profil 1522 czytelnikówLos chciał, że trafiłem na tego chłopaka zupełnie przypadkowo. Bardzo mi się nudziło i przeglądałem sobie kadry klubów ze Skandynawii. W pewnym momencie wyświetliła mi się przecudowna nazwa „FC Midtjylland”. Pomyślałem sobie, że muszą tam być jacyś utalentowani piłkarze. Nie myliłem się. Jednym z nich jest Nigeryjczyk o wdzięcznym nazwisku – Adigun Taofeek Salami. Popularny „Wędlina” urodził się 6 maja 1988 roku w nigeryjskim mieście Lagos. Jest wychowankiem szkółki piłkarskiej FC Ebdei. Bezpośrednio z niej trafił do Danii. Nie wystąpił jeszcze w pierwszej reprezentacji Nigerii, chociaż jak sam przyznaje, jest szczęśliwy będąc częścią kadry U-21. Jego ulubionym klubem jest Manchester United, ale jakiś czas temu przebywał na testach w... Chelsea Londyn. Do grona jego najbliższych znajomych należą: Oluwafemi Ajilore, Jasper Weinkouff, Akeem Agbetu, Jamiu Lawal i Baba Collins.
Salami jest typowym rozgrywającym. Jego zalety to przede wszystkim: szybkość, zwinność, drybling, dobre podania i niezła technika. Do tego młody Nigeryjczyk jest pracowity, ambitny, lojalny, błyskotliwy, agresywny, kreatywny, umie grać zespołowo i ma olbrzymi temperament. Gość uwielbia też grać pod publiczkę. Jeśli chodzi o wady, to najpoważniejszą z nich jest fatalna gra bez piłki i podejmowanie decyzji. Te problemy da się jednak wyeliminować poprzez odpowiedni trening.
Wartość Salamiego na początku gry wynosi 1,3 miliona euro. To sporo, jednak wydaje mi się, że warto w niego zainwestować. Czuję, że pieniądze wyłożone na Adiguna bardzo szybko się zwrócą, a Wy nie pożałujecie tego zakupu, dołączając przy tym do grona zadowolonych klientów. Jeśli chodzi o występy w Polsce, to niestety nie wróżę nic dobrego. Myślę, że młody rozgrywający wolałby grać w Championship lub mocniejszych klubach ze Skandynawii.
- Dodaj do:
- Wykop.pl
- Gwar.pl
- Digg.com
- del.icio.us
Galeria
Komentarze internatuów
Najnowsze talenty w bazie
Eke Uzoma, 18 lat lat, DP
21-08-2008 15:40, autor: Sawyer92
Steven Defour, 19 lat lat, OP Ś
21-08-2008 08:59, autor: kuab
Mathias Wichmann Andersen, 16 lat lat, OP Ś
20-08-2008 15:46, autor: Wujek Przecinak
Esrom Nyandoro, 27 lat lat, DP
20-08-2008 11:29, autor: kuab
Vadis Odjija-Ofoe, 18 lat lat, O PŚ, DP
19-08-2008 15:50, autor: Wujek Przecinak
Jaime Correa, 28 lat lat, O/WO L, DP
19-08-2008 10:15, autor: kuab

Wszystkich komentarzy: 15
Weź udział w dyskusji - zobacz pełne komentarze