Wisła Kraków

 Sh0cKeR Partyzant

Postów: 69
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.04.2012 08:39    #21
@Czeris
Nie ma szans by tylu zawodników zostało sprowadzonych latem. Bednarz będzie chciał oszczędzać pieniądze więc naprawdę nie sądze by w zespole pojawił się np. Kuś. Zapewne nie każda pozycja będzie obsadzona w postaci dwóch zawodników.
Bramkarz: Pareiko i Jovanić. Kontrakt z Filipem Kurto nie zostanie zapewne przedłużony. O Białkowski można by pomyśleć zimą. Jak na razie nie potrzeba nam bramkarze. Pareiko jest zdecydowanie wyróżniającym się zawodnikiem w szeregach Michała Probierza.
Obrona: Wywalić Diaza, Paljića, Jaliensa i Lamey'a. Wciąż nie jestem przekonany co do Bunozy ale jak powiedział Jacko. Głowacki jest ze szkła. Więc Bunoza mógłby zostać. Chavez, Czekaj - oni również grają w środku defensywy. Tak więc 4 stoperów zupełnie nam wystarczy, bo jak wiemy Głowacki jeszcze dołączy. Jovanović na prawej stronie defensywy, Piotrek Brożek na lewej. Tak to sobie wyobrażam. Burliga wróci z wypożyczenia i powinien być dobrym dublerem dla tych zawodników. Ewentualnie kupić Sznaucnera.
Pomoc: W roli defensywnych pomocników Sobol i Wilk. Jirsak kontraktu zapewne nie przedłuży więc dublerami dla tych zawodników powinni być Daniel Brud i Alan Uryga. Ten drugi może grać zarówno na środku defensywy jak i w pomocy. Przed nimi widziałbym Gargułę. W roli jego dublera Melikson który grałby oczywiście w podstawowym składzie, jednak na skrzydle. W przypadku kontuzji Garguły mógłby się przesunąć do środka a jego miejsce na skrzydle zająłby ktoś z dwójki Kirm/Iliev. Ilieva bym nie skreślał, jeszcze może nam wiele dać. Na drugim skrzydle operować powinien Małecki.
Atak: Genkov, Brożek, Boguski, Szewczyk. Nie zmieniałbym ustawienia na 4-4-2. Aczkolwiek wg mnie taktyka powinna zostać ustawiona pod przeciwnika. Jednak w systemie z jednym napastnikiem pierwszym wyborem powinien być Genkov. Jednak jeżeli Brożek wróci do swojej dawnej formy to czemu by nie miał wygryźć ze składu Bułgara.

Czekam na przebudzenie Boguskiego. Nie zapomnę go z FM09. xd Wielka gwiazda mojego zespołu, nigdy bym go nie sprzedał gdyby nie jego chęć odejścia. Opyliłem go za bodajże 4 mln euro. ;)
.

 Czeris Partyzant

Postów: 49
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.04.2012 09:55    #22
Burliga hmm, niby prawie cały sezon się ograł w Chorzowie. Ale czy jestem do niego przekonany. Jako zmiennik w sumie mógłby przyjść. A co Shocker sądzisz o jego postawie w finale Pucharu Polski ?

 syryls Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.08.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.04.2012 10:55    #23
[quote="Sh0cKeR"]@Czeris
Nie ma szans by tylu zawodników zostało sprowadzonych latem. Bednarz będzie chciał oszczędzać pieniądze więc naprawdę nie sądze by w zespole pojawił się np. Kuś. Zapewne nie każda pozycja będzie obsadzona w postaci dwóch zawodników.
Bramkarz: Pareiko i Jovanić. Kontrakt z Filipem Kurto nie zostanie zapewne przedłużony. O Białkowski można by pomyśleć zimą. Jak na razie nie potrzeba nam bramkarze. Pareiko jest zdecydowanie wyróżniającym się zawodnikiem w szeregach Michała Probierza.
Obrona: Wywalić Diaza, Paljića, Jaliensa i Lamey'a. Wciąż nie jestem przekonany co do Bunozy ale jak powiedział Jacko. Głowacki jest ze szkła. Więc Bunoza mógłby zostać. Chavez, Czekaj - oni również grają w środku defensywy. Tak więc 4 stoperów zupełnie nam wystarczy, bo jak wiemy Głowacki jeszcze dołączy. Jovanović na prawej stronie defensywy, Piotrek Brożek na lewej. Tak to sobie wyobrażam. Burliga wróci z wypożyczenia i powinien być dobrym dublerem dla tych zawodników. Ewentualnie kupić Sznaucnera.
Pomoc: W roli defensywnych pomocników Sobol i Wilk. Jirsak kontraktu zapewne nie przedłuży więc dublerami dla tych zawodników powinni być Daniel Brud i Alan Uryga. Ten drugi może grać zarówno na środku defensywy jak i w pomocy. Przed nimi widziałbym Gargułę. W roli jego dublera Melikson który grałby oczywiście w podstawowym składzie, jednak na skrzydle. W przypadku kontuzji Garguły mógłby się przesunąć do środka a jego miejsce na skrzydle zająłby ktoś z dwójki Kirm/Iliev. Ilieva bym nie skreślał, jeszcze może nam wiele dać. Na drugim skrzydle operować powinien Małecki.
Atak: Genkov, Brożek, Boguski, Szewczyk. Nie zmieniałbym ustawienia na 4-4-2. Aczkolwiek wg mnie taktyka powinna zostać ustawiona pod przeciwnika. Jednak w systemie z jednym napastnikiem pierwszym wyborem powinien być Genkov. Jednak jeżeli Brożek wróci do swojej dawnej formy to czemu by nie miał wygryźć ze składu Bułgara.

Czekam na przebudzenie Boguskiego. Nie zapomnę go z FM09. xd Wielka gwiazda mojego zespołu, nigdy bym go nie sprzedał gdyby nie jego chęć odejścia. Opyliłem go za bodajże 4 mln euro. ;)[/quote]
Burliga, to zwykły przeciętny gracz TME, a Wisła przeciętnym klubem nie jest, ba jego wiek a jego umiejętności to dramat, koledzy z orlika mają lepszą technikę, Czekaj moim zdaniem jest o klasę gorszy od Urygi, natomiast Arek Głowacki jak przyjdzie to zagra pół sezonu a potem się rozpadnie, z całym szacunkiem dla jego osoby. Garguła ma 31, umiejętności o wiele gorsze od Meliksona a zarabia więcej niż on, Iliev już jest trochę stary, więc trzeba go będzie odpowiednio przygotować do rundy, LO i PO to jest wogóle tragedia, może jeszcze jeżeli Jovanovic ma formę to trzymą tą pozycje, natomiast na LO nie wyobrażam sobie jakoś Piotra Brożka, wolę go jako DP. Kirm ma masę szczęścia i brak formy od roku. Słabo też wygląda pozycja napastnika, prócz Genkova nie ma nikogo, Szewczyk jest zbył słaby. Pozycja bramkarza to Pareiko i zostać powinien Kurto.

 Sh0cKeR Partyzant

Postów: 69
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.04.2012 13:29    #24
Nie zgadzam się z Tobą. Jak dla mnie Burliga pokazał się z dobrej strony w Ruchu z którym ma jeszcze szanse na mistrza. Byłby dobrym zmiennikiem dla Jovanovicia i zapewne Brożka.
Piotrek Brożek na DP? O.o
O pozycję napastnika nie ma co się martwić. Zapewne ktoś przyjdzie, najprawdopobodniej Paweł Brożek. Jest jeszcze Boguski który przecież tam też może grać. Nie rozumiem Twoich obaw.
Czekaj gorszy od Urygi? Tu też się z Tobą nie zgadzam. Czekaj jest pewniejszy od Urygi.
Garguła jest gorszy od Meliksona. Tu się z Tobą zgadzam. Ale wg mnie Melikson na skrzydle lepiej wygląda od Kirma czy prezentującego nierówną formę Ilieva. Więc w takiej sytuacji dobrym wyborem jest ustawienie na pozycji rozgrywającego Łukasza.
Wątpie że kiedykolwiek Kurto osiągnie podobny poziom umiejętności jaki posiada Pareiko. Narazie nie jest lepszy nawet od Jovanića. Nie rozumiem po co trzymać go na siłę w naszym zespole skoro pewnie znowu w tym sezonie nie zagra. Niech się rozwija, ale gdzie indziej.
.

 syryls Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.08.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.04.2012 14:13    #25
Burliga - rezerwowy Ruchu do Wisły, pomyśl. Jak był w Wiśle to gó*** pokazał.
Brożek podobał mi sie bardziej jako ŚP(DP) i LP z wyjątkiem meczu z Barcą. Chyba nigdy nie widziałeś Czekaja w akcji. Narazie jest to solidny obrońca w lidze, podkreślam narazie, Uryga ma wzrost, technike, umiejętność wyprowadzania piłki co jest rzadkością w piłce, sam wypowiadał się że wzoruje sie na Pique. Melikson na skrzydle fajnie wygląda w FM, ale na boisku nie widac go wogóle, oglądnij sobie parę meczy to się dowiesz dlaczego. Iliev nie jest nierówny po prostu jego wiek już nie pozwala grać super w piłkę, wlaśnie on zachował najrówniejszą formę przez cały sezon ze starych zawodników. Od Garguły lepszego można znaleść za darmo i tańszego w utrzymaniu. Kurto to ciekawy zawodnik i mlody talent ale szkoda że nie dostaje szans zresztą zasłużenie, ale kiedy odszedł Primel to nie ma kto trenować bramkarzy i to jest problem, Pareiko grał rok temu cudownie teraz ma przebłyski z gorszymi występami, Primel był dobrym trenerem niestety odszedł z przyczyn pozasportowych. Jovanic ostatnio zagrał w Młodej Ekstraklasie i spisał się nienajlepiej!

 Sh0cKeR Partyzant

Postów: 69
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.04.2012 14:34    #26
Kolego podejrzewam że to ty nie oglądałeś meczu Wisły z udziałem Czekaja. Po pierwsze co z tego że umie wyprowadzać piłkę skoro i tak ma błędy przy ustawianiu się / kryciu? Po drugie Czekaj jest wyższy od Urygi, więc powiedzenie "ma wzrost" jest żadnym argumentem. Do techniki to zgadzam się z Tobą. W tym jest odrobine lepszy od Czekaja. Ale wg mnie i tak Michał jest solidniejszy od właśnie Alana.
Kogo wolisz oglądać na skrzydle? Ilieva który może rozegrać świetny mecz lecz to się zdarza jakoś raz na 2 miesiące. Czy może Kirma który najwyraźniej nie sprawdza się na pozycji schodzącego napastnika? Boguskiego? Czy Maora który spośród tej trójki się znacząco wyróżnia? Małego nie wyróźniłem bo on powinien mieć pewne miejsce na drugim skrzydle.
Piotra Brożka nigdy na pozycji środkowego pomocnika nie widziałem. Chyba pomyliło ci się z Diazem. :P
Co do Garguły to prawda. Można znaleźć tańszego, lepszego... Ale czy wgra się w zespół tak jak Łukasz? Według mnie nie. Garguła zgrał się z zespołem co na pozycji rozgrywającego jest bardzo ważne.
Jovanić nie zagrał najlepszego meczu. Ale dużo nie pogra. A jest na pewno lepszy od innych bramkarzy w lidze którzy w swoich drużynach są drugim wyborem. Może najlepszy (poza Kotorowskim i Skabą oczywiście. :P) W dodatku nie narzeka że co mecz siedzi na ławce.
.

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.04.2012 14:43    #27
Gdyby nie kontuzja Garguły pewnie grałby teraz w Premiership. A zarobki ma z tego kontraktu gdy Wisła go przechwyciła z GKS-u Bełchatów. Kiedyś pokazywali w Piłce Nożnej i były na poziomie średniej Serie A. Można podziękować tylko GieKsie. W ogóle powinien być zapis, że jak się kontraktu zawodnika na Prawie Bosmana to on ma prawo wykupić kontrakt, albo zapłacić np. 1/5 jego wartości i przechodzi od razu...
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2012 17:15    #28
http://www.youtu(...)cStzA8BM
Czemu mnie tam akurat wtedy nie było?! A zawsze chciałem pokopać z Bitonem;)

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 26.04.2012 o godz. 17:17

@

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.04.2012 11:22    #29
Najbardziej prestiżowy mecz w Polsce, nie tylko według Polaków, ale również według Brytyjczyków, czas zacząć

http://sport(...)osc.html
@

 Sh0cKeR Partyzant

Postów: 69
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.04.2012 15:06    #30
Zostały jeszcze dwa dni. Mam nadzieję że nie powtórzy się sytuacja z jesieni.
Pareiko - Jirsak, Jaliens, Czekaj, Paljić - Wilk, Sobolewski - Melikson, Garguła, Iliev - Genkov. Według mnie taki skład jest najbardziej prawdopodobny na mecz z Cracovią. Jirsak z konieczności wystąpi na prawej flance defensywy. Za kartki pauzował będzie Lamey a Jovanović jest po operacji. Ewentualnie na prawej stronie defensywy pojawi się Paljić a na lewej Nunez. Albo w środku obok Czekaja wystąpi Uryga a na prawej stronie defensywy zagra Jaliens. Choć w to wątpie. Liczę na ostatnio bramkostrzelnego Genkova.
.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.