Wisła Kraków

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 14:42    #11
Dlaczego nie rzucą przepisu konieczności budowy czy tam posiadania akademii, szkółki piłkarskiej? Rzucają tymi stadionami, gdzie popadnie i na cholerę to? ŁKS po co ma mieć nowy stadion jak go nie stać praktycznie na funkcjonowanie? Nie lepiej było finansować w jakimś stopniu porządne akademie? W Krakowie to już w ogóle odwalili papu. Stadion Wisły i Cracovii dzieli ile? Kilkaset metrów? Pominę już, że Wisła grała pewien czas na Hutniku, nie liczę innych stadionów. A szkolenie tam leży i kwiczy.

Co Wy z tym Brudem? Mi się wydawało, że to jakiś moskalowski wymysł.

Powroty jasne, ale nie tak, że wrócą, no i znowu będą blokować skład młodym. W ten sposób nie nastąpi rozwój, a kiedyś musi dojść do zmiany pokoleniowej. A przymus grania młokosem bezsensu. Kluby, nawet powiedzmy, że jedną na miasto, miałyby akademię i same pchałyby młodzież do składów. W Legii i Lechu, może jeszcze Lechii i w Polonii jako tako młodzież dostaje szanse. Znowu ŁKS, sprowadza byłe gwiazdy w stanie agonalnym i co? To jest fenomen, Matusiak kiedyś ładował gole za golem, Iwański jakie bramki z wolnego i na czym to polega? "Przestali umieć kopać piłkę"? ŁKS spokojnie mógłby postawić na młodzież.

Przykład? Choćby Kita. W ME 25. kolejce 4 bramki na wyjeździe z Widzewem Łódź, a w następnej, 3 u siebie z Wisłą Kraków. Ale żeby to było też jasne, najlepszym strzelcem ligi był wtedy Bąk z Korony, który dostaje szanse w 1. zespole dość regularnie. Z 10 bramkami na koncie. Tylko.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Sh0cKeR Partyzant

Postów: 69
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 15:55    #12
Zgadzam się z Tobą Jacko, mogą wrócić byle nie blokowali składu młodym. Tyle że na lewej obronie po odejściu Paljica któremu kończy się kontrakt i Diaza który najprawdopodobniej nie zostanie wykupiony z Brugge nie mamy żadnego utalentowanego zawodnika, więc przyjście Piotrka Brożka nie byłoby złym pomysłem. Inaczej jest z Pawłem, bo na jego pozycji może występować Szewczyk, problemu by nie było gdyby Genkov odszedł ale jest pytanie: Zamienić snajpera który się ostatnio naprawdę fajnie rozkręcił na zawodnika który co mecz zasiada tylko na ławce rezerwowych? To nie byłby dobry pomysł. W obronie jest podobna sytuacja, aczkolwiek nie taka sama. Głowacki ma blokować miejsce Urydze? Tak. Jak dla mnie tu nie ma problemu. Uryga może wchodzić na końcowe 20 minut + ogrywać się w młodej ekstraklasie i pucharze polski. Jest w składzie także jeszcze jeden wg mnie niechciany stoper - Gordan Bunoza. Niech odejdzie, nie będzie nam już w przyszłym sezonie potrzebny, podobnie jak Jaliens, Lamey, Nunez czy Paljić.
.

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 16:51    #13
Zacząłbym od tego, że Genkow to sęp, a Brożek raczej potrafi i sam coś stworzyć. Właściwie dlaczego nie grać dwójką z przodu? Dobra, Barca gra sobie jednym. Ale to jest futbol totalny, gdzie są akcje, że obrońca wychodzi sam na sam. Dobry, uzupełniający się, duet napastników to wielki skarb. Jaki to już zależy od wizji trenera. Ale nie widzę w Wiśle schodzących napastników na poziomie. Może Małecki, zależy jak mu palma strzeli, to potrafi. Kirm to w sumie skrzydłowy i tyle. Sam duet lis-kompletny dobrze by w Wiśle działał. W środku wiadomo - Wilk, Sobol i Melikson. Też bym go zostawił, da ciała w rundzie? Won. Nie wiadomo jakie plany na Stilić. Lech Wiśle ukradł Dolhę, może i czas na rewanż. Wszyscy pamiętają jak to chamsko rozegrali. Są jakieś wizje na prawe skrzydło? Osobiście widziałbym tam Maka. Mateusz zdaje się? Kit. W każdym razie wygryzł ze składu Kosowskiego, no ile mu to zajęło, miesiąc? No na ŚP jest jeszcze ten Moskal, Kamil zdaje się.

Z Bunozą bym się wstrzymał. Gol z Lechem to raz, zawsze wierny to dwa. A trzy... Głowacki jest ze szkła, co wiadomo nie od dziś. A żaden Uryga nie zasługuje na wejście do składu ot tak, co się wtedy dzieje, widzimy choćby w FM, gdy młody dubler dostaje szanse... Jaliens, Paljić, Lamey, Nunez - baj. Nunez to dno, Jaliens nie pasuje zbytnio do Polski. A Diaz jest przeterminowany, to nie ten Diaz.

Co do braci - ja pamiętam mecz z Barceloną i co sobie z Iniestą i spółką robił Piotrek. Chapeau Bas! A Paweł, wiadomo, jak jest w formie, klasa sama w sobie. Jak nie gra... poza tym, on pasuje do Szkocji i ogólnie Wysp Brytyjskich... jak Cracovia do Ekstraklasy.

Obsada bramki? Kurto to nie to. Parejko da radę rok, a że chęci na Wisłę ma jak Filipiak na licencję Niecieczy, no to warto dać mu ten kontrakt. Z obniżką, to jasne. Ale szukałbym już następcy. Młodego, zdolnego. Żaden Sandomierski ani inne czary mary.

Wiadomo, na Bałkanach są talenty. Ale na grzyba ciągle Serbia, Bośnia? Tam jest tylko pięknych krain. Popatrzeć wystarczy jak napierdziela Czarnogóra. Liga denna, kadra pewnie lepsza od naszej, więc trzeba to wykorzystać, póki jeszcze gra w Ekstraklasie jest dla nich wyzwaniem. Skoro wzmocnienia z Cypru to już byłby dla nich krok wstecz :D. Taka chociażby Słowenia, też piękna kraina. Mała Italia.

Wisła wróci na szczyt. Skoro Cupiał jeszcze nie zrobił Wojciechowskiego i nie czmychnął, to faktycznie ma do tego klubu słabość i jak nikt zasługuje by wprowadzić go do tej, cholernej, Ligi Mistrzów. Wojciechowski tego nie dokona nawet z Barceloną. Ale to już w ogóle temat. Zatrudnia piłkarzy, przebija im zarobki 3-krotnie względem tego na co zasługują... a potem im nie płaci. Chociaż najpewniej są równi i równiejsi... Na koniec wypomina w mediach, że Smolarek z Sobiechem tylko o kasie myślą, a jakby tak policzyć ile wypłacił rekompensat trenerom... Sam Bakero dostał 180 tysięcy euro. To i w Hajduku pracować nie musi.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Sh0cKeR Partyzant

Postów: 69
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 17:56    #14
Jak dla mnie Pareiko i Sobolewski sezon mogą jeszcze pograć, mało tego. Normalnie w pierwszym składzie. Ja z chęcią zobaczyłbym w roli rozgrywającego Łukasza Gargułę który w skutek kontuzji Meliskona wskoczył do składu, pamiętamy eksplozję formy. Teraz to już nie to samo co zimą/na początku wiosny ale wciąż prezentuje wysoką formę. A Maora zobaczyłbym na pozycji schodzącego napastnika, podobnie jak Małeckiego. Czekam na decyzje w sprawie Ilieva, pensja zdecydowanie za duża ale czy warto rozwiązywać kontrakt? Jak dla mnie nie. Ten zawodnik ma cudowne przebłyski co pokazał chociażby w ostatnim meczu z Podbeskidziem. Jednak zbyt często mu się nie chce. Jest jeszcze jedna sprawa warta poruszenie. Mianowicie - Jirsak. Pieniążków to on dużo nie żąda. Ja z chęcią bym go zostawił. Byłby dobrym zmiennikiem dla Sobola i Wilka. Tylko jest jeden problem. Znowu wiązać się z nim pięcioletnią umową? Czy zostawić go tylko na kolejny rok? Nie wiem. Ale wydaje mi się że Bednarz będzie chciał oszczędzać jak najwięcej, pozostawi bez obsady Wilka i Sobolewskiego (z którym wciąż nie wiadomo czy zostanie przedłużony kontrakt). A no! Jest jeszcze Brud! Świetny wynalazek Kazimierza Moskala! -,-
Dobra, idę oglądać Puchar Polski. Tylko Wisła! :D
.

 Czeris Partyzant

Postów: 49
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 19:30    #15
Akademie to całkiem dobry pomysł.U naszych zachodnich sąsiadów jest wymagana dobra akademia do gry w Bundeslidze. Efekt Goetze, Reus ,Kross, Schurle itp. Wiem że w Polsce piłkarzy takiego pokroju w takiej ilości długo nie będzie, może kiedyś przyjdą takie czasy...

Co do transferów. Poniżej wymienię piłkarzy częśc jest byc może w "zasięgu finansowym" Wisły, może niektórym kończą się kontrakty, może właśnie ktoś zostanie sprowadzony.

Bartosz Białkowski BR (Southampton)- trochę zapomniany młody i chyba dośc utalentowany bramkarz, może wkomponował by się za Pareike ?
Tomasz Cykwa SP (Reading)- W Anglii trochę gra, trochę grzeje ławę. Podobno utalentowany. Można by go sprawdzic.
Radosław Majewski SP( Nottingham Forest FC), gra raczej dośc regularne więc mało prawdopodobne jest to by mógł on zasilic szeregi Białej Gwiazdy. Sądze że byłby dobrym wzmocnieniem.
Marcin Wasilewski PO/SO( RSC Anderlecht)- Solidny,chociaż czy pasuje do Wisły ?
Dariusz Dudka SP( AJ Auxerre) - prawie trzydziestka na karku. Może miałby ochotę zakonczyc karierę w Polsce ? :)
Mirosław Sznaucner PO(PAÓK Saloniki)- w Grecji gra regularnie, może byłby dobrym wzmocnieniem.
Jakub Świerczok N(1.FC Kaiserslautern)- niby kolejny talent. Chłopak zmarnuje sie grzejąc ławe. Gdyby tego lata udało się go sprowadzic, następnie wyporzyczyc by się trochę ograł to może byliby z niego ludzie.
Paweł Brożek N(Celtic FC)- chyba nic nie trzepa mówic ;)
Adrian Mrowiec SP(Hearts)- moim zdaniem dośc dobre wzmocnienie do lini pomocy
Kamil Glik SO (Torino Calcio)- zbytnio nie jestem do niego przekonany, jakie jest wasze zdanie ?
Byłbym zapomniał, Piotr Brożek(Trabzonspor)- jestem jak najbardziej na tak :)

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 24.04.2012 o godz. 19:33

 Sh0cKeR Partyzant

Postów: 69
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 20:35    #16
Przyznam że wymieniłeś dość solidnych zawodników których można by sprowadzić za dość niewielkie pieniądze. Jak wiemy Auxerre najprawdopodobniej spadnie z Ligue 1 a Dudka zostanie wolnym zawodnikiem. Tyle że na pewno będzie miał oferty z innych klubów francuskich, więc jego powrót uznam za mało realny. Szczególnie że odchodził z Wisły z rolą "zapchaj dziury". Wątpliwy wydaje się także transfer Wasilewskiego, Wisła kontaktowała się z nim late ubiegłego roku, i co? I nic. Teraz jego przyjście jest jeszcze mniej prawdopodobne bo wydaje mi się że zaczął pełnić ważniejszą fukncję w Anderlechcie, nie wiem, nie oglądam Belgijskiej ligi. Sznauncer? Dobry pomysł ale jeśli grałby na pozycji lewego defensora, bo na tej pozycji nie będziemy mieli latem zawodnika (transfer Piotrka Brożka nie jest jeszcze uzgodniony). Wg mnie prawa strona defensywy jest dobrze obstawiona w osobie Marko Jovanovicia. Glik? Po co? Przyjdzie Głowacki, jest Chavez, jest Bunoza, jest Czekaj, tak więc środokowego defensora nam nie trzeba. Białkowski, hmmm.... Jak dla mnie fajny pomysł. Choć jest jeszcze Skorupski, młodziutki utalentowany zawodnik którego Górnik będzie chciał się pozbyć w celu uzyskania gotówki. Drogi być nie powinien, a już za parę lat może być czołowym polskim goalkeeperem. Co my tu mamy, Świerczok... Mógł przyjść zimą. Ale jednak wiemy, kibicie wyrazili stanowcze nie. Z jakiego powodu? Odsyłam np. do wikipedii. Po pół roku raczej zespołu nie będzie chciał zmienić podobnie jak Cywka. Natomiast z chęcią zobaczyłbym w naszych szeregach Mrowca, Majewskiego i oczywiście braci Brożków. Będzie nam brakowało solidnego środkowego pomocnika, jak wiemy Sobol ma już swoje lata. A szczerze wątpię że Nunez zostanie wykupiony (i dobrze, nie podoba mi się jego gra) lub Jirsak przedłuży kontrakt. Ewentualnie Gargułę cofnąć, choć wg mnie on lepiej występuje na pozycji rozgrywającego. Ja z chęcią zobaczyłbym w wiślackich szeregach Semira Stilica. Jak pisał bodajże Jacko byłaby to świetna odpowiedź za Dolhę. Ale czy będzie chciał pozostać w Polsce i zarabiać mniej, bo szykuje się cięcie kosztów w Białej Gwieździe czy przenieść się do Grecji? Kto wie, pożyjemy, zobaczymy.
.

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 20:48    #17
Jedyny zawodnik którego bym widział w szeregach Wisły, i jest z ligi polskiej ,nazywa się Mateusz Mak. Widziałem już kilka meczy z jego udziałem, i grał bardzo dobrze.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.04.2012 o godz. 20:48

"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 Sh0cKeR Partyzant

Postów: 69
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 20:50    #18
Zgadzam się z Tobą Falconie. Młody i bardzo utalentowany zawodnik. W dodatku pochodzi z niedalekich mi okolic. ;)
.

 Czeris Partyzant

Postów: 49
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 21:53    #19
Uważam również, że korzystne było by przejście na formacje 4-4-2. Wtedy trzeba by było sprowadzic jakiś napastników. Mam też duży szacunek do Boguskiego, niestety chłopak ma pecha w życiu. Jak to widzę ? A no tak.
Bramka: Pareiko, Kurto, Jovanica bym sprzedał i zainteresował się Białkowskim. Wówczas Kurte bym wypożyczył bądź sprzedał.
Obrona: Jovanovic, Chavez, Bunoza, Czekaj. Do wyrzucenia Lamey, Jaliens, Palic no i Diaz, za duża cena. Co do wzmocnień : SznaucnerLO lub PO, Kuś (gra w Turcji zapomniałem o nim napisac LO, lub PO), Główka, Piotrek Brożek
Pomoc: SKrzydła: Małecki, Kirm, Środek :Sobolewski,Wilk, Jirsak, Garguła, Melikson ( widzę go jako playmakera ,potrafi poczęstowac dobrym podaniem, drybling , ustawianie sie i przewidywanie) OUT: Iliev,Nunez, I tutaj potrzebni są skrzydłowi widział bym wyżej wspomnianego MAteusza Maka, oraz hmm może Sobota, nie wiem tutaj proszę o wsparcie :)
ATAK: tutaj chyba problem jest największy Boguski, może by się odbudował, zostawił bym go, Genkov hmm , chyba też , Paweł Brożek i jeszcze jeden napastnik. David Biton, powrót do Belgi.

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 22:21    #20
Boguski był lepszy niż Małecki swego czasu. Świetny piłkarz.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.