Polska baza danych w patchu 17.3 - opinie i uwagi

Ceyvol Premier Rewolucji

Grupa: Administrator
Poziom ostrzeżeń: 0

0

02.03.2017 21:07    #21
No wiem, ale jednak przed patchem, na dodatku, który dodaje rozgrywki rezerw, ich rezerwy brały udział w nich od drugiego sezonu. Teraz nie biorą. Szkoda.
"To jest gad bardziej śliski niż niejeden wąż! Jak będzie w moim wieku to zostanie znanym politykiem."

Gietz Polski Szef Researchu

Grupa: Moderator

0

02.03.2017 21:11    #22

"Pucek" napisał:

Lech wyszedł na Puchar Polski z moją Wisłą w bardzo rezerwowym składzie:

Mleczko - Kedziora, Wojdak, Wilusz, Puchacz - Spychala, Zulciak, Jevtic, Klups - Tomczyk, Kownacki. Z ławki weszli Skoras, Moder, Bednarek.

Rozumiem rezerwowy skład na puchar, ale to chyba przesada.

Patrząc na to że grali z dwoma napastnikami, to rozumiem że trenerem nie był już Bjelica?
Bjelica ma tendencję do korzystania z drugiego bramkarza w pucharze, ale nie ma ustawionej tej do korzystania z juniorów/rezerwistów w takich rozgrywkach, więc możliwe że wynikało to z terminarza, ciężko mi powiedzieć. Sprawdziłem dwa sejwy, widzę że w pierwszych dwóch rundach rzeczywiście składali zespół dość eksperymentalnie przy meczach w formacie niedziela-środa-sobota i piątek-wtorek-sobota. Zwrócę na to uwagę, możliwe że znaczenie ma też fakt że zarząd Lecha wymaga ogrywania juniorów od trenera - możliwe że AI uznaje PP za najlepszą okazję.

+1

02.03.2017 21:33    #23

"Ceyvol" napisał:

No wiem, ale jednak przed patchem, na dodatku, który dodaje rozgrywki rezerw, ich rezerwy brały udział w nich od drugiego sezonu. Teraz nie biorą. Szkoda.

Sprawdź czy odpalając np. Wisłę w edytorze i wybierając Rozgrywki -> Ogólny -> Brak spotkań zespołu rezerw nie rozwiązesz tego problemu - dodatek dodaje nieistniejące rozgrywki, nie mogę do niego dopasować bazy, ale to pole w edytorze powinno pomóc.

Ceyvol Premier Rewolucji

0

02.03.2017 23:22    #24
O choroba, nie wiedziałem, że to jest w edytorze do odhaczenia! Myślałem, że to jakaś sztywna blokada.

Przetestowałem, pomogło, jest ideolo Serduszka
"To jest gad bardziej śliski niż niejeden wąż! Jak będzie w moim wieku to zostanie znanym politykiem."

Rozkoszny Partyzant

Grupa: Użytkownik

0

03.03.2017 00:20    #25
Zmienialiście coś w wymaganiach płacowych pracowników sztabu? Asystenci ze statystykami po 4-5 wołają po 20 tysięcy miesięcznie, reszta po 40-100. Stać mnie co najwyżej na asystenta rezerw Wisły Puławy. Nawet Serbowie zarabiający po tysiąc, którzy kiedyś przychodzili z pocałowaniem ręki, wołają teraz po 25 tysięcy będąc mocno przeciętnymi... Gram Zagłębiem Lubin.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.03.2017 o godz. 00:20

bartekr Młody aktywista

0

03.03.2017 00:51    #26

"Gietz" napisał:

"bartekr" napisał:

"Gietz" napisał:

"bartekr" napisał:

A Ja mam pytanie dlaczego Janukiewicz(Pogoń) ma ustawione NMZ oraz WT?

W poprzedniej bazie irytowało mnie że grał, przez co Pogoń była mocniejsza niż w rzeczywistości (bo Janukiewicz jest o wiele lepszym bramkarzem niż ta trójka która rotuje w ich bramce).
Razem z researcherem doszliśmy do wniosku że jego odsunięcie od I zespołu, brak zgłoszenia do ligi i brak możliwości gry w rezerwach mają charakter decyzji klubu a nie trenera Moskala, stąd status "Niezarejestrowany" trwający do końca sezonu 16/17. WT jest naturalnym następstwem NMZ, zwłaszcza że Janukiewicz odejdzie z drużyny w czerwcu, tak samo jak w grze i będzie mógł być wtedy zgłoszony do dowolnej drużyny która go zatrudni.

Sprawdzałem, ale zwykłe dodanie mocnej wzajemnej niechęci między zarządem a RJ nie dawało wystarczających efektów, musiała by to być relacja z trenerem Moskalem, a tej nic by nie uzasadniało. Poza tym, gdyby teraz zmienił się trener w Pogoni to też pewnie nie mógłby przywrócić Janukiewicza.

No rozumiem, ale tak czy siak do rezerw jest zgłoszony. Może nie gra całych meczy od początku, ale czasami widać go że jest na ławce rezerwowych, przykład - https://www.laczy(...)718.html
Więc rozumiem że to ciężki do rozwiązania przypadek, ale czy nie jest tak że on nie może zagrać w żadnym klubie do 30.6.2017 przez tą zmianę?

Tak jak mówisz, to ciężki do rozwiązania przypadek. W momencie gdy to ustawiałem wiedziałem że Janukiewicz nie zagra w żadnym klubie do 30/06/17 i zdecydowałem się na takie ustawienie - ewentualny problem z faktem że nie będzie mógł być gdzieś sprzedany był o wiele mniejszy niż ten ze zmianą wyjściowego składu Pogoni Szczecin. Więc tak - na rok jest uwięziony w Pogoni, bez możliwości gry, potem odchodzi i może grać gdziekolwiek.

A nie myślałeś może o zmniejszeniu atrybutów, bo teraz w sumie przez tego zawodnika zabierane są płace i nie może grać więc po sezonie to spada. A tak niestety zalega w klubie, jedynie mentorem może zostawać. A czy zmieniałeś coś w kwestii urlopów zawodników w grudniu?
"Możemy mieć zastępcę Giggsa, Scholesa czy Ronaldo, ale nigdy nie zastąpimy Sir Alexa Fergusona" - Eric Cantona

0

03.03.2017 15:27    #27

"Rozkoszny" napisał:

Zmienialiście coś w wymaganiach płacowych pracowników sztabu? Asystenci ze statystykami po 4-5 wołają po 20 tysięcy miesięcznie, reszta po 40-100. Stać mnie co najwyżej na asystenta rezerw Wisły Puławy. Nawet Serbowie zarabiający po tysiąc, którzy kiedyś przychodzili z pocałowaniem ręki, wołają teraz po 25 tysięcy będąc mocno przeciętnymi... Gram Zagłębiem Lubin.

Pierwszy sezon? Rzuć jakieś nazwiska żebym miał taką samą próbkę, posprawdzam.

moldovan Partyzant

+1

18.03.2017 21:45    #28
czy do FM18 będziemy robić wszystkie drużyny z III Ligi (i ciut więcej z IV) ? Wiem że to wymaga trochę pracy bo trzeba poszukać danych ale szkoda żeby chociaż III Liga była niekompletna ;)

bartekr Młody aktywista

0

18.03.2017 22:59    #29
W III już tylko 2 klubów brakuje ;)
"Możemy mieć zastępcę Giggsa, Scholesa czy Ronaldo, ale nigdy nie zastąpimy Sir Alexa Fergusona" - Eric Cantona

Ceyvol Premier Rewolucji

0

18.03.2017 23:04    #30

"bartekr" napisał:

W III już tylko 2 klubów brakuje ;)

Brakuje 2 klubów w bazie, a ja myślę, że moldovanowi chodziło o kadry Co

Ja mam inne pytanie - dlaczego w I lidze ustawiony jest obowiązek wystawiania w składzie dowolnego piłkarza U-21, a nie krajowego?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2018 by FM Revolution