Strona

Polska baza danych w patchu 17.3 - opinie i uwagi

randyolph86 Partyzant

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

03.05.2017 22:59    #41
Poszukałem podobnych problemów i okazalo sie ze chyba przez 17 druzyn w 3 lidze nie generuja sie nowe kalendarze - cofnalem sie w czasie, dodalem 4 lige i udalo sie takze problem rozwiazany, sorry za te posty

Ceyvol Premier Rewolucji

Grupa: Administrator

0

03.05.2017 23:10    #42
Randyolph, ale to w takim razie piszesz o którymś dodatku (którym?), a to jest temat o oficjalnej bazie.
"To jest gad bardziej śliski niż niejeden wąż! Jak będzie w moim wieku to zostanie znanym politykiem."

Gietz Polski Szef Researchu

Grupa: Moderator

0

05.05.2017 13:39    #43

"Pucek" napisał:

Atrybuty Pola Lloncha zostały znacznie przebudowane w porównaniu z tymi, który miał na 17.2?

Poprawki na podstawie tego w jaki sposób gra w Polsce mogą się pojawić dopiero latem, zimą musielibyśmy go ocenić na podstawie sparingów i pojedynczych gier zagranych w lidze do wydania patcha, to byłoby nieuczciwe - do zimowej bazy poszedł tak jak widzieli go Hiszpanie.

0

05.05.2017 13:57    #44

"xTrampekx" napisał:

Jak kształtują się wam wartości zawodników? Gram Lechią Gdańsk wygrałem 2 razy ligę mistrzów renoma klubu jest w pierwszej 20 a renoma ligi jest na 8 miejscu. Ceny moich najlepszych zawodników są poniżej 7 milionów euro, a kiedy sprzedam jakiegoś zawodnika za 3 miliony to cena jego na w angielskiej lidze wskakuje do 15 milionów.

Wartość zawodnika to umowna liczba, nie przywiązuj się do niej. Wartości wyświetlane zależą od tabeli Nation Amounts która jest do podglądu w edytorze, wiążącej kwoty transferowe z przedziałem reputacji zawodnika i jest różna dla różnych państw (bo za piłkarza w lidze angielskiej płaci się inne pieniądze niż za takiego samego w lidze polskiej). Taka skokowa zmiana "wartości" jest czymś zrozumiałym jeżeli doliczysz do tego fakt że w nowym klubie zawodnik ma prawdopodobnie dłuższą umowę niż w starym. Do głowy przychodzi mi przykład Karola Linettego który odszedł do Sampdorii za jakies 3 mln euro, momentalnie jego wartość się podniosła, nikt nie byłby w stanie go w tym momencie wyjąć z Sampdorii za 3 czy 4 mln euro, prawda?

Kwestią do dyskusji jest to jak szybko rośnie reputacja zawodników w takich mocnych zespołach jak Twój w tej grze - masz możliwośc podejrzenia wartości umiejętności i reputacji zawodników po tych zwycięstwach w LM?

xTrampekx Partyzant

0

13.05.2017 01:39    #45
Ceny zawodników już są na wysokim poziomie :) . Nie wiem od czego to zależy bo ani reputacja klubu i ligi się nie zmieniła. Zastanawia mnie jeszcze to ze kasa za sprzedaż praw za transmisje meczów ligi mistrzów wynosi tylko 2.76 miliona.

0

16.05.2017 07:46    #46

"xTrampekx" napisał:

Ceny zawodników już są na wysokim poziomie :) . Nie wiem od czego to zależy bo ani reputacja klubu i ligi się nie zmieniła. Zastanawia mnie jeszcze to ze kasa za sprzedaż praw za transmisje meczów ligi mistrzów wynosi tylko 2.76 miliona.

Aha, no to okej.
Cena zawodników zależy od ich reputacji (Current Reputation), reputacji klubu, statusu w klubie, długości kontraktu i wielu, wielu innych rzeczy. Nie bądź pewien że reputacja klubu i ligi sie nie zmieniła: to liczba, a jakieś jej zakresy są wyświetlane jako tekst (czyli powiedzmy wartości od 1 do 40 to reputacja Nieznany, ale zmiana z 1 na 30 wpłynie już na wartości).
Mówiąc o kasie na sprzedaż praw za transmisje mówisz o 2,76 mln, ale jakiej waluty? Nie mam tutaj pewności, ale możliwe że część tych pieniędzy dostajesz w kategorii nagród a nie praw za transmisje (a w prawach za transmisje widzisz tą "bazę", niezależną od wyników).

xTrampekx Partyzant

0

20.05.2017 12:43    #47

"Gietz" napisał:

"xTrampekx" napisał:

Aha, no to okej.
Cena zawodników zależy od ich reputacji (Current Reputation), reputacji klubu, statusu w klubie, długości kontraktu i wielu, wielu innych rzeczy. Nie bądź pewien że reputacja klubu i ligi sie nie zmieniła: to liczba, a jakieś jej zakresy są wyświetlane jako tekst (czyli powiedzmy wartości od 1 do 40 to reputacja Nieznany, ale zmiana z 1 na 30 wpłynie już na wartości).
Mówiąc o kasie na sprzedaż praw za transmisje mówisz o 2,76 mln, ale jakiej waluty? Nie mam tutaj pewności, ale możliwe że część tych pieniędzy dostajesz w kategorii nagród a nie praw za transmisje (a w prawach za transmisje widzisz tą "bazę", niezależną od wyników).

Używam tylko waluty w euro.
Moje przychody z transmisji za poprzedni sezon wynoszą.
Lotto Ekstraklasa -1,739,810
Europejski Puchar Mistrzów -2,767,239
Przychowy ze sponsoringu też są kiepskie bo wynoszą około 7 milionów euro ,a w roku 2020 były na poziomie około 23 mln euro ,a teraz mam 2024. Dlaczego tak się dzieje ze tak spadł sponsoring skoro reputacja ligi i kluby urosła?

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 20.05.2017 o godz. 12:55

Pucek Stachanowiec

0

26.07.2017 10:22    #48
Gietz, jak to wychodziło w testach z Robakiem? Mi w bazie on wygląda na trupa i chyba w każdej karierze szybko kończył jako FM-owy trup - nigdy nie osiągając podobnych wyników, co w rzeczywistości.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

0

02.08.2017 16:50    #49

"Pucek" napisał:

Gietz, jak to wychodziło w testach z Robakiem? Mi w bazie on wygląda na trupa i chyba w każdej karierze szybko kończył jako FM-owy trup - nigdy nie osiągając podobnych wyników, co w rzeczywistości.

Nigdy nie zostawał królem strzelców, to na pewno ... Uważam że w bazie mamy dobrze oddane jego zalety - siłę, równowagę, grę głową, wykańczanie, stabilność formy i mocne uderzenie. W takiej uproszczonej kwerendzie listującej zawodników tylko pod względem atrybutów odpowiadających za strzelanie bramek (przyjęcie piłki, gra głową, opanowanie, wykańczanie, gra bez piłki i strzały z dystansu) jest na 4 miejscu, za Sadiku, Gytkjaerem i Vassiljevem, co jest - moim zdaniem - uczciwe. Nie widziałem miejsca żeby go podbijać ani w jego zaletach (bo już są dość wysokie), ani wadach (bo wtedy mógłby grać jako kompletny napastnik albo inna fałszywa 9, a jednak ma rezerwy jeżeli o drybling, rozegranie, czy szybkość). Na pewno planuję zwracać na niego uwagę w testach FM18, gdzie na pewno będzie grał w Śląsku od deski do deski.
To co mogło mieć wpływ na jego szybki spadek w grze to stosunkowo niska (10) wartość Naturalnej sprawności, ona wpływa na to jak szybko zawodnik wraca po kontuzji, jak się starzeje i ile spotkań w sezonie może rozegrać bez przeciążenia. Przyjrzę się temu jeszcze.

Pucek Stachanowiec

0

03.08.2017 13:27    #50
Dzięki. Fachowa odpowiedź. Fajnie, że się temu przyjrzysz.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2018 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.