Polska baza danych w patchu 17.3 - opinie i uwagi

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.03.2017, 18:58    #1
Cześć,

chciałem dać Wam znać co zmienia się w polskiej bazie w zimowym patchu i zebrać opinie o tych zmianach i o grze w polskiej lidze ogólnie. Wszystko co piszę jest widoczne tylko i wyłącznie po odpaleniu nowej gry z patchem 17.3 i bazą danych z patcha 17.3. Polecam też dostępny na FM Rev plik z aktualizacją polskiej bazy na dzisiejszy dzień: uwzględnia wszystkie transfery które nie mogły trafić do oficjalnej aktualizacji, łącznie z tymi które odbyły się w III lidze, jak i drobne poprawki usprawniające rozgrywkę.

Najważniejszą zmianą jest wyznaczenie nowych reputacji polskich klubów. Patrząc na ruchy transferowe z ostatnich kilku okienek widać było tendencję umacniania pozycji naszej ligi, co potwiedzają transfery z tego okienka - kluby I ligi są w stanie zatrudniać zawodników występujących w I składzie klubów najwyższej ligi cypryjskiej (José Emilio Furtado), reprezentantów Finlandii (Toni Kolehmainen) czy solidnych ligowców z Bułgarii, Ukrainy lub Grecji (Aleksandar Kolev, Mladen Bartulovic, Giannis Potouridis). Kluby Ekstraklasy też odwróciły kilka kierunków transferowych, to wszystko wymagało zmian reputacji. Średnia reputacja dla klubu Ekstraklasy wzrosła o 9 pkt, co wraz z wieloma innymi zmianami w reputacjach, AI itp. spowodowało że rynek transferowy dla polskiej ligi wygląda zdecydowanie inaczej. Bardzo chętnie poznam Wasze zdanie dotyczące realistycznych i nierealistycznych transferów, zarówno przeprowadzanych przez komputer jak i przez gracza.

Spore zmiany zaszły też w reputacjach menadżerów i sztabu trenerskiego - proszę o informację jeżeli zauważycie ruchy które uznacie na nierealistyczne z powodu reputacji trenera (typu Jan Złomańczuk w Ekstrkalasie) albo jego relacji z klubem/kibicami/zarządem (typu Ivan Djurdjević w Legii).

W tym temacie możecie też zgłaszać wszystkie inne błędy w polskiej bazie, postaram się z nich wytłumaczyć albo je naprawić.

 Diablo5555 Partyzant

Postów: 201
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.04.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.03.2017 19:59    #2
Witaj, nie wiem czy to dobry "dział" to raz, dwa pewnie zostanę "zjedzony" przez Ciebie jak i resztę, ale mnie strasznie irytuje okienko transferowe na luty, tak, wiem, normalnie, oficjalnie okienko w PL zaczyna się w lutym, ale... Kluby BARDZO często sprowadzają już w styczniu(od 1 stycznia) zawodników, bo dogadują się z klubami czy zawodnicy rozwiązują kontrakt żeby szybciej przyjść, lub klub wyraża zgodę na wcześniejsze treningi. Tego w FM'ie niestety nie ma. Czy jest możliwość żeby przy następnej odsłonie była możliwość kupowania zawodników od 1 stycznia w PL czy nie, bo to nie jest w pewnym sensie realne? Pytam o to, bo strasznie mnie to irytuje, że nie mogę zgrać zawodników w zimie + przygotowanie motoryczne, bo zaraz się liga zaczyna...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.03.2017 o godz. 19:59

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.03.2017 20:08    #3
Gietz, mnie ciekawi dlaczego w polskiej lidze są tak słabi trenerzy, asystenci, scouci, dyrektorzy itd. Kto ustala ich atrybuty i na jakiej podstawie?

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.03.2017 20:20    #4
[quote="vicomino"]Gietz, mnie ciekawi dlaczego w polskiej lidze są tak słabi trenerzy, asystenci, scouci, dyrektorzy itd. Kto ustala ich atrybuty i na jakiej podstawie?[/quote]
Researcher danego klubu i ja. Czy są słabi to kwestia dyskusyjna, na pewno słabsi niż piłkarze, a to dlatego że jednak taki rozwój jaki miał miejsce w szkoleniu piłkarzy nie nastąpił jeszcze w szkoleniu pozostałych osób tworzących klub (a przynajmniej w większości klubów). Dyrektorzy sportowi działają tylko w niektórych klubach, zespoły scoutów w jeszcze mniejszej ilości. Uczą się zwykle w trakcie pracy, w różnymi efektami, bywa że dyrektorami w Ekstraklasie zostają ludzie po krótkim kursie, jeden zespół I ligowy stworzył zespół scoutów ze swoich byłych piłkarzy którzy nigdy się scoutingiem nie zajmowali, licząc czysto na ich "nos" ...
W różnych klubach mamy różne możliwości oceny sztabu pomagającego trenerowi. W niektórych klubach wiemy jak wyglądają treningi, jaki jest wpływ poszczególnych trenerów, w niektórych oceniamy ich po wynikach, patrząc na postęp robiony przez ich piłkarzy (to dotyczy zwłaszcza trenerów bramkarzy). W tym co mówisz jest jednak też sporo racji, chyba te liczby będzie można trochę podciągnąć w przyszłości - bez rewolucji, ale jednak uwzględniając fakt że te sztaby też już się docierają, doszkalają i że jest lepiej niż kilka lat temu.

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.03.2017 20:27    #5
Polska goni Europę, dobra zmiana :)
Ale już juniorzy, z tego co zauważyłem w ciągu 4 lat mojej kariery w Lechu Poznań trafiają się naprawdę dobrzy, chyba nawet lepsi niż wcześniej gdy prowadziłem Lazio.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.03.2017 20:27    #6
[quote="Diablo5555"]mnie strasznie irytuje okienko transferowe na luty, tak, wiem, normalnie, oficjalnie okienko w PL zaczyna się w lutym, ale... Kluby BARDZO często sprowadzają już w styczniu(od 1 stycznia) zawodników, bo dogadują się z klubami czy zawodnicy rozwiązują kontrakt żeby szybciej przyjść, lub klub wyraża zgodę na wcześniejsze treningi. [/quote]
Jest to specyfika polskiej ligi, z jej potężnym udziałem transferów bezgotówkowych, transferów uzależnionych od zrzekania się części zaległości opłacanych przez klub kupujący itp. Ciężko jest to oddać w grze komputerowej, bo jednak tutaj zawodnicy mają swoją wartość i są raczej sprzedawani za małe kwoty niż krążą na zasadzie jakichś półoficjalnych ustaleń. Porozmawiam z koderami, instynktownie czuję że jest tutaj bardzo dużo możliwych problemów dla AI, ale ciężko jest mi się stanowczo wypowiadać.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.03.2017 20:29    #7
Odpaliłem bazę w dniu 13 czerwca i w składzie reprezentacji Polski nie ma Lewandowskiego, a jest na przykład Kolodziejczak czy Gajos.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.03.2017 20:36    #8
[quote="Pucek"]Odpaliłem bazę w dniu 13 czerwca i w składzie reprezentacji Polski nie ma Lewandowskiego, a jest na przykład Kolodziejczak czy Gajos.[/quote]
Musisz poczekać do pierwszych powołań, ten początkowy skład jest bo jest, większość piłkarzy jest wtedy jeszcze na urlopach po EURO (przynajmniej tak ustawiałem tych z mojej bazy).
U mnie skład w pierwszym towarzyskim meczu wyglądał tak:


Możliwości gry Kołodziejczaka dla polskiej kadry nie blokowałem, nie mam żadnej wiedzy żeby taką możliwość odrzucił (wiem że w 2015 mówił że to mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe, prawo do gry ma). Jak ktoś coś wie to proszę o link.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.03.2017 o godz. 20:37

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.03.2017 20:43    #9
No z tym Kolodziejczakiem to mogłeś chyba jednak przyblokować, choć chętnie na lewej obronie bym go zobaczył w reprezentacji... Wydaje mi się że chyba jednak zrezygnował z gry w polskich barwach

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
2
01.03.2017 20:48    #10
Z tego co pamiętam to on nie ma polskiego obywatelstwa, tylko polskie pochodzenie, ale to jest do potwierdzenia
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.