Polska baza danych w patchu 17.3 - opinie i uwagi

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2017 21:07    #21
No wiem, ale jednak przed patchem, na dodatku, który dodaje rozgrywki rezerw, ich rezerwy brały udział w nich od drugiego sezonu. Teraz nie biorą. Szkoda.
twitter.com/Ceyvol

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2017 21:11    #22
[quote="Pucek"]Lech wyszedł na Puchar Polski z moją Wisłą w bardzo rezerwowym składzie:

Mleczko - Kedziora, Wojdak, Wilusz, Puchacz - Spychala, Zulciak, Jevtic, Klups - Tomczyk, Kownacki. Z ławki weszli Skoras, Moder, Bednarek.

Rozumiem rezerwowy skład na puchar, ale to chyba przesada.[/quote]
Patrząc na to że grali z dwoma napastnikami, to rozumiem że trenerem nie był już Bjelica?
Bjelica ma tendencję do korzystania z drugiego bramkarza w pucharze, ale nie ma ustawionej tej do korzystania z juniorów/rezerwistów w takich rozgrywkach, więc możliwe że wynikało to z terminarza, ciężko mi powiedzieć. Sprawdziłem dwa sejwy, widzę że w pierwszych dwóch rundach rzeczywiście składali zespół dość eksperymentalnie przy meczach w formacie niedziela-środa-sobota i piątek-wtorek-sobota. Zwrócę na to uwagę, możliwe że znaczenie ma też fakt że zarząd Lecha wymaga ogrywania juniorów od trenera - możliwe że AI uznaje PP za najlepszą okazję.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
1
02.03.2017 21:33    #23
[quote="Ceyvol"]No wiem, ale jednak przed patchem, na dodatku, który dodaje rozgrywki rezerw, ich rezerwy brały udział w nich od drugiego sezonu. Teraz nie biorą. Szkoda.[/quote]
Sprawdź czy odpalając np. Wisłę w edytorze i wybierając Rozgrywki -> Ogólny -> Brak spotkań zespołu rezerw nie rozwiązesz tego problemu - dodatek dodaje nieistniejące rozgrywki, nie mogę do niego dopasować bazy, ale to pole w edytorze powinno pomóc.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2017 23:22    #24
O choroba, nie wiedziałem, że to jest w edytorze do odhaczenia! Myślałem, że to jakaś sztywna blokada.

Przetestowałem, pomogło, jest ideolo Serduszka
twitter.com/Ceyvol

 Rozkoszny Partyzant

Postów: 23
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.07.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.03.2017 00:20    #25
Zmienialiście coś w wymaganiach płacowych pracowników sztabu? Asystenci ze statystykami po 4-5 wołają po 20 tysięcy miesięcznie, reszta po 40-100. Stać mnie co najwyżej na asystenta rezerw Wisły Puławy. Nawet Serbowie zarabiający po tysiąc, którzy kiedyś przychodzili z pocałowaniem ręki, wołają teraz po 25 tysięcy będąc mocno przeciętnymi... Gram Zagłębiem Lubin.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.03.2017 o godz. 00:20

 bartekr Młody aktywista

Postów: 1728
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2009
Skąd: ZCH/FSD
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.03.2017 00:51    #26
[quote="Gietz"][quote="bartekr"][quote="Gietz"][quote="bartekr"]A Ja mam pytanie dlaczego Janukiewicz(Pogoń) ma ustawione NMZ oraz WT?[/quote]
W poprzedniej bazie irytowało mnie że grał, przez co Pogoń była mocniejsza niż w rzeczywistości (bo Janukiewicz jest o wiele lepszym bramkarzem niż ta trójka która rotuje w ich bramce).
Razem z researcherem doszliśmy do wniosku że jego odsunięcie od I zespołu, brak zgłoszenia do ligi i brak możliwości gry w rezerwach mają charakter decyzji klubu a nie trenera Moskala, stąd status "Niezarejestrowany" trwający do końca sezonu 16/17. WT jest naturalnym następstwem NMZ, zwłaszcza że Janukiewicz odejdzie z drużyny w czerwcu, tak samo jak w grze i będzie mógł być wtedy zgłoszony do dowolnej drużyny która go zatrudni.

Sprawdzałem, ale zwykłe dodanie mocnej wzajemnej niechęci między zarządem a RJ nie dawało wystarczających efektów, musiała by to być relacja z trenerem Moskalem, a tej nic by nie uzasadniało. Poza tym, gdyby teraz zmienił się trener w Pogoni to też pewnie nie mógłby przywrócić Janukiewicza.[/quote]

No rozumiem, ale tak czy siak do rezerw jest zgłoszony. Może nie gra całych meczy od początku, ale czasami widać go że jest na ławce rezerwowych, przykład - https://www.laczy(...)718.html
Więc rozumiem że to ciężki do rozwiązania przypadek, ale czy nie jest tak że on nie może zagrać w żadnym klubie do 30.6.2017 przez tą zmianę?[/quote]
Tak jak mówisz, to ciężki do rozwiązania przypadek. W momencie gdy to ustawiałem wiedziałem że Janukiewicz nie zagra w żadnym klubie do 30/06/17 i zdecydowałem się na takie ustawienie - ewentualny problem z faktem że nie będzie mógł być gdzieś sprzedany był o wiele mniejszy niż ten ze zmianą wyjściowego składu Pogoni Szczecin. Więc tak - na rok jest uwięziony w Pogoni, bez możliwości gry, potem odchodzi i może grać gdziekolwiek.[/quote]

A nie myślałeś może o zmniejszeniu atrybutów, bo teraz w sumie przez tego zawodnika zabierane są płace i nie może grać więc po sezonie to spada. A tak niestety zalega w klubie, jedynie mentorem może zostawać. A czy zmieniałeś coś w kwestii urlopów zawodników w grudniu?
"Możemy mieć zastępcę Giggsa, Scholesa czy Ronaldo, ale nigdy nie zastąpimy Sir Alexa Fergusona" - Eric Cantona

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.03.2017 15:27    #27
[quote="Rozkoszny"]Zmienialiście coś w wymaganiach płacowych pracowników sztabu? Asystenci ze statystykami po 4-5 wołają po 20 tysięcy miesięcznie, reszta po 40-100. Stać mnie co najwyżej na asystenta rezerw Wisły Puławy. Nawet Serbowie zarabiający po tysiąc, którzy kiedyś przychodzili z pocałowaniem ręki, wołają teraz po 25 tysięcy będąc mocno przeciętnymi... Gram Zagłębiem Lubin.[/quote]
Pierwszy sezon? Rzuć jakieś nazwiska żebym miał taką samą próbkę, posprawdzam.

 moldovan Partyzant

Postów: 122
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
1
18.03.2017 21:45    #28
czy do FM18 będziemy robić wszystkie drużyny z III Ligi (i ciut więcej z IV) ? Wiem że to wymaga trochę pracy bo trzeba poszukać danych ale szkoda żeby chociaż III Liga była niekompletna ;)

 bartekr Młody aktywista

Postów: 1728
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2009
Skąd: ZCH/FSD
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.03.2017 22:59    #29
W III już tylko 2 klubów brakuje ;)
"Możemy mieć zastępcę Giggsa, Scholesa czy Ronaldo, ale nigdy nie zastąpimy Sir Alexa Fergusona" - Eric Cantona

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.03.2017 23:04    #30
[quote="bartekr"]W III już tylko 2 klubów brakuje ;)[/quote]
Brakuje 2 klubów w bazie, a ja myślę, że moldovanowi chodziło o kadry Co

Ja mam inne pytanie - dlaczego w I lidze ustawiony jest obowiązek wystawiania w składzie dowolnego piłkarza U-21, a nie krajowego?
twitter.com/Ceyvol

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.