Polska baza danych w FM19

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:26    #31
[quote="monterlinho"]zwróćcie uwagę, czy przy utworzeniu Polskiej Centralnej Ligi U-18 nie poprzerzucało Trenerów np. do II drużyny. Taki przypadek jest w Koronie Kielce - Gebura, Graba i Mierzwa to trenerzy w zespołach juniorskich
https://zapod(...)png.html[/quote]
Zgłoszone wewnętrznie do koderów jeszcze przed wypuszczeniem publicznej bety, jakiś błąd ekstrakcji wynikający za zmiany formatu U19->U18. W bazie jest dobrze.

 Kazioslaw Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.09.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:34    #32
[quote="Gietz"][quote="Kazioslaw"]Taki błąd może mało ważny pod względem gry bo da się go jakoś wytrzymać ale na niektórych stadionach brak jest band elektronicznych, gdzie realnie są. Może to wina konfiguracji stadionu? Nie wiem w sumie (odnoszę się do polskiej ligi)[/quote]
Daj znać gdzie, mam takie pole w bazie, widać musiałem coś przegapić.[/quote]
Myśląc o stadionie mam na myśli Stadion Miejski GKS-u Tychy. Z tego co się orientuje to posiadamy bandy elektroniczne, a na stadionie w Katowicach ustawione bandy są w grze a nie jestem pewny czy oni takowe posiadają (kolega myfunnygame mógłby w tej kwestii powiedzieć czy takie mają) A co do Oprządka to dzięki za wyjaśnienie :) Generalnie to było pierwsze co mnie zdziwiło w FMie 19 bo z tego co pamiętam w 18 witał Grzegorz Bednarski, a Oprzondek był ustawiony jako dyrektor.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:36    #33
[quote="moldovan"][quote="manau"] Szkoda, że nie zrobią tych lepszych "dynamicznej strefy...", ale i tak nie spodziewałem się, że kiedyś ci BRYTOLE coś zrobią dla Polaków...[/quote] Ale o czym Ty w ogóle gadasz człowieku? Problem dynamicznych spadków dotyczy każdego kraju gdzie poniżej pewnej dywizji zaczynają się ligi regionalne (które nie są aktywowane bo rzadko kiedy jest tam pełen research). Więc to jest problem edytora a nie 'polaków którym źli brytyjczycy chcą dokuczyć i nie chcą ogarnać ich systemu rozgrywek'. Zwłaszcza że poniżej III ligi nie robi się researchu praktycznie i 'najlepsze' drużyny z IV ligi są wrzucone w jeden koszyk IV liga bez żadnych podziałów wojewódzkich.[/quote]
Oczywiście, gdzieś trzeba odciąć dokładność: w Polsce wg wymagań SI jest to robione na poziomie II ligi.
Trzecią ligę utrzymujemy podzieloną na grupy tylko z własnej inicjatywy, zespoły z czwartej ligi dodałem do bazy też ze swojej inicjatywy, gdy kilka uznanych firm spadło na ten poziom - wg kryteriów SI mogłoby to być znacznie mniej dokładne, bo grywalnymi ligami jest Ekstraklasa i I liga. Ilość aktywnych lig zależy od oceny ekonomicznej, nie mieszajmy tutaj jakichś śmieszno-strasznych narodowych sentymentów.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 10:17    #34
[quote="Gietz"][quote="Ceyvol"]Śmieszna sprawa, Brożek gra w Wiśle, a numer 23 zastrzeżony :P[/quote]
Nie mogę tego teraz sprawdzić, gra sobie z tym jakoś radzi? Bo w sumie tak jest, numer jest zastrzeżony (dla Brożka) i Brożek z nim gra. Tak też jest w danych, ale link zastrzeżony numer -> zawodnik jest robiony nie po ID, a po imieniu i nazwisku, gra może go nie rozumieć.[/quote]

Gram Wisłą (stąd Ceyvol wie o tym Brożku ;) ) i nie byłem w stanie wybrać Brożkowi numeru 23, bo jest zastrzeżony dla niego właśnie. Tak więc gra sobie z numerem 12 na plecach. Może jak jest się menadżerem innego klubu, to gra sobie z tym radzi i Brożek ma z automatu 23.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 15:20    #35
Gra nie powinna sobie z tym jakoś radzić, bo jakoś to się leciało do Smoleńska, tylko powinno być to zrobione porządnie.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 15:46    #36
[quote="SuperZiemniak"]Tak więc gra sobie z numerem 12 na plecach. Może jak jest się menadżerem innego klubu, to gra sobie z tym radzi i Brożek ma z automatu 23.[/quote]
Oczywiście, że sobie nie radzi, u AI też gra z 12.
twitter.com/Ceyvol

 pokazuje_jestem Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 15:50    #37
Czy zmiany zasad spadków i promocji do Ekstraklasy są pewne na 100%? Czytałem, że miały spadać 3 zespoły a w 1. lidze mają być rozgrywane baraże.
A w FM2019 w drugim sezonie spadają 2 zespoły.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 18:59    #38
[quote="pokazuje_jestem"]Czy zmiany zasad spadków i promocji do Ekstraklasy są pewne na 100%? Czytałem, że miały spadać 3 zespoły a w 1. lidze mają być rozgrywane baraże.
A w FM2019 w drugim sezonie spadają 2 zespoły.[/quote]

https://ekstr(...)ek-12609
„Zmianie ulegnie liczba zespołów spadających i awansujących do Ekstraklasy. W sezonie 2018/19 awansują i spadną jeszcze po dwa zespoły. Natomiast w kolejnych sezonach spadać z Ekstraklasy będą trzy drużyny i tyle samo będzie mogło awansować z 1. Ligi. Zasady awansu zespołów z 1. Ligi ustali PZPN.”
Czyli ewentualnie od sezonu 19/20, ergo od następnego FM, bo w tym artykule nie ma nic o tym, że to wejdzie, tylko że jest to przedstawione PZPN.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 24.10.2018 o godz. 19:06

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 21:26    #39
https://i.imgur.com/OsVW1eM.png
Sezon 22/23 przyniósł dość dziwne przenosiny (?) meczów w terminarzu (mecze ligowe, PP i europejskie w styczniu). Jak mniemam to wina katarskiego mundialu, ale chyba jednak nie tak to powinno wyglądać.

---

W drugim sezonie (19/20) Lech II wygrał Puchar Polski. W 21/22 wygrał go pierwszoligowy GKS Katowice. Tyle z "lepszego zarządzania rezerwami przez AI" i "lepszej rotacji przez AI w pucharach krajowych" :(

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.10.2018 o godz. 21:56

twitter.com/Ceyvol

 MariuszW Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 22:33    #40
Nikt nie poruszył tego tematu, więc zapytam.

Jak to wygląda z pro junior system? Widze, ze w zasadach jest napisane o nagrodach, ale:
- nie ma żadnego rankingu, który by pokazywał bieżący status
- tylko ja musiałem wystawiać zawodnika U21 - moi przeciwnicy nie mieli w składzie takiego zawodnika.

Wydaje się, że w tej formie jest to raczej bez sensu, chyba, że ma być coś jeszcze zmieniane.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.