Polska baza danych w FM19

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2018 14:02    #51
[quote="myfunnygame"]Na pewno to, że średnia umiejętność podań i techniki w GKS jest najlepsza można wykpić :) to samo jeśli chodzi o organizację gry.
Ciekawostka, ŁKS w każdej kategorii(zespół ds. rekrutacji) jest najlepszy, a Bytovia najgorsza jeśli chodzi o pracowników, co mnie zszokowało :) no bo jak to tak klub który dopiero awansował, może przez to że mają dwóch scoutów, a nie jednego lub brak.[/quote]
Nie przejmowałbym się tym, to są jakieś tam podsumowania, nie mają sensu na takim poziomie - tutaj rzeczywiście starczy mieć pół scouta żeby wskoczyć na pierwsze miejsce.

[quote="myfunnygame"]Nie kojarzę, aby JKS był klubem partnerskim dla GieKSy, jest to jedynie układ kibicowski, chyba ż coś mnie ominęło przez ostatnie 5 lat, nie pobraliśmy stamtąd żadnego zawodnika, podobnie w kierunku przeciwnym.[/quote]
Było coś takiego ogłaszane, nie było odwoływane ... Nikomu krzywdy nie robi, zimą się to zweryfikuje.

[quote="myfunnygame"]Ceny biletów też mogą być spokojnie niższe bo jest sporo darmowych/złotówkowych wejściówek i promocji.[/quote]
Nie uwzględniamy tego.
[quote="myfunnygame"]System szkolenia młodzieży - daremny, czy coś w tym stylu, z naszego Klubu nie wyszedł żaden junior na poziomie 1 ligi, aktualnie mamy chyba 4-5 młodzieżowców, sprowadzonych z innych klubów. [/quote]
W grze tez jest dość daremny.

[quote="myfunnygame"]Dach jest, chyba że chodzi o zamknięcie całego obiektu jak na narodowym, ale jeśli chodzi o poszczególne trybuny to dach jest jak najbardziej.[/quote]
Chodzi o zasłonięcie murawy, nie trybun.
Gra ma tryb 3d, w nim widać czy trybuny są zadaszone czy nie.
[quote="myfunnygame"]Nazwa Stadionu to nie "przy ul. Bukowej" tylko "Bukowa 1" lub "B1" lub "Bukowa".[/quote]
B1? To nie brystol, to obiekt sportowy, używanie takiego opisu jest jak najbardziej w porządku. Ten string jest używany w wielu fragmentach gry i ta forma nadaje się do wszystkich z nich - wiadomość ma nagłówek "Kolejny denny mecz na stadionie przy ul. Bukowej" i to brzmi 100 razy lepiej niż "Kolejny denny mecz na stadionie Bukowa".
[quote="myfunnygame"]Karnetów nie sprzedaje się chyba więcej niż 1200. Choć nigdzie nie znajdę danych, rekord był na wiosnę jak mieliśmy realną szansę na awans to przekroczyło 2k, ale teraz w to wątpię.[/quote]
Nie wiem, nie mam informacji, nigdzie nie podano liczb na ten sezon.
[quote="myfunnygame"]W mechanice gry jest jeden klasyczny błąd, nie biorą pod uwagę w prognozach, że trzeba zatrudnić kolejnych zawodników, na podobnym poziomie do obecnego w związku z czym prognozy za 2-5 lat są zawsze bardzo optymistyczne, tylko że wykluczają pensje dla zawodników.[/quote]
[quote="myfunnygame"]Przy statystykach w jednym z okienek widać napis, że statystyki są prowadzone od początku naszej kariery (podana konkretna data), natomiast w kolejnych sekcjach już tego napisu nie ma, a jedno z tych zakładek (Kluczowe fakty, jedenastka wszechczasów) jest w każdym klubie pusta.[/quote]

Bez związku z bazą danych

 MariuszW Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2018 14:54    #52
[quote="Gietz"][quote="MariuszW"]Nikt nie poruszył tego tematu, więc zapytam.

Jak to wygląda z pro junior system? Widze, ze w zasadach jest napisane o nagrodach, ale:
- nie ma żadnego rankingu, który by pokazywał bieżący status
- tylko ja musiałem wystawiać zawodnika U21 - moi przeciwnicy nie mieli w składzie takiego zawodnika.

Wydaje się, że w tej formie jest to raczej bez sensu, chyba, że ma być coś jeszcze zmieniane.[/quote]
Nie ma rankingu - prawda, teraz to zauważyłem. Do zgłoszenia w
Nie rozumiem drugiego punktu - jakie rozgrywki? Obie drużyny mają takie same wymogi względem składu.[/quote]

Gram Rakowem i mam mecz np z Termalica. Musze wstawic gracza under 21, jest mecz, w 5 minucie sprawdziłem sobie zawodników rywali -> wszyscy mają powyżej 22 lat. I tak co mecz (te które sprawdzałem)

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.10.2018 21:15    #53
[quote="SuperZiemniak"][quote="pokazuje_jestem"]Czy zmiany zasad spadków i promocji do Ekstraklasy są pewne na 100%? Czytałem, że miały spadać 3 zespoły a w 1. lidze mają być rozgrywane baraże.
A w FM2019 w drugim sezonie spadają 2 zespoły.[/quote]

https://ekstr(...)ek-12609
„Zmianie ulegnie liczba zespołów spadających i awansujących do Ekstraklasy. W sezonie 2018/19 awansują i spadną jeszcze po dwa zespoły. Natomiast w kolejnych sezonach spadać z Ekstraklasy będą trzy drużyny i tyle samo będzie mogło awansować z 1. Ligi. Zasady awansu zespołów z 1. Ligi ustali PZPN.”
Czyli ewentualnie od sezonu 19/20, ergo od następnego FM, bo w tym artykule nie ma nic o tym, że to wejdzie, tylko że jest to przedstawione PZPN. [/quote]
Tu masz uchwałę: Komunikat PZPN, strona 86 pliku pdf.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 27.10.2018 o godz. 21:16

twitter.com/Ceyvol

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.10.2018 09:50    #54
W sztabie Wisły nie ma trenerów juniorów http://www.wisla(...)uniorow/
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.10.2018 13:02    #55
W tygodniu przed startem ligi w Wiśle Kraków są ustawione aż trzy mecze towarzystkie, na dodatek których nie mogę odwołać.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 siara1020 Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.10.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2018 11:28    #56
Brak pełnego sztabu szkoleniowego w Sandecji ,brakuje m.in. analityka.

 pokazuje_jestem Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2018 16:07    #57
@ceyvol Dzięki za linka.

Czyli zmiany zostały zatwierdzone. Powinny być uwzględnione w FM 19. W zeszłorocznej edycji były uwzględnione zmiany w lidze czeskiej (które weszły w życie w tym sezonie).

 bartton Partyzant

Postów: 54
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.08.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2018 16:41    #58
[quote="pokazuje_jestem"]@ceyvol Dzięki za linka.

Czyli zmiany zostały zatwierdzone. Powinny być uwzględnione w FM 19. W zeszłorocznej edycji były uwzględnione zmiany w lidze czeskiej (które weszły w życie w tym sezonie).[/quote]

Może i zatwierdzone, ale sprawdzałem na 2 sejwach i nic.
Na jednym mam końcówkę sezonu 20/21 i z E-klasy spadają 2 zespoły, a z I ligi 2 awansują, 3 ostatnie spadają i 15 gra baraż.
Na drugim początek 19/20 i to samo.
Także albo w dniu premiery FM19 to poprawią, albo w FM20 wejdzie.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." A. Einstein

"War. War never changes" Fallout

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
30.10.2018 20:47    #59
trybuny na GieKSie zapełniają się za ławką rezerwowych i na przeciwko, nie ma trybun za bramkami poza trybuną gości która znajduje się na prawo od ławki rezerwowych (siedząc na ławce rezerwowych).


Fajnie jakby wprowadzili takie coś, że menedżer może popełnić błąd i wprowadzić 4 zmianę w meczu za co byłby walkower :) taka pierdoła a ile trzeba mieć więcej na uwadze :)
plus np., asystent mógłby nam zwrócić uwagę jeśli miałby IQ powyżej 7 :D

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
1
30.10.2018 23:47    #60
[quote="myfunnygame"]Fajnie jakby wprowadzili takie coś, że menedżer może popełnić błąd i wprowadzić 4 zmianę w meczu za co byłby walkower :) taka pierdoła a ile trzeba mieć więcej na uwadze :)
plus np., asystent mógłby nam zwrócić uwagę jeśli miałby IQ powyżej 7 :D[/quote]
Gra niepozwalająca ci na to jest tym asystentem.

To jest wątek o polskiej bazie danych. Proszę o zgłaszanie błędów w niej i w ruchach AI z nią związanymi. Doceniam aktywność, ale rzucasz pomysłami po forum gdzie akurat ci się kliknie :| Gietz czyta ten temat i potem musi się przekopywać przez kilometry offtopu.
twitter.com/Ceyvol

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.