Polska baza danych w FM19

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 23:58    #41
[quote="Gietz"][quote="myfunnygame"]Aaaa zapomniałem o najważniejszym, śledząc mecze GKS Katowice serdecznie proszę o jakiś ujemny bonus na umiejętności wolicjonalne, techniczne, podania, trenerów i całej reszty, która pracuje na Bukowej 1.

To co tu się odpier*ala od parunastu sezonów z każdym zawodnikiem przechodzi ludzkie pojęcie.

Tutaj każdy potrafi obniżyć loty, Wawrzyniak, Piechniak, Pitry, Burkhardt, Abramowicz, Nowak, Wróbel, Fonfara. I większość potem przechodzi do klubów na 3/4 szczeblu rozgrywkowym. Do tego nie tworzymy nowych dobrych juniorów, ostatnio jeden z wychowanków przeszedł do największego wroga - Ruchu Chorzów. To pokazuje mentalność tych przygłupów ;)
Jedyne 3 osoby, które kojarzę że się wybiły to Denis Rakels, Alan Czerwiński i może Pietrzak(ale on NAPRAWDĘ był słaby), plus Hołota, który będąc wychowankiem uciekłł z klubu za kasą w najtrudniejszym okresie Klubu.

Nie wiem z czym to jest związane, czy to, że Katowice są dużym miastem, blisko jest do największej galerii handlowej w okolicy, pieniądze są na czas i że "fajnie" jest być piłkarzem, ale tu nikt nie potrafi ogarnąć. Nawet Brzęczek uciekł z Klubu na konferencji prasowej.[/quote]
Mamy ustawioną wysoką presję w atrybutach klubu, kibice są wymagający i część zawodników się tam łamie. Na pewno ten efekt nie jest tak mocny jak w rzeczywistości, ale to już jest jakaś klątwa, której oddania w grze komputerowej się nie podejmę. Na pewno nie będziemy ciąć umiejętności graczy tylko dlatego że przychodzą na Bukową, nawet jeżeli z boku wydaje się to jedynym sensownym rozwiązaniem :)

[quote="myfunnygame"]Do tego dorzućmy prezydentów miasta, którzy od około 10 lat(?) obiecują budowę stadionu, najpierw miał być jakiś cyrk, potem obiecano stadion na 25k, zmniejszano do 18k, potem 15k, stanęło na 12k+rozbudowa 3k jeśli będzie full wypełniany stadion, co w pierwszej lidze nie będzie miało miejsca, bo ile lat można oglądać te same słabe marki klubowe...
Nie wiem jak wyglądają liczby kibicowskie ale po awansie do eX powinny skoczyć ze średnio 2k do full aktualnego stadionu lub przy większym stadionie około 10-12k.[/quote]
Nie założyłem w bazie żadnych planów budowy nowego stadionu, bo są pisane palcem po wodzie. Jak wbiją łopatę - dodam, wtedy też można żonglować frekwencją na starym i nowym stadionie.[/quote]

Dzięki za odpowiedź,
dziś przeglądałem sobie jak wygląda sytuacja w save dla klubu i było parę nieścisłości.
Na pewno to, że średnia umiejętność podań i techniki w GKS jest najlepsza można wykpić :) to samo jeśli chodzi o organizację gry.
Ciekawostka, ŁKS w każdej kategorii(zespół ds. rekrutacji) jest najlepszy, a Bytovia najgorsza jeśli chodzi o pracowników, co mnie zszokowało :) no bo jak to tak klub który dopiero awansował, może przez to że mają dwóch scoutów, a nie jednego lub brak.


W mechanice gry jest jeden klasyczny błąd, nie biorą pod uwagę w prognozach, że trzeba zatrudnić kolejnych zawodników, na podobnym poziomie do obecnego w związku z czym prognozy za 2-5 lat są zawsze bardzo optymistyczne, tylko że wykluczają pensje dla zawodników.

Przy statystykach w jednym z okienek widać napis, że statystyki są prowadzone od początku naszej kariery (podana konkretna data), natomiast w kolejnych sekcjach już tego napisu nie ma, a jedno z tych zakładek (Kluczowe fakty, jedenastka wszechczasów) jest w każdym klubie pusta.

Nie kojarzę, aby JKS był klubem partnerskim dla GieKSy, jest to jedynie układ kibicowski, chyba ż coś mnie ominęło przez ostatnie 5 lat, nie pobraliśmy stamtąd żadnego zawodnika, podobnie w kierunku przeciwnym.
Ceny biletów/karnetów karnety w tej rundzie te droższe są po 110 pln ponieważ jest więcej kolejek niż na wiosnę (związane jest to z turniejem w Tychach, jakieś mistrzostwa juniorów), w związku z czym suma za oba karnety (wiosna plus jesień) byłaby w granicy 180 pln, dodając że na Blaszok są niższe ceny to średnia cena karnetu byłaby około 150-160 pln?
Ceny biletów też mogą być spokojnie niższe bo jest sporo darmowych/złotówkowych wejściówek i promocji.
System szkolenia młodzieży - daremny, czy coś w tym stylu, z naszego Klubu nie wyszedł żaden junior na poziomie 1 ligi, aktualnie mamy chyba 4-5 młodzieżowców, sprowadzonych z innych klubów. Dach jest, chyba że chodzi o zamknięcie całego obiektu jak na narodowym, ale jeśli chodzi o poszczególne trybuny to dach jest jak najbardziej.
Nazwa Stadionu to nie "przy ul. Bukowej" tylko "Bukowa 1" lub "B1" lub "Bukowa".
Karnetów nie sprzedaje się chyba więcej niż 1200. Choć nigdzie nie znajdę danych, rekord był na wiosnę jak mieliśmy realną szansę na awans to przekroczyło 2k, ale teraz w to wątpię.
Na miesiąc przed początkiem sezonu mam cały zespół z Wysokie ryzyko kontuzji" "niska gotowość do gry", to mogliby mieć przez cały sezon.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 23:59    #42
W stanie finansów, przychody są u mnie pokolorowane na czerwono (łatka zła?)
Brak informacji o tym, że są braki w ataku natomiast jest info o brakach w pomocy czy obronie.
Nie wiem jak liczony jest budżet, bo każdy klub inaczej go sobie wyznacza, ale powinien być w miarę duży w Katowicach (miasto daje spore przelewy milionowe i większe) płace raczej nie należą do niskich.
"to naprawdę pracowity zespół, wielu piłkarzy zostawia serce na boisku" - ile bym dał by było to choć w 25% prawdą
"The team in general posses a high level of wytrzymałość" - jak wyżej.
"Jeden z najlepszych pionów scoutingu w lidze" j.w.
Coś z Dziółką miałem problem, jeden z jego atrybutów był prześmiewczo za wysoki. Poziom dyscypliny 19? To jakiś żart czy atrybut z trenowania w Skrze Częstochowa?
Popatrzę jeszcze na atrybuty

Lisowski - 14 przy rzutach wolnych, no nie powiem śmiechłem.Maksymalnie dla któregokolwiek piłkarza 7 to już jest i tak przesada, ale 14?
Jeśli chodzi o drybling to najwyższy dałbym Tabisiowi, który też miałby decyzje na wyższym poziomie
Andrzejczak - wykańczanie akcji 14 - nawet nie kojarzę kto to jest ;) Takie ma to 14, chyba że do pustej bramki z 2 metrów.
Przyjęcie piłki - powinno być maks 11, naprawdę mają ciężko z opanowaniem piłki, chyba że kopią w obronie.
Rzuty wolne, jak wyżej pisałem maks 7, może 8 ale nie 14 dla lisowskiego, tak patrzę Gareth Bale ma 17, Suarez tak samo, Neymar 16, Rakitic 16, Coutinho, CR7, Griezman - 15, Isco, Lewandowski, Sergio Ramos - 14 xD Hazard, Milik - 13, Robben, Aguero -12, no błagam, jak ktoś mógł takie coś popełnić, może tam miała być 1-4 a nie 14?
Podania - Simon Kupec 13, to ten gość, który robił błąd za błędem, aż go wywalili z Klubu.
Technika - Anon -13, to chyba za kraj pochodzenia, Poczobut 15, no nie chciałbym porównywać do graczy zagranicznych znowu.
I ogólnie ocena atrybutów Kamińskiego jako jednego z lepszych obrońców w lidze to jest żart, żart i jeszcze raz żart. To chyba za to, że już tak dług u nas gra i się przyjęło że jest "dobrym obrońcą", dzięki czemu jeszcze nie ma awansu od kiedy do nas przyszedł <3
Waleczność? Można każdemu spokojnie obniżyć 4-5 punktów, waleczność jest pokazywana 2-3 razy w sezonie lub wtedy gdy już jest 0:2 na tablicy i wypadałoby coś zrobić.

Błyskotliwość wyższa u Tabisia, potrafi zagrać niekonwencjonalnie, wejść w drybling 1v1, z dobrym skutkiem, rzadko spotykane tutaj.
Przywództwo zdecydowanie za nisko, brakuje tu właśnie kogoś kto by dowodził na boisku, sprawdziłem jak to jest za granicą: Neuer, Modric, Higuain, Marcelo, Błaszczykowski - 13, Messi(lol), Piątek -14, Krychowiak (lol), Kane - 15, Glik, Ronaldo, Pique -16, Wasilewski -18, Ramos -19, Buffon - 20
Współpraca u 13 zawodników od 12-15 to też przesada, może 9-11 byłoby OK.
Pracowitość też przesadzona.


Czy jest jakiś facepack z polskimi mordkami? Bo nie chcę w ciemno pobierać z zagranicznych stron jak miałyby być tylko czołowe ligi zagraniczne.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2018 00:15    #43
[quote="Ceyvol"]https://i.imgur.com/OsVW1eM.png
Sezon 22/23 przyniósł dość dziwne przenosiny (?) meczów w terminarzu (mecze ligowe, PP i europejskie w styczniu). Jak mniemam to wina katarskiego mundialu, ale chyba jednak nie tak to powinno wyglądać.

---

W drugim sezonie (19/20) Lech II wygrał Puchar Polski. W 21/22 wygrał go pierwszoligowy GKS Katowice. Tyle z "lepszego zarządzania rezerwami przez AI" i "lepszej rotacji przez AI w pucharach krajowych" :([/quote]

Puchar Polski znowu będzie nasz haha :)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2018 00:23    #44
[quote="Kazioslaw"][quote="Gietz"][quote="Kazioslaw"]Taki błąd może mało ważny pod względem gry bo da się go jakoś wytrzymać ale na niektórych stadionach brak jest band elektronicznych, gdzie realnie są. Może to wina konfiguracji stadionu? Nie wiem w sumie (odnoszę się do polskiej ligi)[/quote]
Daj znać gdzie, mam takie pole w bazie, widać musiałem coś przegapić.[/quote]
Myśląc o stadionie mam na myśli Stadion Miejski GKS-u Tychy. Z tego co się orientuje to posiadamy bandy elektroniczne, a na stadionie w Katowicach ustawione bandy są w grze a nie jestem pewny czy oni takowe posiadają (kolega myfunnygame mógłby w tej kwestii powiedzieć czy takie mają) A co do Oprządka to dzięki za wyjaśnienie :) Generalnie to było pierwsze co mnie zdziwiło w FMie 19 bo z tego co pamiętam w 18 witał Grzegorz Bednarski, a Oprzondek był ustawiony jako dyrektor.[/quote]


takie bandy pojawiają się gdy jest TV, ewentualnie jak jest jakiś sponsor dodatkowy na pojedynczy mecz, nie kojarzę żeby na stałe były takie bandy elektroniczne. więc research mojego Klubu jest trochę średnio zrobiony :D
Może sam Prezydent go robi i przez to tak miodnie w tych Katowicach się dzieje :)

 ag-25 Partyzant

Postów: 415
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2007
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
1
25.10.2018 00:24    #45
[quote="myfunnygame"]
Rzuty wolne, jak wyżej pisałem maks 7, może 8 ale nie 14 dla lisowskiego, tak patrzę Gareth Bale ma 17, Suarez tak samo, Neymar 16, Rakitic 16, Coutinho, CR7, Griezman - 15, Isco, Lewandowski, Sergio Ramos - 14 xD Hazard, Milik - 13, Robben, Aguero -12, no błagam, jak ktoś mógł takie coś popełnić, może tam miała być 1-4 a nie 14?
[/quote]

Pamiętaj, że sam atrybut "rzuty wolne" nie decyduje o jakości i efektywności wykonywanych rzutów wolnych.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2018 01:32    #46
To ja nie wiem za co to odpowiada. Umiejętność kopnięcia stojącej piłki na bramkę lub w pole karne z głębi pola i ze skrzydła. Może trenerowi przekażę wskazówki i zaczniemy wygrywać mecz za meczem od tej pory <lol>

 pskwarek Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2018
Skąd: Zabrze
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2018 13:38    #47
W Górniku Zabrze nr 12 jest zarezerwowany dla kibiców :)

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2018 13:45    #48
[quote="MariuszW"]Nikt nie poruszył tego tematu, więc zapytam.

Jak to wygląda z pro junior system? Widze, ze w zasadach jest napisane o nagrodach, ale:
- nie ma żadnego rankingu, który by pokazywał bieżący status
- tylko ja musiałem wystawiać zawodnika U21 - moi przeciwnicy nie mieli w składzie takiego zawodnika.

Wydaje się, że w tej formie jest to raczej bez sensu, chyba, że ma być coś jeszcze zmieniane.[/quote]
Nie ma rankingu - prawda, teraz to zauważyłem. Do zgłoszenia w https://commu(...)-issues/
Nie rozumiem drugiego punktu - jakie rozgrywki? Obie drużyny mają takie same wymogi względem składu.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2018 13:48    #49
[quote="Pucek"]Gra nie powinna sobie z tym jakoś radzić, bo jakoś to się leciało do Smoleńska, tylko powinno być to zrobione porządnie.[/quote]
Porządnie, to znaczy jak?
Dodawałem zastrzeżenie numeru po odejściu Brożka, przed jego powrotem. Wrócił, ustawiłem mu poprawny numer w bazie. W kodzie gry zderzyły się dwie reguły, pierwszeństwo dostała reguła o zastrzeżonych numerach, bo koder nie przewidział takiej możliwości pisząc ten fragment kiedyś tam. Gdzie tu błąd w bazie danych?

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2018 13:51    #50
[quote="Kazioslaw"]Myśląc o stadionie mam na myśli Stadion Miejski GKS-u Tychy. Z tego co się orientuje to posiadamy bandy elektroniczne, a na stadionie w Katowicach ustawione bandy są w grze a nie jestem pewny czy oni takowe posiadają (kolega myfunnygame mógłby w tej kwestii powiedzieć czy takie mają)[/quote]

[quote="myfunnygame"]takie bandy pojawiają się gdy jest TV, ewentualnie jak jest jakiś sponsor dodatkowy na pojedynczy mecz, nie kojarzę żeby na stałe były takie bandy elektroniczne. więc research mojego Klubu jest trochę średnio zrobiony :D[/quote]

Mam dwie opcje w bazie: bandy LED-owe są lub ich nie ma. Na meczu GKS Katowice który widziałem bandy były, więc są i w grze. A że je zabierają i nie wystawiają na mecze o mniejszej istotności - trudno.
Jak będzie trzecia opcja, "tylko na istotne mecze" - to ją zaznaczę.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.