Strona

Liga Mistrzów

 Grzechoo Hajer Przodowy

Postów: 2255
Grupa: Ekspert
Dołączył: 07.06.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.04.2012 22:58    #51
W takim razie powinno się także odmówić prawa do gry w Lidze Europejskiej zdobywcom pucharów krajowych.

 loswariatos Młody aktywista

Postów: 444
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2006
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.04.2012 13:35    #52
[quote="Jacko"]Obrońca tytułu ma prawo gry, ale nie czyimś kosztem. Tak jak było z Liverpoolem. Pamiętam, że ich walijski rywal... kilka tygodni wcześniej chciał zrzec się udział na ich korzyść w zamian za mecz towarzyski w Walii. [/quote]

No ale jednak Liverpool zagrał kosztem mistrza Walii. W normalnych okolicznościach Walijczycy trafiliby na zespół zdecydowanie słabszy i mieliby szansę na awans do kolejnej rundy. A tak, grając z Liverpoolem zrzekli się tak jakby szansy na przygodę w LM.
Z obrońcą tytułu jest taki problem, że nie da się przewidzieć, czy w swojej lidze zajmie 1, 2 czy 8 miejsce. A w LM jest na sztywno 32 miejsca i ograniczenie do max 4 zespołów z jednej federacji. Więc albo trzeba dać murowane miejsce w fazie grupowej zwycięzcom bez względu na to czy będą trzecim czy piątym zespołem ze swojego kraju albo zupełnie wycofać się z tego pomysłu. Niech się Anglicy zdecydują bo to u nich jest zawsze problem, jak nie z tym to z walijskimi klubami grającymi w rozgrywkach angielskich.
meglio fascista che frocio

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.04.2012 13:53    #53
Bzdura. Pomijając fakt, że zwycięzców się nie sądzi... to Liverpool zagrał z TNS Llansantffraid na normalnych zasadach. Dwa mecze, po 90 minut, nie było taryfy ulgowej. A patrząc po wynikach jakie ta potęga uzyskiwała później i wcześniej z polskimi albo bułgarskimi klubami... to z The Reds poszło im nie najgorzej.

Zasady są błędnie rozpisane. W Anglii spokojnie jest obecnie 8 zespołów na Ligę Mistrzów. Ja osobiście wolałbym, żeby grali tam tylko mistrzowie kraju. Mistrz Polski również. Bo na takich zasadach lepiej kupić średniaka w Anglii i zrobi się LM bo jest więcej miejsc znacznie.

A już kompletnym bezsensem jest walka w barażach, jak w Turcji czy Belgii. Mistrz kraju musi walczyć z czołówką, a wiadomo, że najlepsi zawsze są najbardziej zmęczeni sezonem. Zatem mistrz na pewno nie powinien grać w dodatkowych barażach. A jeśli tak, to powinno dotyczyć wszystkich krajów. Także Hiszpanii, Włoch, Anglii, Francji i Niemiec.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 JK93 Młody aktywista

Postów: 306
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2009
Skąd: A co was to?
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.04.2012 15:29    #54
Zgadzam się z tym, co pisze Jacko, a od siebie dodam, że jeżeli dwie drużyny mają na koniec sezonu identyczną liczbę punktów to o Mistrzostwie powinien decydować albo dodatkowy dwumecz między tymi zespołami, albo jeden mecz na neutralnym stadionie i tak powinno być w każdej krajowej lidze moim zdaniem.

 loswariatos Młody aktywista

Postów: 444
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2006
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2012 18:24    #55
[quote="Jacko"]Bzdura. Pomijając fakt, że zwycięzców się nie sądzi... to Liverpool zagrał z TNS Llansantffraid na normalnych zasadach. Dwa mecze, po 90 minut, nie było taryfy ulgowej. A patrząc po wynikach jakie ta potęga uzyskiwała później i wcześniej z polskimi albo bułgarskimi klubami... to z The Reds poszło im nie najgorzej. [/quote]
Potęga czy nie, fakt jest taki, że w pierwszych rundach grają wyłącznie mistrzowie z federacji, które zajmują najniższe miejsca w rankingu UEFA. Anglia taką federacją nie jest, więc nie był to dwumecz na normalnych zasadach.

[quote] Ja osobiście wolałbym, żeby grali tam tylko mistrzowie kraju. [/quote]
[quote] Prestiż tych rozgrywek słabnie, stają się mniej niezwykłe. [/quote]
Widzę sprzeczność. Na dzień dzisiejszy w kolejnych rozgrywkach zabrakłoby Manchesteru United, Arsenalu, Milanu, Barcelony, PSG itd. W zamian grałyby Neftchi Baku, Vardar Skopje czy NK Maribor. Prestiż niewątpliwie by wzrósł ;)

[quote]A już kompletnym bezsensem jest walka w barażach, jak w Turcji czy Belgii. Mistrz kraju musi walczyć z czołówką, a wiadomo, że najlepsi zawsze są najbardziej zmęczeni sezonem. Zatem mistrz na pewno nie powinien grać w dodatkowych barażach. A jeśli tak, to powinno dotyczyć wszystkich krajów. Także Hiszpanii, Włoch, Anglii, Francji i Niemiec.[/quote]
Nie wiem co to ma do LM ale równie dobrze można powiedzieć, że wszystkich krajach najwyższa liga powinna mieć 18 zespółów. Czy to Hiszpania, czy Słowenia.
meglio fascista che frocio

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2012 17:03    #56
To co? Chelsea czy Bayern? :)
twitter.com/Ceyvol

 Pyskaty Partyzant

Postów: 739
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.02.2012
Skąd: Leszno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2012 17:26    #57
ja tutaj jestem naprawdę.. Pustka po prostu.. Oba kluby dają dupy w lidze i oba grają zajebiście w Lidze Mistrzów. Dlatego może być różnie. Z jednej strony jestem za Chelsea a z drugiej za Bayern'em. trzeba też dodać, że mimo wszystko Bawarczycy posiadają atut swojego boiska, dlatego z wielką chęcią oglądnę ten mam nadzieję spektakl :).

 Szemek Ekspert

Postów: 2024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2007
Skąd: Boguszów- Gorce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2012 17:45    #58
Kibicuję Chelsea, ale rozsądek podpowiada Bayern - grają u siebie, Chelsea jest trochę bardziej osłabiona kartkami. Chociaż z drugiej strony to nie jestem na bieżąco, więc może ktoś bardziej zorientowany, się wypowie - w którym obozie jest więcej strat przed finałem?

Jeżeli Bayern wygra to Wasyl ze swoim Anderlechtem wylądują w fazie grupowej LM, bez żadnych eliminacji...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.05.2012 o godz. 17:50

"To tylko Internet k*rwa."

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2012 18:17    #59
Bayern też jest osłabiony kartkami :) Ja oczywiście kibicuję dziś Chelsea! ;)
twitter.com/Ceyvol

 Szemek Ekspert

Postów: 2024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2007
Skąd: Boguszów- Gorce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2012 18:50    #60
Ale w Bayernie Alaba, Luiz Gustavo i Badstuber, a w Chelsea Meireles, Ramires, Terry, Ivanovic.
"To tylko Internet k*rwa."

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.