Reputacja klubu

 panda20 Partyzant

Postów: 87
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2012, 17:06    Pytanie
Witam!

Mam pewien problem. Otóż gram sobie Wisłą Kraków i właśnie zaczynam 4 sezon. W pierwszych dwóch było mistrzostwo + 3 msc. w fazie grupowej LM, ale w ostatnim myślałem, że nastąpił nareszcie przełom, bo awansowałem do ćwierćfinału. Jednak reputacja mojej drużyny nie tylko nie wzrosła, ale nawet nieznacznie zmalała! Nie potrafię zrozumieć, jak taki Lech, którego jedynym osiągnięciem na arenie międzynarodowej jest faza grupowa LE nadal jest przede mną...

Wie ktoś o co może chodzić?

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2012 17:15    #1
Polska liga jest słaba. Na starcie Lech jest lepszy, został trochę nazbyt dużą ilością punktów obdarzony i teraz ciężki wymusić na AI że Wisła jest lepsza. Poza tym, Lech dochodził przez kilka lat bardzo daleko w Europie. Będzie Ci bardzo ciężko go przebić i zajmie Ci to co najmniej drugie 4 sezony.

btw. Dlatego współczuję wszystkim, co muszą się męczyć w zapyziałej polskiej lidze. Ja jako beniaminek za środek tabeli dostałem 21 mln euro :D. Pozdrawiam z gorącej Hiszpanii :P.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 23.02.2012 o godz. 17:16

Użytkownik uznał post za pomocny

"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2012 17:16    #2
Anonymous dowiedziało się, że byłeś za wprowadzeniem ACTA i Ci zmienili reputację. Potajemnie oczywiście.
A tak na serio, to nic z tym nie zrobisz. Duży skok reputacji uzyskasz dopiero po wygraniu LM lub LE. Taki urok FM-a.
To jest problem naszej ligi. Można mieć mnóstwo kasy na transfery, a i tak nikt lepszy nie przyjdzie.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 23.02.2012 o godz. 17:19

Użytkownik uznał post za pomocny

 panda20 Partyzant

Postów: 87
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2012 17:22    #3
No to kiepsko, bo Fierro nosi się z zamiarem "Zamiany klubu na większy". Chyba będzie trzeba specjalnie odpaść z LM, żeby wygrać LE :)

Dzięki za odpowiedź
[quote=Jacko]Dlatego współczuję wszystkim, co muszą się męczyć w zapyziałej polskiej lidze. Ja jako beniaminek za środek tabeli dostałem 21 mln euro :D. Pozdrawiam z gorącej Hiszpanii :P. [/quote]

Hehe akurat z kasą u mnie nie najgorzej. Wyciągnę do 10 mln euro ;)

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2012 17:24    #4
Ale nie martwcie się, w moich klubach mam ten sam problem, nikt nie chce przejść. Grałem w półfinale LM to się poprawiło, większość Francuzów przechodziła. A teraz zobaczymy jak pójdzie w Hiszpanii.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Azi Partyzant

Postów: 185
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2012 18:10    #5
Nigdy nie potrafiłem zrozumieć tego systemu reputacji lig. Od zawsze wiadomo że (nie tylko footballem) rządzi kasa a zawodnicy wybierają często ligi w stylu Katarów czy innych Emiratów (a ostatnio Chiny) idąc za kasą a nie reputacją. Oczywiście nie wszyscy.
A już szczególnie nie mogę zrozumieć jakim cudem zawodnicy z wolnego transferu nie chcą przyjść do drużyn grających w pucharach (nie tam w kwalifikacjach) choć od roku czy nawet dłużej siedzą na bezrobociu... Albo siedzący po 3-4 sezony w rezerwach i nie chcą iść na wypożyczenie do niższej ligi.

Ja rozumiem że Zawodnicy nie przejdą do III ligi polskiej niezależnie ile im się zapłaci ale jak pokazują przeciętne kluby rosyjskie czy zupełnie nieznane chińskie ostatnio, można niezłych grajków ściągnąć kasą a nie reputacją. Dlatego moim zdaniem cały ten czynnik reputacji lig i klubów jest do rozwałki i napisania (w znacznie uproszczony sposób) od nowa - pod kontem zarobków a nie klasy kraju. Tylko co ja mogę? ;)

I jestem ciekaw jak poradzi sobie FM z nowym projektem piłkarskiej centrali "futbolowe fair play". Mam nadzieję (głównie w realu) że to wypali bo jak patrzy się na finanse i zadłużenie klubów to oczy robią się z automatu takie: O.O

A tak przy okazji: czy uważacie że kluby piłkarskie są organizacjami nastawionymi na zysk? Czy raczej nie? A jeżeli nie to co to za rodzaj organizacji?? :)

 Amikowiec Młody aktywista

Postów: 483
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.03.2010
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2012 19:36    #6
Z tym fair play to największy problem to będą miały kluby pokroju Man Utd czy AC Milanu, których pożyczki 2-3 razy przekraczają realną wartość drużyny.

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2012 19:51    #7
Buhaha. Zanim oni to wprowadzą w FM. Nie ma możliwości wykupu po zakontraktowaniu na Bosmanie, nie ma w ogóle prawa Webstera... brak słów na tych ignorantów.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Amikowiec Młody aktywista

Postów: 483
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.03.2010
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2012 20:27    #8
z Websterem to już kilka ładnych lat rąbią nas w dupę :)

 Azi Partyzant

Postów: 185
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2012 22:03    #9
Jestem ciekaw czy oni kiedyś napiszą FMa od podstaw czy tylko jak co roku będą dodawać coś nowego, ewentualnie wymieniać. Pytanie ile można? Z roku na rok bugów raczej przybywa niż ubywa i wcale mnie to nie dziwi jakoś ;)

Obawiam się że bez zupełnie nowego FMa za kilka lat najdalej gra umrze śmiercią naturalną :/
Z drugiej strony raczej nie napiszą FMa od nowa bo to:
1. za dużo roboty
2. gwarancji że będzie lepsze od poprzednika brak

Wnioski ;)
Albo pogodzimy się z bugami i nierealnością gry albo papa

Swoją drogą - jak wypadają kolejne FMy pod względem ilości sprzedanych sztuk?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.