Strona

Wisła Kraków

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.04.2012, 19:10    #1
Temat dla fanów najbardziej utytułowanego* klubu nad nomen omen Wisłą. Nie podoba Ci się polityka transferowa Bednarza, tudzież kick and rush stosowany przez Probierza? Możesz się tutaj wyżalić. Obawiam się, że aktualnie ten temat będzie służył głównie do wylewania smutków, to ja może zacznę.

W tym sezonie pucharów nie będzie. Period. Gdzie popełniono błąd? Wydaje mi się, że błędem było zwolnienie Maaskanta. Tak przegrał z Apoelem, ale mimo to jego drużyna liczyła się w walce o mistrzostwo. W dalszym ciągu sądzę, że dostał za mało czasu pod Wawelem. Jak długo pracuje Fornalik w Ruchu? I dopiero teraz przychodzą efekty. U nas postawiono na Moskala, który niestety Guardiolą nie jest i nie będzie. Zwolnienie Roberta było błędem. Mówiłem to już wtedy gdy go zwalniano(Jacko może potwierdzić).

Ja widzę w Wiśle pewną niezdrową tendencje. Która jest kolejnym błędem włodarzy. Zatrudniania swoich tylko dlatego, że są właśnie "swoi". Tak było z Moskalem. Tak jest z Czekajem. Wpuszcza się na siłę chłopaka który nie jest gotowy na Ekstraklasę. Teraz Probierz robi to samo z Urygą. A tymczasem to nie są diamenty z Barcelony. Tylko przeciętni kopacze juniorzy.

* 35 razy na podium, druga Legia jedynie 32 razy stała na pudle;). Oczywiście oddaje śląskim klubom fakt, że mają o jedno mistrzostwo więcej. Ale, że temat o Wiśle, to pozwoliłem sobie na taką właśnie interpretacje.

//Edytowano 7 razy, ostatni raz 23.04.2012, 19:26

@

 danielinho Partyzant

Postów: 94
Grupa: Ekspert
Dołączył: 30.07.2008
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.04.2012 20:03    #2
Choć lubię Probierza, to podzielam twoje zdanie, że zwolnienie Roberta Maaskanta było błędem. W pewnym momencie stworzony przez niego mechanizm się zaciął, ale myślę, że w dłuższym okresie czasu Wisła mogłaby nawet zdominować naszą piłkę.

 Czeris Partyzant

Postów: 49
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.04.2012 20:22    #3
Również podzielam waszą opinię. Trenowi trzeba dać czas, na pełne zgranie drużyny. Jednak w Wiśle panowała podobno nieciekawa atmosfera. Z całym szacunkiem dla Maaskanta, ale jeśli działy się tam takie rzeczy, o jakich mówili piłkarze to rzeczywiście było to być może dobrym posunięciem.
Pozdrawiam, kibic Wisły.

 Sh0cKeR Partyzant

Postów: 69
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.04.2012 21:43    #4
[quote="Palimpsest"] Ja widzę w Wiśle pewną niezdrową tendencje. Która jest kolejnym błędem włodarzy. Zatrudniania swoich tylko dlatego, że są właśnie "swoi". Tak było z Moskalem. Tak jest z Czekajem. Wpuszcza się na siłę chłopaka który nie jest gotowy na Ekstraklasę. Teraz Probierz robi to samo z Urygą. A tymczasem to nie są diamenty z Barcelony. Tylko przeciętni kopacze juniorzy. [/quote]

Zgadzam się z wami aczkolwiek nie całkowicie. Wg mnie Czekaj jest młodym zawodnikiem który może stać się lepszy tylko podczas gry na wyższym poziomie. Jest jednym z lepszych młodych zawodników w Wiśle więc wpuszczanie go na końcówki meczów albo wgl - ,,niech ogrywa się w młodej ekstraklasie" byłoby niepoprawne. Jak dla mnie on powinien grać regularnie w 1. dryużynie w parze z naszym najlepszym defensorem - Osmanem Chavezem. Nawet kosztem Głowackiego którego przyjście latem jest niemal pewne.
.

 Speed El Commendante

Postów: 1318
Grupa: Administrator
Dołączył: 24.01.2002
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 09:20    #5
Z tego co słyszałem, to Wisła w następnym sezonie będzie "stracona" i będzie to sezon na "rozruch", zgranie zespołu, bez celu walki o mistrzostwo, z przyciętym budżetem, itp itd. Czyżby dobre czasy dla Wisły się skończyły?
Dumnie od 2002 roku z CM Revolution

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 09:33    #6
Wisła Kraków nie ma zaplecza młodzieżowego, co widać po rozgrywkach ME. Ale mimo to jest chyba jednym z nielicznych polskich klubów, którzy mają w miarę zdolna młodzież. Osobiście jestem ciekaw syna Kazimierza Moskala. A Czekaj jest przereklamowany, szansę należy dać też innym. Wg mnie on zawiódł oczekiwania, choćby czerwonymi kartkami. A wszyscy młodzi od Głowackiego mogą się uczyć.

Z takiego rozruchu mogą przyjść puchary, na dzień dzisiejszy w Krakowie jest śmietnik. Inaczej tego nie idzie nazwać. Miało to być złoto, a nie powiem w co się zamieniło. Najbardziej Iliev. Po co oni go brali? Chodzi mi tu oczywiście o pensję. Dobra, Małecki to gbur, ale zaczęło się też od braku chęci znacznej podwyżki dla niego. Nie grał potem za dobrze, czyli jak wszyscy praktycznie.

Jeśli Małecki nie odejdzie może być nowym liderem Wisły.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 10:22    #7
@Czeris
Nawet jeśli atmosfera była niezdrowa to nie zmienia mojego zdania. W takim wypadku należało stanąć murem za coachem, a od drużyny odsunąć wichrzycieli.

@Sh0cKeR
Tylko, że Wisła walczy(-ła) o mistrzostwo. To nie jest poligon doświadczalny dla ogrywania młokosów. Tutaj muszą grać najlepsi, a nie najmłodsi.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.04.2012 o godz. 10:23

@

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 10:52    #8
To jak Twoim zdaniem w polskim futbolu mają się rozwijać młodzi zawodnicy? Na zachodzie nie ma problemu. Ogrywają ich wśród młodych, potem 2. czy 3. liga (czy tam klasa rozgrywkowa). Ale u nas jest taka specyfika, że się nie da.

A sytuacja Wisły jest jaka jest właśnie przez takie myślenie. Nie było młodych, kupili starych z zagranicy, tym bardziej ograniczając szanse juniorów. To jest absurd. Co by komu szkodziło jakby 2,3 dostawało regularnie szanse? Niekoniecznie w najważniejszych meczach i od początku.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Czeris Partyzant

Postów: 49
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 13:25    #9
@ Jacko, zgadzam się. Ekstraklasa powinna pomóc w rozwoju młodych zawodników, wprowadzając przepis, dwóch polskich zawodników (20lat) w wyjściowej jedynasce. Niestety w Wyśle nie widac zbytnio utalentowanych zawodników, młodego pokolenia. Pożyjemy zobaczymy...

A co sądzicie o przyszłych transferach Wisły? Kto przyjdzie kto odejdzie?
Wiadomo że ma przyjśc Głowacki, a odejśc cały zagraniczny szrot.

Dodam jeszcze, cytuję Bednarza: Legia wydała dużo pieniędzy na szkolenie młodych zawodników, tymczasem ma tylko Żyrę i Wolskiego. Wisła w tym momncie ma Bruda i Czekaja, którzy są równie utalentowani, a nie wydała tyle pieniędzy na szkolenie młodzieży.

Według mnie Brud i Czekaj nie są aż tacy źli, ale fakt faktem że Żyro i Wolski to lepsi zawodnicy. O nich pytają się już kluby z zachodniej Europy, i oferują konkretne ceny. Nie słyszałem natomiast o zainteresowaniu Czekajem bądź Brudem. Te pieniądze zainwestowane przez Legie w młodzież zwrócą się i to z nawiązką. Ostatnim przykładem jest chocby Borysiuk.

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 24.04.2012 o godz. 13:31

 Sh0cKeR Partyzant

Postów: 69
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2012 14:21    #10
[quote="Czeris"]@ Jacko, zgadzam się. Ekstraklasa powinna pomóc w rozwoju młodych zawodników, wprowadzając przepis, dwóch polskich zawodników (20lat) w wyjściowej jedynasce. Niestety w Wyśle nie widac zbytnio utalentowanych zawodników, młodego pokolenia. [/quote]
I z tym się nie zgadzam. Nie powinno się wprowadzać na siłę młodych zawodników poniżej dwudziestu lat. Ewentualnie dwudziestu trzech ale jak dla mnie jest to głupi pomysł. Kluby powinny same młodych zawodników wprowadzać, tak jak to robi chociażby Legia.
A co do polityki transferowej, no cóż tu poradzić, nie mamy aktualnie pieniążków na "gwiazdy" z zagranicy, ja się z tego cieszę. Bardzo czekam na powrót Głowackiego i braci Brożków. Ale mam nadzieję że Wisła nie odda Meliksona. Jest to niewątpliwie najlepszy zawodnik w szeregach Probierza, i wokół niego powinien być budowany skład. No i oczywiście Małeckiego. ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.04.2012 o godz. 14:25

.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.