Strona

Reprezentacja Polski

 Speed El Commendante

Postów: 1318
Grupa: Administrator
Dołączył: 24.01.2002
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.05.2010, 13:37    #1
Franciszek Smuda i jego 11 wspaniałych - czy uda im się zbudować kolektyw na zbliżające się coraz większymi krokami EURO 2012, którego będziemy gospodarzem? Przez najbliższe dwa lata czeka nas seria meczów towarzyskich bez stawki, dlatego tutaj możemy dyskutować o aktualnych poczynaniach Franza i spółki. Powołania, składy, wyniki!
Dumnie od 2002 roku z CM Revolution

 hQ Partyzant

Postów: 724
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.08.2008
Skąd: Wodnica k. Ustki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.05.2010 14:10    #2
Obecna kadra, powołana na mecze z Finami, Serbami i Hiszpanami jest moim zdaniem w 90% prawidłowa. Dałbym odpocząć Fabiańskiemu przede wszystkim psychicznie, a w zamian za niego powołałbym Skabę, Szczęsnego albo Sandomierskiego.

W obronie brakuje typowego lewego obrońcy. Najprawdopodobniej tą rolę przejmie Dariusz Dudka, a w ostateczności Żewłakow.

W pomocy irytuje mnie brak Majewskiego oraz obecność Mierzejewskiego. Fakt, miał całkiem udany sezon, ale jednak nie lepszy od zawodnika Nottingham.

Moja proponowana jedenastka: Kuszczak - Piszczek Glik Żewłakow Dudka - Matuszczyk Murawski Obraniak - Błaszczykowski Lewandowski Jeleń.

Nic, tylko liczyć na optymistyczne wyniki oraz ciekawą i ładną grę naszych grajków.
Polska Gola

 Daniel_on Partyzant

Postów: 137
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.04.2008
Skąd: Gorzów Wlkp.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.04.2012 11:44    #3
A co myślicie o Smudzie i jego nieprzemyślanych obietnicach o Peszce i Wasilewskim?
Okazuje się bowiem że taksówkarz wycofuje swoje zeznania, a policja anuluje oskarżenie.
Smuda, sugerując się tylko wiadomością usłyszaną w TV czy wyczytaną w gazecie, deklaruje że w kadrze nie ma miejsca dla tych piłkarzy.
Doszło do tego że Tomasz Rząsa musiał sprostować selekcjonera.
Czy ktoś tutaj nie powinien zastanowić się nad sobą, swoją postawą i obietnicami, i nauczyć przyznawania do błędów?

 Zymon Partyzant

Postów: 1124
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.04.2010
Skąd: Iława, Szałkowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.04.2012 13:41    #4
Jak to powiedział Tomaszewski: Smudę nie wolno zwolnić jego trzeba wypier*olić dyscyplinarnie .
Na początku byłem bardzo zadowolony że Smuda został selekcjonerem. Teraz jednak uważam że to był największy błąd . Teraz sobie to uświadomiłem. Kogo on powołoju ? Co on gada?! Kuszczak nie pojedzie na Euro bo zagrał tylko parę dobrych meczy?! Fabiański wcale nie gra. Nawet nie ma co porównywać Fabiana do Kuszczaka. Kuszczak to już uznana firma a Fabiański ? Jest słaby psychicznie, potrzebuje gry, transferu do słabszego klubu. Tam tak naprawdę się dowiemy czy jest dobrym bramkarzem. Dalej : Mierzejewski . W Podbeskidziu zagrał chyba 2 mecze a on (podobno) wysłał kogoś aby go oglądał w meczu Młodej Ekstraklasy. To jest skandal. Boruca nie powoła bo pił, Żewłakowa i Peszkę też. Peszko ok, miał szansę ale ją zmarnował. A Boruc ? Jest kontrowersyjnym zawodnikiem ale który wielki gracz taki nie jest? Rooney, Ibrahimovic itp. Wasilewskiego chciał wyrzucić bo też był z Peszko. Dopiero później się okazało że był grzeczny to jednak ma jeszcze szansę na Euro. Czemu nie powoła Majewskiego z N.Forrest i Glika ? OK Glik też super obrońcą nie jest ale wole go od dziada Głowackiego.
Znając życie Smuda powoła na Euro Jelenia i Brożka zamiast np. Jankowskiego lub Piecha. Grosickiego ominie podobnie jak Kuszczaka . Moim zdaniem powinien powołać na Euro Wolskiego. Nie musi gra ale ważne żeby poczuł atmosferę wielkiej imprezy. Nie jestem prorokiem ale ja już wiem że wywalczymy na Euro tylko 1 punkt, że pierwszy mecz z Grecją zagramy bojaźliwie i słabo. Smuda zostanie zwolniony i w tedy będzie ciekawe kto dostanie kadrę . Moim zdaniem może Skorża chodź wolałbym już jakiegoś dobrego zagranicznego trenera. Przecież za Beenhakkera wcale ta kadra tak źle nie grała.
był - będzie - jest zawsze IKS!

 Daniel_on Partyzant

Postów: 137
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.04.2008
Skąd: Gorzów Wlkp.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.04.2012 14:41    #5
Zgadzam się że warto by poszukać kogoś z zagranicy. Może już nie z Holandii, a dla odmiany z Niemiec, albo Włoch?
Może to być nawet trener bez większych sukcesów, ale z dużym doświadczeniem wyniesionym ze swojej rodzimej ligi.
W tym doświadczeniu upatrywałbym naszej szansy, może zaszczepiłby w naszych piłkarzach zalążek innej mentalności, może odwagi i tzw. boiskowego luzu.

Popatrzmy na naszych piłkarzy. Mamy na prawdę sporo zawodników grających za granicami Polski. W większości są to piłkarze z ofensywnych formacji i bramkarze. Trzeba wykorzystać właśnie te atuty.
U naszych bramkarzy należy zaostrzyć rywalizację (ale czysto sportową, nie w taki sposób jak robi to obecny selekcjoner) o pozycję Nr 1.
Po prostu do ostatniej chwili trener nie powinien zdradzać kto jest dla niego faworytem na tą pozycję i rotować skład co mecz. Nikt nie może poczuć się zbyt pewny swojej pozycji bo zejdzie na laurach i będzie grał poniżej oczekiwań, a nie o to chodzi. To tyczy się piłakarzy ze wszystkich pozycji.

Co do piłkarzy z naszej rodzimej ligi. Powiedzmy sobie szczerze że nasza liga w świecie kojarzona jest raczej z Białorusią, Litwą czy Słowacją, już nawet nie z Ukrainą czy Rosją. I nie oszukujmy się, polska liga jest słaba. Jak oglądam te mecze Ekstraklasy to mi się chce śmiać i zaraz potem płakać. Zawodnicy zarabiający grube tysiące, grają taką miernotę że żal byłoby mi wydać nawet 15zł na bilet. najładniejsze mecze, od czasu do czasu, możemy obejrzeć w wykonaniu Ruchu, Śląska, Legii, rzadziej Jagiellonii, ale są to na prawdę sporadyczne mecze. W większości panuje zasada "wykop do przodu i biegnij". Piłkarze kopią się po głowach i do tego płacą im za to zdecydowanie zbyt duże pensje.
Właśnie dla tego, liczbę zawodników z Ekstraklasy w kadrze, ograniczyłbym do minimum.

 Jadranko Ekspert

Postów: 256
Grupa: Ekspert
Dołączył: 13.07.2009
Skąd: Suwałki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2012 13:59    #6
http://euro2(...)291.html

Bardzo ciekawy artykuł, nawet nie wiedziałem że mamy tylu młodych zdolnych piłkarzy za granicą :)

 oleinar Partyzant

Postów: 80
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2012 16:24    #7
Może i ten Kacper Przybyłko jest dobry, ale wg. mnie następcą Lewandowskiego będzie Arek Milik :)

 bartibis Partyzant

Postów: 165
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2012 18:13    #8
Według mnie awans z grupy jest dość realny. Pewne są punkty w meczu otwarcia, bo gospodarz przegrać nie może (w 2008 za to pana Howarda pokochaliśmy). Rosja raczej będzie poza naszym zasięgiem, więc moim zdaniem układ grupy będzie wyglądać tak:
1.Rosja
2.Polska/Czechy
4.Grecja
Moim zdaniem należy trzymać kciuki za Polaków, bo jest szansa. Moim zdaniem wszystko rozegra się w meczu Polska-Czechy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 14.04.2012 o godz. 18:14

 Jadranko Ekspert

Postów: 256
Grupa: Ekspert
Dołączył: 13.07.2009
Skąd: Suwałki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2012 13:34    #9
Dzisiaj zmagania w Mistrzostwach Europy U-17 zaczyna reprezentacja Polski. Moim zdaniem moi rówieśnicy pokażą ładny futbol. A jak Waszym zdaniem pójdzie naszym reprezentantom. Już dziś o 14 mecz z Belgami :)

 danielinho Partyzant

Postów: 94
Grupa: Ekspert
Dołączył: 30.07.2008
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2012 15:52    #10
Dzięki bramce Mariusza Stępińskiego pokonujemy Belgów 1:0. Mam nadzieję, że chłopaki zajdą jak najdalej. Potrzeba nam zdolnej młodzieży, a w tej drużynie jest kilku zawodników o wysokim potencjale.
Jedna rzecz mnie tylko boli w tej reprezentacji - to chłopaki z mojego rocznika, 1995, a mnie nie ma pośród nich :>

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.