Niepozadana aktualizacja skladow

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2018, 16:56    Pytanie
Rece opadaja.Ostatnio mialem laptopa w naprawie,zostal tez zrestartowany.Czlowiek ktory go restartowal powiedzial mi,ze z FM-em nic sie nie stanie,bo mam konto Steam,wiec wystarczy ze z powrotem zainstaluje gre i na Steam mam wszystko zapisane.Niestety,dzis wlaczylem gre i nic nie ma,wszystko trzeba zaczynac od nowa.Ale mniejsza o to.Co gorsza,kiedy postanowilem swoj sezon rozegrac jeszcze raz,okazalo sie ze stan gry jest jak poprzednio,w koncu maja 2017,ale moja druzyna ma calkiem inny sklad,tzn.ten aktualny.Tyle,ze ja chce grac skladem z jesieni...To moj pierwszy FM i myslalem,ze w grze sa zapisane te sklady ktore mialem w momencie kupna gry,a aktualne sklady mozna sobie wgrywac jesli sie chce,a nie sa wgrywane na chama,nawet jak ktos sobie nie zyczy.Da sie to jakos przywrocic (zeby byly sklady takie jak w oryginalnej grze)?

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2018 17:59    #20
Zrozum, że jeżeli z Ekstraklasy zostanie wytransferowany gracz do innej ligi (dla której FM nie posiada licencji) to licencja na Ekstraklase ma tu g*** do gadania bo na wizerunek tego zawodnika już obowiązuje licencja tamej igi w której gra obecnie.

Co do terminarza to nie wiem i się nie wypowiem dopóki sam nie sprawdzę gry na innym terminarzu niż rzeczywisty (dziś wieczorem postaram się zobaczyć co i jak)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.04.2018 o godz. 17:59

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2018 18:19    #21
Ok,niech bedzie.Chociaz wg tego co napisales to Guilherme powinien miec zdjecie bo poszedl do Wloch,a Serie A zdaje sie ma licencje (tak mi sie wydaje).
Co do terminarza,to ciekaw jestem co wyjdzie u Ciebie.U mnie w kalendarzu nie mam zadnych europejskich rozgrywek.Po prostu kolejnosc ligowych rywali zostala zmieniona i tego oczekiwalem (nie chcialo mi sie drugi raz grac tego samego),ale walczyc o LM to jednak chcialem...

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2018 18:50    #22
[quote="as15"]Oczekuje od tworcow gry,ze kupujac gre w takim a nie innym ksztalcie [/quote]
Jak kupisz CS:GO i twórcy zaktualizują bronie o nowy rozrzut, to też tak powiesz? Bo dzieje się tak średnio co kilka miesięcy.

[quote="as15"]@Ceyvol Jeszcze dopisze.Tak sa skonstruowane umowy licencyjne?Doprawdy?Swego czasu gralem sporo w FIFE,nawet mam gdzies jeszcze stara gre bodajze z roku 2012,w kazdym razie sa tam zdjecia zawodnikow i mimo ze od tamtej pory czesc z nich nie tylko zmienila ligi (nawet nie raz),ale niektorzy w ogole juz nie graja,to te zdjecia jakos nie zniknely.A FIFA zdaje sie tez ma licencje.No i co?[/quote]
Nic nie zrozumiałeś. Co z tego, skoro ostatnia aktualizacja bazy danych FIFA12 była w marcu 2012? Jak była w marcu 2012, to masz dane z marca 2012. Aktualizowanie bazy to nie jest przymus licencyjny, twórcy gry nie muszą tego robić do usranej śmierci - w ogóle nie muszą, ale na wiosnę to robią, bo ludzie tego chcą. Potem trwają już prace nad nową wersją gry, nowym sezonem, nowymi umowami, a stara gra jest historią.

[quote="as15"]No wiec zagladam w kalendarz i oczywiscie,sa sparingi,potem Superpuchar,liga,PP...a eliminacji do LM brak.Wiec wyglada na to,ze Legia w poprzednim sezonie jednak nie zdobyla MP,no bo nie bedziemy grac w el.LM.[/quote]
Pewnie zacząłeś najwcześniej jak się da (w maju, albo przed 19 czerwca) i formalnie jest jeszcze poprzedni sezon, bo w mechanice gry jest coś takiego jak data graniczna. Pary LM nie zostały jeszcze rozlosowane, w ogóle rozgrywki się nie zaczęły, więc w terminarzu ich nie ma. To już czwarty problem, który zgłaszasz, a który jest do zweryfikowania minutą cierpliwości. Zaparz sobie melisę albo coś :)

twitter.com/Ceyvol

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2018 19:06    #23
Aż mi głupio, że musiałem taką rzecz sprawdzać, ale sprawdziłem. Nie, nie ma żadnego błędu i niezależnie czy wybierzesz grę na oryginalnym czy nieoryginalnym terminarzu zespoły, które powinny grać w europejskich pucharach, będą w nich grać.

Co do wcześniejszych kwestii to przykro mi było czytać Twoje zarzuty. Szukasz dziury w całym a każdy Twój rzekomy błąd jest natychmiast kontrowany sensownym argumentem. Ludzie na fanowskich stronach pracują ZA DARMO, by takim osobom jak ty milej się grało, a jedyne co otrzymują w zamian to pretensje, że nie robią dostatecznie dużo. Nie usłyszą za swoja pracę nawet głupiego "dziękuję". Chcesz aktualny facepack określonej drużyny? Zapłać komuś, to się tym zajmie specjalnie dla Ciebie. W innym wypadu korzystaj z tego co jest udostępnione za darmo dla całej społeczności. Koledzy wyżej już Ci napisali na jakich zawodników SI ma licencje, na których nie ma. Zrozum, że twórcy nie robią w ten sposób nikomu na złość - robią co mogą...
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
05.04.2018 21:43    #24
@Ceyvol
Nie mam nic przeciw aktualizacjom,ale w moim rozumieniu powinna byc mozliwosc,zeby kazdy mogl sobie zaktualizowac kiedy bedzie chcial,jesli w ogole bedzie chcial.A nie zmienianie komus skladow bo inni chca.
Jak inni chca,to niech sobie sciagna te aktualizacje,a nie wszystkim jest to narzucane.
W przypadku terminarza pewnie masz racje,bo zaczynam gre bodajze 29 maja,wiec mozliwe ze jest tak jak piszesz.
@Viique
Nie powiedzial bym,ze szukam dziury w calym.Poczytaj od poczatku co pisalem,nie tylko w tym temacie.Jesli kupuje nowa gre,za niemale pieniadze i po boisku lataja mi czarne ludziki,jesli zawodnikom zdarzaja sie,bardzo delikatnie mowiac,"dziwne" zachowania,to co mam myslec?Nie sa to problemy z grafika,bo wymagania gry moj laptop spelnia i w wiekszosci meczow gra dziala dobrze.Ktos mi sugerowal,ze moga to byc problemy z wentylatorem i faktycznie tak sie okazalo,gdy dalem laptop do naprawy (przegrzewal sie).Ale szczerze mowiac,juz sie boje grac,bo jesli znowu zobacze czarne ludziki,to bedzie znaczylo,ze naprawa laptopa nic nie dala i juz kompletnie nie bedzie wiadomo co na to poradzic.Warto pamietac,ze to moj pierwszy FM,nigdy wczesniej nie mialem z ta gra do czynienia i calkiem inaczej to sobie wyobrazalem.I kiedy zaczely pojawiac sie problemy,to nie wiedzialem co mam robic,a ze jestem ogolnie niecierpliwy i dosc wybuchowy...
Mam jeszcze takie pytanie - warto pobierac pliki z tej strony Sortitoutsi? Chodzi mi o to,czy po sciagnieciu czegos nie pojawia mi sie w grze jakies bledy?Poprzednio pobieralem stamtad kitspacki i byc moze dlatego pozniej pojawialy mi sie w grze napisy w ktorych litery byly w roznej czcionce.

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2018 22:12    #25
@as15
Doprecyzuję jeszcze sytuację Guilherme. Otóż masz rację Serie A ma licencjonowaną ligę, aczkolwiek z tego co widzę to nie obejmuje ona klubu "Benevento".

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2018 22:27    #26
Serie A jako liga nie jest licencjonowana, SI ma tylko umowy z jej klubami - z wyjątkiem Benevento właśnie.

Licencjonowane ligi widać w intro gry.
twitter.com/Ceyvol

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
05.04.2018 22:37    #27
@kondi192
OK.Mam jeszcze jeden problem.Jakos mnie to drazni,jak nie wszyscy zawodnicy maja zdjecia,to chyba juz wole zeby wszyscy byli bez zdjec.Jest chyba (o ile pamietam) jakas opcja w Ustawieniach,zeby nie pokazywac zdjec zawodnikow?Wystarczy ja wlaczyc?
I drugie pytanie - wgralem dzis do gry logopack,a potem pospieszylem sie i wgralem takze ten polecany przez Ciebie facepack.Jednak ze wzgledow o ktorych wspominalem,nie chce go wgrywac,tylko grac bez zdjec.Co mam teraz zrobic,zeby ten facepack mi sie nie wgral?Skorki jeszcze nie zmienialem,czyli niby jeszcze nic sie nie zmienilo,ale chcialbym wgrac ten logopack,no i jeszcze kitspacki.Czy jesli je wgram i zmienie skorke,to ten facepack tez sie wgra?

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2018 22:39    #28
Usuń po prostu ten facepack i będzie po problemie :)

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
05.04.2018 22:54    #29
Ale skad mam go usunac? Z gry? Jak mam to zrobic?
Zaraz,zaraz,panowie.Cos tu nie gra.Wlasnie sprawdzilem sobie sklad i Nagy oraz Chukwu maja zdjecia,a obaj przeciez aktualnie nie graja w Legii ani w Ekstraklasie...O ile Nagy zostal wypozyczony (nie wiem czy to ma jakies znaczenie,no ale),to Chukwu definitywnie zostal sprzedany w dodatku do ligi norweskiej,ktora (sprawdzilem) nie ma licencji.No to o co tu chodzi,hm?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.