Niepozadana aktualizacja skladow

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2018, 16:56    Pytanie
Rece opadaja.Ostatnio mialem laptopa w naprawie,zostal tez zrestartowany.Czlowiek ktory go restartowal powiedzial mi,ze z FM-em nic sie nie stanie,bo mam konto Steam,wiec wystarczy ze z powrotem zainstaluje gre i na Steam mam wszystko zapisane.Niestety,dzis wlaczylem gre i nic nie ma,wszystko trzeba zaczynac od nowa.Ale mniejsza o to.Co gorsza,kiedy postanowilem swoj sezon rozegrac jeszcze raz,okazalo sie ze stan gry jest jak poprzednio,w koncu maja 2017,ale moja druzyna ma calkiem inny sklad,tzn.ten aktualny.Tyle,ze ja chce grac skladem z jesieni...To moj pierwszy FM i myslalem,ze w grze sa zapisane te sklady ktore mialem w momencie kupna gry,a aktualne sklady mozna sobie wgrywac jesli sie chce,a nie sa wgrywane na chama,nawet jak ktos sobie nie zyczy.Da sie to jakos przywrocic (zeby byly sklady takie jak w oryginalnej grze)?

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
05.04.2018 15:56    #10
Aha.A co mnie obchodzi aktualizacja?Czyli za np.2 lata nie bede mial powiedzmy polowy zdjec zawodnikow ekstraklasy,bo nie beda juz grac w Polsce,albo beda w nizszych ligach i nie bedzie licencji?Noo,to faktycznie fajna gra.Za chwile sie okaze,ze w grze bede mial inne stroje Legii,bo przeciez pewnie w realu je zmienia.Ja kupowalem gre ze skladami (strojami itd.) z jesieni 2017 i ch** mnie obchodza aktualizacje.Po co w ogole kupowac nowe wersje tej gry,przeciez wystarczy kupic raz a potem nie trzeba nawet samemu aktualizowac,zrobia to za Ciebie,nawet jak nie chcesz.Po co mi gra,w ktorej nie ma nic stalego,wszystko jest zmieniane bez mojej wiedzy i zgody?Za chwile powiedzmy Ronaldo skonczy kariere i juz go nie bede mial w grze.Co za dziadostwo.

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2018 16:13    #11
@as15
Nie wiem czy miałeś poprzednie wersje FM-a ale...
1. Przy każdej nowej wersji gry w okolicach marca pojawia się finalna łatka poprawiająca błędy oraz uaktualniająca składy po zimowym okienku transferowym.
2. Jak chcesz mieć twarze piłkarzy których nie obejmuje licencja to chyba możesz je pobrać choćby u nas na stronie.
3. Jak chcesz grać składami z jesieni to przy rozpoczynaniu kariery wybieraj podstawową baze danych (a nie wersję 18.3).

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 05.04.2018 o godz. 16:15

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2018 16:31    #12
@kondi192 Nie mialem wczesniejszych wersji,pisalem juz ze to moj pierwszy FM.Moze i moge wgrac zdjecia od Was,ale widzialem gdzies filmiki na yt,gdzie ktos gral Legia i mial wlasnie nie oryginalne tylko sciagane zdjecia.Nie dosc,ze stare,to jeszcze niektorzy zawodnicy w barwach innych klubow.Wygladalo to bardzo slabo.A co ze strojami?Przeciez wczesniej czy pozniej druzyny zmienia stroje.Co chwila bede mial inne?A co z herbami czy tam logami klubow?Wkrotce z Ekstraklasy do 1 ligi spadna dwa kluby i chociaz np.u mnie one sie utrzymaja,to oczywiscie nie bede mial juz ich herbow bo nie bedzie licencji?

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2018 16:33    #13
@as15
Nie zrozumiałeś chyba mojego poprzedniego postu. Ostatnia łatka wychodzi w marcu i wiecej już nic w tej odsłonie gry nie zmienią także zarówno o zdjęcia jak i o herby czy stroje martwić się nie.musisz (oryginalne z tej wersji gry). Piłkarzy o których wspomniałeś wyżej nie ma bo najwidoczniej nie obejmuje ich już licencja po odejściu w zimowym okienku z Ekstraklasy.

Jak chcesz mieć zdjęcia piłkarzy z przed zimowego okienka to pobierz sobie ten facepack:
http://www.cmrev(...)ut_.html

// Edytowano 7 razy, ostatni raz 05.04.2018 o godz. 16:37

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
05.04.2018 16:56    #14
No,tylko to sa zdjecia stare i niektorzy pilkarze w poprzednich klubach.Tak jak napisalem,slabo to wyglada.Tak trudno bylo dac zdjecia zrobione przed runda jesienna 2017?Pozostajac tylko w temacie Legii (innych juz nie chce mi sie ogladac),wiekszosc ma zdjecia chyba sprzed jakichs 2,3 lat.Hamalainen w Lechu?Od ponad dwoch lat gra w Legii...Szkoda ze nie z czasow gdy gral w Finlandii.Ciekawe ze jednak zdjecia Sadiku,Moulina i kogos tam jeszcze sa z rundy jesiennej czyli mozna bylo.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2018 16:59    #15
Naprawdę oczekujesz, że twórcy facepacków (nasi, zagraniczni, obojętnie), będą co pół roku wycinać od nowa zdjęcia liczone w tysiącach?

[quote="as15"]A co ze strojami?Przeciez wczesniej czy pozniej druzyny zmienia stroje.Co chwila bede mial inne?A co z herbami czy tam logami klubow?Wkrotce z Ekstraklasy do 1 ligi spadna dwa kluby i chociaz np.u mnie one sie utrzymaja,to oczywiscie nie bede mial juz ich herbow bo nie bedzie licencji?[/quote]
Żadne koszulki, herby nie znikną, jedna część FM-a obejmuje jeden konkretny sezon. Jedyna aktualizacja bazy danych każdej części gry wychodzi w lutym/marcu. To nie obejmuje żadnych spadków czy awansów (chyba że gdzieś z systemem wiosna-jesień, ale nie chce mi się tego sprawdzać). Co może objąć, to koszulki (gdyby klub z licencjonowanej ligi zmienił stroje w połowie sezonu, to po zimowym update'cie koszulki też muszą być zaktualizowane) i właśnie zdjęcia piłkarzy (gdy jedni odchodzą, a inni przychodzą, bo pierwsi nie są już objęci licencją, za to drudzy są). Tak są skonstruowane umowy licencyjne - gdy aktualizowana jest baza danych, to takie rzeczy muszą zostać odświeżone. To jest naturalne.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 05.04.2018 o godz. 17:11

twitter.com/Ceyvol

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
05.04.2018 17:20    #16
Szczerze mowiac,to ja od tej gry juz niczego nie oczekuje.Skutecznie zostala mi obrzydzona.Szkoda,bo gra sama w sobie jest bardzo fajna,ale ilosc bledow jakie napotkalem odkad zaczalem grac odebrala mi przyjemnosc z gry.Odpowiadajac na pytanie - masz racje,nie oczekuje niczego od tworcow facepackow.Oczekuje od tworcow gry,ze kupujac gre w takim a nie innym ksztalcie (m.in.ze zdjeciami zawodnikow),bede mial to co kupilem i za co zaplacilem.Jak widac niestety sie pomylilem.Zreszta co tam, jest kolejny kwiatek - zaczynajac ten nowy sezon (po wgraniu od nowa gry) zaznaczylem opcje,ze chce grac z innym terminarzem niz ten rzeczywisty.No wiec zagladam w kalendarz i oczywiscie,sa sparingi,potem Superpuchar,liga,PP...a eliminacji do LM brak.Wiec wyglada na to,ze Legia w poprzednim sezonie jednak nie zdobyla MP,no bo nie bedziemy grac w el.LM.Co ciekawe,gramy o Superpuchar,a wiec musielismy wczesniej zdobyc albo Mistrza albo Puchar Polski,no a skoro MP nie zdobylismy (jak widac),to musielismy zdobyc PP.Ale gdybysmy go zdobyli,to gralibysmy przeciez w el.LE,a nie gramy...Moze powstrzymam sie od komentarza...

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
05.04.2018 17:33    #17
@Ceyvol Jeszcze dopisze.Tak sa skonstruowane umowy licencyjne?Doprawdy?Swego czasu gralem sporo w FIFE,nawet mam gdzies jeszcze stara gre bodajze z roku 2012,w kazdym razie sa tam zdjecia zawodnikow i mimo ze od tamtej pory czesc z nich nie tylko zmienila ligi (nawet nie raz),ale niektorzy w ogole juz nie graja,to te zdjecia jakos nie zniknely.A FIFA zdaje sie tez ma licencje.No i co?

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2018 17:42    #18
Nie porównuj FIFY do FM-a... FIFA ma monopol jeśli chodzi o licencje i posiadają cały czas prawa do wizerunków zawodników, klubów i lig z większości świata. FM posiada tylko kilka takich lig (przypominam, że Ekstraklasy też jeszcze bodajże rok temu nie miał a obecnie nie ma La Liga, która była licencjonowana wcześniej).

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
05.04.2018 17:52    #19
Ekstraklasy obecnie tez nie ma,jesli po byle przejsciu zawodnika do innej ligi musi usuwac jego zdjecie...A to co napisalem o moim nowym terminarzu bez el.LM to tez nic takiego,bo FM to nie FIFA?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.