Gra przeciwko trenerowi?

 wujeks Partyzant

Postów: 41
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.06.2011
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.05.2013, 19:06    Pytanie
Witam!

Czy w tej grze jest coś takiego jak gra przeciwko trenerowi? Nie będę się rozwodził i wylewał żali na ośmieszające zachowania moich graczy, ale bardzo mnie dziwi, że w sparingu potrafią zagrać perfekcyjnie, a w starciu ligowym zachowują się jakby chcieli przegrać... Stąd moje pytanie.

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.05.2013 14:56    #10
A jednak sądzę, iż mam trochę racji ;)
Przedstawiłeś na początku, swój problem w sposób bardzo ogólnikowy, więc podałem dwie podstawowe możliwe przyczyny.
Jeśli wszystko byłoby okej to nie pisałbyś tutaj. No a w większości przypadków problemy z regularnym wygrywaniem związane są z taktyką. O ile oczywiście mamy odpowiednich zawodników do wygrywania. No a tworząc taktykę musimy brać pod uwagę jakich mamy zawodników. Grając jakimiś ogórami nie zrobimy dla nich taktyki gdzie będą klepać jak Barca, bo po prostu umiejętności im na to nie pozwalają, aby tak grać.

Nie wiadomo jakim grasz zespołem, jaki masz skład, z kim grałeś, jaką masz taktykę itp.
Nikt tu nie jest wróżką i każdy z nas może tylko gdybać co "dolega" Twojemu zespołowi :)

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 29.05.2013 o godz. 15:04

 KRaven031 Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.05.2013 15:25    #11
[quote="machaj88"][quote="KRaven031"]morale mam na max poziomie[/quote]
Ale jak przegrasz, to spada rownierz na maxa ;] Po prostu sprobuj jak mowie.[/quote]

Nic podobnego, nawet po serii kilku porażek nigdy nie miałem najgorszego morale u wszystkich na raz.
Just Raven.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.05.2013 21:32    #12
ja wygrywając do przerwy czasami mam tak że zawodnikom spada morale na srednie, WTF? O.o

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.05.2013 21:45    #13
To normalka. Zawodnik ma po prostu słabszy dzień (nie jest zadowolony ze swojej dyspozycji) albo zawalił gola.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.05.2013 23:25    #14
caly zespół przy 2:0? :P

 undertheskin Partyzant

Postów: 170
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.09.2012
Skąd: Legnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2013 13:23    #15
Rozmowy motywacyjne są w FM13 równie spierdzielone co silnik meczowy. Przykład widać w meczowych rozmowach indywidualnych: mówię coś jednemu zawodnikowi i jest brak reakcji albo jakaś tam reakcja, mówię coś drugiemu i pojawia się (albo zmienia) reakcja tego pierwszego. Tak jakby zawodnik bardziej niż na to co do niego mówię zwracał uwagę na to co mówię do jego kolegi. W efekcie czasem nie mam w ogóle pojęcia jak przeprowadzać rozmowy motywacyjne, a asystent ;)... sami wiecie jaki jest zazwyczaj pożytek z asystenta w FM13.

 KRaven031 Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2013 15:27    #16
No a w rzeczywistości tak nie jest? Człowiek widząc pozytywną reakcję otoczenia i dobrze nastawionych kolegów sam się nakręci, norma
Just Raven.

 wujeks Partyzant

Postów: 41
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.06.2011
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2013 16:50    #17
W moim wypadku wprowadzenie ostrych rozmów motywacyjnych faktycznie wiele zmieniło. Szkoda tylko, że na gorsze :) Wcześniej w ataku nic nie grali, ale chociaż obrona pokazywała solidny poziom. Teraz w ofensywie jest chyba jeszcze gorzej, za to obrona to już kompletna kpina. Już mi brakuje sił i nerwów, żeby na to patrzeć. Jakich nie wydam poleceń, co nie zmienię w taktyce - ciągle to samo. Czasem już nawet nie mam ochoty szukać rozwiązania, bo i tak wychodzi na jedno. Tylko sobie patrzę na kolejne kompromitacje. Nie wiem co jest nie tak w moim przypadku. A o taktykę się nie martwcie, ignorantem w tej kwestii nie jestem, wiem jak poskładać zespół i zawodników też mam w miarę odpowiednich do określonych funkcji, a nie przypadkowych, "bo agent zaproponował" :)

 KRaven031 Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2013 16:59    #18
A tak idąc totalnie na chłopski rozum - próbowałeś może dawać tylko "powodzenia" i skupić się na wygraniu kilku meczy? Nic tak nie podnosi morale, jak wyniki. Niech się skupiają na grze, nie na taktyce/gadkach w szatni, może to jest opcja
Just Raven.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2013 17:35    #19
z rozmowami motywacyjnymi już pisałem w okolicach listopada/grudnia. Są dziwne, ale można je po jakimś czasie ogarnąć. Widocznie jednak z taktyką coś nie tak skoro jak sam napisałeś kompromitujesz się :P


u mnie czy gram jednym obrońcą czy czterama zawsze piłkarze wykonują to czego od nich oczekuję a wpadki zaliczam gdy wystawiam ~połowę rezerwowego składu. W innym wypadku nawet przy porażkach da sie zawodnikom tak nagadać by na 2 połowę wyszli zmotywowani i z 0:2 wyciągnąć 3:2 z liderem na przykład ;)

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 30.05.2013 o godz. 17:37

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.