zabójcza mieszanka25.08.2009 12:07, @Baxx

-Proszę o ciszę – krzyczał prezes Manchester City Khaldoon Al. Mubark – Witam na konferencji prasowej, na której zostanie zaprezentowany nowy trener The Citizens – Kuba Hasan Saeed. Zapraszam Cię Kuba.

Po chwili wszedłem na sale konferencją i usiadłem obok prezesa.
-Proszę zadawać pytanie.

Jak to się stało, że został pan trenerem Manchesteru City ? Przecież nie ma pan żadnego doświadczenia, trenował pan jedynie 3-ligowe zespoły z Polski!

Khaldoon Al. Mubark uznał, że będę odpowiednią osobą na tym stanowisku.

Prezes Manchesteru City wspominał, że chce sprowadzić do zespołu doświadczonego trenera, który zajmie miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów. Skąd taka nagła zmiana decyzji ?

Jak wiemy prezes zna się na modzie i jak wiemy też ostatnio panuje moda na zatrudniania młodych, niedoświadczonych trenerów więc może to też być jeden z powodów.

Jakie ma pan cele na ten sezon

Nasze cele to zajęcie miejsca gwarantującego grę w Europie.

Co pan powie o kadrze, którą ma pan do dyspozycji ?

Wolę nie wypowiadać się o kadrze, póki nie zobaczę wszystkich w akcji.

Dziękujemy bardzo to już koniec konferencji.

Wyszliśmy razem z Khaldoon’em z Sali, a w tle można było usłyszeć głosy protestów.

No dobrze, może powiem coś o sobie. Nazywam się Kuba Hasan Saeed mam 33 lata. Moja mama jest Polką, a ojciec obywatelem ZEA. Urodziłem się w Częstochowie. Od dziecka byłem zakochany w piłce. Mając 18 grałem w trzeciej lidze i miałem nawet propozycję od Wisły Kraków. Na przeszkodzie do wielkiej kariery stanęła mi, nie nie kontuzja :P , choroba mojej matki. Mój ojciec musiał pilnie wyjechać, a ja nie mogłem zostawić jej samej. Później sprawa transferu ucichła, a ja nadal grałem 3 czy 4 lidze. Po zakończeniu kariery wyrobiłem licencje UEFA PRO. Zostałem trenerem Rakowa Częstochowa i pracowałem tam niedawna.
Gdy mój ojciec dowiedział się, że Khaldoon Al. Mubark zwolnił trenera Manchesteru City powiedział, że może mi załatwić pracę w City, gdyż zna Khaldoon jeszcze ze szkoły i jest winny mu przysługę. Ojciec jakoś go przekonał. No więc, pojechałem do Anglii, porozmawiałem z prezesem The Citizens i... zostałem trenerem Manchesteru City!

Następnego dnia o godzinie 9.00 rozpoczął się trening. Miałem okazję po raz pierwszy zobaczyć wszystkich piłkarzy w akcji. Po treningu przygotowałem raport.

Bramkarze:

Shay Given
Kasper Schmeichel

Postaram się sprowadzić do klubu jeszcze jednego bramkarza. Given'a sprzedam, a Schmeichel będzie rezerwowym.

Boczni obrońcy:

Wayne Bridge
Javier Garrido
Nedum Onuoha
Pablo Zabaleta

Potrzeby prawy obrońca. Onuoha na sprzedaż. Po lewej stronie będzie grał Bridge.

Środkowi obrońcy:

Glauber
Vincent
Richard Dunne
Micah Richards

Nie planuje tutaj żadnych wzmocnień. Prawdopodobnie w pierwszym składzie będą grali Richards i Dunne.

Gareth Barry

Do sprzedaży Johnson, Ireland, Elano i Fernandes ( już sprzedany). Muszę sprowadzić rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia.

Skrzydłowi.

Shaun Wright-Philips
Martin Petrov

Obowiązkowo muszę sprowadzić dwóch skrzydłowych.

Napastnicy:

Felipe Caicedo
Robinho
Roque Santa Cruz

Postaram się sprowadzić młodego, zdolnego napastnika.

Następnego dnia dowiedziałem się, że Yury Zhirkov i Darijo Srna podpiszą z nami kontrakt! Sprzedany został za to Elano.

W między czasie rozegraliśmy dwa sparingi. Pierwszy - z Hannoverem wygraliśmy 3:1 po dobrej grze i golach Robinho, Santa Cruza i Petrova. Następnie mecz z Nica'ą wygraliśmy po dwóch trafieniach Robinho.

Gdy rano przyszedłem do klubu zatrzymała mnie sekretarka i powiedziała, że prezes chce mnie widzieć. Ruszyłem do jego gabinetu, a po drodze rozmyślałem o co może chodzić. Zatrzymałem się przed drzwiami i zapukałem.

-Proszę.
-Dzień dobry prezesie. -
-Witaj Kuba, wezwałem Cię aby omówić pewnie transfer, a właściwie dwa. Sprzedałeś Michela Johnsona. Myślę, że to bardzo utalentowany chłopak i przydałby się nam.
-Rozumiem. Ja jednak chcę walczyć o najwyższe cele, a ten chłopak mnie nie przekonywał.
Ok, skoro tak sądzisz. Drugi transfer to Alexis Sanchez uważam, że jest trochę za słaby na klub pokroju Manchesteru City.
-Spokojnie panie prezesie. Poważnie zastanowiłem się nad tym transferem i jestem pewny że ten chłopak się sprawdzi.
-Ok, ufam Ci.

Następnego dnia po treningu usłyszałem wiadomość, że naszym nowym piłkarzem został... ...Chorwat Niko Kranjcar, który będzie występował z numer 7. Z kolei nasz klub opuścili Onuoha i Ireland.

Tymczasem rozegraliśmy kolejne dwa mecze towarzyskie. Z Lens wygraliśmy 3:0, choć wynik powinien być o wiele wyższy i z Bury, które rozgromiliśmy 7:0. a 4 bramki strzelił Santa Cruz.

2 lipca Atletico Madryt złożyło ofertę kupna Dunne'a, lecz bez wahania ją odrzuciłem, bo gdzie znajdę takiego obrońcę ?

Do naszego klubu zawitali kolejni zawodnicy. Bramkarz Igor Akinfeev i młody pomocnik Adrien. Są to już ostatnie wzmocnienia w tym okienku transferowym.

6 dni przed inauguracją ligi Manchester United pokonał Portsmouth i sięgnął po Community Shield

Niestety podczas niedzielnego treningu Srna doznał kontuzji. Oznacza to, że nie zagra w pierwszym mecz meczu ligowym.

Wreszcie nadszedł ten dzień. 16 sierpnia 2008 roku w meczu z Hull zadebiutuje jako trener City w oficjalnym spotkaniu.

1 kolejka
Manchester City - Hull City
Składy

Już w 5 minucie mogliśmy zdobyć bramkę. Santa Cruz zagrał świetnie przed pole karne, był tam Kranjcar i pomylił się o centymetry. Mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, jednak na bramkę musieliśmy do 41 minuty. Wtedy Santa Cruz jest faulowany w polu karnym i sędzia wskazuje na "wapno"! Do piłki podchodzi Robinho. Jednak broni jego strzał Myhill, ale przy dobitce jest już bezradny. 1:0! W drugiej połowie wciąż atakowaliśmy. Dowodem na to jest zdobyta bramka Robinho na 2:0. Dostał on piłkę na 30 metrze od bramki, minął 2 rywali i skierował futbolówkę obok bramkarza gości. W 68 minucie świetną akcje skrzydłem przeprowadził Sanchez, podał na 11 metr do Santa Cruza, a ten dopełnił formalności. 3:0. Pod koniec meczu zmieniłem Robinho, został On pożegnany gromkimi brawami. Koniec meczu. Udany debiut w roli szkoleniowca.

Manchester City - Hull City 3:0
MoN: Santa Cruz

Po meczu zadzwonił do mnie ojciec i pogratulował udanego debiutu.

Główny księgowy podał liczbę sprzedanych karnetów

W między czasie odbyły się mecze reprezentacji .
2 Kolejka
Wolves - Manchester City
Składy

Już w drugiej kolejce zmierzymy się z beniaminkiem ligi - Wolves. Do składu powraca po kontuzji Srna. Od początku meczu atakowaliśmy i już w 17 minucie zdobyliśmy bramkę. Zhirkov dostał piłkę na skrzydle, minął rywala i dośrodkował na 5 metr, był tam Niko Kranjcar, który dopełnił formalności. 1:0. 23 minucie dobyliśmy już 2 bramkę! Bridge był przy linii końcowej. Podał po ziemi w pole karne, piłkę przyjął Barry i uderzył mocno po ziemi w "długi" róg. W 41 minucie mieliśmy już 3:0. Piłkę w środku pola przejął Barry, zagrał do Kranjcara, ten świetnie podał do Robinho. Robinho sam na sam i... broni bramkarz gospodarze, ale był tam jeszcze Krancjar, który spokojnie dobił piłkę. Na początku drugiej świetną akcje skrzydłem przeprowadził Zhirkov, podał w pole karne i... faulowany Robinho. Sędzie dyktuje rzut karny. Do piłki podszedł Srna i pewnie wykonał jedenastke. 15 minut przed końcem zamieszanie w naszym polu karnym wykorzystał Stearman i zdobył bramkę honorową. 5 minut później dobre dośrodkowanie Jarvisa wykorzystał Ebans-Blake i strzelił bramkę na 2:4. Musimy uspokoić grę. 4:3 ! Murphy ! Oj zawodnicy będą mieli ostrą pogadankę w szatni. Koniec. Ostatecznie wygrywany z Wolves po dramatycznej końcówce.

Wolves - Manchester City 3:4
MoN: Kranjcar

W jedenastce tygodnia znalazł się jeden z naszych zawodników

W meczu w ramach pucharu ligi wystawiłem rezerwowy skład, a zespół poprowadził mój asystent.

Man City - Gillingham 5:0
MoN: Caicedo

Za awans do następnej rundy otrzymaliśmy 20 tysięcy :!:
A w następnej rundzie zmierzymy się z Liverpoolem.

3 kolejka
Manchester City - Birmingham
Składy

Już drugi raz w tym sezonie zmierzymy się z beniaminkiem, a to dopiero 3 kolejka! Pierwsza akcja meczu, Bridge ma piłkę ma lewym skrzydle. Dośrodkowanie i... Kranjcar uderza piłkę głową i z bliska pakuje piłkę do bramki. Świetny początek! 8 minuta i bliźniacza akcja. Dośrodkowanie Bridge'a i znów Krancjar pakuje piłkę do bramki z bliska, ale tym razem nogą. 23 minucie mamy kolejną bramkę! Kranjcar podaje do Santa Cruza. Ten uderza, broni bramkarz, ale przy dobitce Sancheza nie ma szans. 16 minut przed końcem 1 połowy mamy kolejną bramkę. Kranjcar zagrał prostopadłą piłkę do Santa Cruza, a ten z łatwością zdobywa bramkę. Na przerwę schodziliśmy z czterobramkową przewagą. Do końca meczu kontrolowaliśmy grę, a wynik nie uległ zmianie.

Manchester City - Birmingham 4:0
MoN: Niko Kranjcar

Tabela obecnie prezentuje się tak.

Ostatniego dnia sierpnia, rano, gdy przyszedłem do klubu sekretarka powiedziała, że Prezes chce mnie widzieć. Nie zastanawiając się poszedłem do jego gabinetu. Zapukałem.

-Proszę
-Dzień dobry prezesie - powiedziałem wesoło.
-Witaj Kuba.
-Można wiedzieć po co mnie pan wezwał ?
-To nic poważnego. Chciałem ci tylko pogratulować dobrego początku sezonu, oby tak dalej.
-Dziękuje. Nie ma co popadać w hurraoptymizm. Nasi rywale nie byli zbyt wymagający.
-No ale wyniki imponujące. No nic, powodzenia w dalszych grach. Chyba musisz już iść, piłkarze na ciebie czekają.
-Dziękuje, postaram się Pana nie zawieść.

Po wyjściu z gabinetu prezesa szybko popędziłem na trening uśmiechając się pod nosem.
Jak co miesiąc rozdawana są nagrody. Menadżerem miesiąca został Rafa Benitez. Ja uplasowałem się na 3 miejscu. Nagrodę za piłkarza miesiąca otrzymał Niko KranjcarNicklas Bendtner został młodym piłkarzem miesiąca, a Alexis Sanchez zajął 2 miejsce. Bramką miesiąca została bramka Robinho strzelona przeciwko Hull. Ato jeszcze Podsumowanie Angielskiego okna transferowego.

Następny mecz będziemy grali dopiero na 11 dni. Mając tyle wolnego czasu postanowiłem wybrać się na stadion lokalnego rywala Manchesteru City - Manchesteru United, którego jestem kibicem od dziecka, lecz wolałem o tym nie wspominać z wiadomych powodów. Wsiadłem do nowo zakupionego samochodu i ruszyłem w trasę. Dla bezpieczeństwa włożyłem czapkę i ciemne okulary. Poszedłem do sklepu gdzie zamierzałem kupić jakąś pamiątkę. Okazało się, że moje przebranie było bardzo słabe i gdy kupiłem koszulkę zauważyłem, że jakiś dziennikarz robi mi zdjęcia! Jak najszybciej pobiegłem do samochodu i ruszyłem przed siebie....

Następnego dnia rano zastanawiałem się czy iść do pracy. Co prawda miałem jeszcze 2 dni urlopy, ale chyba wypadało by się zjawić i się wytłumaczyć. Telefon rozwiał moje wątpliwości. Dzwoniła sekretarka, która powiedziała, że prezes chce mnie widzieć.

Niecałe pół godziny później byłem przed gabinetem prezesa. Wziąłem głęboki oddech i zapukałem.

-Proszę.
Nie zdążyłem nic powiedzieć, a prezes rzucił na biurko gazetę.
-Co to jest !?
Na pierwszej stronie gazety widniało wielkie zdjęcie, na którym stałem z koszulką Manchesteru United.
-No bo panie prezesie ja jestem...
-Wiem... jesteś kibicem Manchesteru United, twój ojciec mi powiedział.
-No i ja miałem trochę wolnego iiii postanowiłem wybrać się na stadion United kupić sobie pamiątkę, zobaczyć jak to jest... w Teatrze Marzeń.
-Rozumiem, tym razem Ci daruje, ale to się ma więcej nie powtórzyć! Wiesz jaka jest teraz afera?

Składy

W 4 kolejce zmierzymy się na wyjeździe z Liverpoolem. Dobrzy byłoby wywieść przynajmniej 1 punkt. Na początku meczu o dziwno Liverpool nie był stroną przeważającą. W 16 minucie Bridge zagrał piłkę przed pole karne. Futbolówkę przyjął Sanchez i uderzył mocno, w dolny róg bramki i... trafił! Alexis Sanchez i Liverpool - Manchester City 0:1. 10 minut później Torres zagrał do Babela, a ten minął Richards'a i potężnym strzałem pokonał Akinfeev'a. W pierwszej połowie jeszcze mieliśmy kilka sytuacji lecz żadnej nie wykorzystaliśmy i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:1. I niestety na początku drugiej połowy straciliśmy 2 bramkę. Alonso zagrał piłkę z rzutu rożnego a piłkę głową do bramki skierował Gerrard. W 71 pierwszej minucie błąd popełnił Akinfeev i bramkę zdobył Babel. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego piłkę zagrał Wright-Phillips, a bramkę zdobył Caicedo, ale i tak jest już za późno. I koniec meczu. Ech... było blisko.

Liverpool - Manchester City 3:2
MoN: Ryan Babel

5 kolejka
Manchester City - Arsenal
Składy

Kolejny trudny mecz, tym razem z Arsenalem. W pierwszej połowie było bardzo dużo sytuacji z jednaj, jak i z drugiej strony, lecz piłkarze minimalnie się mylili albo świetnie bronili bramkarze. Bramkę zobaczyliśmy dopiero w doliczonym czasie 1 połowy. Kranjcar zagrał prostopadłą piłkę do Robinho, ten wyszedł sam na sam i pokonał Almunie. Na początku pierwszej połowy Wright-Phillips, który zmienił w przerwie Sancheza, dośrodkował w pole karne, piłkę uderzył Caicedo, ale świetnie broni Almunia. Jednak obrońcy nie przypilnowali Robinho, który dobił piłkę i strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. 10 minut później kolejną świetną akcje skrzydłem przeprowadził Zhirkov. Dośrodkował, a piłkę do bramki skierował ROBINHO! 15 minut przed końcem kontuzji doznał strzelec 3 bramek i musiał zejść z boiska, a że wykorzystałem wszystkie zmieny musieliśmy grać w 10. W 86 minucie został poważnie poturbowany i musiał opuścić murawę i graliśmy już w 9. Jednak już nic się nie zmieniło i gromimy Arsenal 3:0.

Manchester City - Arsenal 3:0
MoN: Robinho

Po meczu dowiedziałem się, że kontuzja Robinho to nic poważnego, a Srna będzie pauzował około 2 tygodnie.

W jedenastce tygodnia znalazło się dwóch naszych zawodników.

3 rudna Carling Cup
Manchester City - Liverpool
Składy

Kolejny raz zmierzymy się z Liverpoolem, tym razem w ramach Pucharu ligi. Do 34 minuty walka toczyła się głównie w środku pola i było mało sytuacji podbramkowych, wtedy Niko Krancjar popisał się bardzo dobrym strzałem z rzutu wolnego, z 20 metrów. 5 minut później Zhirkov dośrodkował z lewej strony, a Dossena pechowo umieścił piłkę we własnej bramce. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i ostatecznie wygrywany z Liverpoolem 2:0 i awansujemy do następnej rundy.

Manchester City - Liverpool 2:0

Za awans otrzymaliśmy 30 tysięcy.
W następnej rundzie zmierzymy się z Boltonem

6 kolejka
Bolton - Manchester City
Składy

Do składu po kontuzji wraca Santa Cruz. W pierwszej połowie mieliśmy wyraźną przewagę, lecz nie udokumentowaliśmy jej bramką. W drugiej połowie to Bolton miał przewagę, ale bramkę zdobył dopiero w 90 minucie. McCann zagrał prostopadłą piłkę do Smolarka ten wyszedł sam na sam i strzelił bramkę. Niestety przegrywamy z Boltonem 0:1.

Bolton - Manchester City 0:1
Piłkarz meczu: Gavin McCann

Jak zawsze na koniec miesiąca rozdawane są nagrody. Jedynym naszym piłkarzem, który został wyróżniony jestMicah Richards. Zajął on 2 miejsce w konkursie na młodego piłkarza miesiąca.

7 kolejka
Fulham - Manchester City
Składy

Od początku ruszyliśmy do ataku. Wright-Philips podał po ziemi w pole karne, Santa Cruz dostawił nogę i już 2 minucie prowadzimy 1:0. W 18 minucie Richards fauluje w polu karny Zamore. Sędzia dyktuje rzut karny. Sam poszkodowany podchodzi po piłki i pewnie wykorzystuje jedenastke. W drugiej połowie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, jednak żadnej nie wykorzystaliśmy. Dopiero w 74 minucie Krancjar wziął w sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi i kapitalnie uderzył z rzutu wolnego z 30 metrów! Później mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, jednak żadnej nie wykorzystaliśmy i ostatecznie wygrywany z Fulham 2:1.

Fulham - Manchester City 1:2
Piłkarz meczu: Micah Richards

Po dwutygodniowej przerwie do gry powrócił Srna

8 kolejka
Manchester City - Sunderland
Składy

Od początku meczu ruszyliśmy do ataku. Zhirkov dośrodkował piłkę z lewej strony, a Santa Cruz nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce po strzale głową. 3 minuty później było już 2:0. Srna zagrał piłkę z prawej strony. Robinho przyjął ją w polu karny i uderzył po ziemi. Kolejne 3 minuty później podczas zmieszania w polu karny Kranjcar pechowo umieścił piłkę we własnej bramce. 25 minucie Kranjcar się zrehabilitował umieszczając strzelając bramkę po dośrodkowaniu Bridge'a. W 32 minucie daleką piłkę nagrał Akinfeev, a piłkę głową uderzył Robinho i przelobował Gordona, który popełnił błąd. Pierwsze połowa skończyła się wynikiem 4:1. Już na początku pierwszej połowy strzelamy kolejną bramkę. Wright-Philips dośrodkował z prawej strony, a Santa Cruz głową umieścił piłkę w bramce. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i ostatecznie gromimy Sunderland - 5:1.

Manchester City - Sunderland 5:1
Piłkarz meczu: Robinho

Tabela obecnie wygląda t

9 kolejka
Manchester City - Burnley
Składy

W pierwszej połowie mieliśmy ogromną przewagę, jednak tylko jedną bramkę. Alexis Sanchez przeprowadził akcję prawą stroną, minął dwóch rywali i umieścił piłkę bramce! Na początku drugiej połowy Santa Cruz zagrał piłkę do Robinho, ten minął z łatwością rywala i wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął bramkarza i z łatwością umieścił piłkę w bramce. Kilka minut później bramkę kontaktową dla Burnley zdobył Estrada , jednak 15 minut przed końcem wynik ustalił Niko Kranjcar po podaniu Santa Cruza.

Manchester City - Burnley 3:1
Piłkarz meczu: Niko Kranjcar.

10 kolejka
West Ham - Manchester City
Składy

Gospodarze od początku mieli przewagę. Dowodem na to była bramka zdobyta w 15 minucie. Srna faulował w polu karnym Boa Morte, a karnego na bramkę zamienił Ashton. Gdy już wszyscy myśleli, że pierwsza połowa skończy się wynikiem 1:0, Robinho postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Minął dwóch rywali i idealnie wyłożył piłkę do Kranjcara, który zdobył bramkę wyrównującą. Na początku pierwszej połowy wyszliśmy na prowadzenie. Zhirkov przeprowadził akcję skrzydłem, podał w pole karne, a Robinho umieścił piłkę w bramce. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i ostatecznie wygrywamy 2:1.

West Ham - Manchester City 1:2

Skończył się Październik więc najwyższa pora na nagrody rozdawane co miesiąc. W konkursie na Piłkarza miesiąca wyróżnionych zostało aż 3 naszych zawodników! Pierwsze miejsce zajął Robinho, za nim uplasował się Kranjcar, a na ostatnim stopniu podium stanął Bridge. Ja zaś zająłem 2 miejsce w kategorii: Trener miesiąca.

11 kolejka
Manchester City - Aston Villa
Składy

W meczu nie może zagrać Robinho, który wypadł na 2 tygodnie. W ataku zastąpi go Sanchez. No i na początku meczu Sanchez od razu mi się odpłacił. Przeprowadził świetną akcje, minął 3 rywali i skierował piłkę do bramki. Piękny gol! Z prowadzenia nie cieszyliśmy się długo, bo Petrov fantastycznie uderzył sprzed pola karnego i wyrównał stan meczu. W 27 minucie Young przeprowadził akcję skrzydłem, dośrodkował na głowę Heskey'a a yen zdobył gola. 4 minuty później Kranjcar strzelił już swoją 10 bramkę w tym sezonie wykorzystując dośrodkowanie Zhirkova. 3 minuty po przerwie strzeliliśmy kolejną bramkę Barry podał to Sancheza tez z łatwością minął obrońcę i wyszedł sam na sam, jednak obronił jego strzał Friedel, ale przy dobitce Kranjcara nie miał szans. Do końca meczu nic się nie zmieniło i zdobyliśmy 3 oczka.

Manchester City - Aston Villa 3:2
Gracz meczu: Niko Kranjcar

Po meczu doświadczyłem dość dziwnej sytuacji. Podbiegł do mnie kibic Aston Villi, niejaki Tom i zaczął mnie wyzywać, chyba nawet chciał mnie uderzyć, ale na szczęścia powstrzymała go ochrona.

Tabela po 11 kolejkach wygląda tak
A już za tydzień czekają nas derby z Manchesterem United. Bądźcie z nami. :P

12 kolejka
Manchester United - Manchester City
Składy

W 12 kolejce zmierzymy się w derbach z Manchesterem United. Ciężko będzie stąd wywieść nawet 1 punkt. Pierwsza połowa było wyrównana, były okazje z jednej jak i z drugiej strony jednak nie padła żadna bramka. W 64 minucie Berbatov podał do Welbeck'a ten przyjął piłkę i umieścił piłkę w bramce, ale... bramka nie zostanie zaliczona, Welbeck był na spalonym. Uff... Jednak kilka minut później po OGROMNYM błędzie Akinfeev'a przegrywamy 0:1. Richards podał piłkę do tyłu, do Rosjanina, ten zrobił z nią kilka kroków do przodu, zaatakował go Carrick, przejął piłkę i strzelił do pustej bramki... W 73 minucie Zhirkov chyba już przekreślił nasze szanse na dobry wynik w tym meczu. Brutalnie sfaulował Valencie i obejrzał drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną. W doliczonym czasie gry kolejny błąd popełnił Akinfeev, piąstkował prosto na nogi Welbeck'a a ten z łatwością umieścił piłkę w bramce.

Manchester United - Manchester City 2:0
Piłkarz meczu: Danny Welbeck

4 runda Carling Cup
Składy

W walce o ćwierćfinał Pucharu Ligi zmierzymy się z Boltonem. W pierwszej połowie mieliśmy sporą przewagę, jednak bramkę zdobyliśmy w doliczonym czasie gry. Petrov dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a piłkę w bramce umieścił Richards. Na początku drugiej połowy zdobyliśmy kolejną bramkę. Akinfeev zagrał daleką piłkę do Santa Cruz'a, ten wyszedł sam na sam i nie miał problemu ze zdobyciem gola. W 82 drugiej minucie Caicedo był faulowany w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Barry i zdobył bramkę. Do końca meczu nic się nie zmieniło i ostatecznie awansujemy do kolejnej rundy.

Bolton - Manchester City 0:3

13 kolejka
Everton - Manchester City
Składy

W 13 kolejce zmierzymy się z Evertonem. Do składu powracają Robinho i Zhirkov. Początek meczu wyrównany. W kolejnych minutach zdobywamy jednak przewagę, a bramkę strzela Barry po podaniu Zhirkova. Na kolejną bramkę musieliśmy czekać do 79 minuty. Wtedy to Robinho podał piłkę do Kranjcara, ten minął obrońcę i strzelił swoją 12 bramkę w tym sezonie. Pewnie pokonujemy Everton.

Manchester City - Everton 2:0
Piłkarz meczu: Niko Kranjcar

Poznaliśmy kolejnego rywala w Pucharze Ligi, a w 11 kolejki znalazł się jeden z naszych zawodników.

14 kolejka
Tottenham - Manchester City
Składy

W pierwszej połowie Tottenham miał przewagę, ale to my zdobyliśmy bramkę. Robinho podał do Krancjara, a ten precyzyjnym strzałem zdobył kolejnego gola w tym sezonie. W drugiej połowie wszystko się zmieniło. To my atakowaliśmy, a Tottenham zdobył bramkę, a właściwie Keane strzałem z 16 metrów. Do końca meczu nic się nie zmieniło. Jest to nasz pierwszy remis w tym sezonie.

Tottenham - Manchester City 1:1

Tabelo po 14 kolejkach prezentuje się tak

15 kolejka
Manchester City - Wigan Athletic
Składy

Fatalnie zaczęliśmy mecz i już w 3 minucie straciliśmy bramkę. Radość gości nie trwała jednak zbyt długo, bo Santa Cruz popisał się precyzyjnym strzałem z 11 metrów. Choć mieliśmy jeszcze kilka sytuacji to ostatecznie po słabym meczu remisujemy z Wigan.

Manchester City - Wigan Athletic 1:1
Piłkarz meczu: Jason Koumas

Za listopad został wyróżniony tylko jeden nasz zawodnik

Carling Cup Ćwierćfinał
Newcastle - Manchester City
Składy

Newcastle od początku meczu atakowało, a efektem była bramka Taylor'a zdobyta po rzucie rożnym. Do przerwy przegrywaliśmy więc po przerwie od razu zaczęliśmy odrabiać straty. W 55 minucie Barry pewnie wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania. Z remisu nie cieszyliśmy się zbyt długo. Ameobi dostał piłkę w polu karnym, minął 3 rywali i zdobył bramkę. 10 minut przed końcem Robinho doprowadził do wyrównania. Dostał piłkę przed polem karnym i uderzył z 16 metrów. Niestety 3 minuty przed końcem zdobył bramkę strzałem z 3 metrów. Niestety do końca meczu już nic się nie zmieniło i nie zagramy w półfinale Pucharu ligi.

Newcastle - Manchester City 3:2
Piłkarz meczu: Shola Ameobi

16 kolejka
Manchester City - Chelsea
Składy

Od początku inicjatywe chcieli przejąć piłkarze z Londynu. Bez przerwy atakowali, lecz narażali się na kontry, a jedną z nich wykorzystaliśmy. Srna dośrodkował na głowę Santa Cruza, a ten z łatwością zdobył bramkę. W drugiej połowie nic się nie zmieniło. Chelsea atakowała, a my kontratakowaliśmy i jedną z tym kontr wykorzystaliśmy! Wright-Philips podał do Kranjcara, a ten potwierdził swój geniusz zdobywając bramkę. Do końca meczu wynik się nie zmienił.

Manchester City - Chelsea 2:0
Piłkarz meczu: NIKO KRANJCAR!

W 11 tygodnia znalazł się jednen nasz zawodnik.

Zamknąłem laptopa.
-Huh... Muszę się wyspać, jutro mecz z Blackburn.
Długo jednak nie spałem, obudził mnie telefon. Nie zdążyłem nic powiedzieć i usłyszałem głos.
Cześć Kuba, pamiętasz mnie jeszcze? - brzmiał jak głos szaleńca.
Zamarłem...

-Czego chcesz?
-Zemsty… - powiedział groźnym głosem i rozłączył się.
Przez kilka godzin nie mogłem zasnąć rozmyślając o co Mu chodzi…

Mieszkając jeszcze w Częstochowie miałem przyjaciela – Damiana. Zawsze chciał być bogaty, lecz nie miał do tego możliwości. Postanowił więc napaść na bank, chciał żebym zrobił to razem z nim. Nie zgodziłem się, a on zrobił to sam. Udało mu się. Obrabował bank. Był bogaty, lecz podczas napadu spanikował i zabił jedną osobę. Policja wszczęła śledztwo. Jako że byłem jego najlepszym przyjacielem przesłuchano mnie. Powiedziałem im wszystko, że Damian chciał być bogaty, proponował mi abym z nim napadł na bank. Miał o to do mnie wielkie pretensje, ale gdybym skłamał i wszystko się wydało poszedłbym do więzienia. Dlaczego miałem siedzieć za jego grzechy ? No więc Damiana skazano na 25 lat, a ja postanowiłem o nim zapomnieć. Lecz w jaki sposób do mnie zadzwonił ? W jaki sposób chce się zemścić skoro zostało mu jeszcze parę lat? Uciekł? Bardzo możliwe. Postanowiłem jednak o tym na razie nie myśleć i zająć się klubem.

17 kolejka
Blackburn - Manchester City
Składy

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Najpierw to my prowadziliśmy po golu niezawodnego ostatnio Santa Cruza, który oddał strzał z 7 metrów po podaniu Sancheza. Później jednak do wyrównania doprowadził Samba strzałem głową. W drugiej połowie mieliśmy tyle dogodnym sytuacji, że powinniśmy strzelić jeszcze przynajmniej 2 bramki, a że niewykorzystane sytuacji lubią się mścić to Robson zapewnił zwycięstwo gospodarzom strzałem z dystansu.

Blackburn - Manchester City 2:1
Piłkarz meczu: Christopher Samba