Szeroki skład

 sebik__lg Partyzant

Postów: 153
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.10.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2013, 11:50    #1
Witam wszystkich. Mam takie pytanie odnośnie gry szerokim składem. Prowadzę Chelsea Londyn. Obecnie jestem na początku sezonu 2015/2016 (wrzesień). Niestety jak dotąd nie wygrałem Premier League (wiecznie drugi). Pierwszy zespół liczy 40 zawodników. Moim założeniem było grać młodymi zawodnikami. Tak też się stało najstarszy zawodnik ma 26 lat. Większość nie przekracza 23 lat. Ponad połowa zespołu to newgeni. Co mecz wystawiam inny skład, niektórzy zawodnicy grają częściej, lecz to tylko na 2-3 pozycjach. Reszta jest zmieniana w zależności od rywala. Co możecie mi poradzić. Wypożyczyć wszystkich słabszych graczy do innych zespołów, żeby sobie pograli? A może sprzedać niektórych. Czy lepiej zostawić tak jak jest i dawać każdemu trochę pograć. Czekam na opinie.

 Kamil Cierniak Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.05.2012
Skąd: Polkowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2013 15:43    #2
bardzo głupi pomsył... brak Ci doświadczenia, brak zgrania, ogrania, brak czegokolwiek jeśli masz 40 osób w składzie, powinno być ok 25 zawodników tak jest najlepiej, do tego sami młodzi to jest głupi pomysł, gdzie tu doświadczenie? kto tu jest przewódcą? zawsze powinno być kilka legend klubowych, nawet jesli nie są podstawowymi zawodnikami, jednak oni trzymają zawsze zespół, ogarniają młodych, którzy się uczą, zresztą jak będziesz uczył naraz 40 osób to nikt z nich nic nie osiągnie, każdy będzie przeciętny... wyobraź sobie zespół zbudowany rzeczywiście z 40 Balotellich...przeciez to nie może się udać, ale jest Abbati, Ambrosini, Montolivo, Antonini, Mexes, którzy tego Balotelliego, De Sciglio czy El Shaarawego ogarniają, motywuja, zresztą był kiedyś taki zakład El Shaarawy - Ambrosini, gdzie ten drugi obiecał wakacje temu pierwszemu jeśli strzeli ileś tam bramek - jak ktoś nie wie o czym gadam to zespół nazywa się A.C. Milan - mam nadzieje, że tu na forum nie ma takich speców ;d

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2013 16:02    #3
Kiedyś chciałem tak grać, mając 40 graczy w pierwszym zespole. Nie da się, za dużo gwiazd i tyle. Skład nawet 30-osobowy jest już b. duży i ciężko Ci będzie pogodzić wszystkich zawodników. Optimum to 25-27 osób. I na pewno nie same leszcze, bo będą się masowo palić jak słoma w co ważniejszych spotkaniach.

 sebik__lg Partyzant

Postów: 153
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.10.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2013 16:13    #4
1/3 składu to dobrzy zawodnicy którzy mogliby grać w największych klubach. Mam Gotze, Bakambu (na 12 meczy 28 bramek) Alaba, Papadopoulos czy Lukaku. Ta część zawodników ma CA ponad 150 bo właśnie sprawdziłem. Druga część też jakoś 1/3 to tacy mniej doświadczeni. Bardziej na zespoły typu Everton czy Aston Villa. I mam 1/3 składu taką słabszą (CA 110-130) i oni mniej grają. Jednak każdy z tych graczy ma wielki potencjał. Dlatego trzymam ich i daje im grać bo rozwiną się na bardzo dobrych grajków. Teraz grałem z Liverpoolem to wygrałem 6-0. Nie wystawiłem większości lepszych graczy. A z Arsenalem tym lepszym składem wygrałem 5-1. Więc powiem że bez doświadczenia można coś osiągnąć. Ale dzięki za rady w kwestii zmniejszenia składu. Teraz co zrobić z tymi słabszymi? Sprzedać czy wypożyczyć. Ewentualnie niech szkolą się w rezerwach.

 Kamil Cierniak Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.05.2012
Skąd: Polkowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2013 17:38    #5
Tych słabszych z dużym potencjałem nalezy wypożyczyć, a tych słabych sprzedać jak najdalej z klubu i tyle, jednak dalej uważam, że powinieneś mieć w zespole kilka osób starszych z doświadczeniem

 sebik__lg Partyzant

Postów: 153
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.10.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2013 17:44    #6
Właśnie chodzi o to iż nie mam słabych z niskim potencjałem. Najniższy potencjał to 155.

 Kamil Cierniak Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.05.2012
Skąd: Polkowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2013 18:37    #7
No to go wywal i zostaw tych 25 najlepszych... jednak potencjał nie znaczy że najlepszy, nie każdy osiaga swój potencjał i nie każdy gra tak dobrze jaki ma potencjał... wiec zostaw tych najlepszych których uważasz, a reszte sprzedaj

 sebik__lg Partyzant

Postów: 153
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.10.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2013 19:14    #8
Mam sentyment do większości tych graczy ale niektórych sprzedam lub wypożycze żeby się rozwineli. W styczniu mam zamiar zostawić 30 graczy.

 Pyskaty Partyzant

Postów: 739
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.02.2012
Skąd: Leszno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2013 19:44    #9
Chciałbym tylko dodać, że potencjał 155 to mało jak na taki jklub jak Chelsea. Pragnę również powiedzieć, że jeśli wyniki masz dobre (a raczej drugie miejsce nie satysfakcjonuje nikogo) to graj jak chcesz. Ale wspomniałeś wiecznie drugie miejsce, więc dałbym paru ogarniętych, starszych graczy. Weźmy nawet przykład z życia. Villas Boas też odsunął od składu Lamparda i jak to się skończyło... każdy wie :).

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2013 23:16    #10
szeroki skład jest dobry ale max 30 osób, w 11 stworzyłem kadrę ponad 100osobową bo podkupowałem grajków z dużym potencjałem ale potem i tak większość nie grała.
Najlepiej wypożycz najmłodszych z dużym potencjałem, tam na pewno się rozwiną a u siebie trzymaj tych co już mają maxy i sprzedaj w odpowiednim czasie ;)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.