Szeroki skład

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.07.2013 11:10    #11
Zarabiaj na wypożyczeniach i sprzedaży graczy którzy nie przebiją się do pierwszego składu. Wystarczy Ci mądrze złożony pierwszy skład (miło gdy DP mogą zastąpić ŚP, skrzydłowi potrafią grać na obu stronach, to samo boczni obrońcy) - 25 zawodników pierwszego składu i kilku bardzo dobrych zawodników drużyny juniorskiej (nie mam grających rezerw) daje radę.

I choć wszyscy piszą, że duża rotacja składem to błąd u mnie sprawdza się znakomicie. Zdarzają się sytuację gdy w dwóch kolejnych meczach wystawiam zupełnie inne składy i to działa. Po 6 sezonach po raz drugi zdobywam mistrzostwo włoch i jestem na najlepszej drodze do obrony tytułu LM. Ale budowałem ten skład przez kilka lat, nigdy nie wprowadzałem do pierwszego składu więcej niż 2 zawodników rocznie i taki tam.

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.07.2013 12:54    #12
[quote="Kamil Cierniak"]bardzo głupi pomsył... brak Ci doświadczenia, brak zgrania, ogrania, brak czegokolwiek jeśli masz 40 osób w składzie, powinno być ok 25 zawodników tak jest najlepiej, do tego sami młodzi to jest głupi pomysł, gdzie tu doświadczenie? kto tu jest przewódcą? zawsze powinno być kilka legend klubowych, nawet jesli nie są podstawowymi zawodnikami, jednak oni trzymają zawsze zespół, ogarniają młodych, którzy się uczą, zresztą jak będziesz uczył naraz 40 osób to nikt z nich nic nie osiągnie, każdy będzie przeciętny... wyobraź sobie zespół zbudowany rzeczywiście z 40 Balotellich...przeciez to nie może się udać, ale jest Abbati, Ambrosini, Montolivo, Antonini, Mexes, którzy tego Balotelliego, De Sciglio czy El Shaarawego ogarniają, motywuja, zresztą był kiedyś taki zakład El Shaarawy - Ambrosini, gdzie ten drugi obiecał wakacje temu pierwszemu jeśli strzeli ileś tam bramek - jak ktoś nie wie o czym gadam to zespół nazywa się A.C. Milan - mam nadzieje, że tu na forum nie ma takich speców ;d[/quote]
Nie zgadzam się z tym, że brak doświadczenia przeszkadza. U mnie w Ferrolu średnia wieku to ok. 21,5 roku (jeden prawdziwy gracz!), a potrafili zająć piąte miejsce w PD. Reszta to sama prawda.

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.07.2013 13:02    #13
A ja nie zgadam się z tym co napisałeś: drużynie potrzebni są doświadczeni gracze. Sam z braku autorytetów dostępnych od ręki sprowadzałem zawodników na końcówkę kariery, żeby wsparli swoim doświadczeniem drużynę. Chociażby po to aby poprawić determinację moich młodych gwiazdeczek, a to ważny atrybut.
Ibrahimovic zakończył karierę w moim klubie, rozgrywając po odejściu z PSG na WT ostatni sezon. Całkiem udany muszę przyznać bo był godnym zmiennikiem dla Fierro. Ale na koniec zaproponowałem mu posadę trenera którą przyjął i zapowiada się na świetnego trenera siłowego.

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.07.2013 13:43    #14
[quote="lancos3-11"][quote="Kamil Cierniak"]bardzo głupi pomsył... brak Ci doświadczenia, brak zgrania, ogrania, brak czegokolwiek jeśli masz 40 osób w składzie, powinno być ok 25 zawodników tak jest najlepiej, do tego sami młodzi to jest głupi pomysł, gdzie tu doświadczenie? kto tu jest przewódcą? zawsze powinno być kilka legend klubowych, nawet jesli nie są podstawowymi zawodnikami, jednak oni trzymają zawsze zespół, ogarniają młodych, którzy się uczą, zresztą jak będziesz uczył naraz 40 osób to nikt z nich nic nie osiągnie, każdy będzie przeciętny... wyobraź sobie zespół zbudowany rzeczywiście z 40 Balotellich...przeciez to nie może się udać, ale jest Abbati, Ambrosini, Montolivo, Antonini, Mexes, którzy tego Balotelliego, De Sciglio czy El Shaarawego ogarniają, motywuja, zresztą był kiedyś taki zakład El Shaarawy - Ambrosini, gdzie ten drugi obiecał wakacje temu pierwszemu jeśli strzeli ileś tam bramek - jak ktoś nie wie o czym gadam to zespół nazywa się A.C. Milan - mam nadzieje, że tu na forum nie ma takich speców ;d[/quote]
Nie zgadzam się z tym, że brak doświadczenia przeszkadza. U mnie w Ferrolu średnia wieku to ok. 21,5 roku (jeden prawdziwy gracz!), a potrafili zająć piąte miejsce w PD. Reszta to sama prawda.[/quote]

Co świadczy o tym, że dysponując bardziej doświadczoną kadrą byłbyś w stanie powalczyć o podium ^^ :)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.07.2013 03:38    #15
[quote="kajn"]A ja nie zgadam się z tym co napisałeś: drużynie potrzebni są doświadczeni gracze. Sam z braku autorytetów dostępnych od ręki sprowadzałem zawodników na końcówkę kariery, żeby wsparli swoim doświadczeniem drużynę. Chociażby po to aby poprawić determinację moich młodych gwiazdeczek, a to ważny atrybut.
Ibrahimovic zakończył karierę w moim klubie, rozgrywając po odejściu z PSG na WT ostatni sezon. Całkiem udany muszę przyznać bo był godnym zmiennikiem dla Fierro. Ale na koniec zaproponowałem mu posadę trenera którą przyjął i zapowiada się na świetnego trenera siłowego.[/quote]

Ile u Ciebie zarabia Ibra? tyle ile zarabiał jako piłkarz czy mniej?

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.07.2013 06:26    #16
Jako trener sporo bo aż 32,500 miesięcznie. Jak na trenera z 3,5 gwiazdkami to sporo, ale sprawdziłem go fm scoutem i ma spory potencjał trenerski.

Jako piłkarz zarabiał 200 tysięcy euro miesięcznie. Był dobrym zmiennikiem bo techniczne i psychiczne atrybuty wciąż miał znakomite ale był bardzo ociężały.
Najwazniejsze dla mnie było to, że strzelał bramki wchodząc z ławki rezerwowych.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.07.2013 o godz. 06:36

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.07.2013 09:33    #17
właśnie to mnie wpienia, że piłkarz przechodzący na trenerkę strasznie się ceni i płacisz jak za dodatkowego piłkarza i trzeba mieć ogromny budżet by nie przeżywać kryzysu finansowego w klubie ;)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.