Rażąca nieskuteczność!

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2012, 13:42    #1
Witam,

chciałbym się dowiedzieć, czy często w swoich karierach spotykacie się z sytuacją, że Wasz zespół(głównie napastnicy) zachowuje się tak jakby trening strzelecki polegał na trafianiu piłką do celu, którym jest bramkarz lub trybuny?
Gram jedną karierę już od 13 sezonów i muszę przyznać, że ten problem to u mnie niemal codzienność. Choć napastników mam niemal światowej klasy, pudłują na potęgę lub obijają bramkarza rywali(zazwyczaj bardzo słabych rywali). Doprowadza mnie to już do szału! Trening wydaje się dobry, bo ciągle rosną im atrybuty strzeleckie; morale też wysokie a jednak często się zdarza, że na 30 strzałów w meczu mam ok. 5 celnych!
Co może być tego przyczyną?
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 repus Młody aktywista

Postów: 448
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2012 13:45    #2
Ja zawsze ich ćwiczę by mijali bramkarza i pada 70 % więcej bramek niż ze zwykłego strzału.
Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami.

 Azi Partyzant

Postów: 185
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2012 16:23    #3
[quote="tts0"]Witam,

chciałbym się dowiedzieć, czy często w swoich karierach spotykacie się z sytuacją, że Wasz zespół(głównie napastnicy) zachowuje się tak jakby trening strzelecki polegał na trafianiu piłką do celu, którym jest bramkarz lub trybuny?
Gram jedną karierę już od 13 sezonów i muszę przyznać, że ten problem to u mnie niemal codzienność. Choć napastników mam niemal światowej klasy, pudłują na potęgę lub obijają bramkarza rywali(zazwyczaj bardzo słabych rywali). Doprowadza mnie to już do szału! Trening wydaje się dobry, bo ciągle rosną im atrybuty strzeleckie; morale też wysokie a jednak często się zdarza, że na 30 strzałów w meczu mam ok. 5 celnych!
Co może być tego przyczyną?[/quote]
Rywal gra 10 zawodnikami we własnym polu karnym. Ciężko jest oddać strzał. Może postaraj się trochę rozciągnąć grę i przyśpieszyć przebieg gry. Jeżeli masz zawodników świetnie strzelających z dystansu to niech tego próbują (nawet kosztem podań do napastników).

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2012 16:27    #4
Owszem (niby) takich mam, ale ich strzały bardzo często lądują na "aucie"! Naprawdę... poza linią boczną boiska!
Poza tym mam zawsze ok 30 strzałów i większość praktycznie sam na sam i nic nie wpada!

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.06.2012 o godz. 16:28

"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 Brolu Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.07.2010
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.07.2012 10:55    #5
[quote="repus"]Ja zawsze ich ćwiczę by mijali bramkarza i pada 70 % więcej bramek niż ze zwykłego strzału.[/quote]

Nie znalazłem nigdzie możliwości ćwiczenia takiego zagrania w FM12. Możesz rzucić screenem gdzie to jest?

 kaseta1 Partyzant

Postów: 120
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.07.2012 12:25    #6
Wchodzisz w profil gracza -> interakcja -> rozpocznij trening nowego zagrania -> wybierasz trenera ->trening strzelecki -> wybierz mijanie bramkarza w sytuacjach sam na sam

 farr Partyzant

Postów: 112
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2008
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.07.2012 15:26    #7
U mnie sytuacja jest podobna. Całe szczęście mam ogarniętą defensywę i zdominowany środek pola, bo moi zawodnicy robią zwyczajny kociołek w tej strefie boiska i dzięki przewadze liczebnej dominują nad rywalem. Często strzały z drugiej linii wpadają do siatki (najczęściej trafiający z drugiej linii mają strzały z dystansu na poziomi 12-14, a koleś z 17 trafia dużo rzadziej). Jak napastnik dostanie kapitalne prostopadłe podanie, to najczęściej też psuje akcje, ale mimo wszystko udaje mi się wygrywać ważne mecze i w ostatecznym rozrachunku wychodzę na swoje. Jeżeli chodzi o mijanie bramkarza w sytuacjach sam na sam, to u mnie na 5 napastników jedynie 2 zobowiązało się do ćwiczenia tego elementu gry i będę zmuszony jeszcze poczekać na efekty.

 loswariatos Młody aktywista

Postów: 444
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2006
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.07.2012 20:19    #8
Ja popsułem swojego najlepszego napastnika dzięki poradzie któregoś z trenerów, żeby nauczyć go strzelać z dużą siłą. Facet jak wykorzystywał prawie każdą okazje to teraz wali bomby najczęściej prosto w bramkarza. Ten trener to musiał być jakiś sabotażysta od rywali :P Tak więc nie wiem czy to tylko indywidualny przypadek, ale jakby co to ostrzegam przed pochopną decyzją o zmianie stylu gry którekolwiek piłkarza.
meglio fascista che frocio

 repus Młody aktywista

Postów: 448
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.07.2012 21:03    #9
Heh , mnie też tak sabotowali , próbował mi wcisnąć kit by oduczyć mojego najlepszego asystenta prostopadłych podań, ale się nie ugiąłem :)
Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami.

 farr Partyzant

Postów: 112
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2008
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.07.2012 15:27    #10
Jakby się tak zastanowić, to u mnie też asystent przyczepił się do wykonawcy rzutów z autu i rzutów rożnych, a moim zdaniem wykonawca zarówno jednego jak i drugiego elementu robi to dobrze. Już od kilku sezonów mi ciągle próbują wcisnąć kit, ale nie dam się :D

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution