Talent
Alberto Zapater, Real Zaragoza (21 lat, DP)
06-10-2008 08:43, profil opracował Rodri, oglądało profil 3154 czytelnikówAlberto Zapater Arjol urodził się 13 czerwca 1985 roku w Saragossie. Swoją karierę zaczynał w młodzieżowej drużynie miejscowego Realu. W 2004 roku strzelił 14 goli w lidze juniorów i zwrócił na siebie uwagę ówczesnego trenera pierwszej drużyny Victora Munoza. Debiut Zapatera miał miejsce w przegranym 0:1 meczu z Valencią o Superpuchar Hiszpanii.
Alberto był w tym spotkaniu jednym z najlepszych zawodników na boisku. Udanie spisał się także w wygranym przez jego drużynę 3:1 meczu rewanżowym.
W Primera Division zadebiutował 29 sierpnia w wygranym 3:1 meczu z Getafe. Już w wieku 19 lat wywalczył sobie pewne miejsce w składzie Realu. Zadebiutował także w Pucharze UEFA. Jak na razie w barwach Blanquillos zagrał w 102 meczach zdobywając jedną bramkę.
Otarł się także o reprezentację Hiszpanii w kategorii wiekowej do lat 21.
Alberto ma podpisany kontrakt do 2010 roku. Jego ulubiony klub to oczywiście Real Saragossa, a ulubiony trener to Victor Munoz. Chłopak jest typem przykładnego zawodowca Najlepiej spisuje się na pozycji środkowego lub defensywnego pomocnika. Uwielbia proste i krótkie podania. Z reguły gra tylko na swojej połowie. Jego najważniejsze zalety to determinacja i lojalność. Alberto jest bardzo pracowity, waleczny, świetnie odbiera i kryje. Potrafi odegrać z klepki, a jego podania są naprawdę wyjątkowo celne. Hiszpan nieźle radzi sobie także ze stałymi fragmentami gry. Od czasu do czasu strzeli także pięknego gola z dystansu. Jak przystało na dobrego DP jest wytrzymały i silny.
Niestety jest bardzo, bardzo drogim zawodnikiem. Na jego zakup będzie stać wyłącznie kluby z najwyższej półki. Klauzula odejścia wpisana w jego kontrakt wynosi 10 milionów euro.
Myślę, że poradzi sobie w klubach typu Chelsea. Do naszej rodzimej ligi na pewno nie przejdzie.
- Dodaj do:
- Wykop.pl
- Gwar.pl
- Digg.com
- del.icio.us
Galeria
Komentarze internatuów
Najnowsze talenty w bazie
Antonio Calderon, 22 lata, O/DBL L, DP, P LŚ
11-03-2009 23:13, autor: Lurtz
Ayoze, 21 lat, OP L
11-03-2009 23:12, autor: Lurtz
Graziano Pelle, 21 lat, N
11-03-2009 23:12, autor: saw90
Alberto Zapater, 21 lat, DP
06-10-2008 08:43, autor: Rodri
Luka Modric, 21 lat, OP PLŚ
02-04-2008 14:39, autor: sernik1993
Andrea Caracciolo, 25 lat, N
04-03-2008 11:38, autor: Rak

Wszystkich komentarzy: 2
Weź udział w dyskusji - zobacz pełne komentarze