Strona

TUTAJ NAKRZYCZ NA FOOTBALL MANAGERA

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2017 23:42    #661
A jak jest w rzeczywistym świecie. Tak często rzucamy przykładami z realnego zycia - masz przykład wczorajszego meczu - Lech dusił, dusił i się zadusił. Nie oczekuj od gry za 150 zlotych kodu i mechanizmu odwzorowania jak przy symulatorach rodem z NASA.

Wkurwiałem się i to nie raz, ale mi przeszło i niektórym też radzę, bo nie ma sensu.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2017 07:24    #662
Anglia też dusiła i dusiła i był remis, Angola prowadziła z Mali 4:0, tyle tylko,że ja od gry logicznej oczekuję konsekwencji i logiki a nie losowań. A logiki brak, chociażby dla tego,że mecz grany w całości jest inny niż grany skrótami

 Zwolay Partyzant

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2017 09:43    #663
[quote="romantico"] Nie oczekuj od gry za 150 zlotych kodu i mechanizmu odwzorowania jak przy symulatorach rodem z NASA.

[/quote]

Dobrze -ale poprawki że opcja "poprzednia oferta" będzie znów widoczna chyba można za te 150 zł wymagać? Bo póki co sytuacja jest taka że buraków w grze jest multum(-> oficjalne forum SI) a oni mówią wprost "walcie się-kolejnego patcha nie przewidujemy"

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2017 12:34    #664
@Romantico

Nie oczekuję od gry pełni realizmu bo to niemożliwe,a gdyby było to było by fatalnie bo świat realny zweryfikował by nas marnie,ale jednak troszkę logiki w tej grze powinno być bo to ma cieszyć a nie widzieć debilizmy twórców.Jak to możliwe że poprzednie wersje były naprawdę super w postaci 11 lub 12 którą chętnie wspominam a w 15 takie absurdy się dzieją że śmiać mi się chce.Kolejna chora sytuacja to transfery.Kluby dają mi za gracza wartego 60 mln 12 mln a resztę w ratach a gdy ja kupić chce to widzę sumy z kosmosu w postaci 100 lub 200 czy nawet 300 mln za gracza :D na graczy dobrych wydaję minimum 50 mln a na takich średnich gdzieś 30 mln przy okazji.W lidze włoskiej wygrywam z dużą przewagą a też był moment gdzie gra próbowała mi skasować 15 pkt prowadzenie i zacząłem przegrywać nawet 3 mecze pod rząd.W Hiszpanii - Barceloną,ogrywałem nawet Realem i byłem mistrzem z 18 pkt przewagą.W Lique 1 - PSG udało mi się zdobyć mistrza mimo ze inne kluby rok w rok zdobywały mistrza.Jedyną ligę która ma jakieś dziwaczne odwzorowanie jest liga angielska a o graczach głębokich rezerw którzy mi grożą odejściem nie wspomnę bo to jest chore by gracz który jest wyceniany na 1,5 gwiazdki chciał grać w pierwszym składzie jak jest po prostu słaby i nic z niego nie będzie i wszyscy się potem obrażają a obrońcy grają żenadę w obronie kilka meczy ze średnią 6,80 po zwróceniu uwagi o słabą formę po prostu się ze mną kłóci że gra dobrze.To napastnikom czy pomocnikom o średnej 7,20 zwrócę uwagę to przyznają że muszą faktycznie się poprawić.Jeśli chodzi o trening to mam wrażenie że to w ogóle nie działa bo jak możliwe że trenuję obronę a dostaję po 3 czy 4 gole ale wygrywam w paskudnych wynikach.Zazwyczaj grałem moim ulubionym systemem 4-4-2,ale czytałem wiele na temat taktyk i spróbowałem zastosować system 4-3-3 i zdobyłem masę sukcesów i moją taktykę gracze znają do perfekcji.Mimo licznych sukcesów uważam że ta wersja jest nie tyle że dziwna ( mowa o 15 ) ale po prostu zjebana,ale pewnie twórcy by mi powiedzieli"ale zdobywa Pan sukcesy a więc o co chodzi ? ) chociażby o to co wyżej powiedziałem bo nie jest sztuką dać komuś kasę by zamknął pysk tylko wyjaśniać pewne sprawy tak jak naprawiać odnośnie gry.Twórcy musieli coś kompletnie skopać w tej grze bo ligi angielskiej to ja wygrałem na styku a teraz nie potrafię wygrać z przewagą choćby 3 lub 4 punktów lub na kilka kolejek przed końcem i zachowania zespołów jak City czy Tottenham jest tak pojebana że wygląda to tak jakby facet dostając 15 ciosów w twarz,upada i wstaję i wygrywa i tak w każdej walce i tak samo jest ze zespołami co roku wygrywają.Zdarzało mi się coś takiego w 11 wersji ale to ja miałem 20 mistrzów pod rząd United w lidze angielskiej,ale jednak człowiek jest inteligentniejszy o sztucznej inteligencji w FM.Uważam że gra ma losowy algorytm jeśli chodzi o nas - graczy bo jeśli chodzi o komputer to jest chore by Tottenham którego sam stworzyłem i podwaliny zdobywał 7 tytułów pod rząd a City wcześniej 15 czy więcej. bo to wygląda jakby z góry było to zaprogramowane na mistrza na długie lata.
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2017 01:11    #665
KURWA MAĆ! SPALONY!
SPALONY PO TRZYSTAKROĆ! Dość mam spalonych w najnowszym FM. Są tak perfidnie niedorobione, że zwyczajnie wkurwiają. Wkurwia mnie to już od dawna, ale dzisiaj pierwszy raz straciłem przez to bramkę. I nie, nie mi strzelili, tylko moi nie strzelili. Ale po kolei...
Sytuacja jest następująca. Idzie podanie między obrońców, które przyjmuje Kocourek, a że chop zwinny i w miarę ma przyśpieszenie to samym przyjęciem wyprzedza obronę rywali i już ma sam na sam z bramkarzem. I wtedy spalony. Ale nie spalony Kocourka, on idealnie trzymał linię. Spalony Rychlewicza, napastnika który stał ewidentnie na offie, ale kilka ładnych metrów od całej akcji, nawet nie tarasował drogi żadnemu z obrońców. I podobnych sytuacji chociaż nie tak opłakanych w skutkach widzę po minimum kilka w każdym jebanym meczu. Już nauczyłem się przymykać na to oko, początkowo mocno wybijało mnie to z pewnego poczucia realizmu (bo należę do osób które lubią "wczuwać się" w grę), ale przestało po kilkuset spotkaniach się przyzwyczaiłem, ale nie raz myślałem sobie że taka zjebana sytuacja może nastąpić i... nastąpiła. Na moje to wygląda tak, że osoby odpowiedzialne za silnik meczowy bardzo nieumiejętnie zaimplementowały do gry te nowe instrukcje dot. spalonego. Nie jestem pewien kiedy to konkretnie weszło w życie (chyba od początku tego sezonu, albo już na EURO, nie będę kłamał - nie wiem, wiem że jakoś niedawno). Tak czy inaczej obecnie chociaż nadal samo przebywanie na spalonym nie jest złamaniem przepisów ani powodem do wstrzymania gry to już za powód do wstrzymania gry i odgwizdania spalonego uznaje się sytuację w której zawodnik przebywający na spalonym ma wpływ na zachowanie się zawodnika (najczęściej obrońcy czy bramkarza) drużyny przeciwnej. Czy kurde jakoś tak, no nie jestem sędzią piłkarskim, nie chce mi się googlować o tej porze, piszę to z głowy i pod wpływem emocji więc wybaczcie. Na podstawie tego zresztą rzekomo samobój Wimmera (Tottenham) z którychś tam derbów (z tego sezonu, chyba pierwszy mecz z Chelsea, ale nie jestem pewien. Fani kogutów powinni pamiętać kiedy władował gola Lorisowi) nie powinien być uznany bo on nie wbił by piłki do własnej siatki gdyby nie to że nie chciał dopuścić do strzału zawodnika drużyny przeciwnej który był na spalonym. No i to jest w FMie... za bardzo. Gra przerywa mecz i dyktuje wolnego za każdym jednym razem kiedy zawodnik drużyny przeciwnej jest na spalonym i piłka leci w jego kierunku, przy czym nie ma znaczenia czy doleci do celu. Jeśli idzie podanie do napastnika i 5, 10, 15 metrów przed danym napastnikiem piłkę "przetnie" i wybije gdzieś do przodu obrońca to widzę spalonego. Mimo, że obrońca nie wybijał piłki przepychając się z przeciwnikiem który był na spalonym, po prostu przeciął podanie i ten napastnik nie miał na niego żadnego wpływu. Nie można tu mówić nawet o niskim presingu. Widzieliście by ktoś gwizdał takiego spalonego w realnym meczu? Obserwując kolejne debilne offy gwizdane z powodu piłkarzy nie biorących udziału w danej akcji doszedłem do wniosku że podanie w momencie kopnięcia piłki przez podającego ma ustalonego adresata (o kurde, geniusz!). I jeśli gra zauważy, ze ten adresat jest na spalonym to odgwizduje spalonego nie zwracając uwagi na to czy ktoś po drodze przejmie piłkę. W akcji która tak niemiłosiernie mnie wkurwiła adresatem był Rychlewicz i on był na spalonym. Gra jednak nie odnotowała że zamiast trafić do Rychlewicza trafiła do Kocourka, bo obaj stali w linii podania, ale Kocourek nie był na spalonym. Odpadłem w ligi europy przez to że ktoś zjebał silnik gry po korekcie przepisów... jakbym miał zapis dzień przed meczem to bym chyba stwierdził że jak gra mnie rucha to ja wyrucham ją i zagrał S&L bo to jest po prostu przykre.

 Zwolay Partyzant

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2017 08:57    #666
Pisałem o tym trochę powyżej-offfsajdy są kompletnie spieprzone.Ogólnie uważam że np wersja 2014 była o niebo lepsza niż syf A.D. 2017.Biorąc pod uwagę wystawiony środkowy palec panów z SI na uwagi i zgłaszane błędy i luzackie "dalszego patcha nie przewidujemy" osiemnastki postaram się nie kupić....no ale z 2 strony łatwo powiedzieć a trudniej wykonać :)

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2017 10:20    #667
Czerwona kartka dla przeciwnika to dla mnie koniec marzeń o dobrym wyniku. To jakaś kpina w tej wersji, że drużyny grające w osłabieniu dostają jakiegoś amoku. Cofają się i zaczynają razić mega kontrami. Normalnie w piłce nożnej jest tak, że drużyna w osłabieniu cofa się, a ta z przewagą zaczyna grać szeroko, ofensywnie, skrzydłami i ma większe szanse na zwycięstwo. Tutaj jest odwrotnie. Wali się głową w mur a przeciwnik posyła lagi do przodu i strzel kolejne gole, w ogóle się przy tym nie męcząc. NIEPOROZUMIENIE

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2017 14:20    #668
@Zwolay jeszcze w poprzednim FMie spalone były z tego co pamiętam ok. Mam wrażenie że ta zmiana w przepisach (a raczej ich interpretacji) wymusiła zmiany w silniku meczowym robione "na kolanie" przez co wyszło to jak wyszło. I w sumie w tym przypadku nawet się nie dziwię że nie chcą naprawiać tego żadną łatką bo cały silnik meczowy jest na pewno mocno skomplikowany i mam nadzieję że po prostu wolą skupić się już na kolejnej wersji by tam wszystko było ok, niż teraz kombinować jak naprawić to co skopali i przy okazji niczego nie zepsuć... ale chyba jestem po prostu zbyt naiwny :(

 Zwolay Partyzant

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2017 18:37    #669
Ale to nie jest argument! Bo idąc Twoim tokiem rozumowania można gry (żadnej)w ogóle nie patchować.Bo po co skoro lepiej się skupić na kolejnej edycji? Dla mnie to absurd a już do białej gorączki doprowadziła mnie odpowiedź faceta z SI na temat tej nieszczęsnej nieaktywnej opcji "Poprzednia oferta".Nie przewidujemy patcha i możecie nas cmoknąć.Nie znam się na programowaniu ale takie coś jak uaktywnienie tej opcji (która przecież była aktywna)chyba nie powinno być specjalnie trudne /kosztowne. Tym bardziej że ta opcja działa dalej ale...tylko w wersji angielskiej.Z 2 strony rozumiem że nie mogą wszystkich sił rzucić do naprawy gry tak żeby wreszcie w roku 2145 powiedzieć -halo-wreszcie naprawiliśmy wersję z 2017 roku!Ale nie można robić obory jak z Misia" "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?"

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2017 19:56    #670
Cały sezon miałem ustawiony na trening elastyczny na poziomie przeciętnym i zdobyłem mistrza Anglii zespołem City gdzie miałem przewagę nad 2 Chelsea gdzieś około 18 pkt.Mam wrażenie że trening defensywny,ofensywny czy nawet taktyczny nie mają wpływu na grę bo co się ustawiło przed meczem to efekt był odwrotny a więc wkurzyłem się i zostawiłem ten elastyczny i coś mi nie pasuję jeśli o graczy bo jak to możliwe że gracz o wytrzymałości "17" ma siły już około 79 po pierwszej połowie ? albo ja coś kopie w przygotowaniach albo trening po prostu to oszustwo ? Tydzień przygotowania kondycji na wysokim lub przeciętnym to raczej okres optymalny co sądzicie ?
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.