Taktyka poprzez analizę

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.05.2018 05:14    #11
Jeżeli ktoś zaczyna grę od zera, to trzeba mu zwrócić uwagę, przede wszystkim że nastawienie nie jest tym samym, co sposób gry. Czyli chcąc grać defensywnie, ustawienie mentalności na defensywa, czy kontratak, nie skutkuje graniem dobrze w obronie. Tak samo jak ofensywa czy kontrola, nie oznaczają, że będzie sunął atak za atakiem.

Takich smaczków jest sporo. Ale to już na inny temat i potrzeba do tego więcej czasu.

A Ci do piszą, że analizowanie taktyki nie ma sensu, to totalni ignoranci. To, że oni tego nie umieją, nie znaczy, że jest to element zbędny.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.05.2018 o godz. 05:16

 matias82 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.05.2018 09:43    #12
[quote="Maciejusz"][quote="matias82"][quote="Maciejusz"]Nie wiedząc, jak konkretnie wyglądają Twoi zawodnicy, w jakim klubie grasz, lidze, jakich masz przeciwników ciężko jest cokolwiek powiedzieć. To jest jedynie cząstka danych potrzebna do ustawienia zespołu.[/quote]

Ustawiłbym takie coś.
Krótsze krycie-Jak widać na wykresie moja drużyna jest najlepsza w L1 pod względem Krycia i ustawiania się.
Nie wiem jakie polecenie mogło by być wykorzystując dobrą współpracę moich pomocników.
Niskie lub Kąśliwe dośrodkowania-bo moi napastnicy nie grają zbyt dobrze głową.
Nie wiem też jak ustawić prostopadłe podania,żeby wykorzystać nawet niezłą szybkość moich napastników.

Zawodników?
Sprawdź drużynę Olympique Lyon (bez transferów) no ewentualnie Rafa z Benficy Lizbona.W ogóle dzięki za odpowiedź niewiele można spotkać osób którzy Ci odpiszą,a tak jak mówiłem jestem amatorem tej gry i przy bardziej doświadczonych graczy chcę się nauczyć.[/quote]

Spoko. Jak tylko mam czas to zawsze coś staram się odpisać. Jeżeli chcesz podejść analitycznie do tej gry to polecałbym zapoznać się z materiałami Piotra Sebastiana - Szkoła taktyki, na tej stronie, jak i na centrumfm, gdzie jest dużo ciekawych materiałów, które Ci pomogą z podstawami.

Z tego co widzę to Shrek mnie ubiegł w doprecyzowaniu kilku tematów.

Jest kilka "szkół", jak ustawiać drużynę. Ja lubię reagować dynamicznie w trakcie meczu, zmieniać ustawienie, taktykę - absolutnie wszystko. Możesz zrobić sobie 3 podstawowe ustawienia taktyki z jakich chciałbyś korzystać - zależne od sytuacji meczowych i przeciwnika, czyli: 1. Defensywna, np. jak chcesz bronić wyniku, bądź przeciwnik jest mocniejszy. 2. Wyjściowa - taka, która jest na większość spotkań. 3. Ofensywna - gdy trzeba gonić wynik.

Są tzw. "killer taktyki", które totalnie psują grę, bo po prostu komputer w swoim silniku meczowym ma masę błędów i AI gry nie radzi sobie z pewnymi sztuczkami - nie polecam tej zabawy. Z tego co kojarzę to ustawienie 3-4-3, czy 4-3-3 z 3 napastnikami w tej samej roli jest zbugowane, więc przechwalanie się tym to takie 2/10 ^^.

Tak jak to pisał Shrek. Podstawą jest przede wszystkim wyeksponowanie mocnych stron w ofensywie i defensywie, np. jeśli masz wolnych obrońców to musisz ich ustawić głębiej, np z rolą zabezpieczenie, bo inaczej przy szybkich napastnikach nie mają oni szans na dogonienie takiego gracza.

Jeśli masz ochotę to możemy każdą formację omówić po kolei. Może tak będzie Ci prościej ogarnąć temat :) - tylko prosiłbym o screeny graczy, bo nie chce mi się wczytywać kariery, by podejrzeć staty, a sam siedzę teraz na Vanuatu, więc nawet nie mam jak ich przescoutować ^^

To też kwestia tego jakbyś chciał grać. Czy opierać się na obecnej kadrze, czy przeprowadzić rewolucję ;)[/quote]

Chętnie posłucham twoich rad zaraz poniżej podam screeny.











































// Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.05.2018 o godz. 09:45

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2018 04:48    #13
@matias82 - to tak nie działa.

FM to nie gra karciana, gdzie o sukcesie/porażce decyduje ułożenie kart, czy ich dobór. Tu jest dużo więcej czynników wpływających na wynik, niż są. Gdyby każdy z użytkowników miał podać swój skład i taktykę, to zapewne otrzymałbyś tyle wariacji i kombinacji ilu użytkowników się wypowiedziało. I każdy z nich nie doradzał by Ci źle.

Ja preferuje grę dwoma napastnikami, ze zawodnikami w środku pola od czarnej roboty, głównie dobrymi atrybutami siła i odbiór. Dlatego moim wyborem napastników byliby Mariano i Fekir, podczas gdy ktoś inny woli grać jednym napastnikiem i wspomaganiem go ofensywnymi pomocnikami.

Nie oczekuj zresztą, że ktoś Ci poda gotowy skład, z którym od razu będziesz odnosił sukcesy.

Jeśli jesteś tym tematem bardziej zainteresowany, to spróbuje do końca tygodnia coś napisać, co pomoże Ci zrozumieć podstawy taktyki, oraz to czym się kierować, przy wybieraniu poleceń drużynowych i indywidualnych.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.05.2018 o godz. 04:49

 matias82 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2018 10:20    #14
Przyjmę każdą radę,więc jak masz czas to pisz ja do niczego cie nie zmuszam.

 matias82 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2018 14:49    #15
[quote="matias82"]Przyjmę każdą radę,więc jak masz czas to pisz ja do niczego cie nie zmuszam.[/quote]

Ustawiłem najlepsze role dla moich piłkarzy w poleceniu ind. zawodnicy ofensywni mają wysoki pressing i mniej strzałów,defensywni zawodnicy mają krótsze krycie,a środkowi obrońcy krótsze krycie + więcej ryzykownych podań i jak na razie wyniki są w miarę dobre.Ustawienie 4-2-4.
Najlepszych ról nie mają tacy piłkarze jak (boczni obrońcy) + Fekir,który gra obok Mariano.Jak na razie moje wyniki to.

Lyon 2:0 Strasbourg
Rennes 2:5 Lyon
Lyon 1:1 Bordeaux
Nantes 0:3 Lyon.

 matias82 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2018 20:46    #16
Wiecie co nie pomagajcie mi w tej grze ja po prostu jestem za nią za głupi nic z taktyką nie robię ustawiam im tylko najlepsze role i jest jednak tak samo jak wtedy..Tak jak mówiłem tak gra nie jest na mój móżg.

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2018 05:23    #17
I po co się unosisz? Co Ci nie gra? Przecież wyniki jakie dałeś w poprzednim poście nie są złe.

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2018 08:37    #18
Pisałem o tym już jakiś czas temu, wg mnie ta gra dla nowych graczy bywa za trudna i może zniechęcać. Mnogość opcji, analiz, atrybutów itp może być dla kogoś kto pierwszy raz włącza FM-a za duża. Wyobrażam sobie taką sytuację, że jakiś nowicjusz spędza pół dnia na przygotowaniu taktyki, analizie atrybutów swoich piłkarzy i rywala itp itd, włącza mecz i 0-3. Kolejny meczyk i od 2-0 do 2-3 :) Klasyka FM-a :) ale jakiegoś żółtodzioba może to skutecznie zniechęcić.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.05.2018 o godz. 08:39

 matias82 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2018 11:29    #19
Niby tak,ale jest tak samo jak wcześniej na początku dobre wyniki a potem coraz gorzej i jak napisał @vicomino prowadząc 3-0 na koniec jest 3-3 jeszcze jakby to była mocna drużyna to bym zrozumiał,ale że to powiedzmy sobie szczerze słabiak to tak denerwuje ta gra nie jest na moje nerwy i mój rozum.

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2018 07:06    #20
@Matias, cóż można poradzić? Przykro mi, że podobają Ci się gry, gdzie wszystko masz podane na tacy i bez względu na to co robisz odnosisz sukces. FM jest grą trudną, bo jak napisał Twój przedmówca, mnogość ustawień powoduje różne warianty i kombinacje. Jak Ci nie idzie, to coś w taktyce zmieniasz, kombinujesz. Jak nie idzie komputerowi, to on także to robi. Dlatego są tego typu powroty. Ale mi także takie powroty się zdarzały, innym użytkownikom także, więć skończ się mazać i zacznij kombinować.

Coś po południu postaram się wrzucić, co pomoże Tobie, a może i rozgrzeje większą dyskusje.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.