Taktyka poprzez analizę

 matias82 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.05.2018, 18:05    #1
Ostatnio bluzgałem na fm'a,ale teraz chcę spróbować ustawić taktykę analizę moich mocnych i słabych stron i ustawić taktykę pod przeciwnika..Wyślę teraz kilka screenów i pomóżcie mi ustawić taktykę poprzez analizę z góry dzięki.















 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.05.2018 00:57    #2
Nie wiedząc, jak konkretnie wyglądają Twoi zawodnicy, w jakim klubie grasz, lidze, jakich masz przeciwników ciężko jest cokolwiek powiedzieć. To jest jedynie cząstka danych potrzebna do ustawienia zespołu.

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.05.2018 04:27    #3
Ja akurat wiem, w jakiej lidze grasz ( Ligue 1), nie jest to jednak w żaden sposób pomocne.

Chcesz pomocy?

Jest kilka szkół tworzenia taktyki.
1) Jak masz duży budżet, to wymyślasz sobie jak chcesz grać (mocne skrzydła, silny środek, kontry, itd itp) i skupujesz zawodników, pod taktykę jaką chcesz.
2) Dobierasz taktykę pod zawodników, jakich posiadasz w klubie - posortuj sobie zawodników pozycjami, posprawdzaj, gdzie masz najlepsze gwiazdy, gdzie Ci ich ewidentnie brakuje, jak to sprawdzisz, to wyeksponuj te gwiazdy, a ukryj te słabe strony. Przykład, masz świetnych skrzydłowych, graj skrzydłowymi, a środkowym napastnikiem uczyń najlepiej grającego głową. Masz silny środek pola, olej skrzydła. Nie masz dobrych bocznych obrońców, każ im zostać z tyłu. Itd itp.
3) Masz jedną taktykę, którą stosujesz bez względu na przeciwnika
4) Ustawiasz taktykę, pod konkretnego przeciwnika

Itd, itp.

Taktyka, to zaawansowana sprawa, więc kilka screenów to zdecydowanie za mało, żeby Ci pomóc w takim stopniu w jakim oczekujesz.

 matias82 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.05.2018 10:31    #4
[quote="Maciejusz"]Nie wiedząc, jak konkretnie wyglądają Twoi zawodnicy, w jakim klubie grasz, lidze, jakich masz przeciwników ciężko jest cokolwiek powiedzieć. To jest jedynie cząstka danych potrzebna do ustawienia zespołu.[/quote]

Ustawiłbym takie coś.
Krótsze krycie-Jak widać na wykresie moja drużyna jest najlepsza w L1 pod względem Krycia i ustawiania się.
Nie wiem jakie polecenie mogło by być wykorzystując dobrą współpracę moich pomocników.
Niskie lub Kąśliwe dośrodkowania-bo moi napastnicy nie grają zbyt dobrze głową.
Nie wiem też jak ustawić prostopadłe podania,żeby wykorzystać nawet niezłą szybkość moich napastników.

Zawodników?
Sprawdź drużynę Olympique Lyon (bez transferów) no ewentualnie Rafa z Benficy Lizbona.W ogóle dzięki za odpowiedź niewiele można spotkać osób którzy Ci odpiszą,a tak jak mówiłem jestem amatorem tej gry i przy bardziej doświadczonych graczy chcę się nauczyć.

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.05.2018 14:55    #5
@Matias82 szkoda Twojego czasu, to nie ma sensu. Nie raz i nie dwa probowałem podejść "analitycznie" do tej gry i zawsze konczyło się gorzej niż gdybym zrobił dwie instrukcje a odprawe przekazał asystenowi. Wręcz odnosze wrażenie, że jak dasz specjalne polecenie obroncy w celu powstrzymania kluczowego pomocnika rywali to ten gra dwa razy lepiej niż normalnie

 matias82 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.05.2018 17:49    #6
@Slayer666 To ja nie wiem czy jest sens prowadzenia jakiejkolwiek kariery..Gdzie nie prowadzę klub to osiągam słabe wyniki lub wyłączam grę jak przeciwnik z 4:0 wyciąga na 4:4.

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.05.2018 20:13    #7
@matias82 graj 4-3-3, to ustawienie wrociło do łask w nowej edycji, znajdz 3 napastników z chociaz jedną sprawną nogą i masz gwarantowany popis strzelecki, byle sredniakiem ligowym robisz z 80 goli a ja moim ASSE w 3 sezonie wbiłem 120 goli, srodek pola dwaj BTB i jeden cofnięty rozgrywający, atak to jak wolisz albo 3 kompletnych napadziorów albo jeden i np dwie false 9, polecenia to podania w pole karne, krotkie rozegranie, po ziemi, przez srodek, zmienial wedle uznania czy strategia ofensywna czy kontrola albo kontra w zaleznosci od wydarzen na boisku
grunt to trzymac się szablonu 4-3-3

 manau Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.05.2018 20:15    #8
Sam nie widzę sensu analizowania tej taktyki. Mam tylko 2 ustawienia jak nie idzie to sobie w trakcie meczu zmieniam jedną na drugą w większości przypadku działa jedna jest szeroka wysoko postawiona jedna bardziej cofnięta raczej mam uniwersalnych graczy pod jedną i drugą. Też czasem mnie irytuję ta gra czasem jest dobrze zrobić przerwę sobie od niej na parę dni przemyśleć i potem wrócić :)

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.05.2018 20:35    #9
Dodatkowo nalezy analizowac i ulepszac swoją taktyke, nie chodzi o zabawy w exelu czy godzinną analize rywala ale o wszelkie modyfikacje, np odwazniejsze roszady gdy gonisz wynik itp, ja myślałem po 4 sezonie, że stworzyłem killer takse i nawet ją zapisałem "idaelna" ale z biegiem lat odnosiłem nią coraz gorsze rezultaty i musiałem zmienic role całej trójce pomocników plus stworzyc rezerwową opcje z innym nastawieniem
Teraz mam na swoim sejwie 2045 rok i ciągle coś zmieniam, dodaje itp w zaleznosci od przebiegu meczu

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.05.2018 00:51    #10
[quote="matias82"][quote="Maciejusz"]Nie wiedząc, jak konkretnie wyglądają Twoi zawodnicy, w jakim klubie grasz, lidze, jakich masz przeciwników ciężko jest cokolwiek powiedzieć. To jest jedynie cząstka danych potrzebna do ustawienia zespołu.[/quote]

Ustawiłbym takie coś.
Krótsze krycie-Jak widać na wykresie moja drużyna jest najlepsza w L1 pod względem Krycia i ustawiania się.
Nie wiem jakie polecenie mogło by być wykorzystując dobrą współpracę moich pomocników.
Niskie lub Kąśliwe dośrodkowania-bo moi napastnicy nie grają zbyt dobrze głową.
Nie wiem też jak ustawić prostopadłe podania,żeby wykorzystać nawet niezłą szybkość moich napastników.

Zawodników?
Sprawdź drużynę Olympique Lyon (bez transferów) no ewentualnie Rafa z Benficy Lizbona.W ogóle dzięki za odpowiedź niewiele można spotkać osób którzy Ci odpiszą,a tak jak mówiłem jestem amatorem tej gry i przy bardziej doświadczonych graczy chcę się nauczyć.[/quote]

Spoko. Jak tylko mam czas to zawsze coś staram się odpisać. Jeżeli chcesz podejść analitycznie do tej gry to polecałbym zapoznać się z materiałami Piotra Sebastiana - Szkoła taktyki, na tej stronie, jak i na centrumfm, gdzie jest dużo ciekawych materiałów, które Ci pomogą z podstawami.

Z tego co widzę to Shrek mnie ubiegł w doprecyzowaniu kilku tematów.

Jest kilka "szkół", jak ustawiać drużynę. Ja lubię reagować dynamicznie w trakcie meczu, zmieniać ustawienie, taktykę - absolutnie wszystko. Możesz zrobić sobie 3 podstawowe ustawienia taktyki z jakich chciałbyś korzystać - zależne od sytuacji meczowych i przeciwnika, czyli: 1. Defensywna, np. jak chcesz bronić wyniku, bądź przeciwnik jest mocniejszy. 2. Wyjściowa - taka, która jest na większość spotkań. 3. Ofensywna - gdy trzeba gonić wynik.

Są tzw. "killer taktyki", które totalnie psują grę, bo po prostu komputer w swoim silniku meczowym ma masę błędów i AI gry nie radzi sobie z pewnymi sztuczkami - nie polecam tej zabawy. Z tego co kojarzę to ustawienie 3-4-3, czy 4-3-3 z 3 napastnikami w tej samej roli jest zbugowane, więc przechwalanie się tym to takie 2/10 ^^.

Tak jak to pisał Shrek. Podstawą jest przede wszystkim wyeksponowanie mocnych stron w ofensywie i defensywie, np. jeśli masz wolnych obrońców to musisz ich ustawić głębiej, np z rolą zabezpieczenie, bo inaczej przy szybkich napastnikach nie mają oni szans na dogonienie takiego gracza.

Jeśli masz ochotę to możemy każdą formację omówić po kolei. Może tak będzie Ci prościej ogarnąć temat :) - tylko prosiłbym o screeny graczy, bo nie chce mi się wczytywać kariery, by podejrzeć staty, a sam siedzę teraz na Vanuatu, więc nawet nie mam jak ich przescoutować ^^

To też kwestia tego jakbyś chciał grać. Czy opierać się na obecnej kadrze, czy przeprowadzić rewolucję ;)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.