Słaba skuteczność.

 dooomiiin Młody aktywista

Postów: 426
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.05.2008
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010, 12:28    Pytanie
Witam. Postanowiłem ostatnio nieco odkurzyć FM 2009. Gram sobie ustawieniem 4-3-3 z jednym wysuniętym napastnikiem i dwoma skrzydłowymi. I martwi mnie skuteczność, a właściwie jej brak, moich zawodników (i nie chodzi tu tylko o tą ofensywną trójkę, ale o cały zespół). Otóż moi zawodnicy bardzo często oddają po 20, a nawet 30 strzałów w meczu i zdobywają jedną, czasem dwie bramki, a zespół przeciwny zdobywa tyle samo, a nawet czasem więcej goli przy zaledwie kilku oddanych strzałach na moją bramkę. Co jest nie tak z nimi? Coś z treningiem czy może źle ich motywuję?
Dodam, że raczej na pewno nie chodzi o ich atrybuty, bo mają że tak powiem 'wypasione' i używam nieco zmodyfikowanego treningu TUGa.
by dooomiiin

 mateuszmc Partyzant

Postów: 175
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2010
Skąd: Pabianice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2010 21:55    #20
Ja grając Wolves pokonałem ManUtd 3:2,w lidze zająłem 4 miejsce w lidze grając taktyką 4-2-4,grając przez skrzydła z kontry z wolnym tempem rozgrywania piłki i grając szeroko,moim zdaniem powinieneś właśnie takiej taktyki spróbować,chyba że grać jakimś mocnym teamem (może nie Barca,ale przykładowo Fiorentina czy jakiś inny Arsenal) to mógłbyś spróbować grać na "standardowej" lub "kontroli" która ma właśnie za zadanie mozolne rozgrywanie piły aż do skutku co z grą przez skrzydła i rosłymi napastnikami czy choćby z napadziorami potrafiącymi się przedrzeć mogło by to odnieść jakiś efekt,ale gwarancji dać nie mogę :)

 Pomstiborius Młody aktywista

Postów: 720
Grupa: Ekspert
Dołączył: 29.03.2009
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2010 09:51    #21
Trochę was zadziwię. Jestem po ćwierćfinale Pucharu Anglii. Gram Notts Co. Dolosowano mi Chelsea. Oba zespoły grają taktyką 4-1-2-1-2, czyli bez skrzydłowych. Jak zawsze ustawiłem moim zawodnikom taktykę "kontrola", wolne rozgrywanie piłki, wąskie pole gry, ataki tylko środkiem, podania krótkie. Rozbiłem rywala 3:0. Chyba nikt nie wątpi, że skład Chelsea jest o wiele lepszy. Mecz był wyrównany, ale to moi zawodnicy byli bezlitośni pod bramką przeciwnika. Ba, rywale oddali nawet więcej strzałów (18, 5 celnych, ja jedynie 4 celne na 10), ale wszystkie celne oddane były po wrzutkach z rzutu rożnego. Pozostałe były albo zablokowane, albo oddawane z co najmniej 25 metra. Z kolei moi gracze strzelili wszystkie bramki po podobnych akcjach. Rozegranie piłki na środku boiska, przy narożniku pola karnego, odegranie do środka i zagranie do napastnika, który ma trochę miejsca. Raz gol z 13 metrów, raz z 5 metrów (!!!) i jeden wykorzystany rzut karny po takim wejściu napastnika. Doskonale widać że liczyła się jakość, a nie ilość (podobny tekst był w komentarzach pomeczowych).

To nie jest także przypadek, bo w poprzednich rundach pokonałem MU 1:0, Hull 2:0 i MC (dwa razy 1:1, 8:7 w karnych).
Świat wspiera się na czterech filarach - na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.