Słaba skuteczność.

 dooomiiin Młody aktywista

Postów: 426
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.05.2008
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010, 12:28    Pytanie
Witam. Postanowiłem ostatnio nieco odkurzyć FM 2009. Gram sobie ustawieniem 4-3-3 z jednym wysuniętym napastnikiem i dwoma skrzydłowymi. I martwi mnie skuteczność, a właściwie jej brak, moich zawodników (i nie chodzi tu tylko o tą ofensywną trójkę, ale o cały zespół). Otóż moi zawodnicy bardzo często oddają po 20, a nawet 30 strzałów w meczu i zdobywają jedną, czasem dwie bramki, a zespół przeciwny zdobywa tyle samo, a nawet czasem więcej goli przy zaledwie kilku oddanych strzałach na moją bramkę. Co jest nie tak z nimi? Coś z treningiem czy może źle ich motywuję?
Dodam, że raczej na pewno nie chodzi o ich atrybuty, bo mają że tak powiem 'wypasione' i używam nieco zmodyfikowanego treningu TUGa.
by dooomiiin

 Chod Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010 20:36    #10
Czas na przygotowanie się do strzału zależy od reakcji obrońców/bramkarza. Wolne tempo sprawia po prostu że piłkarze nie cisną tak do przodu i nie ma tylu strat co w szybkim. Może i akcje są bardziej przemyślane.
#TeamTyniec

 NORMAN Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.04.2008
Skąd: Bielsko-Biala
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010 22:59    #11
[/quote]

śmiem stwierdzić, że popiera to moją teorie, mysle tez ze i w szybkim i w wolnym tempie zawodnik ma tyle samo czasu na przygotowanie sie do strzalu ;)
[/quote]


Na przygotowanie strzału tak, ale nie na umiejętne rozegranie piłki. Ja gram bardzo wąsko i bardzo wolno, a po awansie Newcastle do PL i tak strzelam najwięcej bramek w lidze.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 09.05.2010 o godz. 23:01

 K0ras Młody aktywista

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.05.2010 09:38    #12
[quote]Na przygotowanie strzału tak, ale nie na umiejętne rozegranie piłki.[/quote]

Jest jeszcze taki 1 suwak "swoboda taktyczna" ;) Ktory mimo szybkiego rozgrywania piłki pozwala zawodnikom przygotować akcje wolniejszym tempem.

 dooomiiin Młody aktywista

Postów: 426
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.05.2008
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.05.2010 21:41    #13
Zwolnienie tempa gry nic dało. Dalej jest taka sama słabiutka skuteczność...
by dooomiiin

 K0ras Młody aktywista

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.05.2010 22:35    #14
Pokaż tych napastników.

 dooomiiin Młody aktywista

Postów: 426
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.05.2008
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.05.2010 08:25    #15
Toć mówię, że chodzi o skuteczność całej drużyny, a nie tylko napastników. W ataku gra Vagner Love, a na skrzydłach Aguero i Saivet. Na środku pomocy mam Dzagoeva i Moutinho.
by dooomiiin

 dooomiiin Młody aktywista

Postów: 426
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.05.2008
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.05.2010 20:26    #16
I co?
by dooomiiin

 Spinx Młody aktywista

Postów: 117
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.08.2006
Skąd: Legnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.05.2010 21:29    #17
Pobaw się taktyką(najlepiej w sparingach). Ja grając Polonią Warszawa przez dłuższy okres miałem ostrą nieskuteczność, tzn moi zawodnicy;P Pobawiłem się taktyką, kazałem im oduczyć lub nauczyć jakiś zagrań i efekty były;) Dużo zależy od taktyki. Sprawdź jaka pasuje najlepiej do Twojej drużyny. Powiedzmy zagraj wyjściową 4-4-2 lub 4-3-2-1 :)

 oldgunz Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 401
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.05.2010 13:19    #18
1. Możesz powiedzieć napastnikom, że nie jesteś w pełni zadowolony z ich formy (pierwszy komentarz poniżej neutralnego).

2. Możesz zwiększyć nastawienie zespołu na bardziej ofensywne (gra traktuje to jako większe przykładanie się do ataku i lepsze wykorzystanie atrybutów).

3. Możesz ustawić zawodnikom strzały z dystansu na 'często', ale tylko tym, którzy mają ten atrybut na wysokości 16 lub wyżej.

4. Skoro masz takie gwiazdy, to grasz raczej porządną drużyną. Spróbuj przed meczem zażądać od piłkarzy zwycięstwa.

5. Pomagają też kontrataki - niezależnie, czy chcesz grać jak Barcelona czy jak Inter, dobry kontratak często kończy się bramką.

6. Możesz również spróbować wysunąć linię obrony - gra traktuje to jako chęć stłamszenia przeciwnika i zapowiedź ofensywnej gry. Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

7. Ustaw podania drużynowe na podania środkiem lub skrzydłami. Podania mieszane powodują, że akcje są niewyraźne - raz zaatakujemy tak, raz tak. A przeważnie nic z tego nie wychodzi. Atakując cały czas skrzydłami, na których masz tak doskonałych zawodników, powinno spowodować, że akcje po pewnym czasie będą lepiej się kleić. Warto również skorzystać z opcji 'podania lewym skrzydłem' lub 'podania prawym skrzydłem' w zależności od formy danego skrzydłowego.

8. Spróbuj w trakcie sezonu, między meczami ligowymi, zaplanować sparing ze swoją młodzieżówką, którą zgnoisz pewnie z 10-0. Po takim występie morale powinno skoczyć do góry, a napastnikom powinno iść łatwiej w meczach o stawkę.



Moim zdaniem, tempo gry nie przekłada się na ilość goli, nie zauważyłem również zmian skuteczności w prywatnych próbach zmian tempa. Grając z kontry gram szybko, mając dobrych technicznie piłkarzy gram wolniej. W mojej ocenie tempo gry nie przekłada się na skuteczność, powodowaną przygotowaniem akcji. Wolniejsze tempo gry powoduje powolne przesuwanie się w kierunku bramki rywali, lecz o skuteczności nie decyduje w FMie wymiana 30 podań w akcji.
If you're in the penalty area and don't know what to do with the ball, put it in the net and we'll discuss the options later.

- Bob Paisley

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2010 19:42    #19
Kombinowałem kiedyś z tempem gry i oto moje spostrzeżenia:

Wolne tempo: Środkowi pomocnicy mają o wiele większy udział w grze i rozgrywaniu. Piłka idzie przez środek do boku, następnie przerzut ciężaru gry na drugą stronę, oczywiście znowu przez środek. I tak przesuwasz się do przodu aż dojdziesz do pola karnego, albo wcześniej ktoś zdecyduje się na uderzenie z dystansu, albo skrzydłowy już nie odda piłki tylko zdecyduje się na rajd i dośrodkowanie, to już zależy też od ustawień indywidualnych. A jak już jesteś przy polu karnym to Barcelona ;) czyli kilka krótkich podań, jakieś jedno w pole karne i powinna być bramka. Zawodnicy muszą być bardzo mocni, bo przeciwnik za każdym razem ma czas żeby się wrócić i ustawić odpowiednio. Napastnicy muszą być silni, żeby się nie dać przepchnąć w polu karnym. Gra wolnym tempem wygląda trochę jak atak w piłce ręcznej ;) Najpierw rozgrywanie po kole, później podanie albo do tego który się zdoła urwać obrońcy, albo do silnego środkowego, który robi sobie miejsce dzięki warunkom fizycznym, ewentualnie strzał z dystansu.

Szybkie tempo: Polega to na szybkim przerzuceniu gry do przodu, więc nawet jeśli masz ustawione podania na krótkie to i tak zawodnicy będą kopać długą piłkę na skrzydłowego lub napastnika, który wychodzi na wolne pole. To zaraz po odzyskaniu piłki oczywiście. Nie będzie czekania aż wszyscy się poustawiają, mniej jest gry przez środkowych pomocników. Gra wydaje się bardziej szarpana, przypadkowa, ale plusem jest to, że twoi zawodnicy wykorzystują błędy w ustawieniu obrońców przeciwnika, którzy nie mają czasu odpowiednio się poustawiać. Jak masz szybkiego napastnika i pomocników, którzy potrafią grać na granicy spalonego to warto to wykorzystać. W przypadku zwolnienia tempa akcji przez np. nieudany rajd gra się odbywa już zależnie od tego jak ustawiłeś inne opcje(którą częścią boiska mają grać, szerokość gry, długość podań no i polecenia indywidualne czyli rajdy, strzały z dystansu itd.)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.