Słaba skuteczność.

 dooomiiin Młody aktywista

Postów: 426
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.05.2008
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010, 12:28    Pytanie
Witam. Postanowiłem ostatnio nieco odkurzyć FM 2009. Gram sobie ustawieniem 4-3-3 z jednym wysuniętym napastnikiem i dwoma skrzydłowymi. I martwi mnie skuteczność, a właściwie jej brak, moich zawodników (i nie chodzi tu tylko o tą ofensywną trójkę, ale o cały zespół). Otóż moi zawodnicy bardzo często oddają po 20, a nawet 30 strzałów w meczu i zdobywają jedną, czasem dwie bramki, a zespół przeciwny zdobywa tyle samo, a nawet czasem więcej goli przy zaledwie kilku oddanych strzałach na moją bramkę. Co jest nie tak z nimi? Coś z treningiem czy może źle ich motywuję?
Dodam, że raczej na pewno nie chodzi o ich atrybuty, bo mają że tak powiem 'wypasione' i używam nieco zmodyfikowanego treningu TUGa.
by dooomiiin

 LeC PoZ Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.04.2010
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010 12:43    #1
spróbuj zmienić taktykę

 Szyna9 Młody aktywista

Postów: 107
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.08.2009
Skąd: Bielsko-Białą
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010 14:29    #2
według mnie powinieneś zmniejszyć tempo gry na bardziej wolne aby więcej rozgrywali tą piłke czyt. dokładniej ograniczyć także strzały z dystansu dodać więcej prostopadłych podań w ten sposób myślę że będziesz miał mniej strzałów a więcej lepszych sytuacjii taka moja rada na szybko bo oczywiście przyczyny mogą być inne

Użytkownik uznał post za pomocny

 NORMAN Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.04.2008
Skąd: Bielsko-Biala
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010 15:09    #3
Z tego co napisałeś to grasz dość ofensywnie. W takim ustawieniu daj jak najwolniejszą grę( oraz to co Szyna9 napisał, czyli prostopadłe podania, bez strzałów z dystansu).W defensywie pomoże ci wąska gra, spróbuj ustawić jeszcze podania środkiem.

Użytkownik uznał post za pomocny

 dooomiiin Młody aktywista

Postów: 426
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.05.2008
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010 15:40    #4
A co da zwolnienie tempa gry?
by dooomiiin

 K0ras Młody aktywista

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010 16:35    #5
Tez sie podpinam pod to pytanie bo 1 slysze...

Daj ich atrybuty fizyczne i psychiczne.

 Pomstiborius Młody aktywista

Postów: 720
Grupa: Ekspert
Dołączył: 29.03.2009
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010 16:36    #6
Im szybsze tempo gry, tym więcej błędów mogą popełniać zawodnicy i tym więcej będzie nieprzygotowanych strzałów, które oczywiście sporadycznie okażą się celne. Przy wolnym tempie gracze staranniej przygotują akcję i będą popełniali mniej błędów.

Edit: Jeszcze mały cytat z TiRT, który idealnie pasuje do Ciebie:

[quote]Te 'super taktyki' nie tylko w sposób fundamentalny sprzeciwiały się duchowi poradnika, ale również często powodowały frustrację i złość użytkowników, jako że podczas ich używania drużyna, mimo większego procentu posiadania piłki i większej ilości strzałów na bramkę, jednak mecz przegrywała. Mimo łudzącej dominacji na boisku, stwarzane okazje były często miernej jakości, w związku z czym AI przeciwnika mogło się łatwo obronić. Wielu użytkowników nie chciało przyjąć do wiadomości słabej jakości stwarzanych sytuacji pod bramką, i w efekcie zrzucało winę na ich zdaniem 'element przypadku' działający w silniku meczowym, super-bramkarzy wyciągających każdą piłkę lub oszustwo ze strony AI.[/quote]

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.05.2010 o godz. 16:42

Użytkownik uznał post za pomocny

Świat wspiera się na czterech filarach - na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych.

 K0ras Młody aktywista

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010 17:06    #7
Szybsze tempo nie oznacza wiecej strzalow ;) Od dawien dawna gram szybkim tempem i mam dobra skutecznosc. Jezeli masz szybkie tempo to fakt maz wiecej ne przygotowanych akcji, ale jak zawodnik ma strzelic to strzeli ;)

*Nie pisze tu o strzalach z dystansu.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.05.2010 o godz. 17:09

 NORMAN Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.04.2008
Skąd: Bielsko-Biala
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010 18:45    #8
Jeżeli masz szybkie tempo to chyba właśnie masz mniej czasu na przygotowanie akcji panie kolego. Sformułowanie wolne tempo gry tylko brzmi źle, moi zawodnicy podchodząc pod pole karne przeciwnika i potrafią wymienić kilka podać z pierwszej piłki i stworzyć sobie stu procentową sytuacje bardzo szybko, mimo iż gram właśnie najwolniejszym tempem.

Użytkownik uznał post za pomocny

 K0ras Młody aktywista

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2010 20:28    #9
Szybkośc mam prawie na maksa...

http://img34(...)akw.png/

Gdy gralem 1 sezon wolnym tempem... goli strzelalem mniej, a celnosc podan byla lepsza o poziom bledu statystycznego ;)

Wolne tempo w fm'ie raczej mi osobiscie (z moich obserwacji) kojarzy się z szybkościa przeniesienia akcji pod bramke przeciwnika, bez jednoczesnej straty skuteczności.

Moze po prostu trafiam na graczy ktorzy lubia szybkie tempo? Nie wiem, i jakos nie chce mi sie nad tym zastanawiać ;)


[quote], moi zawodnicy podchodząc pod pole karne przeciwnika i potrafią wymienić kilka podać z pierwszej piłki i stworzyć sobie stu procentową sytuacje bardzo szybko, mimo iż gram właśnie najwolniejszym tempem. [/quote]

śmiem stwierdzić, że popiera to moją teorie, mysle tez ze i w szybkim i w wolnym tempie zawodnik ma tyle samo czasu na przygotowanie sie do strzalu ;)

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 09.05.2010 o godz. 20:33

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.