Porady taktyczne

 Best7 Partyzant

Postów: 244
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2010
Skąd: Frysztak
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2010 18:57    #11
Witam wszystkich!
Mam problem ze skutecznością (a raczej jej braku) u moich zawodników. Gram obecnie Porto i w przodzie mam Hulka, Dudu, Varele, Falcao oraz Falcao. Dominuję wręcz we wszystkim (posiadanie, podania, strzały, itd.) Jednak mimo przewagi napastnicy notorycznie marnują doskonałe okazje na zdobycie bramki. Szczególnie zawodzi mnie Hulk, który bije wszystko "na pałę", ale tak samo jest z Varelą czy Dudu. Oto mój ostatni mecz z CSKA:

http://img17(...)atv.png/

Jak widać dominacja mimo gry w 10-tkę. Dziwi mnie to tym bardziej, że gram trzema napastnikami. Niżej zamieszczam ustawienia napastników:

Prawy/Lewy: http://img19(...)adp.png/

Środkowy: http://img53(...)adp.png/
Czy ma ktoś jakiś pomysł na to? Z góry dzięki.

P.S Gram na najnowszym patchu.

 danielos_87 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2005
Skąd: łódzkie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2010 20:24    #12
[quote=Best7]Czy ma ktoś jakiś pomysł na to? Z góry dzięki.[/quote]
Patrzę jak ustawiłeś polecenia ind. i kilka rzeczy bym zmienil. Napastnikom po bokach strzały z dystansu na "mieszane", podania bardziej bezpośrednie gdzieś na 3/4 suwaka, prostopadłe podanie na "mieszane", dośrodkowania na "często", no chyba, że mają kiepskie wartości co do tego, dodatkowo obydwóm ustawiłbym opcję "szukania gry". Spróbuj też ustawić zamianę pozycjami pomiędzy tymi dwoma bocznymi. Z ciekawości, czemu odbiór ustawiłeś na delikatny ?:) Masz chuderlaków słabych fizycznie czy z założenia, że obrońcy przeważnie są dobrze zbudowani i siłą nic się nie zdziała, lepszy "techniczny" odbiór? Co do śr. napastnika: jego bym trochę cofnął, tak o 4 w lewo na suwaku nastawienia i rajdy z piłką na "mieszane".
A co do partolenia sytuacji, to może spójrz na ich współczynniki "wykańczania akcji" czy "opanowania". Wartości niektóre też mają wpływ, nie tylko ustawienie odpowiednie:-). Jak to zastosujesz to napisz jak się sprawdziło ;) Tylko nie za 2, 3 mecze, pograj tym ustawieniem trochę, pzdr.

 Best7 Partyzant

Postów: 244
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2010
Skąd: Frysztak
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.12.2010 22:29    #13
[quote2=danielos_87][quote=Best7]Czy ma ktoś jakiś pomysł na to? Z góry dzięki.[/quote]
Patrzę jak ustawiłeś polecenia ind. i kilka rzeczy bym zmienil. Napastnikom po bokach strzały z dystansu na "mieszane", podania bardziej bezpośrednie gdzieś na 3/4 suwaka, prostopadłe podanie na "mieszane", dośrodkowania na "często", no chyba, że mają kiepskie wartości co do tego, dodatkowo obydwóm ustawiłbym opcję "szukania gry". Spróbuj też ustawić zamianę pozycjami pomiędzy tymi dwoma bocznymi. Z ciekawości, czemu odbiór ustawiłeś na delikatny ?:) Masz chuderlaków słabych fizycznie czy z założenia, że obrońcy przeważnie są dobrze zbudowani i siłą nic się nie zdziała, lepszy "techniczny" odbiór? Co do śr. napastnika: jego bym trochę cofnął, tak o 4 w lewo na suwaku nastawienia i rajdy z piłką na "mieszane".
A co do partolenia sytuacji, to może spójrz na ich współczynniki "wykańczania akcji" czy "opanowania". Wartości niektóre też mają wpływ, nie tylko ustawienie odpowiednie:-). Jak to zastosujesz to napisz jak się sprawdziło ;) Tylko nie za 2, 3 mecze, pograj tym ustawieniem trochę, pzdr.[/quote2]

Skończyłem sezon. Trochę pokombinowałem z Twoimi i moimi pomysłami. Uczucia mieszane. Na krajowym podwórku było super. Po 30 spotkaniach bilans bramkowy 76-10. Hulk królem strzelców z 16 trafieniami. W Europie po pierwszych meczach myślałem, że też jakoś to będzie. Pokonałem "Czelsi", L'pool oraz Atletico, by w finale przegrać gładko 4-0 z Realem. Nie ukrywam, że po cichu liczyłem na zwycięstwo. No cóż... Po tym sezonie spędzonym w Porto jestem pewien, że:
1. Real może wygrać nawet bez Kryśki
2. Nawet kiepski bramkarz może bronić wszystko (dlatego postanowiłem sprowadzić Mariusza Pawełka do mojego Porto - oczywiście będzie to mój podstawowy bramkarz)
3. Wszyscy potrafią strzelić obok bramkarza prócz moich napastników (i mowa tu nie tylko o gwiazdach takich jak Higuain czy Forlan, ale tyczy się to też Bruna Gamy z Rio Ave czy Caetano z Pacos Ferreiry)

Pozdrawiam oraz życzę dobrej nocy.

 wrobcio8 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2010 08:39    #14
darol87 według mnie twój błąd leży w ustawieniu piłkarzy na boisku np. grosik lepszy jest na skrzydle a na "szpicę" postaw rudnevsa bądź kup se rodionova z Bate borysow (ja tak zrobiłem i nie narzekam) zmień też pozycję dla krivca bo on z kolei na skrzydle wysiada i lepiej sprawdza się na środku ponieważ jest stosunkowo wolny

 Akontipus Partyzant

Postów: 146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.12.2009
Skąd: Bydzia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2010 22:38    #15
Sorry ze, nie bardzo na temat ale mam problem. Otóż gdy chcę podpisać kontrakt obojetnie z kim, skautem, zawodnikiem itp pokazuje mi sie wiadomosc przy wyborze długosci kotraktu (tzn nie moge nawet wybrac cyfry, bo jej tam nie ma)

"(*) cannot suggested deal due to board restrictions, please correct"

Gram leverkusen, jest 2 maja i mam -4 mln na balansie. Nie wiem o co chodzi??
Okno transferowe albo ujemny balans?? Suzkłem co boardzi maja mi do powiedzenia i nic nie znalazlem. Jesli chodzi o pensje mam 70 tys ponizej limitu. Mam nadzieje, że nie jest to bug i zniknie to po sezonie.

PZDR

 Zymon Partyzant

Postów: 1124
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.04.2010
Skąd: Iława, Szałkowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2010 23:02    #16
witam mam problem z napastnikami.Prowadze Rep. Polski i niepotrafie ustawic 2 napastnikow.Przy moich ustawieniach graja slabo i niestrzelaja goli.Prosil bym o jakies podpowiedzi jakie im dac ustawienia oraz skrzydlowym bo majac na skrzydle Blaszczykowskiego,Piszczka,Pozniaka oraz kielba trzeba ich jakos dobrze wykorzystac.Gram fm2008(bez patchy)
był - będzie - jest zawsze IKS!

 mateuszmc Partyzant

Postów: 175
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2010
Skąd: Pabianice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2010 00:14    #17
Witam, właśnie zacząłem karierę Manchesterem United w CM 01/02 bez żadnych patchy i czy mógłby mi ktoś pomóc w ułożeniu optymalnego ustawienia ? chciałbym aby było to klasyczne 4-4-2, ale na inne się nie obrażę.
I czy ktoś może pamięta na jakim ustawieniu był ten "bug" (mi się zdaję że to było 4-3-1-2) i na czym on polegał ?

 Akontipus Partyzant

Postów: 146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.12.2009
Skąd: Bydzia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2010 00:43    #18
Taksa sie nazywala diablo, bug polegal na tym ze wygrywales wszystko i wszystkim a ten mc ze strzalka ku gorze gral jak diabeł :D

Nie uzywaj tego, nudne jest;)

 mateuszmc Partyzant

Postów: 175
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2010
Skąd: Pabianice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2010 00:52    #19
nie o to mi chodzi, a poza tym diablo jest do cm 03/04 :P

 Akontipus Partyzant

Postów: 146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.12.2009
Skąd: Bydzia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2010 01:01    #20
Niemozliwe, pamietam ze stary dobry cm 01-02 byl zdiablowany. Jeszcze pameitam te noty ronaldinho 10-10-9-10-9 :D

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.