Strona

Porady taktyczne

 Guezmir Młody aktywista

Postów: 1560
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2011 12:12    #41
W ostatnich dniach zaangazowalem sie w dyskusje na forum SI, na temat przydatnosci skrzydlowych po zainstalowaniu latki 11.2. Jakie sa wasze opinie, obserwacje, wyniki testow? Biorac pod uwage domyslne ustawienia dla obu rol, ktora z nich funkcjonuje u Was lepiej? Oczywiscie skrzydlowy i schodzacy napastnik roznia pod wzgledem kilku kluczowych atrybutow, tak wiec nie oczekuje od Was informacji na temat gry typowego skrzydlowego na pozycji schodzacego napastnika i vice versa.

Przy okazji dodam, ze wedlug moich obserwacji skrzydlowi stali sie wyraznie mniej efektywni po zainstalowaniu latki 11.2, natomiast schodzacy napastnicy graja rewelacyjnie, dzieki nim akcje nie koncza sie na zablokowaniej wrzutce albo niecelnym podaniu wszerz boiska, co jest notoryczne, gdy na boisku przebywaja skrzydlowi. Co Wy na to?

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 24.01.2011 o godz. 12:23

"Każdy szkoleniowiec układa zespół na swój obraz i podobieństwo, on ma uzewnętrzniać jego charakter" Rudolf Kapera

 SzczureK16 Partyzant

Postów: 56
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.07.2008
Skąd: Otwock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2011 17:12    #42
My już wymieniliśmy poglądy na temat bocznych pomocników :) Przypomne tylko, że moi mają rolę 'skrzydłowych' z zadaniem 'ataku'. Mówisz, że Twoi skrzydłowi są mało efektywni, a schodzący napastnicy za to szaleją. Ja mam zainstalowaną łatkę 11.2 i moi skrzydłowi grają fantastycznie. Gram Metałurhiem Zaporoże i na bokach mam Dzmitra Rekisha i Olexiya Godina. Zaczynam właśnie 3 sezon i przytoczę ich statystyki w samej tylko lidze, które są naprawdę okazałe.
Na pierwszy strzał Białorusin. Jest dobrze znany graczom. Sprowadziłem go za 825 000 euro, a teraz jego wartość wynosi 1 900 000 euro, aczkolwiek myślę, że z 5 baniek bym za niego spokojnie dostał, bo interesuje się nim już sam Bayern Monachium. Ale do rzeczy, oto statystyki Rekisha w lidze ukraińskiej:
58 meczy - 22 gole - 12 asyst.
Uważam, że jak na skrzydłowego jest naprawdę nieźle. Jest lewonożnym zawodnikiem ustawionym na lewym skrzydle.
Mój prawoskrzydłowy, Olexyi Godin jest również zawodnikiem lewonożnym co jest tu istotne. Otóż pomimo tego, że ma rolę 'skrzydłowego' bardzo często zachowuję się jak Arjen Robben, czyli przyjęcie piłki, zwód, zejście do środka i potężny strzał. Ze wszystkich jego strzelonych bramek, 1/4 była zdobyta w ten właśnie sposób. A teraz statystyki:
51 meczy - 23 gole - 8 asyst.
To głównie dzięki nim zająłem 4 i 3 miejsce w lidzę ukraińskiej, pokonując niejednokrotnie Szachtar i Dynamo Kijów, wyszedłem z grupy Ligi Europejskiej, po drodze eliminując Liverpool.
Podsumowując:
moja taktyka opiera się głównie na skrzydłowych. I to wszystko zależy właśnie od taktyki, uważam, że patch, owszem obniżył fantastyczną grę skrzydłowych z patcha 11.1, ale to dobrze, wtedy było zbyt prosto, teraz trzeba trochę posiedzieć i pokombinować. No i oczywiście znaleźć odpowiednich kandydatów na to odpowiedzialne stanowiska. W moim przypadku się opłacalo, bo para Rekish-Godin wygrywają mi kolejne mecze.
Pozdrawiam

 Guezmir Młody aktywista

Postów: 1560
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2011 17:58    #43
Jestem pod wrazeniem ilosci zdobytych przez nich bramek, ale juz dorobek asyst jest bardzo skromny, jak na moje wymagania. Slyszalem, ze taku Hazard tez sobie radzi jako skrzydlowy. Jak wiadomo, to bardzo dobry grajek, topowy mozna rzec. Moze Glavina i Abiodun z mojej Arki Gdynia sa za ciency by dobrze grac jako skrzydlowi, a Labukas i Sulima wystarzajaco dobrzy by rzadzic jako shodzacy napastnicy. Nadmienie, ze taki Glavina byl moim najlepszym zawodnikiem na patchu 11.1. Gral oczywiscie jako skrzydlowy i mial 9 asyst w 16 meczach. Po zainstalowaniu drugiej latki gosciu sie skonczyl. Za slaby pod bramka jak a schodzacego napastnika, wyladowal na liscie transferowej. Abioduna czeka poobny los na koniec sezonu.

Jeszcz jedno. Uzywasz kreatora? Piszac o roli "skrzydlowy" mam na mysli ustawienia domyslne. Wiem, ze w FM 10.3 do lepszej gry skrzydlowych przyczyniala sie zmiana szerokosci gry w insrukcjach zawodnikow. Chodzi mi o ustawianie normalnej zamiast "zbieganie do linii bocznej", czy jak to sie nazywa polskiej wersji.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.01.2011 o godz. 18:04

"Każdy szkoleniowiec układa zespół na swój obraz i podobieństwo, on ma uzewnętrzniać jego charakter" Rudolf Kapera

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2011 18:07    #44
Mimo, że kreator to dla mnie czarna magia, to się wypowiem. Od 3 edycji stawiam na jedno ustawienie czyli GK - RB, CB, CB, LB - MC, MC - AMR, AML, SC, SC. W Zagłębiu mam na skrzydłach Guerrę, Skjelbreda, Pawłowskiego, Stasevicha, Fredheima Holma i jeszcze jednego, ale zapomniałem jego danych... Każdy z nich spisuje się znakomicie, będąc niesamowicie ważnym punktem zespołu, mimo że jedni grają więcej a drudzy mniej. Zbieganie do środka powodowało zbyt dużo chaosu, przez co gole padały bardziej z przypadku, więc teraz są już tylko ograniczeni do hasania po linii i dostarczania piłek do napastników. Moim zdaniem trzeba stawiać na skrzydłowych, bo IMO oni w tym FMie wobec nieskuteczności snajperów odgrywają najważniejszą rolę.
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 SzczureK16 Partyzant

Postów: 56
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.07.2008
Skąd: Otwock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2011 18:51    #45
Nie, nie używam kreatora, taktykę, że tak powiem sam 'zrobiłem'. Zgadzam się z Bolsonem. Ja gram jednym napastnikiem, jest nim Roman Bezus, młody chłopak, niesamowicie utalentowany, ale właśnie - młody. Raz gra super, a raz gra tragicznie, czyli wachania formy. Nie wiem kiedy mogę na niego liczyć, bo w pierwszym sezonie, jeszcze jako tako grał równo i zdobywał średnio 1 bramkę na dwa mecze, ale drugi sezon to już jedno wielkie, kompletne wachanie formy. Przez 3/4 sezonu w 20 meczach bodaj strzelił 3 bramki, a pod koniec w 8 spotkaniach strzelił ich 9. Jego rola to 'defensywny napastnik' z zadaniem 'wsparcia'. Dlatego, gdy on nie jest w formie skrzydłowi zabierają się za strzelanie goli.

Co do skrzydłowych, szerokość gry mają ustawioną na 'przy lini bocznej'. Chciałem, żeby grali jak najszerzej, bo lubię prowadzić grę, a szeroko ustawieni boczni pomocnicy pomagają w tym. Brakuję mi tylko jednego w taktyce w FMie, a mianowicie szerokości gry, gdy nasza drużyna ma piłkę i w sytuacji, gdy przeciwnik ją posiada.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.01.2011 o godz. 18:52

 Guezmir Młody aktywista

Postów: 1560
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2011 19:26    #46
Czyli tak jak napisałem wyżej, widocznie moi skrzydłowi byli za słabi żeby dobrze spisywać w tej roli, a schodzący napastnicy wystarczająco dobrzy by grać bajkę. U mnie nie ma żadnego chaosu, tylko więcej opcji pod bramką rywala, co owocuje drugim wynikiem w lidze pod względem strzelonych bramek.

Jeśli uda mi się pozyskać jakiegoś klasowego skrzydłowego, być może wykorzystam go z pożytkiem w mojej taktyce. Ale nie martwię się tym za bardzo, gdyż przekonałem się, że opcja ze schodzącymi napastnikami działa bardzo dobrze.

Żeby nie było, ja zawsze modyfikuję taktykę z kreatora, przekonałem się, że nie można ufać do końca temu urządzeniu. Działa gorzej niż w FM 2010. KT traktuję jako narzędzie do stworzenia wstępnej taksy, takiego szkicu, który trzeba dopracować, by pasował do stylu gry jaki preferuję i współgrał z umiejętnościami moich grajków.

Może miałem pecha do skrzydłowych, może trafiłem na ciołków, ale wyciągnąłem szybko wnioski i jestem drugi w Ekstraklasie Arką Gdynia na pięć kolejek przed końcem pierwszego sezonu. Ciężko będzie mi zabrać miejsce w kwalifikacjach do LE, gdyż od 14 kolejek nie przegrałem meczu.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 24.01.2011 o godz. 19:32

"Każdy szkoleniowiec układa zespół na swój obraz i podobieństwo, on ma uzewnętrzniać jego charakter" Rudolf Kapera

 Lones85 Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.01.2011
Skąd: Piła
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2011 10:49    #47
Panowie jak mam zmusić obrońców, aby przestali robić takie głupoty jakie robią od dwóch sezonów, a ja nic na to nie mogę poradzić! Próbowałem zmieniać taktykę, przygotowania do meczów, gadałem z nim, aż wreszcie wymieniłem kilku obrońców na takich, którzy spokojnie radziliby sobie w czołówce ekstraklasy, ale ciągle jest to samo!
Tzn. schemat utraty gola przez moją drużynę jest ten sam. Przeciwnik zagrywa piłkę do napastnika. Mój obrońca ma do piłki jakiś metr, a przeciwnik z 5. Ale mój obrońca stoi jak kołek! Nie robi nic. Ewentualnie rusza w stronę piłki, a potem się cofa. Nie jestem sobie w stanie z tym poradzić. Próbowałem grać wysuniętą linią obrony i dalej to samo. Zmieniałem sposób krycia. 2 sezony na to straciłem, a ciągle tracę takie samie głupie bramki.
Szczęśliwie ten sezon zapowiada się dobrze i w końcu upragniony awans, bo moi napastnicy robią robotę i strzelają po 3-4 bramki w meczu i jakoś wygrywam. Ale ja zawsze tracę również 2-3 bramki właśnie po takich kwiatkach obrońców.

 Bakaland Partyzant

Postów: 46
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.01.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.02.2011 19:33    #48
Witam.Gram Dopiero 1 sezon Jagiellonią Białystok.Po 2 spotkaniu rundy wiosennej zajmuję 2 lokatę.Od 2 meczy nie mogę już wygrać żadnego meczu.Gram ustawieniem 4-5-1.Jako defensywny pomocnik Kaścelan,Rozgrywający Grzyb,Środkowy pomocnik Andradina,skrzydłowy lewy Kupisz,prawy Grosik i Franek jako Wysunięty Napastnik.Kompletnie strzelam mało bramek.Mam z tym ogromny problem.W rundzie jesiennej Frankowski strzelil tylko 2 bramki,z czego 5 Grosik który jest skrzydłowym;/.Jeśli będzie potrzeba żebym wrzucił screeny z ustawien indywidualnych piłkarzy zrobię to.Proszę o pomoc z tymi ustawieniami,i brakiem strzelania bramek.Pozdrawiam.

 Zymon Partyzant

Postów: 1124
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.04.2010
Skąd: Iława, Szałkowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.02.2011 15:11    #49
hej!mozecie mi doradzic?chce zbudowac bardzo silny zespol z Aston Villil.Jak uwazacie ktora taktyka bardziej im odpowiada?http://www.centrumfm.org/taktyki-3,3,32.html czy http://www.centr(...)tic.html ?? aha gram w FM2008 na najnowszym patchu winter

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.02.2011 o godz. 22:00

był - będzie - jest zawsze IKS!

 anaksagoras Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.02.2011 12:42    #50
Mam pytanie
nigdzie nie moge znalezc co właściwie dla silnika gry oznacza gra na czas i tempo,
czy tempo oznacza szybkosc biegania czy czas miedzy przyjeciem pilki a podaniem np przy malym tempie zawodnik przyjmie rozejrzy sie i dopiero poda a przy duzym bedzie sie staral grac na jeden kontakt. czy tez ilosc podan zanim okcje zakonczy sie strzalem np, przy malym tempie 15 podan a przy duzym 3.?
a jesli chodzi o gra na czas, to kontroluje to tylko opoznienie przy autach i stalych fragmentach czy tez zawodnicy probóją zyskac na czasie w jakis inny sposób?

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.