Polska Scena FM

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.03.2018 22:34    #2021
Gwarantuję ci, że nie gadam sam ze sobą Lol2
twitter.com/Ceyvol

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
1
31.03.2018 00:05    #2022
@Ceyvol
W kilku kwestiach się nie zrozumieliśmy, stąd odpowiem na kilka z nich.

Gdy pisałem o poruszeniu tematy rozwojowi sceny i serii nie chodziło mi o upublicznianie naszej małej wojenki czy innych brudów. Chodziło mi bardziej o jakiś apel do ludzi, którzy do tej pory siedzieli cicho czy nawet nie wiedzieli, że istnieje coś takiego jak FM Rev - hej, mamy platformę, która pomoże wam się dokształcić w kwestiach mechaniki gry, skąd można pobrać bezpłatne dodatki, pochwalić się swoimi osiągnięciami czy zarchiwizować swoje kariery. Zabrakło mi jakiejś sprytnie wplecionej reklamy, która zachęciłaby nowe osoby do zaglądnięcia i znalezienia na stronie swojego miejsca w sieci.

Wydaje mi się również, że nie doceniasz młodego pokolenia - kto wie, może znacznie różnimy się w atrybucie oceny juniorów (to ja mogę być dyletantem Mr. Green ) Wydaje mi się jednak, że młodzież nie różni się w aż tak znaczącym stopniu od nas sprzed 10 lat. Każdy w tym wieku szuka wzorców i pomysłu na siebie. Sami tacy byliśmy: eksperymentowaliśmy, próbowaliśmy różnych rzeczy i czerpaliśmy wiedzę od innych. Dziś to my mamy pewne umiejętności i doświadczenie, które możemy przekazywać młodszym. Żaden z nas nie urodził się idealny. Sam nie mam odwagi wrócić do moich pierwszych manifestów, bo wiem jakim grafomanem byłem X lat temu. Dziś nadal nie jestem mistrzem pióra, ale upływ czasu sprawił, że powoli podwyższam sam sobie poprzeczkę i nie opublikowałby już byle czego.

FM Rev ma swój fanpage na Facebooku. Dlaczego nie mamy naszej grupy? Mogłaby ona służyć zarówno pomocy technicznej jak i platformy do dzielenia się swoimi przemyśleniami czy sukcesami. Aktywniejsze i bardziej wyróżniające się osoby, publikujące tam materiały zdawałyby sobie w końcu sprawę, że im to nie wystarcza - chcieliby rozpowszechniać swoje wypociny na stronie, korzystając z ładniejszej oprawy i szerszego wachlarza narzędzi edycji tekstu. Jedni zatrzymaliby się na etapie obrazkowej (depesze czy screenowe-manifesty) inni poszliby krok dalej, publikując bardziej zaawansowane treściowo blogi. Mamy kilku zdolnych redaktorów, mogliby wziąć tych zdolniejszych pod swoje skrzydła, wskazać w sekcji komentarzy czy poprzez PW błędy, które popełniają i pomóc w ich dalszym rozwoju. Część osób zniechęca się nawet przy drobnej krytyce, ale przy odpowiednim charakterze (jak w FMie), można by było pomóc kilku osobom. Kto wie, może udałoby się wychować w ten sposób przyszłego redaktora strony czy chociaż zainspirować kogoś w dalszej karierze dziennikarskiej.

To samo mogłoby się tyczyć multimediów. Na YT czy Twitchu tworzą różne osoby o różnych zdolnościach technicznych. Dlaczego nie można by było uruchomić jakiegoś mikro programu partnerski dla fmowych twórców? Taki program mógłby gwarantować reklamę na głównej stronie w zamian za zamieszczenie jakiegoś symbolicznego banerka/intra w treści wideo czy podczas trwania strumienia. Osoby te podobnie jak wymienione na początku mojej wypowiedzi często nie mają wiedzy o istnieniu FM Rev. Wystarczy zrobić co jakiś czas research i poinformować twórców, że można im pomóc. Jestem pewien, że znajdą się takie osoby, które będą chciały wykorzystać szansę, uzyskania w ten sposób odrobinę łatwiejszego startu. W takiej sytuacji każda ze stron jest tą wygraną: win-win.
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
1
31.03.2018 02:56    #2023
Co do ostatniej kwestii Vika też się już kiedyś wyrażałem. Wielokrotnie prosiłem o wrzucenie linku jak strimowałem ja, czy Sysol FM-a i jeśli pamięć mnie nie myli to ani razu, bądź jeden jedyny raz doczekaliśmy się wpisu na FP. Nie wiem, czy to nie była wtedy premiera FM-a na moim kanale i byłem pierwszą osobą w pl, która wówczas go pokazała na Twitchu. Aczkolwiek ręki sobie bym tutaj nie dał uciąć, że w ogóle było coś takiego gdziekolwiek udostępnione.

Co do Sidorfa wypowiedzi to ostatnio pozwoliłem sobie pójść krok dalej w tym stwierdzeniu...i stwierdzam, że tak pop****olonej społeczności, jak w FM-ie to nie ma nigdzie. Serio xD Nawet w csie, czy innych lolach nie zaobserwowałem takich odpałów mózgowych, jakie się odjaniepawlały w FM-owej rodzinie przez te wszystkie lata (mówię ogólnie o całej scenie fma, żeby nie było niedomówień).

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.03.2018 05:53    #2024
Wybaczcie, ale... kończę z udzielaniem się w tym temacie. Doszliśmy do jakiejś absurdalnej sytuacji, gdzie nie mogę mieć krytycznego zdania, bo na temat każdej mojej uwagi powstają kilometrowe wywody. To jest nie do ogarnięcia dla pojedynczego umysłu. Nie mam na to energii. Nie mam siły się powtarzać, wałkować w kółko tych samych wątków, nie chce mi się dyskutować z postprawdą, z przeraźliwie krótką pamięcią ludzi, z absurdalnym przewrażliwieniem, z ignorancją i niewiedzą. Niech się dzieje co się chce. Jeśli ktoś będzie dalej łykał dyrdymały, dawał się wodzić za nos byle marchewką i nie potrafił myśleć za siebie, tylko chodził za tym, który akurat najgłośniej krzyczy - to nawet mi już takich ludzi nie żal. Tak samo jak tych krzyczących, którym się wydaje, że ich pomniki będą z czegokolwiek lepszego niż z papieru. W tym czasie skupiam się na pomaganiu eFeManiakom i w miarę możliwości robieniu jakichś dodatków, bo to na samym końcu zawsze się obroni. Poza tym wszyscy mogą uważać mnie za skończonego buca, nawet sobie nie wyobrażacie, jak bardzo gdzieś to mam.

Nie dyskutuję więcej nad polską sceną FM, bo stwierdzam, że w tym momencie jest nie do odratowania. Zadowala się byle czym, jest nudna, niekreatywna, do tego niesamodzielna i nieporadna, a instruktaż na poziomie podstawówki traktuje jak wiedzę tajemną. Jara ją niski rejestr. A przede wszystkim obrzydła mi tym, jak obojętna jest na blagierstwo. Dopóki to się nie zmieni, to nie widzę dla niej nadziei. Nie sprawia mi żadnej przyjemności spędzanie czasu w takiej ramie myślowej. Jeśli ktoś chce ze mną o czymś dyskutować, zgłaszać uwagi - zapraszam na priv na facebooka. Pogadamy. Wyjaśnię, dlaczego jedno "tak", a dlaczego inne "nie".

Pozdrawiam
twitter.com/Ceyvol

 Farfan Partyzant

Postów: 41
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.03.2018 08:39    #2025
@Ceyvol. Faktycznie, masz rację z tyn bucem. Zauważę, że to Ty i Twoje zachowanie wobec ludzi sprawiło, że najpierw założył swoją stronę @Mahdi, a potem zrezygnował ze współpracy twórca najlepszego dodatku @bartekr. Wolał współpracować z @Mahdim i Mój Football Manager, bo potraktowałeś go jak śmiecia. Cały czas piszesz, że "nic się nie da zrobić", że to "polska scena FM jest nudna", a zobacz co zrobił @Mahdi w 3 lata. Zobacz jaka tam jest aktywność ludzi, ile blogów w miesiącu i innych artykułów. Spójrz na siebie, a nie obwiniaj społeczność.

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
3
31.03.2018 10:59    #2026
XDD

I gitara. Trzymamy się wersji, że fm umarł i niż z nim nie róbmy.

Bez odbioru. Wesołych świąt :)

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
1
01.04.2018 11:28    #2027
Nawet mi nie chce się już gadać o tym samym, dlatego wrzucę coś nowego.

Może Similarweb nie jest najlepszym narzędziem, ale w najgorszym z ostatnich miesięcy, czyli styczniu FM Rev miało 141 000 wizyt, a MFM w swoim najlepszym, czyli grudniu 63 000. Tutaj na lajcie jest miesięcznie 200-250 000 wizyt, a tam średnio 20 000 i chociaż tam pewnie dzieje się 10 razy więcej, to tutaj i tak jest 10 razy więcej wizyt. Tyle znaczy marka.

Jeśli audycja faktycznie skupiała się na tym, co opisaliście, to nie zamierzam słuchać, bo to były jakieś wspominki ledwo żyjącej osoby z ledwie żyjącej strony (tragedią jest ta korelacja), a nie rozmowa o FM-ie.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Farfan Partyzant

Postów: 41
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2018 21:20    #2028
[quote="Pucek"]Nawet mi nie chce się już gadać o tym samym, dlatego wrzucę coś nowego.

Może Similarweb nie jest najlepszym narzędziem, ale w najgorszym z ostatnich miesięcy, czyli styczniu FM Rev miało 141 000 wizyt, a MFM w swoim najlepszym, czyli grudniu 63 000. Tutaj na lajcie jest miesięcznie 200-250 000 wizyt, a tam średnio 20 000 i chociaż tam pewnie dzieje się 10 razy więcej, to tutaj i tak jest 10 razy więcej wizyt. Tyle znaczy marka.

Jeśli audycja faktycznie skupiała się na tym, co opisaliście, to nie zamierzam słuchać, bo to były jakieś wspominki ledwo żyjącej osoby z ledwie żyjącej strony (tragedią jest ta korelacja), a nie rozmowa o FM-ie.[/quote]

Jestem jednym z członków rady sponsorów Mój Football Manager i co miesiąc @Mahdi nam przesyła szczegółowe raporty i dane dotyczące wizyt na stronie. Mogę tylko wyśmiać liczby którymi operujesz:) 20 000 wizyt, buahahaaaaa:)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
1
01.04.2018 21:35    #2029
@Farfan To może sam sprawdzisz, zamiast wierzyć w każde słowo Mahdiego? Mahdi to tylko człowiek, więc kłamie nie rzadziej niż Kejwol, czy ktoś inny. Przykładu daleko nie trzeba szukać. Okłamał Was choćby z taktyką, która rzekomo jest zbanowana na turnieju, na którym obecnie przebywa. Jest ona dozwolona i często używana przez uczestników tegoż wydarzenia. Więc proszę Cię, miej swój rozum, a nie podążasz za pasterzem, jak ślepa owca. To nie jest trudne, uda Ci się. You can do it!
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2018 22:34    #2030
@Robal15, tak to można się przerzucać argumentami kłamał - nie kłamał.

Masz dowód - to go pokaż konkretnie - zrób zdjęcie, wstaw tutaj etc.

Nie masz - to się nie odzywaj.

Przez takie niedopowiedzenia tworzy się ferment, który niczemu nie służy.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.