Polska Scena FM

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.03.2018 12:21    #2011
[quote="Farfan"]gwiazdy Rozgrywki Mistrzów z "peryferiów internetu" są cenione również na świecie.[/quote]
[quote]64 entrants will be randomly selected for the chance to battle it out and showcase their skills from within the technical box.[/quote]
Widzę, że ego nadal pod Jowiszem Lol2

Oczywiście życzę Wam powodzenia Polak

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.03.2018 o godz. 20:38

twitter.com/Ceyvol

 KrzysztofTyniec Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2015
Skąd: Koszalin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.03.2018 21:56    #2012
[quote="Farfan"]Trzech Polaków w tym mistrz i wicemistrz Polski czyli @Mahdi i @DobiFM zagrają w Birmingham o tytuł najlepszego wirtualnego menadżera na świecie. Okazuje się, że gwiazdy Rozgrywki Mistrzów z "peryferiów internetu" są cenione również na świecie. Zwycięzca może zgarnąć 25000 funtów i poprowadzić prawdziwa drużynę.[/quote]

NAJSERDECZNIEJSZE GRATULACJE i POWODZENIA!
Krzysztof Tyniec

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
1
30.03.2018 12:11    #2013
Wczoraj w okolicach godzin późnowieczornych na antenie Weszło FM odbyła się 3-godzinna audycja poświęcona grze Football Manager. Specjalnym gościem programu był nasz znany i lubiany Karol aka Ceyvol. Z tego co widzę nikt nie podjął się jeszcze komentarza w tej sprawie, także sam postanowiłem rozpocząć dyskusję.

Na wstępie byłem pod wrażeniem, że komuś w ogóle chciało się podjąć temat tak niszowej serii gier. Nie wiem kto wyszedł z tą inicjatywą - czy Karol kontaktował się z Weszło czy było odwrotnie. Nie jest to dla mnie szczególnie istotne, jednakże chylę czoła dla obu stron, że doszliście do porozumienia i audycja się odbyła.

Fajnie jest wspominać stare czasy, ale program był moim zdaniem zdominowany przez wzmianki z tekstami typu kiedyś to było. Nie ma co zbyt długo przypominać sobie pięknych czasów przeszłych a bardziej skupić się na tym co jest teraz i omawiać tematy dotyczące przyszłości. Podjęcie wątku wcześniejszych edycji było oczywiście konieczne, celem podkreślenia legendy serii czy kompetencji mówców do wypowiadania się na temat gry. Nie widziałem jednak sensu zbyt długiego omawiania tych wszystkich wspominek, przez które zabrakło czasu na wyrażenie opinii co należałoby robić dalej, w jakim kierunku powinna iść seria i co robić by rozpropagować ją szerszemu gronowi odbiorców. Chodzi rzecz jasna o nowych, młodszych graczy, ponieważ obecna scena powoli się kurczy i starzeje. O jej sile świadczy m.in. ilość telefonów do studia. Z osób dzwoniących znałem aż trzy: Kassiego, Radka z FM Sprawdzam i Cichego z jego Historią o wiśniach. Ludzi grających w FMa jest przecież dużo więcej, ale tylko garstce chce się podejmować dyskusję na temat kondycji sceny i samej serii. Smutne. W czasie programu było również poruszonych wiele ciekawych kwestii i interesujących faktów na temat serii i okołopiłkarskie.

Zabawne było ślizganie się w zagadnieniu FMowych turniejów. Wszyscy wiemy dlaczego Karol wolał milczeć w tej kwestii. Niestety dla niego jednemu ze słuchaczy udało się w końcu zareklamować zabawę Mahdiego. Nikt jednak nie odniósł się do tego wątku. To co również mnie rozbawiło, a mogło umknąć zarówno prowadzącym i części słuchaczy to fakt, że Karol nie gra w ostatnim czasie w FMa, a starał się wmówić wszystkim, że jest inaczej. Świadczy o tym nie tylko ilość godzin przegranych na koncie Steam (z czego większość domyślam się, że pochodzi z testów dodatków), ale sprzedanie m.in. niedziałającego już tricku odnośnie scoutowania i sprowadzania zawodników. Sposobu, który w najnowszej odsłonie gry, już nie działa.

Podsumowując bardzo fajnie, że audycja się odbyła. Mam nadzieję, że była jedną z wielu, które dotyczyć będą naszej ukochanej serii. Liczę, że Karol jeszcze nieraz pojawi się w studiu Weszło czy na antenie innej rozgłośni radiowej. Nie ma co ukrywać, że jest on jedną z najbardziej kompetentnych i obytych za mikrofonem osób. Dodatkowo potrafi ładnie się wypowiadać i nie boi się tego robić. Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować raz jeszcze i liczyć na więcej. Kto wie, może Karol uraczy nas w końcu jakimś streamem.

PS. Nie wiem jak reszta, ale program spełnił swoją funkcję i zachęcił mnie do gry po kilkutygodniowej przerwie. Waham się jednak czy wrócić do mojego starego zapisu czy rozpocząć nową karierę. Co myślicie o Borussi Dortmund? Słyszałem, że mają świetną akademię :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.03.2018 o godz. 12:14

www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
1
30.03.2018 12:57    #2014
@Vik Gwoli ścisłości:
1. To nie moja historia o wiśniach. Tylko przygody Karola. Miał się odbyć jeszcze jeden telefon, żeby wspomnieć kolejną szaloną historię - o wyrostku.

2. Audycja skończyła się o 22, czy 23. Ludzie pracują, mają obowiązki domowe, więc nie musi być to na gwałt wstawione. Myślę, że Karol jest w stanie nawet wstawić tę audycję tutaj. Nie demonizowałbym od razu ludzi, że nic nie robią. Poza tym sam masz słomiany zapał, więc kto bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień... Czy jakoś tak xD

3. Karolu uścislając wywiad - nie byłem Twoim widzem, tylko modowałem kanał. Nikt przy zdrowych zmysłach nie siedział tam dla Ciebie tylko dla czatu XDD Sam zresztą to wielokrotnie podkreślałeś - ale to tylko takie post scriptum, bo muszę chronić swoje dobre imię w internecie xD

Również pozdrawiam wszystkich fanów drużyny z Dortmundu!

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 30.03.2018 o godz. 13:02

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
1
30.03.2018 13:54    #2015
Wiem, że to nie Twoja historia, ale to ty w czasie audycji poruszyłeś ten temat i poleciłeś Karolowi ją opowiedzieć ;)

Nie chcę odpowiadać w stylu A co ty zrobiłeś?, bo taka dyskusja nie miałaby sensu, a ja nie mam prawa wymagać tu od kogokolwiek czegokolwiek. Mój tekst o FM18 trzymał się na głównej stronie przez ponad 4,5 miesiąca (!!!). Tyle czasu zabrało 7 użytkownikom napisanie swoich manifestów. Dramat... Zapał i aktywność często bierze się z wzajemnego napędzania się. Kiedy jest ruch na stronie, dużo łatwiej przychodzi zebranie się w sobie i stworzenie czegoś nowego - jedna osoba pobudza w ten sposób kolejne. Sam mam na dysku kilka tekstów, które są na różnych etapach rozwoju. Ciągle jednak brakuje mi bodźca żeby je skończyć. To moje demonizowanie nie wyglądało z resztą do końca tak jak opisałeś. Napisałem wyraźnie: brakuje świeżej krwi - młodych osób, które mają zapał i chęci do pracy. Te osoby są, trzeba tylko je jakoś przyciągnąć.

Ktoś pamięta jeszcze pucz Pucka? Zebrało się spora grupa ludzi, każdy rzucał hasełkami, konkursami, turniejami - zapowiedzi były szumne a skończyło się na gadaniu... Psy poszczekały, karawana poszła dalej.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.03.2018 o godz. 13:54

www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
1
30.03.2018 17:11    #2016
Pucek i jego rewolucje... XD

Co do super ligi na kilkanaście osób mówiłem, że to nie wyjdzie, ale udziełem porad etc

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.03.2018 o godz. 17:13

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.03.2018 18:09    #2017
Z nikim się nie kontaktowałem, tydzień temu miałem operację, w ogóle nie w głowie mi teraz FM - zwyczajnie zostałem zaproszony do studia przed redaktorów.

[quote]Fajnie jest wspominać stare czasy, ale program był moim zdaniem zdominowany przez wzmianki z tekstami typu kiedyś to było. Nie ma co zbyt długo przypominać sobie pięknych czasów przeszłych a bardziej skupić się na tym co jest teraz i omawiać tematy dotyczące przyszłości. Podjęcie wątku wcześniejszych edycji było oczywiście konieczne, celem podkreślenia legendy serii czy kompetencji mówców do wypowiadania się na temat gry. Nie widziałem jednak sensu zbyt długiego omawiania tych wszystkich wspominek, przez które zabrakło czasu na wyrażenie opinii co należałoby robić dalej, w jakim kierunku powinna iść seria i co robić by rozpropagować ją szerszemu gronowi odbiorców. Chodzi rzecz jasna o nowych, młodszych graczy, ponieważ obecna scena powoli się kurczy i starzeje. O jej sile świadczy m.in. ilość telefonów do studia. Z osób dzwoniących znałem aż trzy: Kassiego, Radka z FM Sprawdzam i Cichego z jego Historią o wiśniach. Ludzi grających w FMa jest przecież dużo więcej, ale tylko garstce chce się podejmować dyskusję na temat kondycji sceny i samej serii. Smutne.[/quote]
Przecież nie będziemy gadać o tematach, które prawie nikogo nie interesują. Ludzie lubią wspominać przeszłość i CM-a, bo to przypomina im młodość i ich najlepsze czasy - dlatego właśnie ta audycja cieszyła się taką popularnością, dlatego hashtag wariował. Nikogo nie obchodzą scenowe perypetie. Pytania "scenowe" odczuwałem jako marnowanie czasu, bo wiedziałem, że 98% słuchaczy nie będzie nawet wiedziało o czym gadam. Kondycja społeczności jest zła nie przez to, że ktoś kogoś nie lubi, tylko dlatego, że młodzież jest coraz bardziej ogłupiona i nie ma chętnych oraz kompetentnych osób do robienia czegoś oryginalnego - bo wiecznie brakuje czasu, nie ma profitów, jest tysiąc innych pokus i bardziej pożytecznych zajęć.

[quote]Zabawne było ślizganie się w zagadnieniu FMowych turniejów. Wszyscy wiemy dlaczego Karol wolał milczeć w tej kwestii. Niestety dla niego jednemu ze słuchaczy udało się w końcu zareklamować zabawę Mahdiego. Nikt jednak nie odniósł się do tego wątku. [/quote]
Niestety dla mnie? Proszę cię Lol2 Przecież ja mam to gdzieś. Jest mi jedynie szkoda ludzi, którzy w efekcie będą okłamywani. Widziałem, kto zadaje pytanie (DBoniem, szeregowy Łukasza) i wiedziałem, że to zwykła prowokacja. Wolę nic nie powiedzieć niż rekomendować chałę.

[quote]To co również mnie rozbawiło, a mogło umknąć zarówno prowadzącym i części słuchaczy to fakt, że Karol nie gra w ostatnim czasie w FMa, a starał się wmówić wszystkim, że jest inaczej. Świadczy o tym nie tylko ilość godzin przegranych na koncie Steam (z czego większość domyślam się, że pochodzi z testów dodatków), ale sprzedanie m.in. niedziałającego już tricku odnośnie scoutowania i sprowadzania zawodników. Sposobu, który w najnowszej odsłonie gry, już nie działa.[/quote]
Chyba sam za mało grałeś - oczywiście, że działa :) Pograłem wystarczająco, by zapoznać się z nowymi mechanikami gry. Na więcej póki co nie pozwoliło życie. Gdybym nie czuł się na siłach odpowiadać na jakieś pytania, to bym na nie nie odpowiedział, ale trudno mi wyobrazić sobie takie.

[quote]Podsumowując bardzo fajnie, że audycja się odbyła. Mam nadzieję, że była jedną z wielu, które dotyczyć będą naszej ukochanej serii. Liczę, że Karol jeszcze nieraz pojawi się w studiu Weszło czy na antenie innej rozgłośni radiowej. Nie ma co ukrywać, że jest on jedną z najbardziej kompetentnych i obytych za mikrofonem osób. Dodatkowo potrafi ładnie się wypowiadać i nie boi się tego robić. Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować raz jeszcze i liczyć na więcej. Kto wie, może Karol uraczy nas w końcu jakimś streamem.[/quote]
Dziękuję. Streamy to melodia przyszłości, tak naprawdę dopiero wracam do świata żywych.

[quote]PS. Nie wiem jak reszta, ale program spełnił swoją funkcję i zachęcił mnie do gry po kilkutygodniowej przerwie. Waham się jednak czy wrócić do mojego starego zapisu czy rozpocząć nową karierę. Co myślicie o Borussi Dortmund? Słyszałem, że mają świetną akademię :)[/quote]
Nie przypominaj mi Lol2

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 30.03.2018 o godz. 21:59

twitter.com/Ceyvol

 Sidorf Partyzant

Postów: 204
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.10.2009
Skąd: Tuszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.03.2018 22:00    #2018
Dobra audycja, niestety nie wysłuchałem całej, bo musiał wyjść z domu zanim się skończyła :/

A te wstawki o RM mógłbyś sobie darować. Można wiele zarzucić Mahdiemu, ale akurat ten turniej jest fajną inicjatywą. Nazywanie jej chałą jest trochę niepoważne. Przy okazji roznieca ten bezsensowny "konflikt". Chociaż w sumie fajnie, będzie co czytać. Kolejna drama, cud, miód i orzeszki. Bo nic nie rusza sceny lepiej niż gównoburza.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.03.2018 22:09    #2019
Dopóki organizator gwarantuje sobie miejsce w finale (bo chyba nikt nie wierzy, że ten system ma wyłonić jakiegokolwiek innego gospodarza), to dla mnie jest to zwykła farsa.

Rozniecanie konfiktu? Wywołano mnie do tablicy, wyrażam swoje zdanie. Jak ktoś nie potrafi trzymać nerwów na wodzy i musi na ten temat tworzyć epopeje, to już nie mój problem.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 30.03.2018 o godz. 22:17

twitter.com/Ceyvol

 Sidorf Partyzant

Postów: 204
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.10.2009
Skąd: Tuszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.03.2018 22:20    #2020
Fakt, to jest słabe. Ale nadal uważam, że lepsze to niż nic. A od lat takie nic panuje na scenie.

Jeszcze taka myśl mnie naszła. Mimo tego całego konfliktu wydajecie się być do siebie bardzo podobni.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 30.03.2018 o godz. 22:31

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.