Losowość FM-a.

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010, 12:46    Pytanie
Powiedzcie mi szanowni koledzy jak to jest możliwe, iż drużyna której najlepszy zawodnik wygląda tak: http://www.bankfotek.pl/view/602174 ogrywa 4-2 zespół który na tej samej pozycji ma takiego grajka http://www.bankfotek.pl/view/602175 ? Dodam może, że na każdej pozycji różnica klas zawodników tych zespołów jest porównywalna do tej którą podałem na przykładzie. Mało tego. Dodam ponadto, iż Wisła przystępowała do meczu świeżo po zaklepaniu majstra, tak więc morale znakomite, a w Górniku w większości dobre.

Wiem, że pytanie naiwne, ale dzieje się to już kolejny raz, tak więc w FM-ie najważniejszy jest czynnik losowy na to wychodzi?
@

 Godman Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 933
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 20:55    #10
OK, w takim razie włoski przykład nie na miejscu :)

Ale co do zbytniej pewności siebie - podtrzymuję! Staram się nie wystawiać całego pierwszego składu przeciwko słabszym, właśnie po to, zeby uniknąć takich sytuacji :)
"Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

 igorpl22 Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.02.2009
Skąd: Koszalin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 21:09    #11
Ja mam taki inny przykład który mnie zawsze bulwersuje . Otóż przez 3 mecze z rzędu jak grałem Chelsea to bramkarz przeciwnej drużyny (gwoli ścisłości to były 3 inne drużyny) otrzymywał ocenę około 9 . Przypadek czy piasek w oczy graczowi ? :)

 Godman Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 933
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 21:12    #12
Ani jedno, ani drugie. To normalne, że w słabszych drużynach bramkarze są często dobrze oceniani, bo mają często okazję do interwencji, a jak juz coś wpuszczą, to zazwyczaj obwinia się obrońców.
"Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

 stachu2424 Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.02.2010
Skąd: Świecie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 22:45    #13
[quote=lukasz19121984]To ja powiem, koledze, iż był to mecz PP(w którym notabene zarząd oczekuje zwycięstwa w przeciwieństwie do PL) , a nie liga;)[/quote]
Oczekiwania zarządu to jedno,ale podejscie do meczu to 2 sprawa..Zreszta jak to byl PP tym bardziej bo wiadomo,ze dla slabszych druzyn to jedyna szansa zeby osiagnac cos w sezonie.i zgadzam sie z GODMANEM co do pewnosci siebie
bo nawet w poradach w czasie gry wyswietla sie-"jesli grasz ze slabszym przeciwniek staraj sie zeby pilkarze nie byli zbyt pewni siebie..."-cos w tym stylu i tyczy sie to tez meczów w ktorych wygrywasz do przerwy np 1:0 itp.Rozmowy motywacyjne sa bardzo wazne i to wiadomo nie od dzis.bez kitu.

 stachu2424 Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.02.2010
Skąd: Świecie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 22:53    #14
p.s. po statystykach Ostrowskiego widze,ze najlepiej spisuje sie wlasnie w meczach pucharowych(nie licze towarzyskich)do tego jest bardziej doswiadczony od Twojego grajka-10 lat roznicy i ma DEtERMINACJE-15 co w takich meczach jest wazne zwlasza dla zawodownikow slabszych druzyn.
Napisales ze Wisla przystepowala do tego meczu za raz po zdobyciu majstra i tu wlasnie ta zbytnia pewnosc siebie ich zgubila.Na to przynajmiej wychodzi.
pzdr

 zolw_ik Partyzant

Postów: 74
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.02.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 23:03    #15
Real przegrał z 4 ligowym zespołem w życiu 4-0, więc dziwne wyniki się zdarzają. Czasem po prostu wszyscy piłkarze mają słabszą formę.

 stachu2424 Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.02.2010
Skąd: Świecie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 23:53    #16
[quote=zolw_ik]Real przegrał z 4 ligowym zespołem w życiu 4-0, więc dziwne wyniki się zdarzają. Czasem po prostu wszyscy piłkarze mają słabszą formę.[/quote]
On napisal,ze mieli znakomite morale bo to bylo za raz po zdobyciu majstra.
Pisalem juz ze pewnie pewnosc siebie ich zgubiła.No i tak doszedlem do wniosku,ze w rozgrywkach o puchar krajowy slabszy zespol grajac ze swiezo upieczonym mistrzem bedzie bardziej zmotywowany..
Ten mecz Realu bardzo dobry przykład.

 carlosss89 Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.12.2008
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.03.2010 13:13    #17
Wyniki w FM sa dziwne wrecz pardoksalne :) Mozesz lekko wygrac lub zremisowac z outsiderem by np. pozniej ograc mistrza :) Podpisuje sie pod tym ze rozmowy motywacyjne sa wazne jak i taktyka :) Najczesciej schody sie zaczynaja jak wszystko wygrasz to pod koniec moga sie ladne klopsy zdarzyc :)

 Chod Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.03.2010 13:46    #18
#TeamTyniec

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.03.2010 13:51    #19
To, co pokazałeś, to mecz towarzyski. Po pierwsze, gra się takie, żeby przetestować taktykę, ustawienia itp. Więc nie można się na Twoim screenie zbytnio opierać, co innego, gdyby to była liga, wtedy United grało by na 100%.
Jeśli chodzi o to, co napisał lukasz19121984 to Wisełka pokpiła sprawę i dała Górnikowi się pocieszyć zwycięstwem. Nie przejmowałbym się tym, sam parę razy tak miałem. Zbytnie rozluźnienie nie popłaca ;)
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.