Losowość FM-a.

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010, 12:46    Pytanie
Powiedzcie mi szanowni koledzy jak to jest możliwe, iż drużyna której najlepszy zawodnik wygląda tak: http://www.bankfotek.pl/view/602174 ogrywa 4-2 zespół który na tej samej pozycji ma takiego grajka http://www.bankfotek.pl/view/602175 ? Dodam może, że na każdej pozycji różnica klas zawodników tych zespołów jest porównywalna do tej którą podałem na przykładzie. Mało tego. Dodam ponadto, iż Wisła przystępowała do meczu świeżo po zaklepaniu majstra, tak więc morale znakomite, a w Górniku w większości dobre.

Wiem, że pytanie naiwne, ale dzieje się to już kolejny raz, tak więc w FM-ie najważniejszy jest czynnik losowy na to wychodzi?
@

 Gilbert Młody aktywista

Postów: 1730
Grupa: Ekspert
Dołączył: 08.12.2008
Skąd: Busko-Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 12:55    #1
Nazwiska/atrybuty nie grają. Ważna jest taktyka, kondycja zawodników, rozmowy motywacyjne przed i w trakcie meczu.
…(…)…

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 13:25    #2
[quote=gilbert_busko]Nazwiska/atrybuty nie grają. Ważna jest taktyka, kondycja zawodników, rozmowy motywacyjne przed i w trakcie meczu.[/quote]

Atrybuty nie są ważne? To zagraj drużyną z VI ligi, z drużyną z najwyższej ligi. Nawe najlepsza taktyka, kondycja czy rozmowa motywacyjna, nie sprawi, że wygrasz. No dobra jeden na 50 meczów może. FM to gra, która lubi rzucać kłody pod nogi.
Sam miałem ostatnio dziwną sytuację:
- gram Lechem i wygrywam z Herthą Berlin 1:0,
- następny mecz w lidze gram z Legią i przegrywam 6:1,
- Legia oddała 6 strzałów (5 z dystansu),
- 6 strzałów = 6 bramek,
- Legia poprzednie 5 meczów przegrała (w tym porażka w Pucharze Polski ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki... 4:0).

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.03.2010 o godz. 13:26

 goferzo Młody aktywista

Postów: 53
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 13:41    #3
[quote=lukasz19121984]Dodam ponadto, iż Wisła przystępowała do meczu świeżo po zaklepaniu majstra[/quote]
Jeśli to było spotkanie ligowe, to jak dla mnie nic dziwnego ;) Twoim grajkom sie w d...głowach poprzewracało i po prostu odpuścili sobie mecz. Często miewałem podobne sytuacje :) jako przykład podam swój Lyon - na 10 kolejek przed końcem, bez żadnego przegranego meczu wygrałem ligę. W 10 ostatnich meczach, mimo że grałem najsilniejszym składem, wygrałem tylko 3 mecze, 2 remisy i 5 porażek ;) Problemy z motywacją się kłaniają!

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.03.2010 o godz. 13:46

 Chod Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 13:48    #4
Gilbert ma rację. Swoim Lille bez znanych nazwisk ograłem 3:1 Milan a dwie bramki strzelił nikomu nie znany Mahop- nazwiska i atrybuty nie grają.
#TeamTyniec

 Gilbert Młody aktywista

Postów: 1730
Grupa: Ekspert
Dołączył: 08.12.2008
Skąd: Busko-Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 14:12    #5
[quote2=Mar1992]

Atrybuty nie są ważne? [/quote2]

A ja gdzieś to napisałem? :)
Ujmę to tak: atrybuty nie są NAJważniejsze, a już na pewno nie są jedynym czynnikiem decydującym o wyniku spotkania.
…(…)…

 stachu2424 Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.02.2010
Skąd: Świecie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 20:02    #6
[quote=gilbert_busko]Nazwiska/atrybuty nie grają. Ważna jest taktyka, kondycja zawodników, rozmowy motywacyjne przed i w trakcie meczu.[/quote]

tez tak mysle.wszystko zalezy od tego jakie zadania wyznaczysz danemu zawodnikowi,jakie ma morale w dniu meczu itp.....
ja moim Widzewem wygralem lige europejska,pokonalem fc porto w superpucharze europy...mozna?mozna!:)

pzdr

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 20:28    #7
Ja rozumiem, że taktyka kondycja etc. są istotne(pominę fakt, iż taktykę miałem podobną do rywala, kondycję nawet lepszą), niemniej te czynniki powinny mieć znaczenie gdy zespoły mają porównywalne atrybuty. Natomiast jeśli atrybutami jestem o 3 klasy lepszy od rywala, a przegrywam przez rozmowę motywacyjną, to coś jest chyba nie tak prawda? To co w takim razie te kilkadziesiąt atrybutów można sobie wsadzić w, za przeproszeniem, rzyć?
@

 Godman Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 933
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 20:42    #8
Odpowiem koledze przykładem:

28.04.1996 - Milan wygrywa z Fiorentiną 3:1, czym na dwie kolejki przed końcem wygrywa Serie A.

05.05.1996 - mistrz jedzie na przedostatni mecz sezonu do Sampdorii, gdzie dostaje baty 3:0.

Zbytnia pewność siebie nigdy nie wychodziła w piłce nożnej na dobre :)

Pewnie lepszy wynik osiągnąłbyś, gdyby w składzie znalazło się kilku rezerwowych, bądź wręcz młodzieżowców.
"Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2010 20:47    #9
To ja powiem, koledze, iż był to mecz PP(w którym notabene zarząd oczekuje zwycięstwa w przeciwieństwie do PL) , a nie liga;)
@

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.