Strona

FM19: wrażenia, uwagi, błędy

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2018 17:40    #61
Mój pierwszy typ - antywirus.
twitter.com/Ceyvol

 lucas11 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2018 17:43    #62
ok musze to sprawdzic mam bitdefendera ale na fm 18 zapisywałem bez problemu, co ciekawe w chmurze mogę zapisac

 lucas11 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2018 18:27    #63
wyłaczyłem antywirusa ale i tak nie moge zapisac

 flowproba Partyzant

Postów: 115
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2011
Skąd: Ostrów Wlkp
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:19    #64
Dzien dobry Panom (Panie pewnie nie graja w FMa)

Gra mi sie całkiem spoko natomiast na dzień dzisiejszy mam pewność, że trening w becie jest spier... zepsuty znaczy się :) Potwierdzają to odwiedziny na forum Sports Interactive gdzie ludzie wylewają podobne żale.
Ustawiasz 3 sesje dziennie? - i tak dostaniesz info, że poziom treningu jest niski w najlepszym wypadku średni.. Co wcale nie przeszkadza Twoim fizjoterapeutom co mecz sygnalizować, że 4 zawodników jest wypalonych i potrzebują tydzień urlopu. Dochodzi do tego, że mam wypalonych rzekomo przetrenowanych zawodników, który zgłaszają problem że uważają że za lekko trenują xD Pomimo tego, że asystent i gracze sygnalizują, że treningu jest za mało nie przeszkadza im to też łapać kontuzji - wiara na forum SI wrzuca screeny gdzie 3/4 składu jest kontuzjowane i SI potwierdza, że moze byc problem. Trening indywidualny... Cokolwiek nie ustawisz gościu po tygodniu wraca i twierdzi, że mu to nie pasuje.

Zimowe okienko transferowe - miałem 3 dogadane z klubami i zawodnikami transfery. Zazwyczaj gra wymuszała zamknięcie transakcji w ostatnim dniu okienka - nie tym razem - gra poczekała do końca okna i odwołała wszytstkie 3 transfery :D

Ogólnie gra ma potencjał żeby być jedną z lepszych części ale jest parę rzeczy, które narazie wkurzają. I w sumie po to jest BETA i na to sie godzimy mamy grę wcześniej ale mogą się zdarzyć fuck upy.

 cienias19 Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.06.2011
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:33    #65
Wysyłając scoutów na obserwacje do kilku krajów nie dostaję żadnych raportów od około 2 miesięcy od momentu wysłania. Czy macie podobnie? Wysyłam ich np. do Hiszpanii, Portugalii. Niby widać, że obserwuje jakieś drużyny, mecze ale raportów brak.

 flowproba Partyzant

Postów: 115
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2011
Skąd: Ostrów Wlkp
Poziom ostrzeżeń: 0
1
24.10.2018 09:58    #66
Jeszcze jedna rzecz która mnie wkurza

Widok treningu - Widok ogólny

Jak jestem na tym widoku powiedzmy w niedziele czasu gry - ten widok jest pozbawiony sensu - wszystkie dni są wyszarzone i nie ma możliwości przejścia do następnego tygodnia (powinna być strzałka lewo prawo). Żeby ustawić trening na następny tydzień trzeba przejść do widoku kalendarza a tam masz tabelkę 7x15 i oczopląs zanim znajdziesz interesujący Cie okres czasu.

Ten sam widok kalendarza - Powiedzmy miałeś dwa miesiące temu zajebisty okres 5 wygranych meczy w miesiącu, piłkarze chodzili jak meserszmity - chcesz podejrzeć jakie miałeś wtedy ustawienia treningowe... Sorrry... możesz ustawić trening na 3 miesiące do przodu ale nie możesz sprawdzić co piłkarze robili miesiąc temu.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 10:00    #67
[quote="cienias19"]Wysyłając scoutów na obserwacje do kilku krajów nie dostaję żadnych raportów od około 2 miesięcy od momentu wysłania. Czy macie podobnie? Wysyłam ich np. do Hiszpanii, Portugalii. Niby widać, że obserwuje jakieś drużyny, mecze ale raportów brak.[/quote]

Z tego co mi się wydaje to od czasu nowego scoutingu nie ma już tradycyjnych raportów. Przy wchodzeniu w scouting wyświetla Ci się lista polecanych graczy przez cały zespół scoutów (gdzieś jest informacja drobnym druczkiem od kogo jest ta notka o piłkarzu). Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkich wyszukanych graczy przez danego scouta, a nie tylko polecanych, musisz wejść w zadania scoutów i tam kliknąć bodajże raport.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 10:11    #68
[quote="flowproba"]Jeszcze jedna rzecz która mnie wkurza

Widok treningu - Widok ogólny

Jak jestem na tym widoku powiedzmy w niedziele czasu gry - ten widok jest pozbawiony sensu - wszystkie dni są wyszarzone i nie ma możliwości przejścia do następnego tygodnia (powinna być strzałka lewo prawo). Żeby ustawić trening na następny tydzień trzeba przejść do widoku kalendarza a tam masz tabelkę 7x15 i oczopląs zanim znajdziesz interesujący Cie okres czasu.

Ten sam widok kalendarza - Powiedzmy miałeś dwa miesiące temu zajebisty okres 5 wygranych meczy w miesiącu, piłkarze chodzili jak meserszmity - chcesz podejrzeć jakie miałeś wtedy ustawienia treningowe... Sorrry... możesz ustawić trening na 3 miesiące do przodu ale nie możesz sprawdzić co piłkarze robili miesiąc temu.[/quote]

Dla mnie póki co trening jest zbyt skomplikowany i zostawiłem go asystentowi (co zrobiłem też pod koniec przygody z FM18, bo mój trening nic nie dawał), poczekam aż go w pełni przetłumaczą i może wtedy znajdę w sobie chęć zrozumienia go. Nie mam więc błędów dotyczących dużej ilości kontuzji, skarg na trening ogólny itp. Co do treningu indywidualnego - ogarniam go sam, bo nie wierzę asystentowi aż tak bardzo i póki co (2 miesiące) nikt nie narzeka.

To teraz od siebie. Gra póki co wydaje mi się spoko, ale jest kilka rzeczy irytujących:
1. brak porządnej kamery meczowej (nazywała się chyba zbliżenie)
2. przy ustawianiu treningu indywidualnego przy rolach pozycji jest tylko jedno nastawienie pokazane na „wytrenowane” (np. środkowy pomocnik -> wsparcie ma zielony pasek, a atak/obrona już nie) - jak klikniesz w „niewytrenowane”, to zawodnik trenuje to nastawienie, ale na pasku zostaje tak jakby nie miał przydzielonego żadnego treningu
3. na głównej karcie ustawiam sobie 4 podstrony, które chce. Klikam dalej, czekam i znowu mam część zmienionych na losowe.
Mam nadzieję, że to jakoś ogarną, bo gra ma potencjał. Podoba mi się usprawnienie gry bramkarzy (a przynajmniej tak mi się wydaje). Jedyny minus, że czasami stoją nienaturalnie jak słupy przez 3 sekundy jak piłka wali w słupek/poprzeczkę i wraca do gry.

 cienias19 Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.06.2011
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 10:42    #69
[quote="SuperZiemniak"][quote="cienias19"]Wysyłając scoutów na obserwacje do kilku krajów nie dostaję żadnych raportów od około 2 miesięcy od momentu wysłania. Czy macie podobnie? Wysyłam ich np. do Hiszpanii, Portugalii. Niby widać, że obserwuje jakieś drużyny, mecze ale raportów brak.[/quote]

Z tego co mi się wydaje to od czasu nowego scoutingu nie ma już tradycyjnych raportów. Przy wchodzeniu w scouting wyświetla Ci się lista polecanych graczy przez cały zespół scoutów (gdzieś jest informacja drobnym druczkiem od kogo jest ta notka o piłkarzu). Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkich wyszukanych graczy przez danego scouta, a nie tylko polecanych, musisz wejść w zadania scoutów i tam kliknąć bodajże raport.[/quote]



Właśnie problem z tym, ze w tej liście polecanych, która się otrzymuje co dany czas zazwyczaj jest 1 lub 2 raporty, a wchodząc bezpośrednio w raporty scoutów jest pusto... zero wyszukanych.

W jaki sposób przydzielasz zadania dla scoutów? Może problemem jest to, że jednemu zlecam przykładowo 3 kraje?

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 11:31    #70
To może być problem, bo wtedy spędzają więcej czasu w podróży niż na obserwacji. Obecnie zostawiam przydział zadań dyrektorowi sportowemu lub głównemu scoutowi, ale jak robiłem to sam, to przydzielałem jeden region na scouta, wtedy zwiedzał najpierw jeden kraj w regionie, potem drugi i wracał lub zataczał pętlę, jeżeli ustawiłeś zadanie na stałe. Wtedy dostawałem multum raportów od scoutów, czasami jeszcze dorzucałem losowo "proszę o raport na temat tego piłkarza", ale wtedy gra przydziela to zadanie scoutowi, który ma najmniej roboty/zrobi to najszybciej.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.