Strona

FM 2018 - wrażenia

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2017 16:01    #361
"Klasyczne klasyczne 2D" musiało zostać wycięte, by móc dalej rozwijać silnik graficzny. Zwykłe 2D zostało upodobnione do klasycznego na ile się dało.
twitter.com/Ceyvol

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2017 18:51    #362
Da sie wymieniac pozycjami napastnikow? nigdzie tego nie widze,wchodze w ustawienia pozycji i mam tylko pierdy typu kryz wskazanego pilkarza

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.11.2017 09:30    #363
Czy według Was warto w tej chwili kupić Football Managera 2018? Proszę o w miarę szczegółowe opinie, nawet mini recenzje, jeśli komuś będzie się chciało. Trollom dziękuję.
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 deco87 Partyzant

Postów: 253
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2006
Skąd: wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
3
27.11.2017 10:26    #364
Początkowo byłem sceptycznie nastawiony do FM 18. Ale skusiłem się i nie żałuje. Nowości w postaci Dynamiki i Centrum Medycznego nie są tylko zabiegiem kosmetycznym, ale bardzo pomagają w rozgrywce. O dziwo gra chodzi na moim 10 letnim blaszaku szybciej niż FM16 ( a lig ładuje tyle ile fabryka daje). Podoba mi się pomoc przy dobieraniu sztabu trenerskiego/fizjo/scautingu..Nie muszę pamiętać jakie parametry są ważne by mieć jak najwięcej gwiazdek w treningu, gra sama zaznacza te pozycje, wymagane dla danego pracownika.. Oczywiście jak zwykle są mankamenty z syndromem pierwszego strzału -bramki, ciotowości i pazerności piłkarzy z powodu braku występów czy corocznych błagań o nowy kontrakt.. ale już można się do niego przyzwyczaić. Gra jest bardziej rozbudowana, przez co dla zwykłego Kowalskiego , który gra od święta i dysponuje mała ilością czasu może być zbyt skomplikowana..

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.11.2017 o godz. 10:27

 kmdrev Partyzant

Postów: 119
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.11.2017 12:14    #365
Moją ulubioną wersją była 17, w którą grało mi się doskonale.
18 mam od wczoraj i jak na razie trochę mnie męczy, ma potencjał, jest kilka ciekawych opcji jak dynamika i centrum medyczne. Praktycznie nie widzę minusów, oprócz wiadomego bólu znalezienia optymalnej taktyki i nauczenia się nowej mechaniki silnika. Jeżeli nie masz 17 bierz 18, jeżeli masz 17 to kup na allegro za kilka złotych klucz, pograj parę dni i jak się spodoba to kupuj pełną wersję.

 kuper Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.02.2010
Skąd: Bytów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.11.2017 12:57    #366
Mnie męczy szukanie taktyki, nigdy nie miałem aż takich problemów. Za każdym razem, na przekór wszystkim poradnikom jak zmieniłem taktykę to działała ona od razu, od pierwszego meczu, wtedy nawet nie potrzebowałem grzebać w treningu. Po prostu rozkoszowałem się grą i transferami. A teraz to dramat. Jestem zawiedziony ;)

 PavS Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2017 07:55    #367
[quote]Czy według Was warto w tej chwili kupić Football Managera 2018?[/quote]

Wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz zagrać na nowej bazie danych. Jeżeli nie masz parcia to pograj sobie w 17 do kolejnego dużego patcha, które zapewne wyjdzie w okolicach świąt.

Nowy FM cierpi na bolączki wszystkich swoich poprzedników zaraz po premierze, może nie w takim stopniu jak to miało miejsce jeszcze 3-4 lata temu, ale dalej trafiają się bugi, a i optymalizacja nie wygląda zbyt dobrze (pisałem o tym w innym temacie).

Silnik meczowy jest niemal kalką tego z 17, ze świecą szukać nowych animacji czy poprawy mechaniki o przeskoku graficznym nawet nie wspomnę. Napastnicy dalej w sytuacji sam na sam częściej walą w trybuny czy GK niż plasują po ziemi, ŚO jak dzieci we mgle niemal potykają się sami o siebie, na szczęście trochę częściej BO blokują dośrodkowania. Nie ma co marzyć o bardziej efektownym dryblingu, minięciu rywala czy animacji nawet najprostszych kiwek.

Panel scoutingu jest mniej intuicyjny niż w 17, aby dojść do zaawansowanego wyszukiwania trzeba przeklikać dwa dodatkowe ekrany. Podstawowe raporty nie pojawiają się następnego dnia, a dopiero po tygodniu, a co gorsza, aby się do nich dostać trzeba znowu przkilkać kilka ekranów (w poprzednich każdy zawodnik pojawiał się jako kolejna wiadomość w skrzynce). Na plus trzeba zaliczyć graczy podsuwanych przez nasz sztab, są dużo bardziej dopasowani do naszych potrzeb. Chociaż trafia się, że scout proponuj klubowi, o łącznym budżecie na sezon 10mln euro, zawodnika, za którego trzeba zapłacić 50mln.

Przejdźmy do ekranu dynamiki, niby fajny, ale między nami mówiąc niewiele wnosi do rozgrywki. Co więcej mam nieodparte wrażenie, że jest to po prostu graficzna interpretacja tego co funkcjonowało od lat.

Ekran taktyczny natomiast został wzbogacony o "linie", które obrazują zrozumienie w drużynie, fajnie pokazują one (a właściwie ich brak), jak wymiana kilku kluczowych zawodników burzy równowagę w zespole:





Reasumując, gra jest w miarę udana, zapewne spędzę w niej masę godzin, ale przeskoku zbyt dużego nie ma. Ja wersje zmieniam głównie dla nowej bazy, jak komuś na tym nie zależy to wstrzymałbym się z zakupem, aż produkt będzie lepiej połatany.

 Tom88 Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.09.2006
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2017 11:27    #368
Mi najbardziej brakuje tego że jak sobie wejdę na rozegrany mecz jakichś drużyn gdzie w poprzednich wersjach mogłem sprawdzić jakie było ustawienie formacji z nazwiskami piłkarzy tak tutaj nie ma tego- co prawda jak wejdę w dany mecz i zakładkę analiza to jest wybór formacji, ale problem w tym że widzimy ją jaka była w ostatniej chwili meczu(po zmianach itp) a nie na początku.

 Elder Partyzant

Postów: 164
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2010
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
1
28.11.2017 14:23    #369
[quote="Tom88"]Mi najbardziej brakuje tego że jak sobie wejdę na rozegrany mecz jakichś drużyn gdzie w poprzednich wersjach mogłem sprawdzić jakie było ustawienie formacji z nazwiskami piłkarzy tak tutaj nie ma tego- co prawda jak wejdę w dany mecz i zakładkę analiza to jest wybór formacji, ale problem w tym że widzimy ją jaka była w ostatniej chwili meczu(po zmianach itp) a nie na początku.[/quote]
w takim razie polecam to:
https://commu(...)11091413
i to:
https://commu(...)11074120

 Tom88 Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.09.2006
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2017 16:39    #370
Wielkie dzięki :)

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.