FM 2017 - wrażenia i dyskusja

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2016 11:07    #21
[quote="Ceyvol"]Hej, Mateusz, czy to tylko moje złudzenie, czy w tym roku obniżyły się lekko widełki atrybutów dla piłkarzy z Ekstraklasy (albo jakoś generalnie)? Testuję grę Lechem i patrzę chociażby na takiego Makuszewskiego, jakby nie patrzeć wypożyczonego z ligi portugalskiej, a tu większość "sensownych" atrybutów na poziomie 9-11 i na pierwszy rzut oka w ogóle bym takiego zawodnika nie brał do drużyny walczącej o mistrzostwo, a jednak grał on na miarę oczekiwań (co by wskazywało na ogólne obniżenie poziomu). Podobnie wygląda to u wielu z założenia solidnych piłkarzy, zwłaszcza w atrybutach technicznych i psychicznych, gdzie dziewiątki-jedenastki to norma. [/quote]
Nie, średnie będą podobne, ale trochę odważniej wykorzystujemy pełny zakres skali. Próbuję oddać specyfikę tej ligi, gdzie wielu uznanych zawodników technicznie jest mocno surowych, ale potrafią to w swojej grze ukryć przez inne zalety. Przykładem który wpadł mi teraz do głowy jest Damian Dąbrowski, u którego jakość w grze wynika z myślenia, inteligencji boiskowej, a technikę ma pewnie taką jak jakiś Dalibor Pleva :) Podobnie z Hlouskiem, który poza SFG nie ma atrybuty technicznego wyższego niż 11, bo też jest dość surowy a jakość ma w parametrach fizycznych, pracowitości, doskoku do przeciwnika. Na drugim biegunie jest Ryota Morioka, który ma bardzo fajne atrybuty techniczne, ale przy swojej walecznośći, pracowitości, agresji i sile sprawia że trener musi pamiętać że grając nim traci jednego zawodnika w obronie i że ostrą grą można go wyłączyć z meczu. Oprócz tego sporo zawodników z mniejszych klubów jest na tyle mocnych że są lepsi niż ich odpowiednicy z Legii czy Lecha, można łatwiej budować skład na krajowych zawodnikach jeżeli się w nich trochę zainwestuje.
Makuszewskiego trochę zmienili Portugalczycy, on tam grał jak Langil, lekkoatleta przy linii, tak też zmodyfikowali jego profil, tak że ma tam bardzo wyraźne zalety (świetne atrybuty szybkościowe, bardzo dobra słabsza, lewa noga), a technicznie jest przeciętny. To też jest tak że jak jesteś tak szybki to możesz pokryć wiele innych braków, więc taki zawodnik będzie sobie radził
[quote="Ceyvol"]I teraz najważniejsze - po rozegraniu jednego sezonu scoutuję wolny transfer (przypominam - gram Lechem!), z lenistwa zrobiłem to tylko wśród piłkarzy z przeszłością międzynarodową (występy w kadrze lub w juniorach), a tam znalazło mi około 50 piłkarzy - wg scoutów - na poziomie mojej obecnej kadry lub wzmocnienia zespołu (podkreślam, że wg FM-a Lech ma najlepszy scouting w ESA). Wcześniej ściągnąłem na zasadzie wygasającego kontraktu 5 zawodników i wszyscy są zawodnikami do wyjściowej jedenastki walczącej w pucharach, mimo że o żadnym wcześniej nie słyszałem. [/quote]
Słuchając wywiadów z Rutkowskim czy innymi osobami pracującymi przy transferach w Lechu wynika że mają listy takich piłkarzy, po 10 na pozycję którzy byliby na poziomie tej kadry, tylko potem przy realizacji transferu okazuje się że z takiej listy w tym okienku można zatrudnić np. 2 zawodników, bo część chciała za długich kontraktów, część okazała się mieć podły charakter, część ma zniszczone zdrowie, a reszta dogadała się w międzyczasie z kimś z cieplejszego albo lepiej płacącego kraju. Btw, tak właśnie wyglądały transfery Lecha w tym roku: Putnocky, Lasse Nielsen i Majewski zostali ściągnięci z wolnego transferu i są ważnymi postaciami pierwszego zespołu.

PS. jak możesz to podrzuć te nazwiska które ściągnąłeś z wolnego transferu w I sezonie, sprawdzę ich sobie.

Pytanie ode mnie, dla osób grających w Ekstraklasie: zauważyliście poprawę w krajowych transferach, kluby z czołówki próbujące zatrudniać takich zawodników jak Matras, Góralski, Frączczak, Drygas, D. Dąbrowski, Nespor itp.? Co sądzicie o kwotach transferowych w Ekstraklasie i I lidze?

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2016 12:38    #22
Prijovic w Cracovii, a poza tym całkiem sensowne transfery (mistrz Śląsk wykupił Mervo, wzmocnił się Mackiewiczem i Danchem).

Zmienię temat. Czy w tym roku z polskich piłkarzy będą wyrastać jacykolwiek sensowni (niekoniecznie wybitni) menedżerowie, czy nadal po 20 latach w Ekstraklasie będą trenować w kółko Peszki i Rzeźniczaki z kluczowymi atrybutami do tej roli na poziomie 5?
twitter.com/Ceyvol

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2016 17:10    #23
[quote="Ceyvol"]Prijovic w Cracovii, a poza tym całkiem sensowne transfery (mistrz Śląsk wykupił Mervo, wzmocnił się Mackiewiczem i Danchem). [/quote]
Prijovicia nie uznaję za błąd, jeżeli nie grał dużo w Legii (a pewnie nie grał), to taki ruch byłby możliwy. Do Cracovii poszedł Brzyski, jak nie był potrzebny w klubie to Piech był gotowy pójść do każdego klubu w Ekstraklasie, a Prijović tez nie ma takiego wielkiego nazwiska żeby wybrzydzać - do Legii trafił z II ligi tureckiej, przedtem był rezerwowym w lidze szwedzkiej.
[quote="Ceyvol"]Czy w tym roku z polskich piłkarzy będą wyrastać jacykolwiek sensowni (niekoniecznie wybitni) menedżerowie, czy nadal po 20 latach w Ekstraklasie będą trenować w kółko Peszki i Rzeźniczaki z kluczowymi atrybutami do tej roli na poziomie 5?[/quote]
Nie przyglądałem się temu, bo baza ma na generowanie profili trenerskich mały wpływ. Ustawiłem tylko CA i PA trenerskie u tych zawodników którzy na pewno będą pełnili jakieś role w piłce - Głowackiego, Mili, Sobieraja, Surmy, Marka Sokołowskiego (CA od 60 do 85, PA od 90 do 120).

 krzys10062 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2010
Skąd: Świdnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2016 22:10    #24
Najlepszy Fm jaki dotąd wyszedł

 Faith_l Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 22.10.2016
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2016 22:29    #25
To dopiero Beta, ale już nie mogę się doczekać pełnej wersji. Może rzeczywiście być najlepszą odsłoną serii..

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
-2
23.10.2016 23:14    #26
Dziś, dzięki młodszemu pociotkowi, miałem w końcu okazję posmakować BETY i aż mnie naszło, żeby wyrazić o niej swoją opinię. Miałem się nieco rozpisać(w komentarzu oczywiście), ale - jak to mawiał klasyk - szkoda strzępić ryja. W skrócie: za dużo akcji środkiem? Uszczelniamy środek, wszystko leci skrzydłami. Za dużo bramek po skrzydłach? Zamykamy boki, wszystko leci środkiem. I tak, k@#$% do zajebania. Już mnie to szczerze nudzi. Mówią, że jeśli stoisz w miejscu, to się cofasz. A co w takim razie robisz kręcąc się w koło(tak jakby można się było kręcić w kwadrat, drodzy miłośnicy pleonazmów)? Przychodzi mi na myśl jedynie wizja zjadania własnego ogona, a raczej w tym wypadku tego, co spod niego wychodzi. I jeszcze to chwalenie się błyskotkami, milion nowych animacji i takie tam. Ludzie, taką grafikę i fizykę ruchu to ja miałem 15 lat temu na PS "jedynce", więc czym się tu chwalić? Klasyczne siedzenie, pierdzenie w stołki i odcinanie kuponów. Wstyd i hańba. Odłożona w skarpecie stówka na marcową premierę finalnego patcha pójdzie na wódkę, którą dokonam symbolicznej przepitki na moim osobistym grobie Football Managera... może kiedyś zmartwychwstanie.
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
1
23.10.2016 23:58    #27
Proszę podać konkretne przykłady, inaczej jest to - za przeproszeniem - szambo, nie opinia.
twitter.com/Ceyvol

 10swistak Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2015
Skąd: Brześć Kujawski
Poziom ostrzeżeń: 0
2
24.10.2016 00:42    #28
Piękny "swojak" kluczowego gracza Piasta - Sedlar.
https://www.youtu(...)gX9v_iP0

Ekstraklasa <3

 PavS Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
2
24.10.2016 06:29    #29
[quote] W skrócie: za dużo akcji środkiem? Uszczelniamy środek, wszystko leci skrzydłami. Za dużo bramek po skrzydłach? Zamykamy boki, wszystko leci środkiem.[/quote]

To chyba tak trochę logiczne nie sądzisz? Skoro wzmacniasz krycie środka pola to przeciwnik idzie skrzydłami i w drugą stronę. Gorzej by było jak, w którymś poprzednim (czy nawet początek 16), że zrobiłem taksę "pod silnik" czyli po 2 zawodników na bocznym obrońcy (jeden za drugim), a wirtualny przeciwnik dalej cisnął skrzydłem. Z resztą balans skrzydła - środek w 16 był najgorzej skopany chyba w całej serii.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.10.2016 o godz. 06:37

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2016 14:56    #30
No fakt,da się klepać środkiem w tym FMie,fajna jest ta mapka poazana po meczu kto gdzie biegł/podawał ale czekam na przetłumaczenie wszystkich opisów i zdań bo czasami nieogarniam,właszcza terminologi piłkarskiej po angielsku. Fajne mordki mają newgeny chociaż nie którzy przypominają cyborgów,zwłaszcza te oczy.Da się odczuć kiedy drużyna złapie dołek a kiedy forme,z Tuluzą po prostu wszystko mi wpadło do siatki,oddałem 5 celnych strzałów i wygrałem 5-0 chociaż rywale mieli też kilka setek,dużą rolę odgrywają trenerzy,jak pozwalniałem szrot a nie zdążyłem zakontraktować nowych i miałem dwa mecze praktycznie z zerowym sztabem(ja,asysstent i dwóch trenerów siłowych)to przegrałem i z Dijon i z Metz po sredniej grze,po uzupełnieniu sztabu wszystko wróciło do normy

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.