FM 2017 - wrażenia i dyskusja

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2016 21:14    #11
Dalej polska flaga w profilu piłkarza jest na czerwonym tle...
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 GoHomeDuck Partyzant

Postów: 33
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.10.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2016 21:18    #12
@Viique
idąc tym tropem masa gier powinna miec slabe recenzje, bo nie ma wersji jeykowej dla jakiejs nacji. Zreszta watpie, zeby w chinach fm byl specjalnie popularny. Inaczej napewno doczekaliby sie swojej wersji.

 Ainairos Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2016 21:19    #13
Ja mam rozegrane 7 godzin. Okres przygotowawczy, sparingi i dwie kolejki za sobą. Wrażenia, póki co, pozytywne. Mało zmian widzę w stosunku do FM16, ale gra się przyjemnie.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2016 21:20    #14
Głowacki z przyspieszeniem 7 i szybkością 6? W zimie ile będzie miał 6 i 5? :D Rozumiem wszystko, że te atrybuty mogłyby być słuszne, ale zastanawiam się czy taki piłkarz na środku obrony w FM jest w ogóle do użycia - czy silnik nie będzie generował akcji przez niego.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2016 21:38    #15
[quote="Pucek"]Głowacki z przyspieszeniem 7 i szybkością 6? W zimie ile będzie miał 6 i 5? :D Rozumiem wszystko, że te atrybuty mogłyby być słuszne, ale zastanawiam się czy taki piłkarz na środku obrony w FM jest w ogóle do użycia - czy silnik nie będzie generował akcji przez niego.[/quote]
Tak, zjeżdża gdzieś o punkt na rundę.
Wyciąga świetne średnie, chyba że próbujesz grać wysoką linią obrony, wtedy są problemy.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2016 21:40    #16
[quote="Pucek"]Dalej polska flaga w profilu piłkarza jest na czerwonym tle...[/quote]
W Wiśle Kraków tak, w Arce na żółtym, w Wiśle Płock na niebieskim.
Tak samo angielska flaga w Arsenalu jest na czerwonym, a w Chelsea na niebieskim.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2016 22:19    #17
To znaczy, zeby widziec normalne flagi z czerwonymi elementami mam nie grac zespolami, ktore maja czerwone barwy? :-D To jest jakas ukryta walka z lewactwem czy co? :-P
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2016 22:35    #18
@GoHomeDuck
Chciałem tylko wyjaśnić skąd taka słaba ocena gry na Steamie - również uważam umieszczanie 'recenzji' typu: "no chinese language,so bad!", "i need chinese language" czy "没有中文。 差评。" za idiotyczne Kappa
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2016 22:42    #19
[quote="Pucek"]To znaczy, zeby widziec normalne flagi z czerwonymi elementami mam nie grac zespolami, ktore maja czerwone barwy? :-D To jest jakas ukryta walka z lewactwem czy co? :-P[/quote]
Tak, możesz też ściągać zawodników z Cypru, Szwecji, Finlandii albo Estonii, nie mają czerwonego koloru na fladze i liczą się jako gracze z UE :P
A tak na serio - jakiegoś koloru tła trzeba tam było użyć, jedyny sensowny to ten powiązany z zespołem, widoczny też na górnej belce i w kolorystyce nagłówków całego tego ekranu. To jedna z tych rzeczy na które jak się zafiksujesz to może zacząć przeszkadzać, więc zgaduję że powstanie jakiś alternatywny wygląd tego konkretnego widoku usuwający tło spod flagi i loga klubu, ale nie jest to problem dla większości klubów (zobacz sobie np. profil kogoś ze Śląska czy Ruchu), a to tło daje spójny wygląd całego ekranu (tak zgaduję, nie znam się na UI).

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2016 00:01    #20
Hej, Mateusz, czy to tylko moje złudzenie, czy w tym roku obniżyły się lekko widełki atrybutów dla piłkarzy z Ekstraklasy (albo jakoś generalnie)? Testuję grę Lechem i patrzę chociażby na takiego Makuszewskiego, jakby nie patrzeć wypożyczonego z ligi portugalskiej, a tu większość "sensownych" atrybutów na poziomie 9-11 i na pierwszy rzut oka w ogóle bym takiego zawodnika nie brał do drużyny walczącej o mistrzostwo, a jednak grał on na miarę oczekiwań (co by wskazywało na ogólne obniżenie poziomu). Podobnie wygląda to u wielu z założenia solidnych piłkarzy, zwłaszcza w atrybutach technicznych i psychicznych, gdzie dziewiątki-jedenastki to norma.

I teraz najważniejsze - po rozegraniu jednego sezonu scoutuję wolny transfer (przypominam - gram Lechem!), z lenistwa zrobiłem to tylko wśród piłkarzy z przeszłością międzynarodową (występy w kadrze lub w juniorach), a tam znalazło mi około 50 piłkarzy - wg scoutów - na poziomie mojej obecnej kadry lub wzmocnienia zespołu (podkreślam, że wg FM-a Lech ma najlepszy scouting w ESA). Wcześniej ściągnąłem na zasadzie wygasającego kontraktu 5 zawodników i wszyscy są zawodnikami do wyjściowej jedenastki walczącej w pucharach, mimo że o żadnym wcześniej nie słyszałem.

Więc jak - jest coś na rzeczy czy za dużo czasu spędzonego w wirtualnym Sieradzu?
twitter.com/Ceyvol

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.