FM 2017 - błędy

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2016 19:29    #31
Nierealistyczne budżety transferowe aż biją po oczach. W ASSe które co roku wydaje po 15-18 mln euro dostałem smieszne 4 mln natomiast w drugoligowym Auxuerre gdzie jest zaciskanie pasa i się nie przelewa,aż 4 mln czyli 1/4 wartosci klubu serio ???????????

 cyna7 Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2016 20:03    #32
coś jest z tymi kontuzjami

 Elder Partyzant

Postów: 164
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2010
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2016 20:07    #33
@Slayer666 a nie pomyślałeś że baza danych na której się startuje jest już po okienku transferowym?, kluby już swoje wydały dlatego mogą mieć niższe budżety transferowe

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2016 20:13    #34
Co za bezsens,to czemu rok,dwa i 3 temu w ASSE zawsze mialem te 8 mln na początek ? Sprawdziłęm w Nicei i Rennais i też mają mniej niz w fm 2016

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2016 20:49    #35
Nazwy stadionów w ESA są do poprawki:
Jagiellonia - Stadion Miejski a nie przy ul. Słonecznej
Lech - w FMie to stadion główny a nie INEA Stadion
Legia - w FM to Wojska Polskiego
(nie sprawdzałem wszystkich)

...co dziwne niektóre maja poprawne nazwy

Edit:
Pierwsza perełka:
"Komitet transferowy klubu Rubin Kazań"...dawną epoką zapachniało...

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 25.10.2016 o godz. 21:01

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2016 21:44    #36
[quote="romantico"]Nazwy stadionów w ESA są do poprawki:
Jagiellonia - Stadion Miejski a nie przy ul. Słonecznej
Lech - w FMie to stadion główny a nie INEA Stadion
Legia - w FM to Wojska Polskiego
(nie sprawdzałem wszystkich)

...co dziwne niektóre maja poprawne nazwy[/quote]
To jest trochę skomplikowane. Jeżeli jest możliwość żeby nie pisać "Stadion Miejski", to z niej skorzystam, bo mam takich stadionów kilkadziesiąt w bazie. Poza tym konstrukcja zdań sprawia że te stadiony które zaczynają się od "im." albo "przy ul." świetnie pasują do kontekstu.

W tym momencie wygląda to tak:
Śląsk: Stadion Miejski we Wrocławiu
Lech: przy ul. Bułgarskiej <- ew. do zmiany, w angielskiej jest INEA, tłumacz tego nie zmienił
Lechia: Energa Gdańsk
Wisła: im. Henryka Reymana
Legia: Wojska Polskiego <- co w tym złego? Stadion nie miał nazwy przez długi czas, używano nazwy Stadion Wojska Polskiego, w 2015 po iluśtam głosowaniach przegłosowano Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, no ale tego nie zmieścimy jako nazwy, zostawiłem zwyczajową, nikt z kibiców nie miał tutaj zarzutów, dopytam jeszcze. Jest tu ktoś z Warszawy? Myślałem jeszcze o "przy ul. Łazienkowskiej"
Jagiellonia: przy ul. Słonecznej
Pogoń: im. Floriana Krygiera
KGHM Zagłębie: Stadion Zagłębia
Korona: Kolporter Arena
Górnik Łęczna: Arena Lublin/przy Alei Jana Pawła II
Arka: GOSiR
Cracovia: przy ul. Józefa Kałuży
Wisła Płock: im. Kazimierza Górskiego
Ruch: przy ul. Cichej
Nieciecza: na razie Nieciecza, chciałbym w polskiej wersji poprawić na "w Niecieczy"

Poza Niecieczą i ew. Lechem nie widzę nic do poprawy,

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2016 22:07    #37
Gietz
Mam pytanie o kartki, przynajmniej na początku kariery, bo rozegrałem dopiero 3 mecze plus sparingi Lechem Poznań. I tu pojawia się sprawa o którą chcę zapytać. w sparingu, meczu o Superpuchar Polski i w ligowym ze Śląskiem, czyli 3 meczach z rzędu kartki łapali Arajuuri (3), Tetech (3) i Kędziora (4 kartki, z czego 2 żółte w meczu ligowym). Czy da się to jakoś poprawić żeby tych kartek było mniej i czy to w ogóle jakiś błąd w grze? Bo trochę to dziwne aby w 3 meczach z rzędu kartki łapali ciągle ci sami zawodnicy...

Ps. Mecz ze Śląskiem to w ogóle był ewenement bo tam łącznie było 11 żółtych kartek (z czego powstały też 2 czerwone)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2016 22:20    #38
Masz rację, spójrz na mojego grajka...
https://gyazo(...)46c0ce75

W każdym spotkaniu ma co najmniej jedną żółtą kartę. Zmiana ustawień na grę bez wślizgów również nie pomaga. Irytujące jest to, że 80% klubów z ligi gra autobusem - 4 obrońców i 2 defensywnych pomocników :/

Ogólnie mam połowę sezonu, a już dostałem 6. czerwonych kartek i 58. żółtych kartek :D

A tutaj nierealistyczna parabola w moim wykonaniu xD
https://gyazo(...)e004e9a0

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 25.10.2016 o godz. 22:22

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2016 22:54    #39
[quote="kondi192"]Mam pytanie o kartki, przynajmniej na początku kariery, bo rozegrałem dopiero 3 mecze plus sparingi Lechem Poznań. I tu pojawia się sprawa o którą chcę zapytać. w sparingu, meczu o Superpuchar Polski i w ligowym ze Śląskiem, czyli 3 meczach z rzędu kartki łapali Arajuuri (3), Tetech (3) i Kędziora (4 kartki, z czego 2 żółte w meczu ligowym). Czy da się to jakoś poprawić żeby tych kartek było mniej i czy to w ogóle jakiś błąd w grze? Bo trochę to dziwne aby w 3 meczach z rzędu kartki łapali ciągle ci sami zawodnicy...
Ps. Mecz ze Śląskiem to w ogóle był ewenement bo tam łącznie było 11 żółtych kartek (z czego powstały też 2 czerwone)[/quote]
A w jakich rolach ich wystawiasz? I czy masz ustawiony ostrzejszy odbiór piłki dla zespołu albo na początku meczu, gdy można ustawić coś takiego na konkretnym zawodniku rywali? Ze strony danych mogę potwierdzić że ta trójka i Trałka są powyżej przeciętnej jeżeli idzie o skłonność do gry faulem (Tetteh nawet dość mocno), ale bez odpowiednich ustawień taktyki to za mało na łapanie kartek przez cały sezon (3 mecze to nie próbka :)).
A do czego prowadzi naturalnie ostro grający zawodnik gdy pozwoli mu na to trener pokazuje historia Burligi i jego 26 żółtych kartek w 2 sezony http://www.90min(...)sezon=83 i http://www.90min(...)sezon=85
Nie jestem specem od silnika, ale Paul Collyer mówi że rola Ball Winning Midfielder (Pomocnik odbierający piłkę) ma grać bardzo ostro i może skutkować sporą ilością kartek (domyślnie ma mocny pressing i agresywny odbiór) i jest dość specyficzna. Na nasze warunki porównałbym ją z tym jak grał Jacek Góralski na początku gry w Ekstraklasie i jeszcze w Wiśle Płock. Ciągły doskok, próba wyprzedzenia, na pograniczu faulu albo za nim. Przy łagodniejszym sędziowaniu może skończyć się bez kartki, daje potężną przewagę przy grze na mało walecznego rozgrywającego w typie Morioki, ale na pewno nie jest to rola do ciągłego, domyślnego użytku.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2016 22:59    #40
[quote="robal15"]Masz rację, spójrz na mojego grajka...
https://gyazo(...)46c0ce75
W każdym spotkaniu ma co najmniej jedną żółtą kartę. Zmiana ustawień na grę bez wślizgów również nie pomaga. Irytujące jest to, że 80% klubów z ligi gra autobusem - 4 obrońców i 2 defensywnych pomocników :/
Ogólnie mam połowę sezonu, a już dostałem 6. czerwonych kartek i 58. żółtych kartek :D[/quote]
Podobna sprawa jak post wyżej, widzę że Trałka gra zawsze w roli pomocnika odbierającego piłkę, nie jestem pewien czy dając zespołowi polecenie gry bez wślizgów obniżasz ustawienia dla danych ról (i z agresywnego schodzi na normalny), czy obniżasz też Trałce z agresywnego na delikatny, to można by sprawdzić. W zeszłym sezonie Górnik Łęczna miał w sezonie 87 żółtych i 6 czerwonych, a Śląsk 91 żółtych i 2 czerwone kartki, a nie grali tam niby tak agresywną rolą.
Co do taktyki - to celowe, moim zdaniem tak właśnie wygląda nasza liga i to co C+ na swoich grafikach rysuje jako 4231 to FMowe 4411 albo 4411 z 2DMC.

Btw, wspomnienie o tym że pomocnik odbierający piłkę jest tak ekstremalny mogłoby się pojawić gdzieś w opisie roli, nie każdy patrzy w ustawienie taktyczne jakie niesie dana rola. Rzucę temat do ludzi od silnika.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.