FM 2015 - jeden z najgorszych silników meczowych w historii

 Guezmir Młody aktywista

Postów: 1560
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2015, 11:45    #1
Niektórzy z Was mnie pewnie nie kojarzą, ale mam konto na tej stronie od 2007 roku i przez pierwsze pięć lat mocno się tutaj udzielałem.
Demo FM 2015 mi się nie podobało, głównie za sprawą bardzo niedopracowanego silnika meczowego. Poczekałem, aż wyjdą wszystkie patche i fixy i zakupiłem pełną wersję gry. Czułem, że powinienem dać tej grę szansę (gram w tą serię od 1999 roku). Jestem zawiedziony i to bardzo. Co za chłam! Jak można zrobić tak fatalny silnik meczowy? Po tylu latach pracy nad tą grą! Wraca do mnie ta sama myśli, która przechodziła przez mój umysł przez całe lata: Czy oni za każdym razem tworzą silnik meczowy od nowa? Nie mogli bazować na genialnym silniku z FM 2012? Nie rozumiem, dlaczego tego nie robią? W dupie mam nowe animacje, i tak jest drewno, w dupie mam nowe kamery i tak nic nie wnoszą. Żądam tylko i wyłącznie GRYWALNOŚCI! Gdzie ona się podziała?

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.09.2015, 11:52

"Każdy szkoleniowiec układa zespół na swój obraz i podobieństwo, on ma uzewnętrzniać jego charakter" Rudolf Kapera

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2015 11:56    #2
Polać mu!

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2015 14:02    #3
Pierwszy rok z motion capture. Więcej usprawiedliwień nie mam.

To pod kątem sztywności. A grywalność? Zarzuty mogę mieć takie:
- mnóstwo wolnych wchodzi w środek bramki, bramkarze nie potrafią ich bronić (ale za to, po mojej interwencji, zniknął po latach problem z głupim murem)
- 95% karnych lub więcej wchodzi, serie jedenastek zawsze kończą się jednym pudłem,
- obrońca/bramkarz może podać pod nogi rywala minimalnie za często,
- w niższych ligach gra lagą wygląda kuriozalnie, piłka wpada obrońcom za kołnierz.

Przypominam za to, że w FM12 w silniku meczowym był żenujący hokej. Piłka latała od bandy do bandy, każde przekopnięte dośrodkowanie czy przerzut musiały wylądować na aucie, a niecelne strzały w narożniku, bo futbolówka w ogóle nie hamowała. W FM15, po trzech latach, w końcu fizyka piłki jest prawidłowa. Zabawne, jak łatwo dostrzega się błędy, a zlewa rzeczywiste ulepszenia.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 15.09.2015 o godz. 14:11

twitter.com/Ceyvol

 paweldemon Partyzant

Postów: 223
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.09.2015 11:02    #4
Super...wprowadzili więcej fizyki kosztem logiki...naprawdę super ;P
Zabawne to jest to, że łatwo dostrzega się nic nie wnoszące drobnostki, a zlewa się błędy...

 Robsson93 Partyzant

Postów: 764
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.07.2012
Skąd: Siedlce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.09.2015 11:28    #5
[quote="paweldemon"]Super...wprowadzili więcej fizyki kosztem logiki...naprawdę super ;P
Zabawne to jest to, że łatwo dostrzega się nic nie wnoszące drobnostki, a zlewa się błędy...[/quote]

Patrzcie kto wrócił...
Nie grałem w 15 więc się nie wypowiem. Te - jak to ująłeś - nic nie wnoszące drobnostki, mogą zdziałać więcej niż jakieś inne niepotrzebne zmiany.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.09.2015 o godz. 11:31

 paweldemon Partyzant

Postów: 223
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.09.2015 12:03    #6
Są dwa rodzaje graczy,
TYP 1- Gracze, którzy oczekują, że ich wybory taktyczne będą miały wpływ na przebieg meczu
TYP 2- Gracze, którzy mają to w dupie
Ja należę do 1 typu gracza i póki co pożegnałem się z grą, co nie znaczy, że opuszczę forum, bo mam prawo sobie ponarzekać w miarę kulturalny sposób :P

 Guezmir Młody aktywista

Postów: 1560
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.09.2015 14:36    #7
[quote="paweldemon"]Są dwa rodzaje graczy,
TYP 1- Gracze, którzy oczekują, że ich wybory taktyczne będą miały wpływ na przebieg meczu
TYP 2- Gracze, którzy mają to w dupie
Ja należę do 1 typu gracza i póki co pożegnałem się z grą, co nie znaczy, że opuszczę forum, bo mam prawo sobie ponarzekać w miarę kulturalny sposób :P[/quote]

Mam dokładnie tak samo!
"Każdy szkoleniowiec układa zespół na swój obraz i podobieństwo, on ma uzewnętrzniać jego charakter" Rudolf Kapera

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.09.2015 15:19    #8
jak czytam te komentarze, to mam wrażenie jakbym tylko ja miał wpływ na grę mojego zespołu w tej edycji ....

 Guezmir Młody aktywista

Postów: 1560
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.09.2015 23:11    #9
[quote="SuperZiemniak"]jak czytam te komentarze, to mam wrażenie jakbym tylko ja miał wpływ na grę mojego zespołu w tej edycji ....[/quote]

Masz wpływ? Serio?
"Każdy szkoleniowiec układa zespół na swój obraz i podobieństwo, on ma uzewnętrzniać jego charakter" Rudolf Kapera

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.09.2015 23:15    #10
Ma się wpływ, serio. Tylko osoby, które nie potrafią grać, nie znają poleceń, albo cokolwiek im nie wyjdzie stwierdzą, że silnik gry i tak swoje :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.