FM 2015 - jeden z najgorszych silników meczowych w historii

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2015 09:02    #11
[quote="Guezmir"][quote="SuperZiemniak"]jak czytam te komentarze, to mam wrażenie jakbym tylko ja miał wpływ na grę mojego zespołu w tej edycji ....[/quote]

Masz wpływ? Serio?[/quote]

Mam wpływ - chce, żeby moi obrońcy grali bardzo wysoko i wymieniali piłki ze skrzydłowymi pod polem karnym rywali. I tak grają.
Nie chce wrzutek, tylko żeby podawali po ziemi wycofując piłkę - no to ustawiam polecenia piłkarzy i moi piłkarze to robią.
Chce grać krótkimi podaniami, bawiąc się i rozgrywając piłkę przed polem karnym rywala - no to ustawiam polecenia drużynowe i jedziemy.
Widzę, że rywal rwie bardzo skrzydłami - zmieniam role bocznym obrońcom i nie biegną do przodu.
Nie chce, żeby łamali moje polecenia - ustawiam takie polecenie - dokładnie, polecenie nie łamania poleceń.
Nie chce, żeby strzelali z dystansu - no i nie strzelają nie licząc rzutów wolnych.

Czasem, ale rzadko zdarzy się wrzutka albo laga do napastnika - trudno, to piłka i piłkarze, a nie roboty. Podejmą ryzyko, ocenią lepiej sytuacje czy coś i złamią zasadę. Na własną ocenę i ryzyko

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2015 09:17    #12
[quote="paweldemon"]Są dwa rodzaje graczy,
TYP 1- Gracze, którzy oczekują, że ich wybory taktyczne będą miały wpływ na przebieg meczu
TYP 2- Gracze, którzy mają to w dupie
Ja należę do 1 typu gracza i póki co pożegnałem się z grą, co nie znaczy, że opuszczę forum, bo mam prawo sobie ponarzekać w miarę kulturalny sposób :P[/quote]

No ja tez tak mam to chyba jestem nienormalny. Chciałbym jeszcze jak to bywało by plan treningu dawał efekt na dystans. Był taki kiedyś fm nazywał się FM 2006( chyba) i Bundesliga Manager.

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2015 15:10    #13
Ja ostatnio jestem jednym z czołowych krytykantow FMa. Ale czytając niektóre zarzuty, nawet w tym wątku to odnoszę wrażenie, że fani FMa oczekują taktycznej maszynki, która w 100% realizowałaby ich polecenia! Co to ma wspólnego z futbolem? Przeciez futbol to tez dyspozycja dnia, to tez kreatywność i inteligencja piłkarzy, ale tez głupie błędy, brak koncentracji co często owocuje widowiskami, które zaskakuja nawet samego trenera na ławce! Ja tam nie chcę boiskowej symulacji taktycznych poleceń. Powiem więcej: gdyby gamplay 3D realizował idealnie założenia gracza to zaraz by był lament:"Co za nudna przewidywalna gra! Stworzyłem taktykę, która koszę wszystko i wszystkich!" W niektórych minionych edycjach gry były kiler-rożne, kiler-wolne czy takie niuanse techniczne po których wykorzystaniu jechałeś z rywalami jak chciałeś, o to wam chodzi?

 paweldemon Partyzant

Postów: 223
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2015 23:16    #14
Co to ma wspólnego z futbolem?? Ja tam nie chcę boiskowej symulacji taktycznych poleceń?? Heeeelołł czy to nie na tym czasami polega piłka nożna?? na wykonywaniu założeń trenera, które są ćwiczone na treningach?? Nie wyobrażam sobie, że mourinho wpada na trening chelsea, rzuca gałę mówiąc "grajta chłopy, niech się dzieje wola nieba". Armbi przecież ja nie chcę, żeby moi zawodnicy robili wszystko bezbłędnie, ale mają próbować robić to co im każę do skutku. Rozpisywałem się już dużo na temat moich życzeń w wishlist. Wydaje mi się, że nie są to rzeczy wzięte z kosmosu. Podam ci prosty pierwszy z brzegu przykład...zaznaczasz swoim piłkarzom w opcjach zespołowych i indywidualnych ZAKAZ odbierania piłki wślizgami...a później podczas meczów widzisz jak napierdalają wślizgi aż miło...co to oznacza????????

Bezgranicznie zakochani w FMie gracze powiedzą, że potrzeba czasu...że drużyna musi się zgrać i obryć taktykę na max...że obrońcy mają za duży poziom agresji, może ma ulubione zagranie "odbiera piłkę wślizgami", może ma ukryty atrybut, który każe mu robić wślizgi...itd itp

Gracze, którzy od czasu do czasu skrytykują FMa, ale nadal w niego naparzają i nadal sprawia im to frajdę powiedzą...że przecież nie można zakazać piłkarzowi robienia wślizgów...że to jest sprzeczne z zasadami futbolu...że to zależy od dyspozycji dnia i generalnie zależy od humoru piłkarza.

Tak naprawdę to, że pomimo naszego zakazu nasi zawodnicy nadal wykonują wślizgi potwierdza, że FM jest zbiorem animacji i ma w dupie moje polecenia taktyczne...po prostu wylosowało mi takie animacje i chuj ;P

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2015 23:58    #15
A mi się marzy, żeby w tej grze każdy miał równe szanse. Im lepszy staje się mój zespół, tym gorzej jest ze skutecznością moich napastników oraz brakiem obronionych strzałów... jeden przykład z wielu:

https://gyazo(...)69e7ad4b
https://gyazo(...)69e7ad4b

*Bramkarz z TOPu, a nie potrafi niczego obronić
*Światowej klasy napastnicy, a marnują setkę po setce

Dopóki mecze były wyrównane, to moi bramkarze bronili, a napastnicy prawie każdą setkę wykorzystywali, pomimo że byli słabi. Gdzie jest tutaj logika? Teraz posiadam jeden z najlepszych zespołów na świecie, ale wygrać do zera nie potrafię, bo praktycznie jakikolwiek strzał to gol. Mój bramkarz żadnej setki nie potrafi obronić, a przeciwnika bolek broni jak cyborg, nawet dobitki wyjmuje z metra... Dzisiaj się przelała czara goryczy. W tego fma już nie mam zamiaru grać, przerzucam się na MGSV, bo ile, kurwa, można?! Ja już mam dosyć tego.

A co do założeń taktycznych, to większość z Was gra na akcjach kluczowych, a tam "gówno" można zobaczyć.
Przepraszam za brzydkie słowo, ale taka jest prawda.

// Edytowano 28 razy, ostatni raz 18.09.2015 o godz. 00:06

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2015 09:01    #16
Zgadzam się: na kluczowych kupę widać. Powiem więcej - w 3D też kupę widać, dlatego ja gram (o ile gram, bo ostatnio rzadko się zdarza) na kulkach :P

Stwierdzenie "gra bez wślizgów" oznacza nie to, że nikt nie będzie robił wślizgów, tylko że odbiory będą mniej agresywne (a tym samym nierzadko mniej skuteczne, ale za to bezpieczne). To że tak została ta opcja przetłumaczona to już inna kwestia - w EN jest "stay on feet". Jest to alternatywa dla "agresywnego odbioru" - a czy on oznacza że każdy odbiór ma być wślizgiem?
Niemniej jest to jak niektórzy słusznie zauważyli, polecenie-założenie; jak grajek ma Cię w dupie i się do niego nie stosuje, to go zmień i wystaw na listę po meczu.
Każdy wie jak gra Barca, tzn. jakie zespołowe założenie taktyczne otrzymują przed meczem - a jednak i tak w ciągu meczu zagrają nieraz długą piłkę, czy też cofną się głębiej do obrony.

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2015 12:46    #17
Przecież 12 była B-analnie prosta. Ustawiało się kontrole,ataki skrzydłami czy środkiem(było bez różnicy) 4-5-1 taksa i lecimy. Ja od zawsze gram taktykami opierającymi się na środku. Nigdy nie gram skrzydłami bo dla mnie to żadna frajda leciec do lini i wrzucać,od tego są moi boczni obrońcy. Widzę ogromny wpływ moich decyzji taktycznych na przebieg meczu w 15. Gram praktycznie tylko w Ligue 1 i Ligue 2,może w 4 lidze angielskiej są jakieś błędy,nie wiem. Ja nie narzekam.Każde polecenie boiskowe jest widoczne. Gram 4-3-3 bądź 4-3-1-2 i jest ogormna różnica w stylu gry i wynikach przy ustawieniu np dwóch fałszywych 9 a np dwóch wysuniętych napadziorów bądź lisa i cofniętego,no po prostu to widać,że inaczej się zachowują,biegną w inne rejony boiska.

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2015 14:32    #18
No ja tez uważam, że FM 12 był prosty, a skoro to jest jeden z ulubionych i najbardziej cenionych tytułów to może fani chcą gry szbkiej, łatwej, bez kombinowania, bez zaskoczeń, tylko prosta taktyka, wykonywanie poleceń niczym roboty i zdobywanie w 5 sezonów Ligii Mistrzów Miedzią Legnica :)

Poniekąd do tego chyba to zmierza, bo gra na tablet czy byc może kiedys na smartfon musi być lekkostrawna, dająca szybką nieskomplikowana satysfakcję. Tylko pewnie wtedy, powiedzmy przy FM 2020 będą głosy: eee co to za gierka, nudna, przewidywalna, młócę Barcelonę Niecieczą :) FM 2015 to był dobry FM, tyle co się przy nim nawqrwiałem tego juz nie ma heheh

 Keson85 Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.06.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2015 17:56    #19
[quote="robal15"]A mi się marzy, żeby w tej grze każdy miał równe szanse. Im lepszy staje się mój zespół, tym gorzej jest ze skutecznością moich napastników oraz brakiem obronionych strzałów... jeden przykład z wielu:

https://gyazo(...)69e7ad4b
https://gyazo(...)69e7ad4b

*Bramkarz z TOPu, a nie potrafi niczego obronić
*Światowej klasy napastnicy, a marnują setkę po setce

Dopóki mecze były wyrównane, to moi bramkarze bronili, a napastnicy prawie każdą setkę wykorzystywali, pomimo że byli słabi. Gdzie jest tutaj logika? Teraz posiadam jeden z najlepszych zespołów na świecie, ale wygrać do zera nie potrafię, bo praktycznie jakikolwiek strzał to gol. Mój bramkarz żadnej setki nie potrafi obronić, a przeciwnika bolek broni jak cyborg, nawet dobitki wyjmuje z metra... Dzisiaj się przelała czara goryczy. W tego fma już nie mam zamiaru grać, przerzucam się na MGSV, bo ile, kurwa, można?! Ja już mam dosyć tego.

A co do założeń taktycznych, to większość z Was gra na akcjach kluczowych, a tam "gówno" można zobaczyć.
Przepraszam za brzydkie słowo, ale taka jest prawda. [/quote]


Dokładnie. Kolejny mecz gdzie oddaje 18 celnych strzałów na bramkę, a przeciwnik jeden. Wynik? 0-1. Rozumiem, że takie mecze się zdarzają. Problem w tym, że w FM zdarzają się co chwilę. Tak jak Robal pisał, wszystko fajnie jak budujemy drużynę, mecze są wyrównane. Ale gdy tylko uda nam się zbudować już całkiem niezłą ekipę zaczynają się jaja. Mecze w których mamy po 35 strzałów na bramkę, a przeciwnik robi jedną wrzutkę na aferę z połowy boiska i wygrywa 0-1. Czasem jak widzę fenomenalne parady przeciętnego bramkarza rywali już wiem, że za jakiś czas będzie długa piłka albo jakiś stały fragment gry i przegram lub w najlepszym razie zremisuje z ogórkami.

Reasumując - obecny FM to gra dla frajerów, niestety też tym frajerem byłem. Gram w Managera od CM gdzie w Arsenalu biegał Overmars i Petit, ale takich cyrków jak w 15 nie widziałem.

 Sicarios Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2015 18:09    #20
Ja tam nie wiem,u mnie nie ma takich problemow,ba cieżko nawet przeciwnik ma dosrodkować piłke,heh. Dla mnie ten FM jest dobry. 2012 była fajna,ale jedna taktą wygrywało sie wszystko. pozdro

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.